Politics.be Registreren kan je hier.
Problemen met registreren of reageren op de berichten?
Een verloren wachtwoord?
Gelieve een mail te zenden naar [email protected] met vermelding van je gebruikersnaam.

Ga terug   Politics.be > Algemeen > Binnenland
Registreer FAQForumreglement Ledenlijst

Binnenland Onderwerpen omtrent de binnenlandse politiek kunnen hier terecht. Let er wel op dat dit subforum enkel over dergelijk algemene zaken gaat die niet thuishoren in de themafora.

Antwoord
 
Discussietools
Oud 6 maart 2006, 11:16   #1
boerenverstand
Parlementsvoorzitter
 
boerenverstand's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 13 februari 2005
Berichten: 2.087
Standaard Berbers in Antwerpse scholen ?

document.write('');
maandagdinsdagwoensdag-1°C
5°C 4°C
7°C 6°C
10°C [IMG]/Assets/Images/logo_nieuwsblad.gif[/IMG] Maandag 6 maart 2006 11:11:44 div#vier004_front { text-align: center;margin: 5px 0 0 0;}

var allowSmallSearch = true;function CatchEnter(e) { if (e && e.keyCode==13) { return GotoSearch(); } else { return true; }}function GotoSearch() { //if ( !allowSmallSearch ) return; allowSmallSearch = false; if (document.getElementById( "fldQuickSearch" ).value != '') { var s= '/SearchResult.aspx?advanced=1&searchString=' + document.getElementById( "fldQuickSearch" ).value; var now = new Date(); var day; var month; if (now.getDate() < 10) day = '0' + now.getDate(); else day = now.getDate(); if ((now.getMonth()+1) < 10) month = '0' + (now.getMonth()+1); else month = now.getMonth() + 1; var today = '' + day + month + now.getFullYear(); s = s + '&findExact=0&tekstIn=1&Sectie=ALL&dateSelected=0& dateSelectedFrom='+today+'&dateSelectedUntil='+ today; location.href = s; } else { location.href= websiteFolder + 'SearchResult.aspx'; return; }} Zoeken Home Nieuws Binnenland images = new Array();images[0] = new Picture( "138432", "/Assets/Images_Upload/nbn_A6voorhamme1_wkb.MM.jpg", "&copy; WKB", "", "", "" );images[1] = new Picture( "138433", "/Assets/Images_Upload/nbn_A6robert_wkb.MM.jpg", "&copy; WKB", "", "", "" );images[2] = new Picture( "138434", "/Assets/Images_Upload/nbn_A6onderwijs_put.MM.jpg", "&copy; VUM", "", "", "" );

foto 1 van 3

© WKB



ExtraVerwarrend signaalArabische les op Vlaamse schoolbanken
Robert Voorhamme (SP.A) wil tweetaligheid allochtone kinderen benutten
Dat allochtone kinderen thuis Arabisch spreken en op school Nederlands, is geen handicap, maar een pluspunt, vindt de Antwerpse schepen van onderwijs Robert Voorhamme (SP.A).
Robert Voorhamme (SP.A) stelt voor om een ,,proeftuin''-school in te richten waar allochtone jongeren onderwijs krijgen in het Nederlands en tegelijk de kennis van hun moedertaal, bijvoorbeeld het Arabisch of het Berbers, kunnen vervolmaken. Daartoe mag voor Voorhamme het onderricht van het Frans als tweede taal naar een latere leeftijd opschuiven.

,,Vier op de tien kinderen in het basisonderwijs in Antwerpen spreken thuis een andere taal. In sommige buurten en scholen loopt dat op tot zes op de tien of nog veel meer. We moeten daar niet verkrampt op reageren. Beter is op die nieuwe werkelijkheid in te spelen'', vindt de schepen.

