Politics.be Registreren kan je hier.
Problemen met registreren of reageren op de berichten?
Een verloren wachtwoord?
Gelieve een mail te zenden naar [email protected] met vermelding van je gebruikersnaam.

Ga terug   Politics.be > Diverse > Archief > Verkiezingen 2007
Registreer FAQForumreglement Ledenlijst

Verkiezingen 2007 Hier kunt u discussiëren over de uitslag, de coalitiebesprekingen en meer...

 
 
Discussietools
Oud 13 november 2007, 13:33   #1
Chipie
Banneling
 
 
Chipie's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 18 april 2004
Berichten: 20.937
Standaard De kern van de zaak is dat de Franstaligen weigeren te onderhandelen...

Eindelijk durft men in een Vlaamse krant eens schrijven dat de Franstalige partijen de oorzaak zijn waarom men tot een (regime)crisis is gekomen.

Dat dit niet in De Morgen staat te lezen, zal wsl niemand verbazen...

Citaat:
De kern van het verhaal van de afgelopen 154 dagen is: Vlaamse en Franstalige partijen hebben een verschillende visie op de rol van de federale overheid en de positie van de deelstaten, en de Franstalige partijen zijn niet zinnens daarover één toegeving te doen terwijl ze toch bij het behoud van België zweren.

Dat gaat niet meer.

Zolang de Franstalige partijen niet bereid zijn om gesprekken aan te knopen die ergens in de buurt van 50/50 kúnnen eindigen, bestaat oranje-blauw niet, en is ook geen enkele andere formatiepoging levensvatbaar. En het land eigenlijk ook niet meer.
Citaat:
Een deal tussen twee partijen eindigt normaal dicht bij het punt waarop beide ongeveer 50 procent binnenhalen. In deze formatie is de communautaire stand nog altijd 100-0. Met veel goede wil 98-2. De Vlaamse partijen zitten met 100 vragen en de Franstalige partijen zeggen op alle punten neen. En in de gesprekken over het algemeen beleid, op Hertoginnedal en later, hebben de Franstalige partijen bovendien elk puntje dat ook maar één communautair facetje vertoonde, ook nog vakkundig weggeveegd.
Citaat:
De shock van de BHV-stemming en de oproep van de koning veranderden daar niets aan. Integendeel: Franstalige partijen eisen nu dat de Vlaamse partijen voor eeuwig afstand doen van de meerderheidspositie die de Vlaamse bevolking heeft in dit land.
GUY TEGENBOS
http://www.standaard.be/Meningen/

Guy Tegenbos heeft zijn opiniestuk deze morgen nog voor radio1 verdedigd... (Hoe dit mogelijk is, zal wsl niemand begrijpen... Want normaal mag dat niet in onze media komen, zou ik beginnen te denken...)

Laatst gewijzigd door Chipie : 13 november 2007 om 13:47.
Chipie is offline  
Oud 13 november 2007, 13:35   #2
Jazeker
Secretaris-Generaal VN
 
Jazeker's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 20 februari 2004
Locatie: Vlaanderen
Berichten: 66.000
Stuur een bericht via MSN naar Jazeker
Standaard

Ik viel ook achterover toen ik vanochtend dit commentaarstuk las. Als Corelio hier maar geen problemen mee krijgt.
__________________
The oncoming storm







Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door Flanelcondoom Bekijk bericht
*KNIP* Deze opmerking lijkt mij persoonlijk en onnodig grievend.
Nelle Pastorale Nelle Jazeker Nelle

Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door Duupje Bekijk bericht
Jep, heil Jazeker.
Jazeker is offline  
Oud 13 november 2007, 13:37   #3
omaplop
Minister-President
 
omaplop's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 8 september 2003
Locatie: Ardennen
Berichten: 5.579
Standaard

Misschien, heel misschien gaan onze Vlaamse kranten eens verwoorden wat de Vlamingen willen en wat de waarheid is.

