Politics.be Registreren kan je hier.
Problemen met registreren of reageren op de berichten?
Een verloren wachtwoord?
Gelieve een mail te zenden naar [email protected] met vermelding van je gebruikersnaam.

Ga terug   Politics.be > Themafora > Economie
Registreer FAQForumreglement Ledenlijst Markeer forums als gelezen

Economie Hier kan je discussiëren over economie en staatsschuld

Antwoord
 
Discussietools
Oud 3 juli 2010, 22:37   #461
corse
Banneling
 
 
Geregistreerd: 15 september 2004
Berichten: 10.608
Standaard

Het liberalisme van West Europa had een menselijk gelaat gekregen en stond open voor tolerantie en democratisering.

Tot het VS neoliberalisme en globalisering de kop op stak!

Liberalen zijn er in alle soorten en maten, niet allemaal hebben ze vrijheid en rechtvaardigheid
“ voor iedereen” hoog in het vaandel staan.
Al de democratische vrijheden zijn niet gekregen maar door de jaren heen afgedwongen.
Het niet discrimineren door rang en stand wordt stilaan ook een liberale morele en ethische waarde wat ons een enorme stap voorwaarts brengt naar de verdraagzaamheid van de mens.

Woorden als: wij zijn de crème, de elite, het summum verschuiven naar rechts, en zitten in de laatste schuif van het onrecht.
Op deze wijze distantieert liberalisme zich van het extreem rechtse neoliberalisme, de onzuiverheden worden weggelaten.

Respect voor de medemens is hier het eerste thema, ras, rang of stand zijn discriminatie en taboe.
Vrijheid voor iedereen komt gelukkig op deze manier niet meer uit de loop van het geweer, maar wordt gezeefd en komt uit de onderste tapkraan van een denktank.

Het beste voorbeeld is de wieg van rechts:

Oostenrijk, hier zit het onrecht ook in de laatste schuif voor het in de geschiedenisboeken verdwijnt.

Het grootste gevaar voor het oude West Europa van de vijftien is:

Zijn opgedrongen wilde globalisme van rechts, dit zou ons vergevorderde liberalisme met een menselijk gelaat wel eens terug naar de middeleeuwen kunnen katapulteren en het uitbuiten van mens door mens weer als vanzelfsprekend aanzien.

De gulden middenweg:

1. Een efficiënte staat, doelgericht en ten gunste van de totale samenleving.
2. Een efficiënte privaat economie, doelgericht en ten gunste van de totale samenleving.

Neo liberalisme is de filosofie van de hoop in een competitieve periode wanneer het kapitalisme zich in een hoogconjunctuur bevindt.
Fascisme, racisme, fanatisme en oorlog is de filosofie van de ondergang in een destructieve periode wanneer het kapitalisme zich in laagconjunctuur of crisis bevindt.
De zelfregulerende wapenhandel is in deze periode de enige en enkele alleenzaligmakende mogelijkheid die overblijft om het vrije markt systeem te behouden, wat zeer gevaarlijk is!
corse is offline   Met citaat antwoorden
Oud 3 juli 2010, 22:39   #462
corse
Banneling
 
 
Geregistreerd: 15 september 2004
Berichten: 10.608
Standaard

Ongeveer 3% van de bevolking neemt het persoonlijk initiatief om te ondernemen.

Persoonlijk initiatief en ondernemingslust is een wilskracht die verder gaat dan de gewone wilskracht.
Het kleine persoonlijk initiatief vlammetje brand dus niet in zovele van ons.
Deze persoonlijk initiatiefnemende mensen zijn in de eerste plaats K.M.O-ers.
K.M.O-ers zijn mede de grondleggers en het fundament van onze samenleving.
Het zijn werkende mensen met veel inzet en respect voor de samenleving.
De kleine meerverdienste van deze mensen schaadt onze samenleving zeker niet, integendeel het stimuleert de ondernemingslust.

We hebben geen nood aan liberalisme als ideologie, we hebben nood aan ondernemers.

En of deze ondernemers van linkse of rechtse grondslag zijn, religieus of niet, dit is niet belangrijk, belangrijk is goede ondernemers die de samenleving voorwaarts helpen.
Praktisch alle ondernemers op onze planeet hebben niets te maken met liberalisme, ondernemen is dus zeker niet synoniem met liberalisme.
Een oud Chinees spreekwoord zegt: de kleur van de kat is van geen belang, zolang ze maar muizen vangt.
Welke ideologie of levensbeschouwing de mens ook heeft, zolang het de samenleving maar voorwaarts brengt en dit in evenwicht met de natuur, dit nieuwe denken bepaald onze toekomst en zorgt voor economische wereldstabiliteit.
We hebben nood aan ondernemers, dit om onze samenleving zo snel mogelijk te automatiseren, machines moeten werken mensen niet.
We hebben in Europa een gemiddelde ondernemersgeest van 3% wat relatief weinig is.
Onze samenleving zou aan een enorme snelheid positief evolueren moesten we een ondernemersgeest hebben van 20%.
Wiskundig kon men zeggen 6 keer zo snel, geen rekening houdende met de natuurlijke herverdeling van rijkdom die automatisch volgde, 10 keer sneller is realistischer.
Vermits gebrek aan herverdeling leidt tot neoliberalisme en marktfundamentalisme en daardoor tot monocultuur en achteruitgang van de samenleving, m.a.w extremisme en dictatuur.
Het stimuleren van het ondernemerschap op alle gebied is daardoor noodzakelijk, vooroordelen wat betreft politieke of religieuze voorkeur voor het ondernemerschap zijn taboe en ondemocratisch.
corse is offline   Met citaat antwoorden
Oud 3 juli 2010, 22:40   #463
corse
Banneling
 