Maar komt met dit voorstel de integratie niet in de verdrukking? De Antwerpse schepen beweerde zelf enkele jaren geleden dat het integratiebeleid gefaald heeft. Is dit geen toegift? Voorhamme vindt veeleer het tegendeel: ,,De instructietaal van ons onderwijs blijft het Nederlands. Dat moeten we vanaf het begin duidelijk maken. Maar het is te gek dat wij er blijven van uitgaan dat alle kinderen bij aanvang goed vertrouwd zijn met die instructietaal. Het is die houding die tot mislukkingen leidt. Ik pleit voor een schoolomgeving waar leerlingen met een andere thuistaal meer energie kunnen steken in de verwerving van het Nederlands.''

Extra jaar

,,Dat kan in de basisschool, maar bijvoorbeeld ook door een extra jaar bij het begin van het middelbaar, een soort 'taalbad Nederlands' voor wie de 'instructietaal' nog onvoldoende blijkt te beheersen. Brusselse scholen hebben die mogelijkheid al. Ik zou dat ook in Antwerpen willen.''

,,En dan tegelijk de moedertaal van allochtone kinderen opwaarderen. Nu doen we alsof de thuistaal er niet toe doet, we gooien die kennis overboord. Terwijl de eindtermen aangeven dat meertaligheid voor de generatie van de toekomst erg belangrijk is. En deze allochtone generatie is al meertalig van huis uit. Dat moeten we in winst omzetten.''


Aangezien de schepen er de leerkrachten ook al op wees in de klassen niet te spreken over de cartoons, lijkt het mij zinvol dat de volgende schepen van onderwijs een Imam zal zijn !
boerenverstand is offline   Met citaat antwoorden
Oud 6 maart 2006, 11:25   #2
Levertraan
Provinciaal Gedeputeerde
 
Levertraan's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 9 april 2005
Locatie: Antwerpen Stad ///// Ideologie: Neonihilisme
Berichten: 996
Standaard

Aboe Jahjah en Voorhamme worden nog de dikste vrienden..

Aboe ziet immers het Arabisch als een soort lingua franca voor alle Europese moslims. Maar bij gebrek aan scholing komt daar maar weinig van.

Voorhamme geeft Aboe hoop.
Levertraan is offline   Met citaat antwoorden
Oud 6 maart 2006, 11:28   #3
Havana
Europees Commissaris
 
Havana's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 10 februari 2006
Berichten: 6.810
Standaard

Allochtonen die het Nederlands beheersen, mogen van mijn part elke taal studeren die ze willen. Taalkennis is nooit een slechte zaak.

Ik ben tegenstander van allochtonen die graag wiskunde zouden krijgen in "hun taal", omdat ze het anders niet verstaan. Ze moeten maar eerst het Nederlands leren.

What's next? Arabische ziekenhuizen?
Havana is offline   Met citaat antwoorden
Oud 6 maart 2006, 12:32   #4
Blazer
Schepen
 
Blazer's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 14 januari 2005
Locatie: euhm...
Berichten: 491
Standaard

Het is duidelijk dat Voorhamme met het oog op de gemeenteraadsverkiezingen deze uitspraak doet. Het voorstel zal echter nooit uitgevoerd worden, aangezien de socialisten nooit meer dan 50% zullen halen en andere partijen (op groen na) dit nooit zullen goedkeuren.

Daarenboven is het voorstel m.i. in strijd met de taalwetgeving.

Praat voor de vaak dus...
__________________
Nam sine doctrina, vita est quasi mortis imago!
Blazer is offline   Met citaat antwoorden
Oud 6 maart 2006, 12:47   #5
circe
Secretaris-Generaal VN
 
circe's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 22 december 2002
Locatie: Antwerpen
Berichten: 49.144
Standaard

Ik hoop dat mijnheer Voorhamme wordt aangeklaagd bij het CGKR!

Waarom mogen Berbers en Arabieren onderricht krijgen in hun eigen taal, terwijl Han-chinezen, Mandarijn-chinezen, allerlei afrikanen met ieder hun eigen specifieke taal, Indiers met hun eigen specifieke taal, etc.. géén onderricht in hun moedertaal kunnen krijgen?

Waar blijft je gelijkheidsbeginsel mijnheer Voorhamme?