Het wordt tijd, als je vergelijkt met de franstalige pers.....
..
omaplop is offline  
Oud 13 november 2007, 13:42   #4
Ovidius
Parlementslid
 
Ovidius's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 17 augustus 2007
Locatie: Verbannen in 8 na Christus
Berichten: 1.792
Stuur een bericht via MSN naar Ovidius
Standaard

De geest is uit de fles, die krijgen ze daar zomaar niet terug in, er zullen meer en meer journalisten zijn die zich willen verweren tegen de aanhoudende aanvallen in de pers vanuit het zuiden van het land gericht aan de hele Vlaamse bevolking.
Ovidius is offline  
Oud 13 november 2007, 13:47   #5
Turkje
Eur. Commissievoorzitter
 
Turkje's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 23 juli 2003
Berichten: 9.858
Standaard

DS draait en keert dezer dagen dat het een lieve lust is. Eerst komt Vandermeersch in DeZevendeDag de (imho idiote) hypothese onderschrijven (nog steeds vurig verdedigd door de accolieten van DeMorgen) dat de stemming van BHV in een "complot" met Leterme en de Franstaligen is gebeurd, nu is het weer 180° draaien.

Begrijpe wie nog begrijpe kan...
__________________
Out of the blue, into the black
Turkje is offline  
Oud 13 november 2007, 14:08   #6
Chipie
Banneling
 
 
Chipie's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 18 april 2004
Berichten: 20.937
Standaard Meer bevoegdheden', 'werkgelegenheidsbeleid', 'belastingen'.

Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door Turkje Bekijk bericht
DS draait en keert dezer dagen dat het een lieve lust is. Eerst komt Vandermeersch in DeZevendeDag de (imho idiote) hypothese onderschrijven (nog steeds vurig verdedigd door de accolieten van DeMorgen) dat de stemming van BHV in een "complot" met Leterme en de Franstaligen is gebeurd, nu is het weer 180° draaien.

Begrijpe wie nog begrijpe kan...
Gisteren schreef Peter Vandermeersch nochtans ook dat de eisen van de Vlamingen niet overdreven zijn en zouden (moeten) leiden naar een beter bestuur:

Citaat:
Uitzonderlijk in Europa?

Neen, de grote meerderheid van de Vlamingen is niet gek geworden. De opiniepeiling van De Standaard en de VRT van het voorbije weekeinde toonde dat nauwelijks 12 procent van de ondervraagde Vlamingen het einde wil van het land. Bijna negen op de tien Vlamingen zeggen dat ze België willen behouden.

Maar zeven op de tien van diezelfde ondervraagden zeggen dat het 'belangrijk is dat Vlaanderen meer bevoegdheden krijgt' en dat 'Vlaanderen, Wallonië en Brussel autonoom kunnen beslissen over meer werkgelegenheid'. Zes op de tien Vlamingen pleiten er in diezelfde peiling voor dat de drie gewesten van ons land autonoom kunnen beslissen over misdaadbestrijding en over belastingen. 'Meer bevoegdheden', 'werkgelegenheidsbeleid', 'belastingen'. Daar gaat het over. Daar mordicus een ernstig gesprek over weigeren leidt tot de pijnlijke situaties zoals we die meemaakten in de kamercommissie Binnenlandse Zaken.

Is Vlaanderen - samen met Kosovo, zoals een diplomaat smalend opmerkte - zo uitzonderlijk in Europa? Verre van. Het volstaat om even naar Groot-Brittannië te kijken, een van de grote democratieën van deze wereld. De Schotten willen er meer zelfbestuur en vragen onder meer de mogelijkheid om zelf belastingen te heffen. Voor dat laatste pleitte nog maar enkele dagen geleden het zeer gezaghebbende Britse weekblad The Economist. 'Dat (eigen belastingen heffen) is een redelijke wens. Het maakt deel uit van de logica van devolved government dat er in de verschillende delen van hetzelfde land verschillende prioriteiten zijn wat betreft uitgaven en belastingen, zolang er minimum standaarden zijn. Het zou zelfs kunnen leiden tot beter bestuur. Geen slechte zaak in een land met te veel administratie, te veel politieke vertegenwoordigers en te veel belastingen'.

En, neen, de Schotten zijn niet gek geworden.