 
Geregistreerd: 15 september 2004
Berichten: 10.608
Standaard

Hun ideaal:

Met weinig beginnen en iets groots en prachtig verwezenlijken.
Niemands heer en niemands knecht,
Zichzelf niet laten uitbuiten maar voor eigen rekening werken.
De vrijheid om te doen wat men wil zonder betutteling en dit binnen de grenzen van de maatschappelijke waarden.
Het creëren van iets bijzonder, iets moois, iets speciaals ten bate van de samenleving.
Werken is voor de ondernemer in beperkte vorm een creatieve bezigheid.
Voor al deze inzet mag de beloning iets groter zijn, geen mens die dit benijdt, daarvoor dank aan de samenleving, de consument, de klant.

Misverstand:

De echte K.M.O-ers zijn dynamische ondernemers en worden op deze manier gescheiden van diegenen die enkel ondernemen omwille van hun privaatdoeleinden, echte dynamische ondernemers hebben als doel de samenleving te verbeteren met hun creatieve bijdrage en hun kunnen en dit zonder eigenbelang.
Met de demonen Status en Geldtus wordt geen pact gesloten.
Rechtse extremisten zijn zelden K.M.O-ers.
Onmetelijk rijke families die de spelregels van onze wereld economie bepalen en beslissen waar en wanneer er oorlog en vrede is zijn geen echte ondernemers maar machtswellustelingen die altijd maar meer willen, ten koste van wat ook, dit zonder morele en ethische waarden en zonder scrupules.
Deze extremisten maken misbruik van onze democratische open samenleving, elke samenleving op onze planeet heeft spelregels, om een open samenleving te garanderen moet men de democratie respecteren.
De inzet van vele eigenaars van onze totale vrije markt economie is extreem klein en de beloning daarvoor al verschillende generaties te extreem groot.
In onze moderne tijden is extreme privaat rijkdom en armoede taboe, dit extremisme moet vermeden worden, het remt elke vorm van totale beschavingsgroei af.
corse is offline   Met citaat antwoorden
Oud 3 juli 2010, 22:42   #464
corse
Banneling
 
 
Geregistreerd: 15 september 2004
Berichten: 10.608
Standaard

Geen individualisten:

Initiatiefnemers zijn voor het grootste deel geen individualisten maar creatieve sociale mensen!
Individualisme komt voor in alle ideologische strekkingen en is van alle tijden, in een geautomatiseerde samenleving kan het individualisme zich meer ontplooien, het is te vergelijken met de emancipatie van de vrouw die zich ook meer kan ontplooien in een geautomatiseerde samenleving.
Het individualisme van vandaag is een levensstijl die onverdraagzaamheid en eigenbelang gemakkelijker toegang geeft.
In primitieve samenlevingen van 500 jaar terug werden individualisten verstoten, ze waren een blok aan het been van de groep, een belemmering.
Volgens statistisch onderzoek komt extreem individualisme veel meer voor bij enig kinderen.
De identiteit van elk individu wordt niet bepaalt door het individu zelf, maar door alles wat hij zelf niet is.
Het collectivisme is een middel om zichzelf te dienen, hetzelfde geldt voor het individualisme, beide middelen vergemakkelijken het leven en maken het leven aangenamer, de juiste dosering van beide is de ideale levensvorm.

Knowhow:

Wij hebben daar de knapste koppen voor in Europa, dit om alle soorten van innovaties te realiseren, het is nooit te laat, nu beginnen, niet twijfelen, resultaten komen later

Door verenigde krachten van:

Ondernemers, wetenschappers, machinebouwers, ingenieurs en arbeiders kan onze economie zich verder ontwikkelen.

Hoge lonen en uitkeringen:

Managers, aandeelhouders, speculanten en kaderpersoneel hebben te dure en hoge
loonkosten, exuberante bonussen, extreme aandeelhouderuitkeringen, te duur voor België.
Arbeider lonen zijn niet te duur, die renderen maximaal en bevorderen de consumptie.
corse is offline   Met citaat antwoorden
Oud 4 juli 2010, 07:13   #465
artisjok
Banneling
 
 
Geregistreerd: 9 februari 2008
Berichten: 32.057
Standaard

Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door Savatage Bekijk bericht
Liberalen willen een vrije markt waarop iedereen gelijke kansen heeft/krijgt.
Socialisten willen een gereguleerde markt, zodat sommigen meer kunnen dan anderen en de kansen niet gelijk verdeeld zijn.