Zelfs de lesjes Frans zouden moeten wijken voor het Arabisch, Turks( was ie ook even vergeten) en Amazigh. Helpt altijd bij de sollicitaties later natuurlijk!
circe is offline   Met citaat antwoorden
Oud 6 maart 2006, 13:10   #6
Voodoo Child
Parlementsvoorzitter
 
Voodoo Child's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 13 december 2005
Locatie: Mechelen
Berichten: 2.133
Standaard

Hell no
Berbers gaan geven in het officiële lespakket ?
Dit slaagt werkelijk nergens op, dit werkt alleen de verdere integratie van de allochtone gemeenschap tegen
Voodoo Child is offline   Met citaat antwoorden
Oud 6 maart 2006, 13:29   #7
Bitweiser
Provinciaal Statenlid
 
Bitweiser's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 27 april 2004
Locatie: Vlaanderen
Berichten: 603
Standaard

Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door Blazer Bekijk bericht
Het is duidelijk dat Voorhamme met het oog op de gemeenteraadsverkiezingen deze uitspraak doet. Het voorstel zal echter nooit uitgevoerd worden, aangezien de socialisten nooit meer dan 50% zullen halen en andere partijen (op groen na) dit nooit zullen goedkeuren.

Daarenboven is het voorstel m.i. in strijd met de taalwetgeving.

Praat voor de vaak dus...
Inderdaad. Maar het zou de eerste keer niet zijn dat er wetten worden aangepast in functie van het politiek correcte denken.
__________________
Schild en vriend
Bitweiser is offline   Met citaat antwoorden
Oud 6 maart 2006, 14:13   #8
Mosasaurus
Banneling
 
 
Mosasaurus's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 21 september 2004
Locatie: Limburg allein
Berichten: 1.568
Standaard

vuile kanker socialisten
Mosasaurus is offline   Met citaat antwoorden
Oud 6 maart 2006, 16:44   #9
Blazer
Schepen
 
Blazer's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 14 januari 2005
Locatie: euhm...
Berichten: 491
Standaard

Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door Bitweiser Bekijk bericht
Inderdaad. Maar het zou de eerste keer niet zijn dat er wetten worden aangepast in functie van het politiek correcte denken.
Taalwetgeving is bijzondere meerderheidswet dacht ik, dus die is niet eenvoudig te wijzigen.

Het probleem van het voorstel is niet die paar lessen Berbers (dat kan me geen barst schelen) maar wel het feit dat men op die manier de hele taalwetgeving en dus in feite alle Vlaamse verworvenheden te grabbel gooit. Want welke taal zal er het meest gegeven worden, wanneer in Vlaanderen andere talen in het onderwijs toegelaten worden?
Juist ja, het Frans. Dan krijgen we terug Franstalige scholen in Vlaanderen. En dan gaat het niet meer om sociaal zwakkere groepen, die men wil vooruithelpen (op zich een nobel doel), maar dan gaat het om verfransing van Vlaanderen!
__________________
Nam sine doctrina, vita est quasi mortis imago!
Blazer is offline   Met citaat antwoorden
Oud 6 maart 2006, 17:28   #10
duveltje382
Secretaris-Generaal VN
 
duveltje382's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 21 oktober 2005
Locatie: geel 2440
Berichten: 27.815
Standaard

http://www.atv.be/nieuws/default.asp?mid=&id=931
__________________
In alles zit er wel wat waarheid ,je moet er enkel maar naar willen luisteren
duveltje382 is offline   Met citaat antwoorden
Oud 6 maart 2006, 17:51   #11
Chimera
Vreemdeling
 
Geregistreerd: 16 februari 2006
Berichten: 60
Standaard

Citaat:
Waarom mogen Berbers en Arabieren onderricht krijgen in hun eigen taal, terwijl Han-chinezen, Mandarijn-chinezen, allerlei afrikanen met ieder hun eigen specifieke taal, Indiers met hun eigen specifieke taal, etc.. géén onderricht in hun moedertaal kunnen krijgen?
Idd ja wat een hoop gezever van die gast dit is puur een politiek spel
Chimera is offline   Met citaat antwoorden
Oud 6 maart 2006, 20:41   #12
job
Minister-President
 
job's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 17 januari 2006
Berichten: 4.780
Standaard

