Politics.be Registreren kan je hier.
Problemen met registreren of reageren op de berichten?
Een verloren wachtwoord?
Gelieve een mail te zenden naar [email protected] met vermelding van je gebruikersnaam.

Ga terug   Politics.be > Diverse > Archief > Gemeenteraadsverkiezingen 2012
Registreer FAQForumreglement Ledenlijst

Gemeenteraadsverkiezingen 2012 Lokale verkiezingen voor gemeente en (afhankelijk van de plaats) districtsraden. Hier horen de discussies thuis die te maken hebben met lijstvorming, standpunten, kandidaten, campagnes, resultaten van de gemeenteraadverkiezingen 2012.

 
 
Discussietools
Oud 19 oktober 2012, 15:28   #1
Edina
Perm. Vertegenwoordiger VN
 
Edina's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 16 mei 2006
Locatie: Spaceship Earth
Berichten: 12.669
Standaard De kracht van verandering in Schilde

Het is een warrig verhaal, maar het komt erop neer dat de N-VA daar nu zogezegd voor oppositie kiest om haar geloofwaardigheid te behouden! ze hadden namelijk - hoewel er ondertussen een bestuursakkoord was met CD&V - ook een voorakkoord met open VLD. Zonder het te weten weliswaar, want daat voorakkoord was blijkbaar bovenlokaal bedisseld.

De kracht van verandering aan het werk!

Nu, ze zullen uiteindelijk wel mee besturen, vermoed ik. Maar waarschijnlijk niet de burgemeester leveren.

http://www.nieuwsblad.be/article/det...21018_00339876

Laatst gewijzigd door Edina : 19 oktober 2012 om 15:28.
Edina is offline  
Oud 19 oktober 2012, 15:35   #2
Liederik
Staatssecretaris
 
Liederik's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 14 februari 2011
Berichten: 2.565
Standaard

De kern van de zaak:

Citaat:
Tijdens de onderhandelingen hebben we een fout gemaakt die ons in een onmogelijke positie heeft gebracht. Ons bestuur gaf zowel aan CD&V als aan Open VLD het engagement om samen te besturen’, bekent Dirk Bauwens (N-VA) met het schaamrood op de wangen. ‘We kunnen niet verder zonder woordbreuk te plegen met één van die partijen. De enige manier om eervol uit deze penibele situatie te komen, is ons volledig terug te trekken. We kiezen voor de oppositie en wensen Open VLD en CD&V alle kansen te geven om een nieuw bestuursakkoord te smeden.’
Blunder van jewelste van die lokale n-va.

Wel hypocriet dan van CD&V en VLD, die de schepenstoelen in de schoot geworpen krijgen, om te gaan verontwaardigd doen. Ze mogen het samen proberen, maar willen dus niet. Waardoor n-va terug in het zicht komt.

Well played, gegeven de blunder.
Liederik is offline  
Oud 19 oktober 2012, 15:39   #3
Anselmo
Eur. Commissievoorzitter
 
Anselmo's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 6 februari 2003
Locatie: Antwerpen
Berichten: 9.596
Standaard

Naar wat men kon vernemen een pijnlijk geval.


Politieke onervarenheid wordt dit genoemd.

N-VA “kopstuk” ene Bauwens heeft al zijn kiezers in Schilde voor schut gezet.
Ondanks het succes voor N-VA in Schilde, zoals trouwens in de ganse rand van Antwerpen, en het feit dat ze bij hun eerste opkomst zelfs de grootste partij geworden zijn, belanden ze 6 jaar in de oppositie.

M.a.w. de huidige coalitie O-VLD/CD&V blijft verder aan de macht, die nu al sedert begon de jaren ’90 van de vorige eeuw duurt. Zij die verandering wilden blijven op hun honger.

Want wat blijkt nu, politiek “strateeg” Bauwens had met de huidige burgemeester Mw. Avontroodt (voormalig parlementslid) een voorakkoord afgesloten.
Waarschijnlijk dacht hij nu met de onverwacht goede uitslag van N-VA snel zelf burgemeester te kunnen worden door een nieuw akkoord af te sluiten met de onwetende CD&V (lijst getrokken door Klaas Rubbens…. juist! de zoon van de gekende Hasseltse procureur)

Uiteraard trok Avontroodt aan de bel met als gevolg dat nu de N-VA, ondanks de persoonlijke tussenkomst van Bart De Wever, wegens “dubbelspel” buitenspel kon worden gezet. Daarmede worden de vele kiezers in Schilde in hun hemd gezet door de ambitie van één man.