PETER VANDERMEERSCH



Hij haalde tevens het volgende aan...

Citaat:
Jacques Wilmart, de uit Tsjaad geëvacueerde piloot, wilde bij zijn terugkeer in ons land afgelopen weekeinde niets zeggen over de twijfelachtige organisatie l'Arche de Zoé, waarvoor hij vloog. Maar de man achtte het wel noodzakelijk om vanop de brancard van de ziekenwagen in het Frans en in een gebrekkig Nederlands 'alle politieke verantwoordelijken op te roepen om een eind te maken aan de ontmanteling van ons land'.
Die oproep werd door de VRT minstens twintigmaal herhaald... Wilmart is nu een BV geworden...

Oh ja...
Citaat:
Repatriering Wilmart kost belastingbetaler 37.500 euro



Volgens een raming van Defensie heeft de repatriering van de Belgische piloot Jacques Wilmart uit Tsjaad de belastingbetaler bijna 37.500 euroDaarbij komt nog 5.000 euro gekost. ten laste van Buitenlandse Zaken.

De zaak zorgt voor ongenoegen in de Franstalige media. Zo heeft Wilmart aan de kranten van de Sudpresse groep verboden voor donderdag een interview te publiceren, omdat zijn zoon een exclusief interview heeft verkocht aan het weekblad Paris-Match. Het geld moet dienen om de in Tsjaad nog opgesloten leden van de Ark van Zoë te helpen.
http://www.standaard.be/Artikel/Deta...MF13112007_025
Chipie is offline  
Oud 13 november 2007, 14:11   #7
Anna List
Banneling
 
 
Geregistreerd: 28 september 2004
Berichten: 106.558
Standaard

Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door Chipie Bekijk bericht
Gisteren schreef Peter Vandermeersch nochtans ook dat de eisen van de Vlamingen niet overdreven zijn en zouden (moeten) leiden naar een beter bestuur:




Hij haalde tevens het volgende aan...

Die oproep werd door de VRT minstens twintigmaal herhaald... Wilmart is nu een BV geworden...

Oh ja...
lijkt mij betekenisvol ... iemand die in t beste geval bijzonder naief is of in t slechtste geval een ordinaire kinderdief is ...

en de VRT vind zo'n bron autoriteit genoeg om voor het behoud van België te pleiten ...
Anna List is offline  
Oud 13 november 2007, 14:19   #8
De Lange Wapper
Burger
 
De Lange Wapper's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 10 oktober 2007
Berichten: 155
Standaard

Wat mij voor de borst stootte was dat Wilmart gisteren of eergisteren, toen ze in het nieuws lieten zien dat hij terug in België was aangekomen, en hij recht met een ambulance naar het ziekenhuis ging worden gebracht, wel op die moment is hij een pleidooi beginnen afsteken voor het behoud van België.
Allee stel u voor, bij bakker 'de wakkere jos' wordt een etalage vernield, de nieuwsploeg komt ter plaatse om de jos te interviewen en hij begint een betoog af te steken voor het behoud van belgië/de vlaamse onafhankelijkheid.
Maakt niet uit over welk van de twee. Ik wordt een beetje moe van mensen die op het nieuws komen en totaal irrelevant over de toestand in belgië beginnen.
De Lange Wapper is offline  
Oud 13 november 2007, 14:29   #9
filosoof
Banneling
 
 
filosoof's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 22 mei 2003
Locatie: Brussel
Berichten: 49.496
Standaard

Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door Chipie Bekijk bericht
Eindelijk durft men in een Vlaamse krant eens schrijven dat de Franstalige partijen de oorzaak zijn waarom men tot een (regime)crisis is gekomen.

Dat dit niet in De Morgen staat te lezen, zal wsl niemand verbazen...

GUY TEGENBOS
http://www.standaard.be/Meningen/

Guy Tegenbos heeft zijn opiniestuk deze morgen nog voor radio1 verdedigd... (Hoe dit mogelijk is, zal wsl niemand begrijpen... Want normaal mag dat niet in onze media komen, zou ik beginnen te denken...)
De stelling van Vlaams rechts is dus "Als de franstaligen zich niet op hun gezicht laten kloppen bestaat België niet meer"...