Citaat:
ExtraVerwarrend signaalArabische les op Vlaamse schoolbanken
Robert Voorhamme (SP.A) wil tweetaligheid allochtone kinderen benutten
Dat allochtone kinderen thuis Arabisch spreken en op school Nederlands, is geen handicap, maar een pluspunt, vindt de Antwerpse schepen van onderwijs Robert Voorhamme (SP.A).
Robert Voorhamme (SP.A) stelt voor om een ,,proeftuin''-school in te richten waar allochtone jongeren onderwijs krijgen in het Nederlands en tegelijk de kennis van hun moedertaal, bijvoorbeeld het Arabisch of het Berbers, kunnen vervolmaken. Daartoe mag voor Voorhamme het onderricht van het Frans als tweede taal naar een latere leeftijd opschuiven.

,,Vier op de tien kinderen in het basisonderwijs in Antwerpen spreken thuis een andere taal. In sommige buurten en scholen loopt dat op tot zes op de tien of nog veel meer. We moeten daar niet verkrampt op reageren. Beter is op die nieuwe werkelijkheid in te spelen'', vindt de schepen.

Maar komt met dit voorstel de integratie niet in de verdrukking? De Antwerpse schepen beweerde zelf enkele jaren geleden dat het integratiebeleid gefaald heeft. Is dit geen toegift? Voorhamme vindt veeleer het tegendeel: ,,De instructietaal van ons onderwijs blijft het Nederlands. Dat moeten we vanaf het begin duidelijk maken. Maar het is te gek dat wij er blijven van uitgaan dat alle kinderen bij aanvang goed vertrouwd zijn met die instructietaal. Het is die houding die tot mislukkingen leidt. Ik pleit voor een schoolomgeving waar leerlingen met een andere thuistaal meer energie kunnen steken in de verwerving van het Nederlands.''

Extra jaar

,,Dat kan in de basisschool, maar bijvoorbeeld ook door een extra jaar bij het begin van het middelbaar, een soort 'taalbad Nederlands' voor wie de 'instructietaal' nog onvoldoende blijkt te beheersen. Brusselse scholen hebben die mogelijkheid al. Ik zou dat ook in Antwerpen willen.''

,,En dan tegelijk de moedertaal van allochtone kinderen opwaarderen. Nu doen we alsof de thuistaal er niet toe doet, we gooien die kennis overboord. Terwijl de eindtermen aangeven dat meertaligheid voor de generatie van de toekomst erg belangrijk is. En deze allochtone generatie is al meertalig van huis uit. Dat moeten we in winst omzetten.''


Aangezien de schepen er de leerkrachten ook al op wees in de klassen niet te spreken over de cartoons, lijkt het mij zinvol dat de volgende schepen van onderwijs een Imam zal zijn !

Hej,
doen !!!
kunnen walen en vlamingen eindelijk eens met elkaar spreken !!!!
job is offline   Met citaat antwoorden
Oud 6 maart 2006, 22:00   #13
pibo@®
Vreemdeling
 
pibo@®'s schermafbeelding
 
Geregistreerd: 3 december 2005
Berichten: 17
Standaard

yippieee , ze kunne ineens de taal van hun moederland leren , en de gebruiken .............. zijn ze ineens klaar voor hub repatriëring naar hun thuisland


go voorhamme , GO
pibo@® is offline   Met citaat antwoorden
Oud 7 maart 2006, 10:29   #14
marjan
Burgemeester
 