Goed dit verhaal is op zichzelf niet zo belangrijk, maar het legt wel de achillespees van de N-VA op pijnlijke wijze bloot.
Het gebrek aan politiek kundige kandidaten !

Het is niet uit te sluiten dat ook in de toekomst nog meer van dit gênant gedoe door onkunde of valse ambitie de N-VA parten zal spelen.
BDW kan niet overal gelijktijdig zich met zulke zaken bemoeien.

Het is een probleem voor elke relatief jonge partij,maar men zal niet op begrip bij de traditionele partijen moeten rekenen, in tegendeel.


Citaat:
N-VA-Schilde schiet in eigen voet en kiest voor oppositie

De reden daarvoor is dat N-VA en Open Vld (eveneens negen zetels) al een voorakkoord hadden gesloten. Omdat N-VA beloftes heeft gedaan en afspraken heeft gemaakt met zowel CD&V als Open Vld besliste het N-VA-bestuur de handdoek te gooien en bewust te kiezen voor de oppositie.

http://www.gva.be/regio-antwerpen-no...oppositie.aspx

http://www.standaard.be/artikel/deta...21015_00336626

Laatst gewijzigd door Anselmo : 19 oktober 2012 om 15:50.
Anselmo is offline  
Oud 19 oktober 2012, 16:58   #4
omaplop
Minister-President
 
omaplop's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 8 september 2003
Locatie: Ardennen
Berichten: 5.579
Standaard

Als iemand zonder enige politieke ervaring ineens burgemeester wordt, houdt dit altijd een risico in. Misschien is de beste positie : eerst wat ervaring opdoen en dat gaat meestal gepaard met vallen en opstaan. Blunders maken hoort daar dan ook bij, al is het wel beschamend.
omaplop is offline  
Oud 22 oktober 2012, 10:12   #5
schietboog
Minister
 
schietboog's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 9 juli 2008
Berichten: 3.009
Standaard

Bauwens is gewoon politiek fatsoenlijk geweest en zich de loef laten afsteken door Yolande Avontroodt.
Tijdens het mondelinge voorakkoord werd er vanuit gegaan dat OpenVLD de grootste partij zou blijven en dat de N-VA 2, misschien 3 schepenen zou leveren. Op zondag bleek echter al snel dat de kiezer massaal voor N-VA had gestemd en zij als grootste partij aan zet waren. Het enige wat je Bauwens zou kunnen verwijten is dat hij, vooraleer met CD&V aan tafel te zitten, het voorakkoord met OpenVLD had moeten afblazen.
Er zijn heel wat gemeentes waar voorakkoorden niet gerespecteerd worden wanneer het partijen zo uitkomt. Bauwens is gewoon te braaf en fatsoendelijk geweest en Avontroodt is daar natuurlijk onmiddelijk opgesprongen. Jammer, want hij is een man die echt het beste voor heeft met Schilde en vooral een einde wenste te maken aan de vriendjespolitiek van Avontroodt (zie haar zeer goede relaties met bouwpromotoren) en daar bij CD&V een sterke, betrouwbare en goede bondgenoot in had kunnen vinden.
Er is daar inderdaad van hogerhand (lees provinciaal niveau) ingegrepen, maar dan moet je het eerder bij de OpenVLD gaan zoeken.

Laatst gewijzigd door schietboog : 22 oktober 2012 om 10:12.
schietboog is offline  
Oud 22 oktober 2012, 10:24   #6
morte-vivante
Perm. Vertegenwoordiger VN
 
morte-vivante's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 13 december 2010
Berichten: 10.117
Standaard

sinds wanneer zijn voorakkoorden bindend?
__________________
Those who would give up essential Liberty, to purchase a little temporary Safety, deserve neither Liberty nor Safety. - Ben Franklin
“Climate change will manifest as a series of disasters viewed through phones with footage that gets closer and closer to where you live until you're the one filming it.”
morte-vivante is offline  
Oud 22 oktober 2012, 10:39   #7
vrijevlaming
Banneling
 
 
vrijevlaming's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 17 februari 2004
Locatie: Vlaanderen
Berichten: 7.535
Standaard

Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door morte-vivante Bekijk bericht
sinds wanneer zijn voorakkoorden bindend?
nooit.