Dat ondertussen commissievoorzitter Decrem zich zo tentoonstelt verwondert niet meer:

Een messteek van een bepaalde CD&V in de rug van YLT?

CD&V kan er dan wel een andere draai aan geven...maar hoe geloofwaardig kan dat nog zijn in de ogen van Wallonië??

http://www.gva.be/nieuws/Politiek/de...7-016CAABF0123

http://www.levif.be/actualite/belgiq...de-crem--.html

DM en HLN schreven over een complot tussen Leterme en Reynders, maar aan een ander complot kan ook gedacht worden.
Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door GVA
De foto werd door geen enkel medium in ons land gebruikt, maar vond wel zijn weg naar enkele buitenlandse kranten zoals de Herald Tribune, preciseert Vers l'Avenir.
Maar wees gerust dat de Waalse politici ze onder ogen kregen....

Laatst gewijzigd door filosoof : 13 november 2007 om 14:47.
filosoof is offline  
Oud 13 november 2007, 14:34   #10
born2bewild
Banneling
 
 
Geregistreerd: 18 februari 2006
Locatie: 2000
Berichten: 21.703
Standaard

filossoof, hoe geloofwaardig ben jij in feite?

Mag de crem geen taart eten misschien? verzuurd ventje

Laatst gewijzigd door born2bewild : 13 november 2007 om 14:35.
born2bewild is offline  
Oud 13 november 2007, 14:45   #11
Ambiorix1
Partijlid
 
Geregistreerd: 9 november 2007
Berichten: 280
Standaard

Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door De Lange Wapper Bekijk bericht
Wat mij voor de borst stootte was dat Wilmart gisteren of eergisteren, toen ze in het nieuws lieten zien dat hij terug in België was aangekomen, en hij recht met een ambulance naar het ziekenhuis ging worden gebracht, wel op die moment is hij een pleidooi beginnen afsteken voor het behoud van België.
Allee stel u voor, bij bakker 'de wakkere jos' wordt een etalage vernield, de nieuwsploeg komt ter plaatse om de jos te interviewen en hij begint een betoog af te steken voor het behoud van belgië/de vlaamse onafhankelijkheid.
Maakt niet uit over welk van de twee. Ik wordt een beetje moe van mensen die op het nieuws komen en totaal irrelevant over de toestand in belgië beginnen.
Ik heb zowat hetzelfde gevoel.
Met gefronste wenkbrauwen denk ik dan: het getuigt van armzieligheid, het moet wel erg gesteld zijn met belgie, dat ze dusdanig ver moeten zoeken om nog iemand te vinden die voor de camera zulke (stupide) peptalk komt verkondigen. "kredietwaardigheid" doet er niet meer toe.

Laatst gewijzigd door Ambiorix1 : 13 november 2007 om 14:48.
Ambiorix1 is offline  
Oud 13 november 2007, 21:48   #12
van exaerde herman
Burgemeester
 
Geregistreerd: 24 december 2006
Berichten: 535
Standaard

Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door Ambiorix1 Bekijk bericht
Ik heb zowat hetzelfde gevoel.
Met gefronste wenkbrauwen denk ik dan: het getuigt van armzieligheid, het moet wel erg gesteld zijn met belgie, dat ze dusdanig ver moeten zoeken om nog iemand te vinden die voor de camera zulke (stupide) peptalk komt verkondigen. "kredietwaardigheid" doet er niet meer toe.
zelfs de kandidates voor miss belgie worden er bijgesleurd.t'word erg.
__________________
versus
van exaerde herman is offline  
Oud 13 november 2007, 22:13   #13
Distel
Secretaris-Generaal VN
 
Distel's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 18 juni 2003
Locatie: Meuhië
Berichten: 29.738
Standaard

Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door filosoof Bekijk bericht
De stelling van Vlaams rechts is dus "Als de franstaligen zich niet op hun gezicht laten kloppen bestaat België niet meer"...
Eerder "Als de Franstaligen niet eindelijk eens redelijk worden, bestaat België niet meer". Maar het verbaast mij niets dat jij de zaken weer zodanig probeert te draaien dat Vlaams rechts er als agressief en egoïstisch uitkomt.

