Politics.be Registreren kan je hier.
Problemen met registreren of reageren op de berichten?
Een verloren wachtwoord?
Gelieve een mail te zenden naar [email protected] met vermelding van je gebruikersnaam.

Ga terug   Politics.be > Algemeen > Binnenland
Registreer FAQForumreglement Ledenlijst Markeer forums als gelezen

Binnenland Onderwerpen omtrent de binnenlandse politiek kunnen hier terecht. Let er wel op dat dit subforum enkel over dergelijk algemene zaken gaat die niet thuishoren in de themafora.

Antwoord
 
Discussietools
Oud 15 januari 2007, 12:40   #1
IlluSionS667
Banneling
 
 
IlluSionS667's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 15 juni 2004
Berichten: 2.922
Standaard Onze "onafhankelijke" media

Ziehier een lezersbrief orrigineel gepost op altermedia, die ik met jullie wil delen omdat ze goed illustreert hoe onafhankelijk onze media werkelijk is :

Citaat:
De Show van het Jaar die vijf weken op Eén te bekijken was, stond weer bol van de politieke propaganda.

In elke aflevering van een nota bene entertainmentsprogramma stond een toppoliticus centraal op een zo onkritisch mogelijke manier (het is immers ontspanning!) Waarom in een show politici op de sofa door Bart Peeters moeten bewonderd worden, is me een raadsel.

Wie mochten de revue passeren? Een glunderende Patrick Janssens verwelkomd in een “hoera! hoera!”-stemming wegens het ‘redden’ van Antwerpen. Een mysterieus glimlachende Yves Leterme die zijn rol als sympathieke volksmens in de verf mocht zetten, en zijn boek kwam voorstellen. De tortelduifjes Guy Verhofstadt en Freya Van den Bossche (een boek was alweer van de partij). En last but not least de immer betweterige Karel De Gucht die zich overduidelijk afvroeg: ‘Waar ben ik hier nu beland?’ toen Bartje zich uitleefde met zijn speelgoedpoppetjes.

Omdat het natuurlijk ook ‘subtieler’ kan, mogen ook de linksgeoriënteerde artiesten die per definitie verdraagzaam zijn niet ontbreken in deze wervelende “feel good”-eindejaarsprogrammatie. Dus mag Axelle Red (de naam heeft ze alvast mee) haar zegje komen doen. Ze sprak strijdvaardig over een “bepaalde politieke partij” (de naam noemen alleen al zou besmettelijk zijn): “Ze hadden ze tien keer moeten veroordelen, ongeacht hoe vaak ze hun naam veranderden.”

Natuurlijk mocht ook Tom Barman niet ontbreken, icoon van de tolerantiebeweging en fervent voorstander van de toegestane haat jegens één bevolkingsgroep. Hij meldde ons fijntjes dat iedereen wel wist dat zijn concerten niet zozeer gericht waren op verdraagzaamheid, maar toch vooral tegen het Vlaams Belang.

Terwijl links de wereld ervan tracht te overtuigen dat wij-zij-tegenstellingen uit den boze zijn en de enige oplossing de dialoog is, cultiveren zijzelf op de meest scherpe wijze de wij-zij-tegenstelling tussen hen en degenen die er een andere politieke mening op nahouden. Doodzwijgen of erop kloppen is dan het ‘verdraagzame’ advies. Te pas, maar meestal te onpas, moet dan ook het epitheton extremistisch uit de kast worden gehaald. En als er al eens een BV in bijvoorbeeld Nooit Gedacht (praatprogramma op canvas met Rik Torfs) een standpunt bijtreedt dat ook verkondigd wordt door het VB, dan moet de betrokken BV er altijd ootmoedig bij vermelden “Pas op, dat wil niet zeggen dat ik ook niet tegen het VB ben.” Deze BV wist ons trouwens ook te melden dat veel van zijn vroegere uitspraken (voor een ander Woestijnvisprogramma) werden geschrapt (omdat het over migrantenproblemen ging).

Wat betreft de Show van het Jaar wordt er evenwel niets geschrapt als er wekelijks aanvallen gebeuren op het VB. Kan de VRT in de toekomst misschien niet gebruik maken van een nieuw logo? Dan weten één miljoen kijkers als de mestkever in de rechterbenedenhoek van het scherm verschijnt dat ze gaan worden geschoffeerd.

