Politics.be Registreren kan je hier.
Problemen met registreren of reageren op de berichten?
Een verloren wachtwoord?
Gelieve een mail te zenden naar [email protected] met vermelding van je gebruikersnaam.

Ga terug   Politics.be > Algemeen > Binnenland
Registreer FAQForumreglement Ledenlijst

Binnenland Onderwerpen omtrent de binnenlandse politiek kunnen hier terecht. Let er wel op dat dit subforum enkel over dergelijk algemene zaken gaat die niet thuishoren in de themafora.

Antwoord
 
Discussietools
Oud 2 augustus 2007, 13:16   #1
Den Ardennees
Perm. Vertegenwoordiger VN
 
Den Ardennees's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 28 juli 2004
Locatie: aan lager wal
Berichten: 13.799
Standaard Impasse in het formatieberaad: kan de koning soelaas brengen?

Dat is inderdaad de vraag. Eén van de taken van de koning in onze parlementaire monarchie is bemiddelen, een soort van scheidsrechter spelen. Die rol werd door de monarchie al meermaals vervuld, zo werden tijdens de roerige jaren twintig de meeste politieke crisissen opgelost door bemiddeling van koning Albert I.

Wij horen meermaals: "formateur Leterme gaat verslag uitbrengen bij de koning". Maar daar lijkt het dan ook bij te blijven. Misschien wordt het tijd voor een actievere rol voor de vorst, rol die hij kan en mag spelen volgens de grondwet. Zijn invloed kan belangrijk zijn.

Het is duidelijk dat de Vlaamse eisen gerechtvaardigd zijn: splitsing van de kieskring BHV (door Arbitragehof bevolen), federalisering van bepaalde sectoren. Mijns inziens moet Leterme dit doorgeven aan de koning. Ervan uitgaande dat Albert II realistisch genoeg is om te beseffen dat om tot een regering te komen en bij uitbreiding: om zijn land te redden, de Franstaligen moeten bijdraaien, moet hij z'n invloed gebruiken. Van een Vlaming zullen de Franstaligen de eisen wellicht niet aanvaarden, immers: wij zijn uit op het einde van België, denken zij. Van de vorst, die boven alle politieke partijen staat, en Vlaming noch Waal is, zullen zij dit misschien aanvaarden.

Daarom: laat de koning zijn rol spelen om tot de oplossing van deze politieke impasse te komen.
__________________
Citaat:
Ivan DeVadder in "De keien vd Wetstraat"14/09/07: vindt u zichzelf 1 van de keien van de Wetstraat?
-Louis Tobback: goh, dat is niet aan mij om dat uit te maken
-Ivan De Vadder: wij vinden alvast dat u één van die keien bent
Den Ardennees is offline   Met citaat antwoorden
Oud 2 augustus 2007, 13:18   #2
Tegendradigaard
Perm. Vertegenwoordiger VN
 
Geregistreerd: 3 oktober 2003
Locatie: Zou ik ook graag weten
Berichten: 14.746
Standaard

Ik denk dat den Albert eerder tegen de Yves zal zeggen : maar wees nu toch eens een beetje toegeeflijk.....

maar dan in het Frans he.... soyez raisonable....
__________________
IK betaal 6.570,00 euro per jaar aan Wallonië en dit al meer dan 20 jaar.... Dat is 131.400 euro in totaal....of in oude franken... 5.300.662 fr. HET IS STILAAN GENOEG GEWEEST! Als ik nog 20 jaar verder werk dan betaal ik nog eens 131.400 euro. In totaal zou dat dan 262.800 euro of 10.616.857 oude franken zijn.