Citaat:
Dat ondertussen commissievoorzitter Decrem zich zo tentoonstelt verwondert niet meer:

Een messteek van een bepaalde CD&V in de rug van YLT?
De Crem eet een stukje taart. Schande!!
__________________
* Erfopvolging: een ander woord voor discriminatie op basis van afkomst
* Solidariteit is een gevoel van samenhorigheid en kan niet opgelegd worden. De N-Z transfers zijn dus per definitie geen solidariteit, want niet vrijwillig
* Democratie = demos + kratein (het volk heerst). Een land waar het laatste woord bij politici en niet bij de bevolking ligt, is dus per definitie geen democratie
* Er bestaat evenveel bewijs voor het bestaan van god als voor het bestaan van gele ruimtekaboutertjes
Distel is offline  
Oud 13 november 2007, 22:20   #14
Daimanta
Parlementsvoorzitter
 
Daimanta's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 25 oktober 2007
Berichten: 2.063
Standaard

Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door Distel Bekijk bericht
De Crem eet een stukje taart. Schande!!

Neen, de Crem eet een stukje taart van een WAALSE bakker. Dat vraagt om zware repercussies!
Daimanta is offline  
Oud 13 november 2007, 23:32   #15
speurneus
Eur. Commissievoorzitter
 
Geregistreerd: 11 juli 2007
Berichten: 9.166
Standaard

Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door Anna List Bekijk bericht
lijkt mij betekenisvol ... iemand die in t beste geval bijzonder naief is of in t slechtste geval een ordinaire kinderdief is ...

en de VRT vind zo'n bron autoriteit genoeg om voor het behoud van België te pleiten ...
ja, die man een forum geven was een echt schandaal,...ik dacht op een zeker moment zit onze minister van landsverdediging hier niet achter,...
speurneus is offline  
Oud 14 november 2007, 11:15   #16
Chipie
Banneling
 
 
Chipie's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 18 april 2004
Berichten: 20.937
Standaard Kan Leterme het wel?

Guy Tegenbos van De Standaard schrijft het mislukken van de onderhandelen vooral - en m.i terecht - toe aan de onverzettelijkheid van de Franstaligen...

Zoals we gewoon zijn in de 'Vlaamse' media schrijft de hoofdredacteur van Het Belang van Limburg het mislukken van de onderhandelingen toe aan de persoon van Leterme...
Dat is natuurlijk gemakkelijker dan de onverzettelijkheid van de Franstaligen als oorzaak te benoemen...
Maar ja…

Citaat:
Kan Leterme het wel?
Men heeft het in verband met dit formatieberaad wel eens over de kwadratuur van de cirkel. Logisch, oranje-blauw heeft slechts een gewone meerderheid maar wil toch een staatshervorming realiseren waarvoor een tweederde meerderheid nodig is. Daarom heet het dat oranje-blauw moet weten wat het wil. Of oranje-blauw zonder socialisten. Of staatshervorming met socialisten. Allemaal logisch.

Toch is er ook een derde weg, oranje-blauw zonder socialisten en mét staatshervorming. De Sint- Michiels- en Lambermontakkoorden werden immers ook mee door partijen uit de oppositie goedgekeurd. Wat toen kon, moet in principe ook nu kunnen. Maar het gaat niet. Voorlopig toch niet. Socialisten en groenen zijn niet happig. We kunnen ze volgen.

Het is helemaal niet duidelijk op wat de staatshervorming moet slaan, binnen welke termijnen die best zou gerealiseerd worden, hoe het zit met de financieringswet. Socialisten en groenen willen dat eerst weten. Maar er is ook nog een tweede verklaring voor hun terughoudendheid. Waarom zouden ze de oranje-blauwe regering depanneren wanneer die er zelf niet uitgeraakt, wanneer Vlamingen en Franstaligen na meer dan 150 dagen informeren, bemiddelen, verkennen en onderhandelen nog altijd met getrokken messen tegenover elkaar staan. En dan dringt zich een nieuwe vraag op: hoe is dit mogelijk?