Nu zijn VB-politici geen vragende partij om in formats mee te spelen als de Show van het Jaar, maar ze willen wel weerwerk kunnen bieden in ernstige programma’s als De Zevende Dag (“the role of the opposition is to oppose”). Guy mocht alweer met zijn boek komen opdraven en wie nodigt de “neutrale” en “objectieve” VRT dan uit? Groen! (0 zetels in Kamer en Senaat), N-VA (1 zetel in Kamer en Senaat) en de regeringspartijen SP.a en CD&V. In een gezellig onderonsje kunnen ze dan leuk keuvelen over de numero uno van de hedendaagse Belgische politiek. De enige echte oppositiepartij (26 zetels in Kamer en Senaat) …niet uitgenodigd!

Ah ja, wat zouden die nu over Verhofstadt kunnen komen vertellen? En ze zitten al zo vaak in Terzake, Morgen Beter en Villa Politica en niet te vergeten in de Show van het Jaar! Wat zouden de journalisten van dit land schrijven als de Russische staatsomroep in een wekelijkse ’show’ elke keer een politicus van de regeringspartij op de bevolking losliet? Dat de media er gepolitiseerd was? Ik zeg het: maak toch alstublieft gebruik van dat mestkeverlogo, dan weten ik en zoveel anderen wanneer we het best wegzappen.
IlluSionS667 is offline   Met citaat antwoorden
Oud 15 januari 2007, 14:09   #2
schaduwrijk
Burgemeester
 
schaduwrijk's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 16 oktober 2006
Berichten: 595
Standaard

die mensen hebben het jaar mee bepaald....
__________________
en hier, hier eindigt uw vrijheid...
schaduwrijk is offline   Met citaat antwoorden
Oud 15 januari 2007, 14:47   #3
IlluSionS667
Banneling
 
 
IlluSionS667's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 15 juni 2004
Berichten: 2.922
Standaard

Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door schaduwrijk Bekijk bericht
die mensen hebben het jaar mee bepaald....
IlluSionS667 is offline   Met citaat antwoorden
Oud 15 januari 2007, 15:29   #4
Twigmuntus
Burgemeester
 
Twigmuntus's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 9 januari 2007
Berichten: 504
Standaard

Hoezo, de mensen van Groen! hebben het jaar mee bepaald?

Het Vlaams Blok/Belang bepaalt het politieke leven in Belgie al zo´n 15 jaar.

Dat kan toch het criterium niet geweest zijn?
__________________
Fashion is a form of ugliness so intolerable that we have to alter it every six months. (Oscar Wilde)
Twigmuntus is offline   Met citaat antwoorden
Oud 15 januari 2007, 15:35   #5
Den Ardennees
Perm. Vertegenwoordiger VN
 
Den Ardennees's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 28 juli 2004
Locatie: aan lager wal
Berichten: 13.761
Standaard

Hier ga ik volledig akkoord met de openingspost.

Dit soort toestanden kan heel eenvoudig worden vermeden: geen politiek en politici in ontspanningsprogramma's. Als ik een kwisje organiseer voor de plaatselijke voetbalclub, moet ik bij de presentatie van die kwis ook niet beginnen zagen over het feit dat de lokale CD&V niets van besturen kent.
__________________
Citaat:
Ivan DeVadder in "De keien vd Wetstraat"14/09/07: vindt u zichzelf 1 van de keien van de Wetstraat?
-Louis Tobback: goh, dat is niet aan mij om dat uit te maken
-Ivan De Vadder: wij vinden alvast dat u één van die keien bent

Laatst gewijzigd door Den Ardennees : 15 januari 2007 om 15:36.
Den Ardennees is offline   Met citaat antwoorden
Oud 15 januari 2007, 15:42   #6
Frans Oghtendlicht
Parlementslid
 
Geregistreerd: 23 december 2006
Berichten: 1.670
Standaard

Citaat:
Terwijl links de wereld ervan tracht te overtuigen dat wij-zij-tegenstellingen uit den boze zijn
Daaruit blijkt reeds dat er van 'links' geen sprake is. Linksen baseren hun politieke activiteiten en ideeën namelijk doorgaans op een tegenstelling, namelijk de klassentegenstelling.