Nog beter: geen enkel politieke overeenkomst is bindend noch wettig.

Als ik mijn auto aan u verkoop in een zatte bui op café voor vijf euro, en we maken een contract op op de achterkant van een bierkaartje, dan is dat rechtsgeldig.

Sluiten twee politieke partijen een of ander akkoord over samenwerking en verdeling van postjes, en laten ze dat contract zelfs vastleggen bij de notaris, dan is de wettelijkheid daarvan nul komma nul.

Of het fatsoenlijk is om een overeenkomst te verbreken, dat is natuurlijk een andere zaak
vrijevlaming is offline  
Oud 22 oktober 2012, 10:49   #8
Amon_Re
Perm. Vertegenwoordiger VN
 
Amon_Re's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 7 februari 2006
Berichten: 19.121
Standaard

lol goe bezig
__________________
Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door lamenielachen Bekijk bericht
politiek België lijkt meer op een inktvis met veel grabbelende armen in de staatskas en inkt spuitend omdat niemand het zou zien.
Stephen F. Roberts: "...I contend that we are both atheists. I just believe in one fewer god than you do. When you understand why you dismiss all the other possible gods, you will understand why I dismiss yours."
Amon_Re is offline  
Oud 30 oktober 2012, 15:36   #9
Edina
Perm. Vertegenwoordiger VN
 
Edina's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 16 mei 2006
Locatie: Spaceship Earth
Berichten: 12.669
Standaard

Mijn punt was vooral dat uit dit voorbeeld blijkt dat de NV-A net zoals de andere partijen voorakkoorden sluit (waar ze voor de verkiezingen nog zo verontwaardigd over waren) en dat ook bij de N-VA de partijleiding invloed heeft op de lokale coalitievorming (waar De Wever op de avond van de verkiezingen nog zo tegen van leer trok). Dat voorakkoord was immers op hoger niveau bedisseld en is achteraf ook van hogerhand doorgedrukt. Voorakkoorden zijn immers helemaal niet bindend zoals iemand anders ook al terecht opmerkte.
Edina is offline  
Oud 30 oktober 2012, 15:43   #10
De schoofzak
Secretaris-Generaal VN
 
De schoofzak's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 4 juli 2004
Berichten: 82.096
Standaard

Te zien aan het aantal gefoefelde zaken bij de oude machtspartijen, valt dit nog best mee voor een aantal onervaren nva'ers.

Nu, dat viel wel te verwachten.
Dacht misschien iemand dat alle gerecruteerde nva-kandidaten op lijsten onfeilbare pausen waren ?

Wees maar gerust: het zal onze opmars niet stuiten !

.
__________________
Vlaanderen is niet van iedereen. Vlaanderen is enkel van hen die een inspanning doen om ertoe te behoren.

De grendel-grondwet moet wijken om eindelijk de broodnodige veranderingen te kunnen doorvoeren. Nadien kan de grondwet herstemd worden. Dat is nog gebeurd.

Ik heb de partij gesticht op drie lijnen: Vlaams en Europees, vrij en verantwoordelijk, en sterk en sociaal. Vandaag is dat de grondstroom in Vlaanderen. Geert Bourgeois (N-VA)
De schoofzak is offline  
Oud 30 oktober 2012, 15:46   #11
vrijevlaming
Banneling
 
 
vrijevlaming's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 17 februari 2004
Locatie: Vlaanderen
Berichten: 7.535
Standaard

Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door Edina Bekijk bericht
Mijn punt was vooral dat uit dit voorbeeld blijkt dat de NV-A net zoals de andere partijen voorakkoorden sluit (waar ze voor de verkiezingen nog zo verontwaardigd over waren) .
BDW was niet verontwaardigd over voorakkoorden. Hij heeft zelf gezegd dat zijn partij er ook enkele op zak had. Niet liegen dus!

