Politics.be Registreren kan je hier.
Problemen met registreren of reageren op de berichten?
Een verloren wachtwoord?
Gelieve een mail te zenden naar [email protected] met vermelding van je gebruikersnaam.

Ga terug   Politics.be > Algemeen > Binnenland
Registreer FAQForumreglement Ledenlijst

Binnenland Onderwerpen omtrent de binnenlandse politiek kunnen hier terecht. Let er wel op dat dit subforum enkel over dergelijk algemene zaken gaat die niet thuishoren in de themafora.

Antwoord
 
Discussietools
Oud 8 april 2008, 21:45   #1
jodewa
Lokaal Raadslid
 
Geregistreerd: 31 mei 2004
Locatie: oost vlaanderen
Berichten: 366
Standaard hoeveel bijdragen betalen de "excellenties"eigenlijk?

Ik lees soms dat het "zooitje ongeregeld" dat ons land bestuurd (ofwel ministers,staatssecretarissen, senatoren,etc..) belasting vrij leven.
Mijn vraag hoe zit dat nu eigenlijk? Welke belastingen betalen ze wel en wat niet? Hoeveel mensen werken rechtstreeks voor hun (kok, chauffeur,etc..)
Welke voordelen hebben ze allemaal en hoeveel verloningen cumuleren ze (staat,partij,prive,..)?
wie kan mij daar nu eens een duidelijk antwoord op geven?
Ik zou eens willen weten hoeveel maand ik moet werken om mijn nettoinkomen (1650 €) naast dat van een minister te leggen.
Wie eerst...?
jodewa is offline   Met citaat antwoorden
Oud 8 april 2008, 21:52   #2
Anna List
Banneling
 
 
Geregistreerd: 28 september 2004
Berichten: 106.558
Standaard

Citaat:
Een Belgische minister trekt een bruto jaarsalaris van 178.921 euro (7.217.655 BF). Plus 2.519 euro vakantiegeld, 4.786 euro eindejaarspremie, 3.312 euro representatiekosten en 12.802 euro voor huisvesting. Totaal: 202.340 euro (8.162.375 BF) voor een 'gewone' minister. De premier en de vice-premiers trekken meer.

Vergelijk even met het gemiddeld belastbaar inkomen van de bevolking: zo'n 11.000 euro (440.000 BF). En in St.-Joost, de armste gemeente van het land, is dat nauwelijks 5.000 euro.

De ministers beschikken ook over een auto met chauffeur en, kleiner maar ook leuk, een Visa-kaart. Steve Stevaert, de sympathieke socialist die dicht bij de mensen staat, haalde zijn kaart het vaakst boven: in 97 restaurants, voor een totaalbedrag van 22.210 euro (895.951 BF). Iets meer dan Patrick Dewael (VLD), die 18.059 euro uitgaf. Het duurste etentje van Stevaert kostte 842 euro (34.000 BF) in de Baguettes impériales (Brussel, 1 ster in de Michelin). Dewael doet beter: 3.390 euro (136.752 FB) in de Stucki (Bazel, Zwitserland).

6.671 euro meer dank zij fiscale hervorming

Een volksvertegenwoordiger of een senator trekt 69.219 euro (2.792.287 BF) bruto per jaar. Begin niet te tellen: per maand maakt dat 5.768 euro (232.691 BF). Dat bedrag is belastbaar maar dat is niet het geval voor de bijkomende onkostennota van 19.381 euro (781.828 BF). In de winter valt de eindejaarspremie uit de hemel: 2.020 euro (81.487 BF). En in de zomer het vakantiegeld: 5.307 euro (214.084 BF). Goed voor een toch wel héél comfortabele camping in de Ardennen...

En dan zijn er de verplaatsingsonkosten, van thuis naar het werk, waar ze 0,25 euro per kilometer voor ontvangen. Als u en ik diezelfde onkosten van onze belastingen willen aftrekken, krijgen we 0,15 euro de kilometer. Dank zij de wet die diezelfde ministers gestemd hebben. Als je de bus of de trein neemt, dan betaalt je werkgever je misschien een deel terug. De volksvertegenwoordigers en senatoren hoeven zo'n terugbetaling niet, ze kunnen gratis met het openbaar vervoer... Vandaar dat ze er niet zo happig op zijn de openbare diensten goedkoop te maken voor iedereen.