Dus, wat is er rood en links aan de vrt?
Frans Oghtendlicht is offline   Met citaat antwoorden
Oud 15 januari 2007, 15:46   #7
Bierke
Minister-President
 
Bierke's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 28 juni 2006
Berichten: 4.767
Standaard

Als je Bart Peeters z'n gehakkel hoort zap je toch sowieso al weg?
Maar idd typisch van de linkse dictatuur zo te lezen dat ze enkel gehoor geven aan hun eigen "rooskleurig" denkpatroon
__________________
... het enige zachte is dons ...
“You can ignore reality, but you can’t ignore the consequences of ignoring reality.” - Ayn Rand
Bierke is offline   Met citaat antwoorden
Oud 15 januari 2007, 15:47   #8
IlluSionS667
Banneling
 
 
IlluSionS667's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 15 juni 2004
Berichten: 2.922
Standaard

Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door Frans Oghtendlicht Bekijk bericht
Daaruit blijkt reeds dat er van 'links' geen sprake is.
???

Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door Frans Oghtendlicht Bekijk bericht
Linksen baseren hun politieke activiteiten en ideeën namelijk doorgaans op een tegenstelling, namelijk de klassentegenstelling.
In welke tijd leef jij nog?

Links heeft haar oude stokpaardje al enkele decennia verlaten en vervangen voor de tegenstelling tussen de gewone man en de ongewone man (homosexuelen, immigranten, gehandicapten, ...). De gewone man wordt steeds meer door links benadeeld, waardoor die uiteindelijk zijn heil gaat zoeken bij het VB. Het linkse verraad is zo één van de belangrijkste factoren in de opmars van het VB.

Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door Frans Oghtendlicht Bekijk bericht
Dus, wat is er rood en links aan de vrt?
Moet je dat nog vragen?
IlluSionS667 is offline   Met citaat antwoorden
Oud 15 januari 2007, 16:42   #9
netslet
Minister-President
 
netslet's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 25 mei 2006
Locatie: Isla Tortuga
Berichten: 5.278
Standaard

Een medium (televisie: VRT) zendt een programma uit, een ander medium (internet-site: altermedia) stelt de beweegreden van het programma in vraag. En nu wordt dit allemaal nog eens bediscussieerd in nog een ander medium (internet-forum: politics.be)

Ik vind dat persoonlijk nogal lichtjes fantastisch. Eén onderdeel van de media kan dan misschien geen 'onafhankelijkheid' claimen, maar wanneer we alle media bekijken, dan laat dit ons wel toe om een genuanceerde mening te vormen.
__________________
auction your future!
netslet is offline   Met citaat antwoorden
Oud 15 januari 2007, 16:50   #10
IlluSionS667
Banneling
 
 
IlluSionS667's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 15 juni 2004
Berichten: 2.922
Standaard

Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door netslet Bekijk bericht
Een medium (televisie: VRT) zendt een programma uit, een ander medium (internet-site: altermedia) stelt de beweegreden van het programma in vraag. En nu wordt dit allemaal nog eens bediscussieerd in nog een ander medium (internet-forum: politics.be)
Het internet is dan ook zowat de enige vorm van massamedia die niet gecontroleerd is en waar (voorlopig) zowat iedereen zijn ding kan doen.

De gecontroleerde media bestaat uit TV, kranten, magazines, radio, ...

Laatst gewijzigd door IlluSionS667 : 15 januari 2007 om 16:51.
IlluSionS667 is offline   Met citaat antwoorden
Oud 15 januari 2007, 16:58   #11
Bierke
Minister-President
 
Bierke's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 28 juni 2006
Berichten: 4.767
Standaard

Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door netslet Bekijk bericht
Een medium (televisie: VRT) zendt een programma uit, een ander medium (internet-site: altermedia) stelt de beweegreden van het programma in vraag. En nu wordt dit allemaal nog eens bediscussieerd in nog een ander medium (internet-forum: politics.be)

Ik vind dat persoonlijk nogal lichtjes fantastisch. Eén onderdeel van de media kan dan misschien geen 'onafhankelijkheid' claimen, maar wanneer we alle media bekijken, dan laat dit ons wel toe om een genuanceerde mening te vormen.
De VRT is een staatszender en wanneer ze dus één partij in het daglicht zetten moeten ze dat met alle partijen doen. Als ze dat niet doen kiezen ze een duidelijk politiek standpunt en daar worden ze niet voor betaald!
__________________
... het enige zachte is dons ...
“You can ignore reality, but you can’t ignore the consequences of ignoring reality.” - Ayn Rand
Bierke is offline   Met citaat antwoorden
Oud 15 januari 2007, 17:00   #12
netslet
Minister-President
 
netslet's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 25 mei 2006
Locatie: Isla Tortuga
Berichten: 5.278
Standaard

Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door IlluSionS667 Bekijk bericht
Het internet is dan ook zowat de enige vorm van massamedia die niet gecontroleerd is en waar (voorlopig) zowat iedereen zijn ding kan doen.