PEOPLE WHO WANT TO BAN HATE SPEECH, JUST HATE SPEECH. VRIJE MENINGSUITING !!!
Tegendradigaard is offline   Met citaat antwoorden
Oud 2 augustus 2007, 13:23   #3
Johan217
Minister
 
Johan217's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 24 november 2004
Locatie: Gent
Berichten: 3.354
Standaard

Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door Tegendradigaard Bekijk bericht
maar dan in het Frans he.... soyez raisonable....
Ik hoor het 'm zo zeggen
Johan217 is offline   Met citaat antwoorden
Oud 2 augustus 2007, 15:35   #4
Libro
Secretaris-Generaal VN
 
Libro's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 19 mei 2007
Berichten: 46.523
Standaard

Ik denk niet dat de koning daarmee akkoord zal gaan.
__________________
Het volk begrijpen plaveit de weg naar leiderschap begrijpen (oude stelregel van het geslacht Atreides)
Disce Quasi Semper Victurus, Vive Quasi Cras Moriturus
I saw that I could put an end to your outrages by pronouncing a single word in my mind. I pronounced it. The word was ‘No.’
Support the country you live in or live in the country you support.
Libro is offline   Met citaat antwoorden
Oud 2 augustus 2007, 15:49   #5
deryz
Staatssecretaris
 
deryz's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 28 oktober 2006
Locatie: Merksem
Berichten: 2.826
Standaard

alsof de koning (ooit) neutraal is (geweest)
__________________
http://www.vlaamseonafhankelijkheid.be/
Petitie voor Vlaanderen!
deryz is offline   Met citaat antwoorden
Oud 2 augustus 2007, 16:29   #6
Pol
Provinciaal Gedeputeerde
 
Geregistreerd: 23 februari 2003
Berichten: 966
Standaard impasse formatieberaad

Misschien kan Yves Leterme bij zijn wekelijks bezoek de koning duidelijk maken dat Vlaanderen niet langer de Franstalige arrogantie neemt. Als er inderdaad niet kan gesproken worden van de afwerking van België als federale staat, dan kan Leterme best als signaal zijn ontslag aanbieden.

Als de franstaligen inderdaad koppig blijven weigeren om te spreken over de toepassing van de grondwet en de federale consequenties uit de indeling in gemeenschappen en de taalgrens, dan kan er in dit land geen federale regering meer worden gevormd.

Een weigering om het gerechtelijk arrondissement BHV te splitsen naar de grondwettelijke regels, staat gelijk met het verder eenzijdig willen toepassen door de franstaligen van ongrondwettelijke modaliteiten. De grondwet blijft dan een vodje papier. Als zelfs het feit dat er geen geldige democratische verkiezingen meer kunnen doorgaan in dit land wegens het arrest uit 2003 van het Grondwettelijk Hof voor de splitsing van BHV, dan mag de koning de winkel sluiten. Zelfs een volksraadpleging zal daarin geen oplossing brengen, want Vlaanderen wil dan alleen nog verder mits een duidelijke terreinafbakening van rechten en plichten volgens de eigen van het Vlaams Parlement en als de vraag beperkt gesteld wordt (de huidige situatie of onafhankelijkheid Vlaanderen), dan mogen de Franstaligen wellicht hun aanvraag indienen om aan te sluiten bij Frankrijk, waar nu al de beste vrienden van Reynders en co aan de macht zijn.
Pol is offline   Met citaat antwoorden
Oud 2 augustus 2007, 17:36   #7
4x10E6
Eur. Commissievoorzitter
 
4x10E6's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 26 september 2005
Berichten: 9.908
Standaard

Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door Den Ardennees Bekijk bericht
Dat is inderdaad de vraag
..bla..
..bla..
Daarom: laat de koning zijn rol spelen om tot de oplossing van deze politieke impasse te komen.

Allons-y(ves) meneer Den Ardennees, onze koning is in verlof en weet wel beter dan onverwijld uit zijn vakantieverblijf terug te keren voor de parvenu, die de heer Leterme is.