Er zijn vele verklaringen mogelijk. Christendemocraten en liberalen hadden tijd nodig om elkaar te ontdekken. Volgend jaar zijn het opnieuw verkiezingen. Men gunt Yves Leterme zijn 800.000 stemmen en zijn succes niet. Staatshervormingen zijn altijd moeilijk. Er is geen geld om oplossingen te kopen.

Allemaal waar. Maar misschien moeten we ons ook vragen stellen bij de persoon van formateur Yves Leterme. De man won de federale verkiezingen op basis van zijn reputatie als minister-president. Maar de Vlaamse regering, dat is kinderspel in vergelijking met de federale. Dat blijkt nu.

Nu, niet dat men moet twijfelen aan de intellectuele capaciteiten van Yves Leterme. Maar misschien wel aan zijn EQ. Leterme slaagt er maar niet in om rond de onderhandelingstafel een sfeer van één tegen allen te creëren. Hij geeft zichzelf niet bloot. Er is geen warmte rond de onderhandelingstafel. Hij kan Joëlle Milquet maar niet charmeren. Hij kan Didier Reynders niet overtuigen om er eindelijk eens voluit voor te gaan. Hij heeft geen echt goede contacten met de socialisten. En hij heeft blijkbaar géén informeel netwerk.

De vorming van een nieuwe regering staat of valt niet alleen met de figuur van de formateur. Maar het is wel een héél belangrijk element.

Eric Donckier
Als de Franstaligen in blok (zelfs met de mogelijke oppositiepartijen) afspreken geen enkele toegeving te doen, dan bestaat er natuurlijk maar één mogelijkheid en dat is zelf… toegevingen doen... en vergiffenis vragen...

Laatst gewijzigd door Chipie : 14 november 2007 om 11:15.
Chipie is offline  
Oud 14 november 2007, 11:47   #17
Philips Inc.
Minister-President
 
Philips Inc.'s schermafbeelding
 
Geregistreerd: 10 november 2003
Locatie: Op deze doorgedraaide wereldbol
Berichten: 4.314
Stuur een bericht via MSN naar Philips Inc.
Standaard

MR-politicus De Decker zegt in "De Standaard" duidelijk wat het probleem is voor de Walen en Franstaligen:

"Volgens De Decker zal er een regering zijn voor het einde van het jaar. Hij meent ook dat de moeilijke periode die het land doormaakt toe te schrijven is aan 'het bestaan van het kartel CD&V/N-VA'.

'Dat is een probleem op zich dat zal worden opgelost', klonk het nog. "


Een Vlaamse partij die niet wil toegeven aan de macht is het probleem ... de VLD had zich al lang weer geprostitueerd.
Philips Inc. is offline  
Oud 14 november 2007, 11:50   #18
dont believe da hype
Vreemdeling
 
dont believe da hype's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 12 november 2007
Berichten: 67
Standaard

Aan heel dit circus is het wel opvallend grappig dat de één altijd de schuld bij de ander legt.

En dan wil men een uitweg vinden, meer ingrdiënten voor een satire heb je niet nodig!
dont believe da hype is offline  
Oud 14 november 2007, 12:08   #19
Jan van den Berghe
Secretaris-Generaal VN
 
Jan van den Berghe's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 7 september 2002
Locatie: Waregem
Berichten: 178.701
Standaard

Alles is zo vluchtig op het wereldwijde web. Daarom eventjes toch de hele tekst hier plaatsen.

Tegenbos legt de vinger op de wonde: niet de Vlaamse partijen die naar een staatshervorming neigen zijn de oorzaak van de crisis, maar wel de Franstaligen die weigeren over de inhoud van een staatshervorming te praten. Dit legt alles lam.

Citaat:
Sense of urgency ontbreekt


Nog enkele dagen, en we zitten al 200 dagen zonder volwaardige regering. Feitelijk voelen we nauwelijks gevolgen daarvan. 'De instellingen' doen hun werk, ook zonder echte regering. Misschien zelfs beter dan in periodes mét volwaardige regering.