Enthousiast waren ze wellicht wel toen ze de jongste fiscale hervorming stemden. Die schafte de twee hoogste belastingsschalen af. Winst voor de parlementsleden: 1.008 euro (40.663 BF) per jaar. Winst voor de ministers: 6.671 euro (269.107 BF)

36 parlementsleden krijgen er nog een mooi supplementje boven op. Namelijk de bureauleden van Kamer en Senaat, de voorzitter, de eerste, tweede en derde vice-voorzitters, de secretarissen, de groepsleiders, de quaestoren (die intaan voor het reilen en zeilen van de senaat). Naar gelang hun functie bedraagt dat supplement 11 �* 72% van hun basiswedde, zonder nog de nieuwe niet-belastbare onkostennota's te tellen. Zo trekt iemand als kamervoorzitter Herman de Croo (VLD) zelfs iets meer dan de eerste minister. Maar, zo verdedigt hij dat, "democratie is onbetaalbaar!"...1

Recht op pensioen vanaf 52 jaar, volledige loopbaan na 20 jaar

Alle partijen in het parlement aanvaarden dat systeem. Ook het Vlaams Blok, dat zo graag scheldt op de financiële praktijken van de andere partijen. De parlementairen staan een deel van hun wedde af aan hun partij. Bij de PS en de SP.a is dat 10%. Het Vlaams Blok zit op 15%. Die van Ecolo en Agalev geven het meest af: 50 en 25 procent.

Ook het pensioen van de parlementsleden is best riant te noemen. Om te beginnen mogen ze er al mee stoppen op hun 52ste (u en ik moeten werken tot 65 jaar). En een volledige loopbaan die recht geeft op dat pensioen telt 20 jaar uitoefening van een mandaat (u en ik moeten 45 jaar werken). Bovendien stemt het bedrag overeen met 75% van hun parlementaire wedde. Dat maakt dus een pensioen van 4.326 euro (174.510 BF) per maand.

Een ex-parlementslid die zijn mandaat slechts twee jaar uitoefende, vertelde ons dat hij daarvoor een pensioen trekt van 411 euro (16.580 BF) (bovenop zijn ander pensioen) terwijl een gemiddeld pensioen in België 600 euro (24.000 BF) bedraagt. Als parlementsleden aan dezelfde voorwaarden waren onderworpen, dan zouden ze de pensioenen snel optrekken in plaats van een wet te stemmen die de pensioenleeftijd voor vrouwen vijf jaar opschuift.

Democratie onbetaalbaar? Niet als politici hetzelfde levensniveau zouden aanhouden als de meerderheid van de bevolking.

1 Knack, 17/9/03.
bron : http://www.archivesolidaire.org/scri...ABP&obid=21140

oei, da's van 2003 ...

Laatst gewijzigd door Anna List : 8 april 2008 om 21:52.
Anna List is offline   Met citaat antwoorden
Oud 8 april 2008, 21:56   #3
Rr00ttt
Eur. Commissievoorzitter
 
Geregistreerd: 10 december 2003
Berichten: 8.216
Standaard

Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door Anna List Bekijk bericht
Grappig dat de socialistische mandatarissen het minst aan de 'partei' afstaan. Ze zijn dan ook vooral goed in het 'herverdelen' van andermans geld.

Daarnaast is het toch niet onbelangrijk om op te merken dat heel veel van die mannen en vrouwen nog ettelijke andere inkomsten hebben zoals een lokaal mandaat, post in een raad van bestuur enz.
Rr00ttt is offline   Met citaat antwoorden
Oud 9 april 2008, 12:48   #4
the_dude
Eur. Commissievoorzitter
 
the_dude's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 19 augustus 2005
Locatie: Ekeren
Berichten: 8.149
Standaard

Zo op de kap van anderen leven, om dat vol te kunnen houden moet je met uw ethische grenzen toch op een zeer persoonlijk manier kunnen omgaan. Best wel zielig, eigenlijk.
__________________
"Het is de gelovige die, niet het geloof dat bescherming
nodig heeft. Mensen hebben mensenrechten, religies, geloven en ideeën
hebben die niet.''
the_dude is offline   Met citaat antwoorden
Oud 9 april 2008, 15:37   #5
De schoofzak
Secretaris-Generaal VN
 
De schoofzak's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 4 juli 2004
Berichten: 82.096
Standaard

Niet dat ik die politiekers wil of moet verdedigen, maar kijk in je eigen dorpje even in het rond: een suksesvolle kleine (let op beide bijvoeglijke naamwoorden) ondernemer haalt meer binnen.

(oa op dit forum heeft een zelfstandige aannemer, zonder personeel, nog gezegd waarom hij zelfstandige geworden is: 10.000 € netto)
__________________
Vlaanderen is niet van iedereen. Vlaanderen is enkel van hen die een inspanning doen om ertoe te behoren.