Dédoublement maintenant!
virmiljoen
__________________
Gecertificeerd trol en beëdigd chroniqueur van het post-flamingantisme ~ Laureaat Annual Global Trollathon, Fukunasi (JP), January 2016
Officieel biograaf van Melikan Kucam

#InDeWetStraatDansenDeDwergen #EsLebeZelzate
4x10E6 is offline   Met citaat antwoorden
Oud 2 augustus 2007, 17:44   #8
Jazeker
Secretaris-Generaal VN
 
Jazeker's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 20 februari 2004
Locatie: Vlaanderen
Berichten: 66.000
Stuur een bericht via MSN naar Jazeker
Standaard

Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door 4x10E6 Bekijk bericht
Allons-y(ves) meneer Den Ardennees, onze koning is in verlof en weet wel beter dan onverwijld uit zijn vakantieverblijf terug te keren voor de parvenu, die de heer Leterme is.

Dédoublement maintenant!
virmiljoen
10 juni heeft echt pijn gedaan, he?
__________________
The oncoming storm







Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door Flanelcondoom Bekijk bericht
*KNIP* Deze opmerking lijkt mij persoonlijk en onnodig grievend.
Nelle Pastorale Nelle Jazeker Nelle

Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door Duupje Bekijk bericht
Jep, heil Jazeker.
Jazeker is offline   Met citaat antwoorden
Oud 2 augustus 2007, 17:48   #9
Zwartengeel
Secretaris-Generaal VN
 
Geregistreerd: 22 juli 2005
Berichten: 34.995
Standaard

Twee jaar terug zat men ook in een impasse, toen men eindelijk eens BHV ging splitsen. Toen was het Verhofstadt die advies ging vragen aan le roi. We hebben toen duidelijk gezien wat er van gekomen is en aan wiens kant zijne royale doorluchtigheid stond. Wie zegt dat het nu anders zal zijn?
Zwartengeel is offline   Met citaat antwoorden
Oud 2 augustus 2007, 17:55   #10
Den Ardennees
Perm. Vertegenwoordiger VN
 
Den Ardennees's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 28 juli 2004
Locatie: aan lager wal
Berichten: 13.799
Standaard

Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door Zwartengeel Bekijk bericht
Twee jaar terug zat men ook in een impasse, toen men eindelijk eens BHV ging splitsen. Toen was het Verhofstadt die advies ging vragen aan le roi. We hebben toen duidelijk gezien wat er van gekomen is en aan wiens kant zijne royale doorluchtigheid stond. Wie zegt dat het nu anders zal zijn?

Dat is het eerste dat ik daarvan hoor.

Neen, de grootste "macht" van de koning situeert zich tijdens de (in)formaties voor een nieuwe regering. Dat is altijd al zo geweest. Op die momenten is er vaak nog geen sterke man, en heeft de koning (grondwettelijk) veel speelruimte.

Nu is mijn punt, dat als 's konings raadgevers een greintje verstand hebben, ze hem adviseren dat hij op de Waalse partijen inpraat en hen aanzet tot een soepelere houding. Nogmaals: naar de koning zullen de Waalse partijvoorzitters veel meer luisteren daan naar Leterme of gelijk welke andere Vlaamse politicus.
__________________
Citaat:
Ivan DeVadder in "De keien vd Wetstraat"14/09/07: vindt u zichzelf 1 van de keien van de Wetstraat?
-Louis Tobback: goh, dat is niet aan mij om dat uit te maken
-Ivan De Vadder: wij vinden alvast dat u één van die keien bent
Den Ardennees is offline   Met citaat antwoorden
Oud 2 augustus 2007, 19:06   #11
rik47
Gouverneur
 