Waar hij wel verontwaardigd over was, was dat de drie traditios op verschillende plaatsen (en dan vooral op het provinciale vlak) er alles aan het doen waren om toch maar hun macht te behouden en de gedoodverfde winnaar van de verkiezingen (zijnde n-va) buitensloten met voorakkoorden.

me dunkt een groot verschil!
vrijevlaming is offline  
Oud 30 oktober 2012, 16:28   #12
Henri1
Secretaris-Generaal VN
 
Geregistreerd: 15 juli 2008
Locatie: GROOT LUIK (Liège)
Berichten: 64.878
Standaard

Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door Edina Bekijk bericht
Het is een warrig verhaal, maar het komt erop neer dat de N-VA daar nu zogezegd voor oppositie kiest om haar geloofwaardigheid te behouden! ze hadden namelijk - hoewel er ondertussen een bestuursakkoord was met CD&V - ook een voorakkoord met open VLD. Zonder het te weten weliswaar, want daat voorakkoord was blijkbaar bovenlokaal bedisseld.

De kracht van verandering aan het werk!

Nu, ze zullen uiteindelijk wel mee besturen, vermoed ik. Maar waarschijnlijk niet de burgemeester leveren.

http://www.nieuwsblad.be/article/det...21018_00339876
Als het erop aan komt steekt N-VA zich weg.
Als het erop aankomt om kritiek te geven of lawaai te maken zijn ze alomtegenwoordig.

Doet me denken aan de glorie-dagen van het VB.
Henri1 is offline  
Oud 30 oktober 2012, 16:46   #13
Distel
Secretaris-Generaal VN
 
Distel's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 18 juni 2003
Locatie: Meuhië
Berichten: 29.738
Standaard

Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door Henri1 Bekijk bericht
Als het erop aan komt steekt N-VA zich weg.
Als je fout toegeven en je verantwoordelijkheid daarvoor pakken "wegsteken" wilt zeggen, dan steken ze zich inderdaad weg.

Citaat:
Als het erop aankomt om kritiek te geven of lawaai te maken zijn ze alomtegenwoordig.
Jij bent de N-VA niet he. Last van grootheidswaanzin?

Citaat:
Doet me denken aan de glorie-dagen van het VB.
Had je toen ook al niets te vertellen ofzo?
__________________
* Erfopvolging: een ander woord voor discriminatie op basis van afkomst
* Solidariteit is een gevoel van samenhorigheid en kan niet opgelegd worden. De N-Z transfers zijn dus per definitie geen solidariteit, want niet vrijwillig
* Democratie = demos + kratein (het volk heerst). Een land waar het laatste woord bij politici en niet bij de bevolking ligt, is dus per definitie geen democratie
* Er bestaat evenveel bewijs voor het bestaan van god als voor het bestaan van gele ruimtekaboutertjes
Distel is offline  
Oud 30 oktober 2012, 17:04   #14
schietboog
Minister
 
schietboog's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 9 juli 2008
Berichten: 3.009
Standaard

O-VLD en CD&V komen er blijkbaar niet uit en die laatsten hebben de onderhandelingen dan ook stopgezet.

Dus nu vrijen ze beiden de N-VA op : wie laatst lacht, best lacht !

http://www.gva.be/regio-antwerpen-no...ringen-af.aspx
schietboog is offline  
Oud 31 oktober 2012, 14:25   #15
Anselmo
Eur. Commissievoorzitter
 
Anselmo's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 6 februari 2003
Locatie: Antwerpen
Berichten: 9.596
Standaard

Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door schietboog Bekijk bericht
O-VLD en CD&V komen er blijkbaar niet uit en die laatsten hebben de onderhandelingen dan ook stopgezet.

Dus nu vrijen ze beiden de N-VA op : wie laatst lacht, best lacht !

http://www.gva.be/regio-antwerpen-no...ringen-af.aspx
Het beste zou zijn een N-VA-O-VLD coalitie met Avontroodt als burgemeester.
Als Avontroodt haar bouwwoede (Met Costermans) een beetje onder controle houdt is ze als burgemeester best te pruimen. (ze zit wel bij de verkeerde partij)
Nu dat kan hopelijk door de nu sterkere N-VA mede binnen de perken gehouden worden.