De gecontroleerde media bestaat uit TV, kranten, magazines, radio, ...
TV en radio hebben dan ook ongelooflijk veel hogere instapkosten vanwege schaarste. Er is immers maar een beperkte bandbreedte voorzien voor de uitzending van TV-programma's op de kabel en het is slechts toegelaten om radio uit te zenden in een relatief klein frequentie-domein. Bandbreedte-verhogingen en het digitaal maken van de TV-ontvangst zullen deze kosten in de toekomst laten dalen, waardoor er waarschijnlijk meer 'subversieve' tv-kanalen bezien kunnen worden.
__________________
auction your future!

Laatst gewijzigd door netslet : 15 januari 2007 om 17:03.
netslet is offline   Met citaat antwoorden
Oud 15 januari 2007, 17:11   #13
netslet
Minister-President
 
netslet's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 25 mei 2006
Locatie: Isla Tortuga
Berichten: 5.278
Standaard

Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door Bierke Bekijk bericht
De VRT is een staatszender en wanneer ze dus één partij in het daglicht zetten moeten ze dat met alle partijen doen. Als ze dat niet doen kiezen ze een duidelijk politiek standpunt en daar worden ze niet voor betaald!
Het is echter bijzonder moeilijk om alle partijen evenveel aandacht te geven. Zelfs als iedere partij evenveel in beeld komt, kan men nog stellen dat een bepaalde partij makkelijkere en minder kritische vragen kreeg voorgeschoteld. Een televisie-zender die informeert over de politiek zal dus steeds een bepaalde politieke partij meer bevoordelen dan een andere politieke partij.

Nu is die praktische onmogelijkheid om iedereen in het zelfde daglicht te stellen eigenlijk geen enkel probleem bij commerciële zenders, maar wel bij een staatszender omdat nu eenmaal verwacht wordt dat deze dit wel doet.

Een staatszender kan dus steeds beschouwd worden als een door iedereen coërcief gesponsord propaganda-kanaal voor een bepaalde partij, zelfs al doen ze nog zo hun best om geen enkele partij een voordeel te gunnen.
__________________
auction your future!
netslet is offline   Met citaat antwoorden
Oud 15 januari 2007, 19:30   #14
Hans1
Banneling
 
 
Hans1's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 10 maart 2003
Locatie: BELGIE - BELGIQUE - BELGIEN - BELGIUM
Berichten: 15.869
Standaard

De media geven niets om kleine partijen. Alle aandacht gaat naar de grote waaronder het VB. Democratie is iets anders.
Hans1 is offline   Met citaat antwoorden
Oud 15 januari 2007, 19:48   #15
Gargamel
Banneling
 
 
Geregistreerd: 11 februari 2004
Berichten: 2.765
Standaard

Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door Hans1 Bekijk bericht
De media geven niets om kleine partijen. Alle aandacht gaat naar de grote waaronder het VB. Democratie is iets anders.

Niet overdrijven Blub I,de media geeft aandacht aan zelfs 1 persoon

Maar niet aan jullie als het gaat om.............

Citaat:
Vreemd toch. Als een vreemdeling de regering dagvaardt voor een futiliteit komt dat breed in de pers. Als de B.U.B., een Belgisch-gezinde partij, de openbare media dagvaardt om een gewichtige en zeer gegronde reden, zwijgt de pers erover.