Geregistreerd: 20 maart 2004
Berichten: 1.406
Standaard

Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door Zwartengeel Bekijk bericht
Twee jaar terug zat men ook in een impasse, toen men eindelijk eens BHV ging splitsen. Toen was het Verhofstadt die advies ging vragen aan le roi. We hebben toen duidelijk gezien wat er van gekomen is en aan wiens kant zijne royale doorluchtigheid stond. Wie zegt dat het nu anders zal zijn?
Ook nu tijdens de onderhandelingen hebben onze blauwe toponderhandelaars hun Vlaamse eisen ivm de staatshervorming voor de zekerheid ook maar uit de koelkast gehaald, of een beetje stoer doen over uitwijzingen, notabene een beleid vroeger door hun goedgekeurd en steeds verdedigd, of het blauwe huik naar de wind hangen.
rik47 is offline   Met citaat antwoorden
Oud 2 augustus 2007, 19:20   #12
4x10E6
Eur. Commissievoorzitter
 
4x10E6's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 26 september 2005
Berichten: 9.908
Standaard

Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door rik47 Bekijk bericht
het blauwe huik naar de wind hangen.
wind ?

Môh, vint
__________________
Gecertificeerd trol en beëdigd chroniqueur van het post-flamingantisme ~ Laureaat Annual Global Trollathon, Fukunasi (JP), January 2016
Officieel biograaf van Melikan Kucam

#InDeWetStraatDansenDeDwergen #EsLebeZelzate

Laatst gewijzigd door 4x10E6 : 2 augustus 2007 om 19:20.
4x10E6 is offline   Met citaat antwoorden
Oud 2 augustus 2007, 19:24   #13
rik47
Gouverneur
 
Geregistreerd: 20 maart 2004
Berichten: 1.406
Standaard

Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door 4x10E6 Bekijk bericht
wind ?

Môh, vint
Ja wind, is natuurverschijnsel......
rik47 is offline   Met citaat antwoorden
Oud 2 augustus 2007, 19:25   #14
Bazilfunk
Minister
 
Bazilfunk's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 17 mei 2003
Locatie: Anvers
Berichten: 3.531
Standaard

Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door Tegendradigaard Bekijk bericht
Ik denk dat den Albert eerder tegen de Yves zal zeggen : maar wees nu toch eens een beetje toegeeflijk.....

maar dan in het Frans he.... soyez raisonable....

Het is dan ook te hopen dat de koning dit zegt. Leterme heeft zelf voor deze crisis gekozen door voor n-va te kiezen. Ge moet wel heel hypocriet zijn om te zeggen dat je dit niet zag aankomen
__________________
O dierbaar België, O heilig land der Vad'ren,
Bazilfunk is offline   Met citaat antwoorden
Oud 2 augustus 2007, 19:30   #15
end
Schepen
 
Geregistreerd: 22 april 2006
Berichten: 427
Standaard

Wat een uniek idee. De koning inroepen om de gemoederen tussen franstaligen en Vlamingen te bedaren. Want, je weet wel, als er één ding is waar Vlamingen en franstaligen het over eens zijn dan is het wel de rol van de koning...
end is offline   Met citaat antwoorden
Oud 2 augustus 2007, 19:33   #16
Den Ardennees
Perm. Vertegenwoordiger VN
 
Den Ardennees's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 28 juli 2004
Locatie: aan lager wal
Berichten: 13.799
Standaard

Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door Bazilfunk Bekijk bericht
Het is dan ook te hopen dat de koning dit zegt. Leterme heeft zelf voor deze crisis gekozen door voor n-va te kiezen. Ge moet wel heel hypocriet zijn om te zeggen dat je dit niet zag aankomen
Als u van België houdt, dan weet u dat een verregaande federalisering het beste is. Of anders: Leterme bindt in => zijn kiezers massaal ontgoocheld => lopen over naar het Vlaams Belang => nog meer verrechtsing en einde van België weer wat dichterbij.
__________________
Citaat:
Ivan DeVadder in "De keien vd Wetstraat"14/09/07: vindt u zichzelf 1 van de keien van de Wetstraat?
-Louis Tobback: goh, dat is niet aan mij om dat uit te maken
-Ivan De Vadder: wij vinden alvast dat u één van die keien bent

