Politics.be Registreren kan je hier.
Problemen met registreren of reageren op de berichten?
Een verloren wachtwoord?
Gelieve een mail te zenden naar [email protected] met vermelding van je gebruikersnaam.

Ga terug   Politics.be > Algemeen > Binnenland
Registreer FAQForumreglement Ledenlijst Markeer forums als gelezen

Binnenland Onderwerpen omtrent de binnenlandse politiek kunnen hier terecht. Let er wel op dat dit subforum enkel over dergelijk algemene zaken gaat die niet thuishoren in de themafora.

Antwoord
 
Discussietools
Oud 8 juli 2003, 16:20   #1
Onbekende
 
Berichten: n/a
Standaard

Links, en dan vooral extreem links of communisten willen wel eens graag uithalen naar 'rechts'. En verheerlijken Marx, Lenin, Mao en ja, zelfs Stalin.
Andersom is zelden het geval.
Daarom volgt hier een kleine samenvatting over het 'waarom' wij tegen het communisme zijn.

Vooral omdat enkele wetten en voorschriften in ons land er al aardig beginnen op te lijken.

Wij behoren tenslotte niet tot diegenen, die uit lafheid de 'ideologische mode' slaafs volgen. Wij laten ons ook niet verleiden in apathie weg te zinken. Wij willen onze mening duidelijk en luid verkondigen. Aan diegenen, die ons voortdurend voorhouden, dat wij beter het positieve van de maatschappij zouden onderstrepen, zeggen wij: dat doen wij ook. Onze huidige nood is groot en daarom moet overal dringend het gepast antwoord klinken op de vraag 'Wat te doen?'



1. Marx schreef, dat het geweld de vroedvrouw is van de oude maatschappij in verwachting van de nieuwe. Engels voegde eraan toe, dat geweld het instrument is tot sociale veranderingen. Lenin zei, dat elke grote revolutie, en zeker de 'socialistische', ondenkbaar is zonder interne oorlog, d.w.z. burgeroorlog. En deze is vernietigender en stort meer miljoenen mensen in de totale chaos, dan een externe oorlog. Ook Mao verheerlijkt de oorlog. De communisten hebben steeds uitgevoerd was ze prediken. De Tweede Wereldoorlog begon met een, akkoord tussen de Nazi's en de communisten om Polen te bezetten en te verdelen. In de hele wereld spannen communisten zich in om 'revolutionaire' oorlogen te ontketenen. Dat maakt ons tot anticommunisten, omdat wij voor de geweldloosheid zijn.

2. De communistische oorlog wil het vestigen van de 'dictatuur van het proletariaat'. Lenin omschreef het als de op kracht gebaseerde en wettelijke onbeperkte heerschappij van het proletariaat over de bourgeoisie. De praktijk is, dat het volk er echter niet aan te pas komt. Het individu bezit geen burgerrechten meer in deze meest tirannieke van alle regeringsvormen. Hier zien wij wat onvrijheid betekent, hoe geweld en terreur heersen, hoe de menselijkheid en de menselijke waardigheid met voeten worden getreden. Dit verschrikkelijke regime vernietigt in de mens het edelste, mooiste en grootste: het persoonlijk geweten en de vrijheid om de eigen wijze van denken en leven te bepalen. Dat maakt ons tot anticommunisten, omdat wij voor de vrijheid zijn.

3. De communistische dictatuur heerst met een absoluut monopolie over elk aspect van het maatschappelijk leven. De partij denkt voor de mens, formuleert alle wetten en dwingt de uitvoering af, controleert leger en politie, ontwerpt het economisch plan en beheerst de werkgelegenheid, organiseert het onderwijs, de vakbonden, de pers, de artistieke-, sportieve- en religieuze activiteiten. De partij heeft absolute macht over leven en dood van de burger, die geen fundamentele rechten meer bezit. Hij is een slaaf, eigendom van de partij, willoos creatuur in dienst van haar machtsstreven. Hij is beperkt in wat hij leest, hoort en zegt. Wij kennen de methodes van de marteling en de hersenspoeling, de beklemming van de angst, het regime in de dwangarbeiderskampen en de 'bijzondere' hospitalen. De DDR-autoriteiten moesten de muur oprichten om de vlucht van de hele bevolking te verhinderen.
Een vloed van vluchtelingen stroomt uit elk communistisch land, waar ook maar enige mogelijkheid daartoe bestaat. Wij zien hoe tussen prikkeldraad en mijnenvelden mensen, die vrij willen zijn de dood vinden. Dat maakt ons tot anticommunisten, omdat wij de menselijke waardigheid eerbiedigen.