Laatst gewijzigd door Gargamel : 15 januari 2007 om 19:52.
Gargamel is offline   Met citaat antwoorden
Oud 15 januari 2007, 21:35   #16
Gorefest
Minister
 
Gorefest's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 13 juni 2003
Locatie: % VLAANDEREN! %
Berichten: 3.093
Standaard

Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door netslet Bekijk bericht
Een televisie-zender die informeert over de politiek zal dus steeds een bepaalde politieke partij meer bevoordelen dan een andere politieke partij.
De VRT doet ook nog aan 'product-placement', niet met Leffe of Loewe TV's, maar met politiekers, in spelletjes zoals De Laatste Show en De Slimste Mens, dat gaat al veel verder dan louter informeren. Die selectie voor die spelprogramma's zou op dezelfde manier moeten gebeuren gelijk ze met de zevende dag doen. Dus niet contstant dezelfden bevooroordelen. Ze kunnen wel zagen over 'afspiegeling' van de bevolking hier en daar.. maar ze doen het zelf niet!
__________________
"It is dangerous to be right when the government is wrong" -voltaire-

Laatst gewijzigd door Gorefest : 15 januari 2007 om 21:42.
Gorefest is offline   Met citaat antwoorden
Oud 16 januari 2007, 09:57   #17
driewerf
Perm. Vertegenwoordiger VN
 
driewerf's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 9 juni 2004
Locatie: mechelen
Berichten: 11.970
Standaard

Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door Frans Oghtendlicht Bekijk bericht
Daaruit blijkt reeds dat er van 'links' geen sprake is. Linksen baseren hun politieke activiteiten en ideeën namelijk doorgaans op een tegenstelling, namelijk de klassentegenstelling.

Dus, wat is er rood en links aan de vrt?
Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door IlluSionS667 Bekijk bericht
???



In welke tijd leef jij nog?
In een tijd waarin de neoliberalen ons een Generatiepact door de strot rammen, de Bolkesteinrichtlmijn goedkeuren, en waarin de strijd tegen de zelfafhandeling van schepen de jobs van de havenarbeiders heeft gered. in een tijd waarin VW met één pennestreek er duizenden op straat zet. In een tijd waarin de klassenstrijd dus weer oplaait, en waarinde VRT systematisch alle argumentatie van het patronaat overneemt.
driewerf is offline   Met citaat antwoorden
Oud 16 januari 2007, 09:58   #18
driewerf
Perm. Vertegenwoordiger VN
 
driewerf's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 9 juni 2004
Locatie: mechelen
Berichten: 11.970
Standaard

Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door IlluSionS667 Bekijk bericht
Het internet is dan ook zowat de enige vorm van massamedia die niet gecontroleerd is en waar (voorlopig) zowat iedereen zijn ding kan doen.

De gecontroleerde media bestaat uit TV, kranten, magazines, radio, ...
gecontrolleerd door Christian Van Thyllo, die tot de rechterzijde van de VLD behoort.
driewerf is offline   Met citaat antwoorden
Oud 16 januari 2007, 09:59   #19
driewerf
Perm. Vertegenwoordiger VN
 
driewerf's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 9 juni 2004
Locatie: mechelen
Berichten: 11.970
Standaard

Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door Bierke Bekijk bericht
De VRT is een staatszender en wanneer ze dus één partij in het daglicht zetten moeten ze dat met alle partijen doen. Als ze dat niet doen kiezen ze een duidelijk politiek standpunt en daar worden ze niet voor betaald!
met Geert Bourgeois als minister van media!
driewerf is offline   Met citaat antwoorden
Oud 16 januari 2007, 09:59   #20
Bhairav
Perm. Vertegenwoordiger VN
 
Bhairav's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 11 juli 2004
Berichten: 18.955
Standaard

Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door IlluSionS667 Bekijk bericht
Ziehier een lezersbrief orrigineel gepost op altermedia, die ik met jullie wil delen omdat ze goed illustreert hoe onafhankelijk onze media werkelijk is :
Moest rechts dat doen in naam van Vlaenderen, dan zou dat geen kwaad moeten en de wetten of sociale regels die dan overtreden werden, zouden er dan geweest zijn die aan verandering toe waren.
Bhairav is offline   Met citaat antwoorden
Antwoord


Discussietools

Regels voor berichten
Je mag niet nieuwe discussies starten
Je mag niet reageren op berichten
Je mag niet bijlagen versturen
Je mag niet jouw berichten bewerken

vB-code is Aan
Smileys zijn Aan
[IMG]-code is Aan
HTML-code is Uit
Forumnavigatie


Alle tijden zijn GMT +1. Het is nu 07:28.


Forumsoftware: vBulletin®
Copyright ©2000 - 2025, Jelsoft Enterprises Ltd.
Content copyright ©2002 - 2020, Politics.be