Een van die instellingen is de Inspectie van Financiën. In de marge van haar speurtocht naar de miljoenen thesauriegeld die minister van Defensie Flahaut onterecht aanwendde, ontdekte die ook welke truc hij gebruikte om het leger ongefactureerd vriendendiensten te laten bewijzen aan lokale besturen, verenigingen en andere partijvrienden.

Het buitenland maakt zich intussen zorgen over het ontbreken van een federale regering in België. Men vreest voor politieke instabiliteit, en sommige investeerders zouden om die reden België al schrappen van hun lijstjes. Het buitenland beseft nog niet dat een federale regering in dit land eigenlijk niet zo belangrijk meer is. We kunnen een tijdje zonder. Veel cruciale verantwoordelijkheden liggen bij de deelstaten, of bij parastatalen die door de sociale partners worden bestuurd.

En er is ook Europa. Mocht de Belgische frank nog bestaan, was er al lang een speculatiegolf losgebarsten en was er al lang een regering gevormd (wellicht een slechte). De euro heeft die druk weggenomen. Het nadeel is wel dat haast niets nog de politici onder druk zet om de formatie snel af te ronden.

Hoever staat het met de formatie? Zoals verwacht wil de oppositie niet meewerken aan de raad van wijzen; de koning laat de voorzitters van Kamer en Senaat die raad toch nog 'verder voorbereiden'.

De partijen zijn al een stap verder. Als socialisten en groenen niet willen meewerken vanuit de oppositie, moeten we die eersten misschien maar in de regering opnemen, luidt het her en der. Een tripartite heet dat, hoewel het om acht partijen gaat, een octopartite dus (CD&V, N-VA, Open VLD, SP.A, Spirit, PS, CDH en MR). Kan die formule soelaas brengen? Die levert wel de tweederde meerderheid die nodig is voor de ingrijpende staatshervorming die de Vlamingen wensen... maar die de Franstaligen nog altijd afwijzen. Zijn die laatsten in een octopartite wel bereid tot een '50/50-compromis'? De kans is klein.

Wat ontbreekt, is de 'sense of urgency'. Er is geen vloedgolf die het land overspoelt en die de Franstalige partijen aanzet tot grotere compromisgeneigdheid. Zelfs de BHV-stemming kon dit niet bewerkstelligen.

Wat rest dan nog? Nieuwe verkiezingen konden nog een uitweg bieden. Maar die deur sloot het Grondwettelijk Hof gisteren: 'Eerst BHV oplossen', zei het.

Dat betekent dat de partijen gedwongen zijn in hun huidige machtsverhoudingen een oplossing te vinden, en dat zonder dat een 'sense of urgency' hen aanzet compromissen te aanvaarden die ze gisteren nog verworpen hebben. Oei, dat kan nog lang duren.



GUY TEGENBOS
Jan van den Berghe is offline  
Oud 14 november 2007, 14:23   #20
dont believe da hype
Vreemdeling
 
dont believe da hype's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 12 november 2007
Berichten: 67
Standaard

Citaat:
Wat ontbreekt, is de 'sense of urgency'. Er is geen vloedgolf die het land overspoelt en die de Franstalige partijen aanzet tot grotere compromisgeneigdheid.
Nog zo'n hilarisch voorbeeldje. Het zijn weer de anderen.

Spijtig dat nog geen buurland binnengevallen is.
Wat we missen is een gemeenschapelijke vijand. Uit verveling beginnen we dan maar tegen elkaar te bekvechten.

Allez, Duitsers, nu is't het moment!
dont believe da hype is offline  
 



Regels voor berichten
Je mag niet nieuwe discussies starten
Je mag niet reageren op berichten
Je mag niet bijlagen versturen
Je mag niet jouw berichten bewerken

vB-code is Aan
Smileys zijn Aan
[IMG]-code is Aan
HTML-code is Uit
Forumnavigatie


Alle tijden zijn GMT +1. Het is nu 12:17.


Forumsoftware: vBulletin®
Copyright ©2000 - 2025, Jelsoft Enterprises Ltd.
Content copyright ©2002 - 2020, Politics.be