![]() |
Registreren kan je hier. Problemen met registreren of reageren op de berichten? Een verloren wachtwoord? Gelieve een mail te zenden naar [email protected] met vermelding van je gebruikersnaam. |
|
Registreer | FAQ | Forumreglement | Ledenlijst |
Maatschappij en samenleving Dit subforum handelt over zaken die leven binnen de maatschappij en in die zin politiek relevant (geworden) zijn. |
![]() |
|
Discussietools |
![]() |
#1 |
Gouverneur
Geregistreerd: 18 augustus 2014
Berichten: 1.121
|
![]() http://m.knack.be/nieuws/belgie/vluc...on-512483.html
Alle levensbeschouwelijke vakken in één vak onderbrengen opdat mensen elkaar leren kennen en verdragen. Ik heb dat altijd zo'n vanzelfsprekendheid gevonden dat ik echt niet kan begrijpen dat dit nog steeds niet het geval is. De voordelen wegen zoveel zwaarder dan de nadelen.
__________________
It's important not too confuse opposition against central planning with a dogmatic laissez faire attitude. The liberal argument is in favor of making the best possible use of the forces of competition as a means of coordinating human efforts, not an argument for leaving things just as they are. F.A.Hayek "De besten missen elke overtuiging, terwijl de slechtsten overlopen van hartstochtelijke intensiteit" Yeats. |
![]() |
![]() |
![]() |
#2 |
Banneling
Geregistreerd: 8 augustus 2007
Berichten: 66.515
|
![]() Wil men de levensbeschouwelijke keuze in het officieel onderwijs veranderen, dan moet men het Schoolpact veranderen.
Daar is een grondwetswijziging voor nodig, 2/3de meerderheid. |
![]() |
![]() |
![]() |
#3 |
Secretaris-Generaal VN
Geregistreerd: 19 juni 2002
Berichten: 43.125
|
![]() Levensbeschouwelijk onderricht is iets voor thuis en de vrije tijd.
Als bepaalde scholen het toch willen aanbieden, dan maar op eigen kosten of op die van de ouders, maar niet via toelagen van belastinggeld. In elk geval taboe in elke school die op een of andere wijze geld van de hele gemeenschap toegestopt krijgt.
__________________
Voor Vorstelijke salarissen..Voor Vrijheid van meningsuiting En Voor Rechtstreekse democratie
|
![]() |
![]() |
![]() |
#4 | |
Banneling
Geregistreerd: 8 augustus 2007
Berichten: 66.515
|
![]() Citaat:
|
|
![]() |
![]() |
![]() |
#5 | |
Secretaris-Generaal VN
Geregistreerd: 19 juni 2002
Berichten: 43.125
|
![]() Citaat:
Het afschaffen van nutteloze en zelfs ronduit gevaarlijke afzeik, zoals religie en ideologische indoctrinatie in scholen, zou niemand van het leerlingenpubliek schaden.
__________________
Voor Vorstelijke salarissen..Voor Vrijheid van meningsuiting En Voor Rechtstreekse democratie
|
|
![]() |
![]() |
![]() |
#6 | |
Secretaris-Generaal VN
|
![]() Citaat:
Wat op zichzelf een combinatie is van geschiedenis en geografie. Als men dat "samengeperst" vak over de leerjaren heen laat stromen, met elke week 2 lesuren, dan kan in die 320 uur door een inspirerende leraar een hoop informatie in de leerling gelepeld worden. Natuurlijk op voorwaarde dat de leerling mee wil werken.
__________________
De meeste mensen gaan naar het werk om geld te krijgen, niet om het te verdienen. |
|
![]() |
![]() |
![]() |
#7 |
Europees Commissaris
Geregistreerd: 8 oktober 2012
Locatie: het beloftevolle land
Berichten: 6.875
|
![]() Schaf godsdienst af en vul die uren in met ICT.
__________________
Bart De Wever: "De enige bijdrage die de Vlaamse Beweging vandaag nog kan leveren aan een onafhankelijk Vlaanderen, is ophouden te bestaan" Jan Jambon: "Les transferts Nord-Sud, ça nous aide juste pour le marketing. Mais en fait, ça ne nous intéresse pas" Bourgeois: "onafhankelijkheid is iets uit de 19de eeuw" |
![]() |
![]() |
![]() |
#8 | |
Staatssecretaris
Geregistreerd: 5 oktober 2006
Locatie: Istanbul & Flanders
Berichten: 2.966
|
![]() Citaat:
'Gleichschaltung' noemde Goebbels dat. Een essentiele voorwaarde om afwijkende meningen die enkel leiden tot onverdraagzaamheid te liquideren. Full mind control. De natte droom van allesstromers. |
|
![]() |
![]() |
![]() |
#9 | |
Minister-President
Geregistreerd: 22 december 2006
Berichten: 5.176
|
![]() Citaat:
Zulke voorstellen komen overigens al vele jaren op tafel. Maar eigenlijk is het overbodig te zeggen dat vooral het almachtige katholiek onderwijs, met een 'marktaandeel' van + 70 % in Vlaanderen, deze voorstellen met alle kracht tegenhoudt en boycot. Want zij willen immers hun 'zieltjes' blijven winnen met hun 'catechese' en 'heiligenverering', kwestie van de jonge generaties te blijven indoctrineren en hen in de pas te doen lopen. Zodat het potentieel van 'feestdagkatholieken' (mensen die de moeite niet meer doen om op een gewone zondag naar de kerk te gaan of de regeltjes volgen, maar enkel nog deel uitmaken van de katholieke goegemeente op bepaalde feestdagen en speciale gelegenheden) goed op peil blijft ! De Kerk blijft daar dan subsidie voor trekken en het katholiek onderwijs blijf zijn almacht behouden op kosten van de belastingbetaler, want zowel haar leerkrachten in hun scholen als hun geestelijkheid (pastoors e.d.) worden door de gemeenschap of de staat onderhouden. Scheiding van Kerk en Staat in België: laat me nu niet lachen ! |
|
![]() |
![]() |
![]() |
#10 |
Minister-President
Geregistreerd: 22 december 2006
Berichten: 5.176
|
![]() Zeker in de tweede graad SO (alle opleidingsvormen) vind ik dat een goed plan. In de derde graad SO kan er dan een vak 'diverse levensbeschouwingen' komen, waarbij de leerlingen bekend worden met de gebruiken en de achtergrond van de diverse godsdiensten en ook de 'vrijzinnigheid'.
|
![]() |
![]() |