Laatst gewijzigd door Den Ardennees : 2 augustus 2007 om 19:34.
Den Ardennees is offline   Met citaat antwoorden
Oud 2 augustus 2007, 19:50   #17
4x10E6
Eur. Commissievoorzitter
 
4x10E6's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 26 september 2005
Berichten: 9.908
Standaard

Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door rik47 Bekijk bericht
Ja wind, is natuurverschijnsel......
Ik stel met genoegen vast dat U de "Vlaemsche zaak" tot de kern teruggebracht heeft : een verplaatsing van lucht.
__________________
Gecertificeerd trol en beëdigd chroniqueur van het post-flamingantisme ~ Laureaat Annual Global Trollathon, Fukunasi (JP), January 2016
Officieel biograaf van Melikan Kucam

#InDeWetStraatDansenDeDwergen #EsLebeZelzate

Laatst gewijzigd door 4x10E6 : 2 augustus 2007 om 19:51.
4x10E6 is offline   Met citaat antwoorden
Oud 2 augustus 2007, 20:12   #18
born2bewild
Banneling
 
 
Geregistreerd: 18 februari 2006
Locatie: 2000
Berichten: 21.703
Standaard

Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door Bazilfunk Bekijk bericht
Het is dan ook te hopen dat de koning dit zegt. Leterme heeft zelf voor deze crisis gekozen door voor n-va te kiezen. Ge moet wel heel hypocriet zijn om te zeggen dat je dit niet zag aankomen
En? crisis? Klaagt er iemand over een crisis. Gij zijt wel een angstig manneke.
Crisissen zijn leuk jong. Dat een bomma of een bompa daar schrik van heeft kan ik begrijpen, maar de rest zou daar toch geen schrik van mogen hebben.
Hoe meer crisis hoe meer vreugd! Cheer up man.

Laatst gewijzigd door born2bewild : 2 augustus 2007 om 20:21.
born2bewild is offline   Met citaat antwoorden
Oud 2 augustus 2007, 21:02   #19
Kortaf
Europees Commissaris
 
Kortaf's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 24 mei 2007
Locatie: Op tijd weg
Berichten: 7.588
Standaard

Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door 4x10E6 Bekijk bericht
Ik stel met genoegen vast dat U de "Vlaemsche zaak" tot de kern teruggebracht heeft : een verplaatsing van lucht.
Haha, maar wel eentje die de laatste Belgicistische hoop aan het wegblazen is. Laat maar komen, die verplaatsing van lucht.
Kortaf is offline   Met citaat antwoorden
Oud 3 augustus 2007, 05:04   #20
Knuppel
Secretaris-Generaal VN
 
Geregistreerd: 21 juni 2002
Locatie: Vlaanderen
Berichten: 117.759
Standaard

Citaat:
Nu is mijn punt, dat als 's konings raadgevers een greintje verstand hebben, ze hem adviseren dat hij op de Waalse partijen inpraat en hen aanzet tot een soepelere houding.
LOL!
Jij hebt aan royale toespraak van 21 juli zeker geen boodschap gehad?
__________________
Het Oosten: De kiezer heeft niet altijd gelijk.
De kiezer heeft alleen gelijk als hij stemt zoals Het Oosten het zou willen.
Knuppel is offline   Met citaat antwoorden
Antwoord



Regels voor berichten
Je mag niet nieuwe discussies starten
Je mag niet reageren op berichten
Je mag niet bijlagen versturen
Je mag niet jouw berichten bewerken

vB-code is Aan
Smileys zijn Aan
[IMG]-code is Aan
HTML-code is Uit
Forumnavigatie


Alle tijden zijn GMT +1. Het is nu 05:16.


Forumsoftware: vBulletin®
Copyright ©2000 - 2025, Jelsoft Enterprises Ltd.
Content copyright ©2002 - 2020, Politics.be