4. Het communisme doet het voorkomen alsof strijden voor de rechten van de mens oubollig gemoraliseer zou zijn van conservatieve reactionairen. Het stelt, dat de rechten van de mens alleen bepaald worden door het belang van de 'gemeenschap' (de staat). Het persoonlijk aspect, de individuele rechten, zijn hersenspinsels van de koude-oorlogspropaganda. Maar alleen sociale rechten garanderen zonder rekening te houden met de individuele rechten is collectivistische waanzin en dictatuur. Dat maakt ons tot anticommunisten, omdat wij de rechten van het individu erkennen.

5. Het communisme voert een oorlog zonder genade tegen de waarheid, vrede, goedheid, rechtvaardigheid en ware vooruitgang. Het vernietigt de absolute maatstaven van goed en kwaad. De mensheid verliest elk kompas en belandt in een omgeving waarin de sterkste recht door macht kan afdwingen. Het verlaagt het menselijk leven tot een korte toevalligheid zonder betekenis of doel. Dat maakt ons tot anticommunisten, omdat wij ons zelf willen zijn.

6. Wij horen de leugens van het communisme en de misleidende spitsvondigheden van zijn propaganda. Wij zien de invloed ervan op jonge mensen, waardoor het veld wint in de vrije wereld. Wij denken aan onze universiteiten, waar jonge misleide geesten met helmen, knuppels, ijzeren staven, kettingen en bommen, haat en terreur verspreiden. Wij denken aan jongeren wier verblindheid even gevaarlijk is als de misdadigheid van hun knuppelende kameraden. Wij denken aan hen, die als gezagsdragers geen alternatief kunnen bieden en de verkrachting van de rechtstaat laten escaleren, uit angst voor dezelfde onzalige profeten, die eens het totalitarisme tot staatsleer hebben verheven. Wij horen zeggen, dat er een goed, een 'menselijk' communisme bestaat, dat sociaal en rechtvaardig is, de enige mogelijkheid om het onrecht uit onze wereld te doen verdwijnen. Wij zien steeds, dat het communisme-aan-de-macht onmenselijk is, nooit staking en discussie tegen zich toestaat, nooit de mensen vrij over hun toekomst laat beslissen.

Het is duidelijk, dat het communisme niet zonder angst, zonder dwang, zonder terreur kan slagen. En dat maakt ons tot anti-links en zonder enige twijfel "anticommunisten".
  Met citaat antwoorden
Oud 8 juli 2003, 16:35   #2
solidarnosc
Secretaris-Generaal VN
 
solidarnosc's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 9 november 2002
Berichten: 20.910
Standaard



Geen verder commentaar.
solidarnosc is offline   Met citaat antwoorden
Oud 8 juli 2003, 16:41   #3
TomB
Perm. Vertegenwoordiger VN
 
TomB's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 6 januari 2003
Locatie: US
Berichten: 14.572
Standaard

Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door solidarnosc


Geen verder commentaar.
Wat heeft de Franse revolutie met de tekst te maken?

Maar enfin, omdat we toch zomaar wat plaatjes posten:

__________________
In het begin was er niets, wat ontplofte.
TomB is offline   Met citaat antwoorden
Oud 8 juli 2003, 16:47   #4
Onbekende
 
Berichten: n/a
Standaard

Ik snap de reactie ook niet. Maar als ik een beetje de gedachtengang van een salon-communistje probeer te volgen, dan denk ik dat hij alles wat niet communistisch is, bourgeois en aristocratisch vindt, en dus mogen gedood worden.