Geregistreerd: 30 maart 2005
Berichten: 558
Standaard

Indien de wereldvreemde schepen, Voorhamme, wat meer in de straten van Antwerpen zou rond wandelen en zich degelijk zou informeren, dan zou hij horen en weten dat de meeste kinderen en jongeren van Marokkaanse origine onder elkaar en met hun broers en zussen Nederlands spreken. Ook steeds meer jonge moeders (van Marokkaanse origine) voeden hun kinderen op in het Nederlands.
Bovendien zijn er (in Marokko) vier berbertalen (die onderling soms niet verstaanbaar zijn) én het Arabisch (de taal van de onderdrukker van de Berbers). De grootouders (ouders) spreken in Antwerpen slechts één van die berbertalen, een kleine minderheid spreekt een variant van het Arabisch, terwijl het klassiek Arabisch al helemaal niet wordt gesproken. Jongeren van Marokkaanse origine spreken vaak Nederlands onder elkaar, gewoon omdat ze elkaars taal (één van de berbertalen) niet begrijpen en de Arabisch sprekenden in Antwerpen verstaan geen Berbers en vice versa.
Dus welke taal meent Voorhamme deze jongeren aan te leren? Dit wordt een Babylonische taalverwarring en zal het voor deze jongeren alleen maar complexer maken. Extra lessen Nederlands zou veel efficiënter zijn.
Arabisch en de vier berbertalen hebben geen enkele affiniteit met het Nederlands. Het Berbers wordt niet geschreven (tenzij met tekentjes die op hiërogliefen lijken) en het Arabisch is qua structuur en grammatica erg beknopt. Zo worden er geen lidwoorden gebruikt en een woord kan meer dan vijf betekenissen hebben. Deze semitische taal is absoluut niet geschikt om als basis te dienen voor het aanleren of verdiepen van een germaanse taal (het Nederlands). Voor de meeste jongeren van Marokkaanse origine in Antwerpen, is Arabisch een vreemde taal...
marjan is offline   Met citaat antwoorden
Oud 7 maart 2006, 22:06   #15
dominatrix
Minister-President
 
dominatrix's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 22 augustus 2002
Berichten: 4.248
Standaard

Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door pibo@® Bekijk bericht
yippieee , ze kunne ineens de taal van hun moederland leren , en de gebruiken .............. zijn ze ineens klaar voor hub repatriëring naar hun thuisland


go voorhamme , GO
Ja, nu ge't zegt, daar zit wel wat in . Alhoewel dat er vele sowieso al klaar zijn voor een terugkeerkaartje...
__________________
www.vlaamsbelang.org
dominatrix is offline   Met citaat antwoorden
Oud 8 maart 2006, 00:23   #16
Voodoo Child
Parlementsvoorzitter
 
Voodoo Child's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 13 december 2005
Locatie: Mechelen
Berichten: 2.133
Standaard

Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door Voodoo Child Bekijk bericht
Hell no
Berbers gaan geven in het officiële lespakket ?
Dit slaagt werkelijk nergens op, dit werkt alleen de verdere integratie van de allochtone gemeenschap tegen
Note to myself:
Lees eerst verschillende media voor ge begint te brullen gelijk nen aap
Voodoo Child is offline   Met citaat antwoorden
Oud 8 maart 2006, 21:25   #17
Harald
Provinciaal Gedeputeerde
 
Geregistreerd: 29 januari 2006
Locatie: Vlaams-Brabant
Berichten: 905
Standaard

Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door circe Bekijk bericht
Ik hoop dat mijnheer Voorhamme wordt aangeklaagd bij het CGKR!

Waarom mogen Berbers en Arabieren onderricht krijgen in hun eigen taal, terwijl Han-chinezen, Mandarijn-chinezen, allerlei afrikanen met ieder hun eigen specifieke taal, Indiers met hun eigen specifieke taal, etc.. géén onderricht in hun moedertaal kunnen krijgen?

Waar blijft je gelijkheidsbeginsel mijnheer Voorhamme?

Zelfs de lesjes Frans zouden moeten wijken voor het Arabisch, Turks( was ie ook even vergeten) en Amazigh. Helpt altijd bij de sollicitaties later natuurlijk!
Ja, Voorhamme doet nog zo zijn best om in het gevlei te komen bij zijn Arabische meesters, maar onderwijs in het Berbers? Neen, dat kan niet door de beugel.
Wat lezen wij in de besluiten van de
Euro-Arab Parliamentary Dialogue
Brussels, 20-23 June 2002
Item 2b: Arab Paper
Citaat:
3- The revival of the project of the Euro-Arab University, and paying more attention to teaching Arabic in Europe.
'Arabic' staat er , Voorhamme. Niet 'Arabic en Berber'. Stoute jongen.
Een klets rond de oren en een bank achteruit. En tegen morgen 200 X 'Ik ben een slechte dhimmi'.