De grendel-grondwet moet wijken om eindelijk de broodnodige veranderingen te kunnen doorvoeren. Nadien kan de grondwet herstemd worden. Dat is nog gebeurd.

Ik heb de partij gesticht op drie lijnen: Vlaams en Europees, vrij en verantwoordelijk, en sterk en sociaal. Vandaag is dat de grondstroom in Vlaanderen. Geert Bourgeois (N-VA)
De schoofzak is offline   Met citaat antwoorden
Oud 9 april 2008, 21:49   #6
Garry
Secretaris-Generaal VN
 
Garry's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 20 augustus 2007
Berichten: 25.665
Standaard

Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door Anna List Bekijk bericht
Sorry, ik moet even gaan kotsen.
Garry is offline   Met citaat antwoorden
Oud 9 april 2008, 21:55   #7
nun
Gouverneur
 
Geregistreerd: 24 maart 2008
Berichten: 1.091
Standaard

Nogal stom om politiekers belastingen te laten betalen. Geef ze gewoon een lager bruto loon.
nun is offline   Met citaat antwoorden
Oud 9 april 2008, 22:02   #8
lombas
Secretaris-Generaal VN
 
lombas's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 27 juni 2005
Berichten: 42.814
Standaard

Dat mensen die betaald worden met belastingsgeld geld zouden afdragen, is een hoax.

Die is doelbewust gecreëerd. Je moet je maar eens de vraag stellen: waarom betalen leraren, ministers en toerismestadsfoldersuitdelers belastingen?
lombas is offline   Met citaat antwoorden
Oud 9 april 2008, 22:03   #9
lombas
Secretaris-Generaal VN
 
lombas's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 27 juni 2005
Berichten: 42.814
Standaard

Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door nun Bekijk bericht
Nogal stom om politiekers belastingen te laten betalen. Geef ze gewoon een lager bruto loon.
Meer nog, geef ze helemaal geen bruto loon, laat hun netto gelijk hun bruto zijn.

En laat het gelden voor ALLE mensen in 'openbare' dienst.

Laatst gewijzigd door lombas : 9 april 2008 om 22:03.
lombas is offline   Met citaat antwoorden
Oud 9 april 2008, 22:17   #10
Garry
Secretaris-Generaal VN
 
Garry's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 20 augustus 2007
Berichten: 25.665
Standaard

Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door lombas Bekijk bericht
Meer nog, geef ze helemaal geen bruto loon, laat hun netto gelijk hun bruto zijn.

En laat het gelden voor ALLE mensen in 'openbare' dienst.
Lijkt logisch op het eerste gezicht maar klopt niet. Hoe regel je het dan met de aftrek van beroepskosten, aantal ten laste zijnde personen ect.
Garry is offline   Met citaat antwoorden
Oud 9 april 2008, 22:32   #11
Gargamel
Banneling
 
 
Geregistreerd: 11 februari 2004
Berichten: 2.765
Standaard

Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door Garry Bekijk bericht
Sorry, ik moet even gaan kotsen.

Het is daarom dat de vetpotlikkers er bij willen zijn.
Gargamel is offline   Met citaat antwoorden
Oud 9 april 2008, 22:44   #12
lombas
Secretaris-Generaal VN
 
lombas's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 27 juni 2005
Berichten: 42.814
Standaard

Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door Garry Bekijk bericht
Lijkt logisch op het eerste gezicht maar klopt niet. Hoe regel je het dan met de aftrek van beroepskosten, aantal ten laste zijnde personen ect.
Dat zijn zo van die buitenzaakjes, ja. Moet je daar een ganse rompslomp van kunstmatige inkomsten voor creëren?

Dáár gaat het 'em in dit systeem om: goochelen. Niet 'inzitten met het aantal personen ten laste'. Puur goochelen.
lombas is offline   Met citaat antwoorden
Oud 10 april 2008, 07:52   #13
Garry
Secretaris-Generaal VN
 
Garry's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 20 augustus 2007
Berichten: 25.665
Standaard

Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door lombas Bekijk bericht
Dat zijn zo van die buitenzaakjes, ja. Moet je daar een ganse rompslomp van kunstmatige inkomsten voor creëren?