Ligt in de lijn van wat ik al eerder schreef, hé?
  Met citaat antwoorden
Oud 8 juli 2003, 17:24   #5
solidarnosc
Secretaris-Generaal VN
 
solidarnosc's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 9 november 2002
Berichten: 20.910
Standaard

Wat heeft deze foto met uw teksje te maken? alles.
solidarnosc is offline   Met citaat antwoorden
Oud 8 juli 2003, 17:48   #6
TomB
Perm. Vertegenwoordiger VN
 
TomB's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 6 januari 2003
Locatie: US
Berichten: 14.572
Standaard

Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door solidarnosc
Wat heeft deze foto met uw teksje te maken? alles.
Leg het dan uit he grote mufti. Zo communistisch zijn we nog niet dat we uw woord als wet aanvaarden hoor
__________________
In het begin was er niets, wat ontplofte.
TomB is offline   Met citaat antwoorden
Oud 8 juli 2003, 17:58   #7
Paulus de Boskabouter
Europees Commissaris
 
Paulus de Boskabouter's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 15 maart 2003
Berichten: 7.087
Standaard

Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door TomB
Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door solidarnosc
Wat heeft deze foto met uw teksje te maken? alles.
Leg het dan uit he grote mufti. Zo communistisch zijn we nog niet dat we uw woord als wet aanvaarden hoor
Zeg, grote MuftomBi, herinner je je deze nog?



Verstond je ook niet
Paulus de Boskabouter is offline   Met citaat antwoorden
Oud 8 juli 2003, 18:07   #8
TomB
Perm. Vertegenwoordiger VN
 
TomB's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 6 januari 2003
Locatie: US
Berichten: 14.572
Standaard

Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door Paulus de Boskabouter
Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door TomB
Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door solidarnosc
Wat heeft deze foto met uw teksje te maken? alles.
Leg het dan uit he grote mufti. Zo communistisch zijn we nog niet dat we uw woord als wet aanvaarden hoor
Zeg, grote MuftomBi, herinner je je deze nog?



Verstond je ook niet
Ik herinner mij vooral dat gij de reply over Kursk niet doorhad.
__________________
In het begin was er niets, wat ontplofte.
TomB is offline   Met citaat antwoorden
Oud 8 juli 2003, 18:08   #9
Aangebrande Phönix
Minister
 
Aangebrande Phönix's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 24 juni 2003
Locatie: Hoofd
Berichten: 3.818
Standaard

Vergeef mij dit te onderbreken, maar hoe zien jullie links? Als een flauw afkooksel van het communisme? Omdat jullie het Stalinisme en Maoïsme verfoeien, moeten jullie de rest van de progressieve ideologieën toch niet meteen naar de brandstapel verwijzen? Het zou net hetzelfde zijn als ik, arme sociaal-democratische (en ongetwijfeld door de rooie media gemanipuleerde) ziel zou gaan beweren dat rechts gelijk staat aan fascisme.
__________________
Ik sta in den avond
Op den rand van een afgrond
En schouw in het Heelal
Niets was, niets is, niets zal
Aangebrande Phönix is offline   Met citaat antwoorden
Oud 8 juli 2003, 18:09   #10
sancho
Provinciaal Statenlid
 
sancho's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 8 augustus 2002
Berichten: 682
Standaard

Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door Onbekende
Ik snap de reactie ook niet. Maar als ik een beetje de gedachtengang van een salon-communistje probeer te volgen, dan denk ik dat hij alles wat niet communistisch is, bourgeois en aristocratisch vindt, en dus mogen gedood worden.