Laatst gewijzigd door Anselmo : 31 oktober 2012 om 14:26.
Anselmo is offline  
Oud 31 oktober 2012, 17:01   #16
Fieseler
Perm. Vertegenwoordiger VN
 
Fieseler's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 20 juli 2004
Berichten: 12.602
Standaard

Kijk...ook hier zie je het verschil tussen NVA en VB.
VB had nergens, maar dan ook nergens, een voorakkoord...



ps: voor al de verzuurden hier...'t was om te lachen hé...en ja...sarcasme mag ook om te lachen...
__________________
Though i walk through the valley of the shadow of death, i will fear no evil, for thou art with me
Fieseler is offline  
Oud 6 november 2012, 21:07   #17
Vito
Europees Commissaris
 
Vito's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 29 juli 2010
Berichten: 6.423
Standaard

Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door Fieseler Bekijk bericht
Kijk...ook hier zie je het verschil tussen NVA en VB.
VB had nergens, maar dan ook nergens, een voorakkoord...



ps: voor al de verzuurden hier...'t was om te lachen hé...en ja...sarcasme mag ook om te lachen...
Eerder cynisme...
Vito is offline  
Oud 6 november 2012, 21:09   #18
vrijevlaming
Banneling
 
 
vrijevlaming's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 17 februari 2004
Locatie: Vlaanderen
Berichten: 7.535
Standaard

Hoe zit het ondertussen in Schilde?
vrijevlaming is offline  
Oud 6 november 2012, 21:48   #19
fonne
Secretaris-Generaal VN
 
fonne's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 31 mei 2009
Locatie: Antwaarpe
Berichten: 30.400
Standaard

Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door vrijevlaming Bekijk bericht
Hoe zit het ondertussen in Schilde?
Goed. N-VA levert de burgemeester in de persoon van Dirk Bauwens.
De besprekingen tussen CD&V en Ø-VLD sprongen af.

N-VA en CD&V nu toch dicht bij akkoord
__________________
Exclusief in Vlaanderen: Al wie da ni springt, al wie da ni springt is N-VA (Brünoke's kleuterbende)
Exclusief in Brussel: Brussel kan wel een paar honderd miljoen Euro missen (Guy Vanhengel, PS (ex-Ø-VLD))
Exclusief in Wallonië: wij keurden de pestbelastingen goed want ze troffen toch vooral de Vlamingen (Didier Reynders, MR)
fonne is offline  
Oud 7 november 2012, 15:26   #20
schietboog
Minister
 
schietboog's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 9 juli 2008
Berichten: 3.009
Standaard

Avontroodt laat nu haar ware gezicht zien : natrappen en op de man spelen door z'n capaciteit als bankdirecteur erbij te halen

Veelbetekenend zijn ook de lezersreacties. Haar eigen inwoners geloven haar blijkbaar niet.

http://www.nieuwsblad.be/article/det...21105_00358581

In de Gazet van Antwerpen (niet website, maar gedrukte versie) van 06/11 beweert ze dan nog staalhard dat zij als enige een plan had om Schilde betaalbaar en groen te houden, terwijl zowat iedereen weet dat Costermans (projectontwikkelaar) ALTIJD op haar steun kon rekenenen om nog maar eens grote, nieuwe en vooral peperdure appartementscomplexen uit de grond te stampen.
Wanneer ze fier verteld dat haar partij 30% heeft gehaald, vergeet ze er wel bij te vermelden dat dit een verlies van 6% is en dat N-VA nu met 32% de grootste is geworden.
En dan durft ze nog te zeggen dat de Schildenaren haar huilend om de hals vallen en zeggen niet te begrijpen wat er gebeurt is. Hoe narcistisch kan je komen ?
schietboog is offline  
 



Regels voor berichten
Je mag niet nieuwe discussies starten
Je mag niet reageren op berichten
Je mag niet bijlagen versturen
Je mag niet jouw berichten bewerken

vB-code is Aan
Smileys zijn Aan
[IMG]-code is Aan
HTML-code is Uit
Forumnavigatie


Alle tijden zijn GMT +1. Het is nu 23:02.


Forumsoftware: vBulletin®
Copyright ©2000 - 2025, Jelsoft Enterprises Ltd.
Content copyright ©2002 - 2020, Politics.be