Dáár gaat het 'em in dit systeem om: goochelen. Niet 'inzitten met het aantal personen ten laste'. Puur goochelen.
Als je het zo bekijkt moet iedereen gewoon een zijn N. loon krijgen en punt uit. Iedereen mag nu goochelen en hoe beter je goochelt, hoe minder je betaald. De ene is al wat een betere goochelaar dan de andere. Ik ben meestergoochelaar op dat gebied maar die minder weet hebben van dat soort zaken betalen 20 �* 30 % teveel.
Garry is offline   Met citaat antwoorden
Oud 10 april 2008, 07:54   #14
lombas
Secretaris-Generaal VN
 
lombas's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 27 juni 2005
Berichten: 42.814
Standaard

Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door Garry Bekijk bericht
Als je het zo bekijkt moet iedereen gewoon een zijn N. loon krijgen en punt uit.
Of nog beter, een bruto dat netto is.
lombas is offline   Met citaat antwoorden
Oud 10 april 2008, 07:59   #15
brother paul
Secretaris-Generaal VN
 
brother paul's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 23 mei 2007
Berichten: 35.456
Standaard

Wel je kunt het zo uitdrukken

wat is het rendement van het koningshuis ?
als het de colle is die Belgie samenhoudt, is het nogal hoog rendement
als het gewoon de romantische facade is, is het een nogal dure facade, en eerder een farce.
brother paul is offline   Met citaat antwoorden
Oud 10 april 2008, 08:30   #16
lomeanor
Eur. Commissievoorzitter
 
lomeanor's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 5 april 2005
Berichten: 9.853
Standaard

Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door the_dude Bekijk bericht
Zo op de kap van anderen leven, om dat vol te kunnen houden moet je met uw ethische grenzen toch op een zeer persoonlijk manier kunnen omgaan. Best wel zielig, eigenlijk.
Dat was mij ook direct opgevallen...
lomeanor is offline   Met citaat antwoorden
Oud 10 april 2008, 08:45   #17
vlijmscherp
Secretaris-Generaal VN
 
vlijmscherp's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 19 april 2006
Locatie: Zele
Berichten: 44.678
Standaard

tja, dat zal dus nooit veranderen, er is geen enkele partij die daar tegen in gaat.
__________________
multiculturele samenleving: de vrijheid van elk individu om zijn cultuur te beleven binnen de grenzen van de wetten van het land.
We moeten blijven hopen, blijven geloven in het goede in de mens. Anders lopen we ons vast in een cynisch, zelfdestructief wereldbeeld waar een wit-zwart denken regeert.
vlijmscherp is offline   Met citaat antwoorden
Oud 10 april 2008, 10:28   #18
brother paul
Secretaris-Generaal VN
 
brother paul's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 23 mei 2007
Berichten: 35.456
Standaard

je moet het debat proberen te abstraheren van racistisch -persoonlijke argumenten naar getallekes. Alle beslissingen worden dan veel eenvoudiger.
brother paul is offline   Met citaat antwoorden
Oud 10 april 2008, 13:21   #19
Coekie
Provinciaal Gedeputeerde
 
Coekie's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 17 oktober 2002
Berichten: 830
Standaard

Citaat:
Ik lees soms dat het "zooitje ongeregeld" dat ons land bestuurd (ofwel ministers,staatssecretarissen, senatoren,etc..) belasting vrij leven.
Dan leest ge achterhaalde literatuur. Vroeger was het inderdaad zo dat parlementsleden geen belastingen betaalden maar sinds meer dan tien jaar zijn onze parlementairen wel degelijk belastingen verschuldigd.

Coekie
__________________
Every sperm is sacred.
Every sperm is good.
Every sperm is needed
In your neighbourhood.
Coekie is offline   Met citaat antwoorden
Oud 10 april 2008, 13:40   #20
brother paul
Secretaris-Generaal VN
 
brother paul's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 23 mei 2007
Berichten: 35.456
Standaard

Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door Coekie Bekijk bericht
Dan leest ge achterhaalde literatuur. Vroeger was het inderdaad zo dat parlementsleden geen belastingen betaalden maar sinds meer dan tien jaar zijn onze parlementairen wel degelijk belastingen verschuldigd.

Coekie
ja hoe gaat dat weer met hun forfaitaire onkosten, ik had zo de indruk dat ze forfaitair 70% van hun inkomsten zagen verdwijnen in niet te bewijzen onkosten. Ik droom ook van zo'n boekhouding.
brother paul is offline   Met citaat antwoorden
Antwoord



Regels voor berichten
Je mag niet nieuwe discussies starten
Je mag niet reageren op berichten
Je mag niet bijlagen versturen
Je mag niet jouw berichten bewerken

vB-code is Aan
Smileys zijn Aan
[IMG]-code is Aan
HTML-code is Uit
Forumnavigatie


Alle tijden zijn GMT +1. Het is nu 07:33.


Forumsoftware: vBulletin®
Copyright ©2000 - 2025, Jelsoft Enterprises Ltd.
Content copyright ©2002 - 2020, Politics.be