Ligt in de lijn van wat ik al eerder schreef, hé?
Ik snap ook niet wat die tekening hier komt doen,...Lijkt me zelfs een
vorm van verheerlijking van geweld in te houden.
sancho is offline   Met citaat antwoorden
Oud 8 juli 2003, 18:11   #11
Aangebrande Phönix
Minister
 
Aangebrande Phönix's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 24 juni 2003
Locatie: Hoofd
Berichten: 3.818
Standaard

Goh, those were the days...
__________________
Ik sta in den avond
Op den rand van een afgrond
En schouw in het Heelal
Niets was, niets is, niets zal
Aangebrande Phönix is offline   Met citaat antwoorden
Oud 8 juli 2003, 18:20   #12
Paulus de Boskabouter
Europees Commissaris
 
Paulus de Boskabouter's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 15 maart 2003
Berichten: 7.087
Standaard

Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door TomB
Ik herinner mij vooral dat gij de reply over Kursk niet doorhad.
Ik verwachtte dan ook een intelligente reply
een paar maand langer op het forum en ik verwacht hier enkel nog ... niets eigenlijk.
Paulus de Boskabouter is offline   Met citaat antwoorden
Oud 8 juli 2003, 18:38   #13
TomB
Perm. Vertegenwoordiger VN
 
TomB's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 6 januari 2003
Locatie: US
Berichten: 14.572
Standaard

Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door Aangebrande Phönix
Vergeef mij dit te onderbreken, maar hoe zien jullie links? Als een flauw afkooksel van het communisme? Omdat jullie het Stalinisme en Maoïsme verfoeien, moeten jullie de rest van de progressieve ideologieën toch niet meteen naar de brandstapel verwijzen? Het zou net hetzelfde zijn als ik, arme sociaal-democratische (en ongetwijfeld door de rooie media gemanipuleerde) ziel zou gaan beweren dat rechts gelijk staat aan fascisme.
Ik verwijs het communisme niet naar de brandstapel. Het heeft zijn tijd gehad. Marx/Engels hebben een aantal mooie dingen geschreven waarvan er vandaag de dag nog steeds dingen gebruikelijk zijn in het economische paradigme.

Links/Recht/Progressief/Conservatief zijn vreemde termen. Over de left wing liberals hoor je vaak en Conservative Communist Party members waren schering en inslag tijdens de koude oorlog.

Dus...waarom etiketjes plakken, laten we problemen bespreken zonder vast te hangen aan 1 of andere ideologie.
__________________
In het begin was er niets, wat ontplofte.
TomB is offline   Met citaat antwoorden
Oud 8 juli 2003, 18:42   #14
Pink Terror
Provinciaal Gedeputeerde
 
Pink Terror's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 2 juni 2003
Berichten: 820
Standaard

Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door Aangebrande Phönix
Goh, those were the days...
Ik heb net Les Misérables voor de duizendste keer bekeken. En nu die foto! Ik krijg zin om zusterlijk strijdliederen beginnen te zingen op het graf van 1 of andere stomme koning. Wie doet er mee?

En nu on-topic, maar geenszins intelligenter: Links stinkt!
__________________
Feelings are bullet-proof, you cannot destroy them.
Pink Terror is offline   Met citaat antwoorden
Oud 8 juli 2003, 19:11   #15
Onbekende
 
Berichten: n/a
Standaard

Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door Aangebrande Phönix
Vergeef mij dit te onderbreken, maar hoe zien jullie links? Als een flauw afkooksel van het communisme? Omdat jullie het Stalinisme en Maoïsme verfoeien, moeten jullie de rest van de progressieve ideologieën toch niet meteen naar de brandstapel verwijzen? Het zou net hetzelfde zijn als ik, arme sociaal-democratische (en ongetwijfeld door de rooie media gemanipuleerde) ziel zou gaan beweren dat rechts gelijk staat aan fascisme.
Ach nee, doen jullie dat dan niet?
  Met citaat antwoorden
Oud 8 juli 2003, 19:17   #16
thePiano
Perm. Vertegenwoordiger VN
 
thePiano's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 20 augustus 2002
Locatie: Antwerpen, 't Stad van Alleman
Berichten: 18.175
Standaard

Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door Onbekende
Links, en dan vooral extreem links of communisten willen wel eens graag uithalen naar 'rechts'. En verheerlijken Marx, Lenin, Mao en ja, zelfs Stalin.
Andersom is zelden het geval.
Daarom volgt hier een kleine samenvatting over het 'waarom' wij tegen het communisme zijn.
Andermaal een bedrieglijke topic.