mvg

Harald.
http://www.medea.be/index.html?page=0〈=en&doc=1153
Harald is offline   Met citaat antwoorden
Oud 8 maart 2006, 21:39   #18
djimi
Secretaris-Generaal VN
 
djimi's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 3 januari 2006
Locatie: Brussels Hoofdstedelijk Gewest
Berichten: 34.270
Standaard

http://www.kerknet.be/vic.onderwijs....taal%20def.pdf :

Is het stimuleren van de moedertaal nadelig voor het leren van de eigen taal?

In Nederland werden onderwijsprojecten opgezet om het effect te meten van het stimuleren van de eigen taal op de taalvaardigheid in zowel de eigen taal als het Nederlands. Uit deze projecten werd duidelijk dat onderwijs in de moedertaal niet ten koste gaat van de taalvaardigheid in de tweede taal, het Nederlands.
De taalvaardigheid in de eigen taal wordt er bovendien beter van.
Men merkte dat de opvang van leerlingen in de moedertaal een aantal sociale en psychologische effecten had, die mogelijkerwijs ook de taalvaardigheid in de tweede taal positief beïnvloedden:
- De erkenning van de eigen taal op school blijkt bevorderlijk voor een positief zelfbeeld en voor het eigen bewustzijn.
- Door de eigen taal een plaats te geven op school, wordt bijgedragen aan een veilig klimaat waar kinderen zich op hun gemak voelen en zo gemakkelijker nieuwe leerervaringen opdoen.
Men veronderstelt weleens dat allochtone kinderen hun tweede taal pas goed kunnen leren als de vaardigheid in hun eerste taal goed ontwikkeld is. De vaardigheid in de tweede taal zou afhankelijk zijn van de vaardigheid die men in de eerste taal heeft.
‘Hoewel de precieze afhankelijkheidsrelatie nog onduidelijk is, komt uit vele onderzoeken naar voren dat meer aandacht voor de eerste taal, niet betekent dat de tweede taal minder snel geleerd wordt.
Door de eigen taal een plaats te geven op school wordt het belang onderkend van het aansluiten bij en voortbouwen op de (taal)kennis die het kind mee naar school neemt, waardoor ook de overgang tussen thuis en school minder groot is, en kinderen en ouders zich meer bij school betrokken voelen.
Dit heeft een positieve invloed op de algehele ontwikkeling van het kind, en mogelijk daardoor ook op de tweede taal verwerving.
Stimuleren van de eigen taal in het gezin is niet nadelig voor het leren van het Nederlands.
Aandacht voor de moedertaal heeft een positieve invloed op de algemene ontwikkeling. Daardoor kan ook de Nederlandse taalontwikkeling gestimuleerd worden. '


Tot zover het citaat.

Al die positieve effecten, dat willen wij toch niet, hé??

Hoe is het in godsnaam mogelijk dat we zouden toestaan dat kinderen zich goed voelen op school, en o ramp, zelfs een positief zelfbeeld zouden ontwikkelen. En ouders die zich bij de school betrokken voelen, daar moet nu eens paal en perk aan gesteld worden, zie !
Dat is als het oversteken van de Rubicon.
Voor we het beseffen staat Attila weer voor de deur!
djimi is offline   Met citaat antwoorden
Oud 8 maart 2006, 21:46   #19
Jozef Ostyn
Perm. Vertegenwoordiger VN
 
Geregistreerd: 27 maart 2004
Berichten: 15.640
Standaard

Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door djimi Bekijk bericht
http://www.kerknet.be/vic.onderwijs....taal%20def.pdf :

Is het stimuleren van de moedertaal nadelig voor het leren van de eigen taal?

