![]() |
Registreren kan je hier. Problemen met registreren of reageren op de berichten? Een verloren wachtwoord? Gelieve een mail te zenden naar [email protected] met vermelding van je gebruikersnaam. |
|
Registreer | FAQ | Forumreglement | Ledenlijst |
Boudewijn Bouckaert - 7 feb. t.e.m. 13 feb. Bouckaert is professor aan de Gentse universiteit en een opgemerkt figuur door zijn voorzitterschap van de 'liberale politieke club en denktank' Nova Civitas. Hij is tevens een vurig verdediger van het klassiek liberalisme en wordt daarbij wel eens bekeken als de oppositie binnen de heersende liberale klasse. Daarnaast is hij ook voorzitter van het OVV (Overlegcentrum van Vlaamse Verenigingen) |
|
Discussietools |
![]() |
#1 |
Gouverneur
Geregistreerd: 4 februari 2005
Locatie: Sint-Lievens-Houtem
Berichten: 1.244
|
![]() Hoe moet het verder met Jeugdrecht en Jeugdcriminaliteit? Gaat Onkelinkx haar plan doordrijven of niet? Gaan jonge criminelen doorgestuurd worden naar een gewone rechtbank en niet meer naar de Jeugdrechter? Waar gaat men deze jongeren dan plaatsten? Gewoon tussen wolwassen criminelen? Er is nu zowel plaatsgebrek zowel in Jeugdgevangenissen als in gevangenissen voor volwassenen! Hoe gaat men dit probleem aanpakken? Onkelinkx komt af met het voorstel om meer electronisch toezicht toe te passen bij volwassenen. Gaat men zo het plaastgebrek daar oplossen, maar meteen weer jongeren in de plaats daarvan opsluiten? Dan is er terug een probleem met overbevolking in gevangenissen, dit is gewoon verschuiven van problemen en niet echt een oplossing bieden. Van Jeugdrecht blijft men beter af! Dit mag men niet gaan vermengen met het berechten van volwassenen! Men moet ook meer Constructieve Sancties gaan toepassen en niet onmiddelijk een jongeren gaan opsluiten. Zeker wat betreft kleine criminaliteit! Stem de Sanctie meer af op de gepleegde feiten en zorg ervoor dat dit heel snel gebeurd na het plegen van de feiten! Laat een constructieve sanctie tussen de zes maanden en twee jaar duren ipv enkele dagen of een weekje. Zorg ervoor dat deze jongeren kunnen opgevolgd worden na hun sanctie. De dader moet tijdens zijn periode van sanctie ook zelf een verslag opmaken, om weer te geven wat hij/zij eruit geleerd heeft! Aan de hand van dit verslag, bovenop een verslag van de psychiater moet de jeugdrechter de mogelijkheid krijgen de duur van de sanctie, "indien nodig blijkt", te verlengen.
Laatst gewijzigd door Dekoster : 6 februari 2005 om 15:13. |
![]() |
![]() |
#2 |
Gouverneur
Geregistreerd: 4 februari 2005
Locatie: Sint-Lievens-Houtem
Berichten: 1.244
|
![]() Erg actueel thema de dag van vandag, dus schrijf hier jullie meningen maar neer. Ook eventuele vragen om en rond dit thema.
|
![]() |