Ik begrijp niet waarom je een titel maakt over links en communisme en dan enkel over het communisme blijft doorzeuren. Dat is net hetzelfde als wanneer je over alle allochtonen begint en dan enkel over dat deel van de moslims blijft doorjakkeren.

Verander dan je titel in "Communisme is verwerpelijk" bijvoorbeeld, dan weet ik tenminste waarover het gaat.
__________________
"Ik bewandel het rechte pad dat, zoals u weet, niet bestaat en ook niet recht is."
(Fred Vargas in 'Un lieu incertain' - 2008)
thePiano is offline   Met citaat antwoorden
Oud 8 juli 2003, 19:51   #17
solidarnosc
Secretaris-Generaal VN
 
solidarnosc's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 9 november 2002
Berichten: 20.910
Standaard

Ons sociaal-democraatje muist er zich weer vanonder als het te heet wordt.
solidarnosc is offline   Met citaat antwoorden
Oud 8 juli 2003, 21:00   #18
TomB
Perm. Vertegenwoordiger VN
 
TomB's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 6 januari 2003
Locatie: US
Berichten: 14.572
Standaard

Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door solidarnosc
Ons sociaal-democraatje muist er zich weer vanonder als het te heet wordt.
U beantwoordt mijn vraag niet. We zullen er dan maar vanuit gaan dat de Franse revolutie evenveel met communisme te maken heeft als mijn onderbroeken met de uitvinding van het wiel.
__________________
In het begin was er niets, wat ontplofte.
TomB is offline   Met citaat antwoorden
Oud 8 juli 2003, 21:05   #19
Raf
Secretaris-Generaal VN
 
Raf's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 28 maart 2003
Berichten: 53.640
Standaard

Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door TomB
Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door solidarnosc
Ons sociaal-democraatje muist er zich weer vanonder als het te heet wordt.
U beantwoordt mijn vraag niet. We zullen er dan maar vanuit gaan dat de Franse revolutie evenveel met communisme te maken heeft als mijn onderbroeken met de uitvinding van het wiel.
shorts of briefs?
__________________
Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door Demper Bekijk bericht
Een blote mannenkont is pure kunst.
Stuyckisme 1: "Positieve discriminatie is immers ook racisme"
Stuyckisme 2: "Iemand op mijn werk probeerde me wijs te maken dat onze prins in Wallonië altijd al als prince Philippe door het leven ging."

Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door duveltje382 Bekijk bericht
Als daar ne knappe gast zit mss,lieft met een strak kontje ......
De langverwachte outing van duveltje382
Raf is offline   Met citaat antwoorden
Oud 8 juli 2003, 21:11   #20
solidarnosc
Secretaris-Generaal VN
 
solidarnosc's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 9 november 2002
Berichten: 20.910
Standaard

Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door TomB
Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door solidarnosc
Ons sociaal-democraatje muist er zich weer vanonder als het te heet wordt.
U beantwoordt mijn vraag niet. We zullen er dan maar vanuit gaan dat de Franse revolutie evenveel met communisme te maken heeft als mijn onderbroeken met de uitvinding van het wiel.
Je wil het gewoon niet zien. Onze liberale vrienden zijn gewoon een beetje hypocriet en hebben last van amnesie als ze hebben over het 'communisme'.
solidarnosc is offline   Met citaat antwoorden
Antwoord


Discussietools

Regels voor berichten
Je mag niet nieuwe discussies starten
Je mag niet reageren op berichten
Je mag niet bijlagen versturen
Je mag niet jouw berichten bewerken

vB-code is Aan
Smileys zijn Aan
[IMG]-code is Aan
HTML-code is Uit
Forumnavigatie


Alle tijden zijn GMT +1. Het is nu 15:16.


Forumsoftware: vBulletin®
Copyright ©2000 - 2025, Jelsoft Enterprises Ltd.
Content copyright ©2002 - 2020, Politics.be