In Nederland werden onderwijsprojecten opgezet om het effect te meten van het stimuleren van de eigen taal op de taalvaardigheid in zowel de eigen taal als het Nederlands. Uit deze projecten werd duidelijk dat onderwijs in de moedertaal niet ten koste gaat van de taalvaardigheid in de tweede taal, het Nederlands.
De taalvaardigheid in de eigen taal wordt er bovendien beter van.
Men merkte dat de opvang van leerlingen in de moedertaal een aantal sociale en psychologische effecten had, die mogelijkerwijs ook de taalvaardigheid in de tweede taal positief beïnvloedden:
- De erkenning van de eigen taal op school blijkt bevorderlijk voor een positief zelfbeeld en voor het eigen bewustzijn.
- Door de eigen taal een plaats te geven op school, wordt bijgedragen aan een veilig klimaat waar kinderen zich op hun gemak voelen en zo gemakkelijker nieuwe leerervaringen opdoen.
Men veronderstelt weleens dat allochtone kinderen hun tweede taal pas goed kunnen leren als de vaardigheid in hun eerste taal goed ontwikkeld is. De vaardigheid in de tweede taal zou afhankelijk zijn van de vaardigheid die men in de eerste taal heeft.
‘Hoewel de precieze afhankelijkheidsrelatie nog onduidelijk is, komt uit vele onderzoeken naar voren dat meer aandacht voor de eerste taal, niet betekent dat de tweede taal minder snel geleerd wordt.
Door de eigen taal een plaats te geven op school wordt het belang onderkend van het aansluiten bij en voortbouwen op de (taal)kennis die het kind mee naar school neemt, waardoor ook de overgang tussen thuis en school minder groot is, en kinderen en ouders zich meer bij school betrokken voelen.
Dit heeft een positieve invloed op de algehele ontwikkeling van het kind, en mogelijk daardoor ook op de tweede taal verwerving.
Stimuleren van de eigen taal in het gezin is niet nadelig voor het leren van het Nederlands.
Aandacht voor de moedertaal heeft een positieve invloed op de algemene ontwikkeling. Daardoor kan ook de Nederlandse taalontwikkeling gestimuleerd worden. '


Tot zover het citaat.

Al die positieve effecten, dat willen wij toch niet, hé??

Hoe is het in godsnaam mogelijk dat we zouden toestaan dat kinderen zich goed voelen op school, en o ramp, zelfs een positief zelfbeeld zouden ontwikkelen. En ouders die zich bij de school betrokken voelen, daar moet nu eens paal en perk aan gesteld worden, zie !
Dat is als het oversteken van de Rubicon.
Voor we het beseffen staat Attila weer voor de deur!
Dit is een compleet foute benadering die ervan uitgaat dat een andere taal dan de landstaal steeds de "eigen taal" moet blijven. Wie pleit voor echte integratie moet er juist voor zorgen dat de landstaal de "eigen taal" wordt.
Overigens heeft de nefaste ervaring in de VS met onderwijs in migrantentalen al aangetoond dat dit een heilloos spoor is.
Jozef Ostyn is offline   Met citaat antwoorden
Oud 9 maart 2006, 10:00   #20
marjan
Burgemeester
 
Geregistreerd: 30 maart 2005
Berichten: 558
Standaard

In de VS werd het project waarbij Spaanstaligen onderwijs en onderricht kregen in de eigen taal, het Spaans, stopgezet op vraag van de Spaanstaligen zelf. De Spaanstaligen vonden dat dit project hen eerder nadeel toebracht en uitsloot en niet toeliet om ten volle te parciperen aan de Amerikaanse samenleving, waarin de taal, het (Amerikaans) Engels, zowat het enige bindmiddel is. Door onvoldoende kennis van de gemeenschappelijke taal, werden hun kansen kleiner.
marjan is offline   Met citaat antwoorden
Antwoord



Regels voor berichten
Je mag niet nieuwe discussies starten
Je mag niet reageren op berichten
Je mag niet bijlagen versturen
Je mag niet jouw berichten bewerken

vB-code is Aan
Smileys zijn Aan
[IMG]-code is Aan
HTML-code is Uit
Forumnavigatie


Alle tijden zijn GMT +1. Het is nu 07:52.


Forumsoftware: vBulletin®
Copyright ©2000 - 2025, Jelsoft Enterprises Ltd.
Content copyright ©2002 - 2020, Politics.be