In het eerste systeem moet je werken voor je geld, in het tweede systeem mag je erop los parasiteren.
Ik laat in het midden of liberalen dit willen. Feit is dat "vrije markt" en "iedereen gelijke kansen heeft/krijgt" een tegenstelling is.

In het eerste systeem hebben sommigen de kans om te werken voor wat geld.

Dit zijn dus je "liberale vrije-markt-kapitalistische uitvluchten" om profiteren en stelen te rechtvaardigen.
artisjok is offline   Met citaat antwoorden
Oud 4 juli 2010, 08:24   #466
Pericles
Secretaris-Generaal VN
 
Pericles's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 14 april 2008
Berichten: 29.283
Standaard

Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door artisjok Bekijk bericht
Ik laat in het midden of liberalen dit willen. Feit is dat "vrije markt" en "iedereen gelijke kansen heeft/krijgt" een tegenstelling is.

In het eerste systeem hebben sommigen de kans om te werken voor wat geld.

Dit zijn dus je "liberale vrije-markt-kapitalistische uitvluchten" om profiteren en stelen te rechtvaardigen.
Ja maar als je "systeem 1" zo verderfelijk vindt, waarom verhuis je dan niet naar een land waar "systeem 2" toegepast wordt? Er zijn er genoeg.
Pericles is offline   Met citaat antwoorden
Oud 4 juli 2010, 09:36   #467
born2bewild
Banneling
 
 
Geregistreerd: 18 februari 2006
Locatie: 2000
Berichten: 21.703
Standaard

Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door Pericles Bekijk bericht
Ja maar als je "systeem 1" zo verderfelijk vindt, waarom verhuis je dan niet naar een land waar "systeem 2" toegepast wordt? Er zijn er genoeg.
wallonie bv
born2bewild is offline   Met citaat antwoorden
Oud 4 juli 2010, 09:39   #468
artisjok
Banneling
 
 
Geregistreerd: 9 februari 2008
Berichten: 32.057
Standaard

Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door Pericles Bekijk bericht
Ja maar als je "systeem 1" zo verderfelijk vindt, waarom verhuis je dan niet naar een land waar "systeem 2" toegepast wordt? Er zijn er genoeg.
Waarom wordt steeds voorgesteld dat ik verhuis?
Op wereldvlak is de economie volgens systeem 1 georganiseerd.
artisjok is offline   Met citaat antwoorden
Oud 4 juli 2010, 12:33   #469
Erw
Secretaris-Generaal VN
 
Erw's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 14 maart 2004
Berichten: 21.217
Standaard

Zeg Corse, U mag nog spammen zoveel U wil om de posts die niet in uw eigenbelangkraam passen weggescrolld te krijgen hoor.

Ik vroeg U DIT:

Corse:
"Je moet voor uw geld gaan werken, wat normaal is uiteraard
En die bende parasieten ook"

Erw:
Ok, en hoe gaat U daarvoor zorgen?
Pas op, dit is een STRIKVRAAG!
Let dus goed op met uw antwoord!

U hebt nog steeds niet geantwoord op de vraag.
Dus opnieuw: hoe gaat U ervoor zorgen dat de 'bende parasieten' moet gaan werken voor hun geld?
__________________
SECRET SERVICE TEAM HERCULES TRUMP
20yo THOMAS MATTHEW CROOKS DROM TRUMP FANS
Het Westbloks bedrog en verraad tegenover Gorbachev en het volk van het Vrije Westen: https://forum.politics.be/showthread.php?t=269743
Overheid: de bende deserteurs uit de economie.
Lees dit en besef: http://achterdesamenleving.nl/wp-con...jgeloof-11.pdf
Atlas Shrugged, by Ayn Rand
Erw is offline   Met citaat antwoorden
Oud 4 juli 2010, 12:55   #470
corse
Banneling
 
 
Geregistreerd: 15 september 2004
Berichten: 10.608
Standaard

Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door artisjok Bekijk bericht
Waarom wordt steeds voorgesteld dat ik verhuis?
Op wereldvlak is de economie volgens systeem 1 georganiseerd.
Rechts, tja.........

125.000 Duitse burgers emigreren (vertrekken) jaarlijks:

· 125.000 Duitse burgers ontvluchten jaarlijks Duitsland om aan (Hartz 4) te ontsnappen. (Wir haben es nicht gewusst)
· Hartz 4 is de benaming voor een werkloosheid uitkering van 300 Euro per maand en per gezin.
· Merkel maakt gebruik van deze situatie om de werkloosheid statistieken te vervalsen.
· Dank haar politiek zijn er dus 375.000 werklozen minder in 3 jaar.
· Ook een systeem om van uw werklozen af te geraken natuurlijk.
· In de eerste plaats moet ieder mens de mogelijkheid hebben om in eigen land een behoorlijk leven te kunnen leiden, dit is een mensenrecht.
· De bedoeling van Hartz 4 was: de Duitsers op de honger te zetten om zo een nieuwe Europese of wereldoorlog te creëren.
· Duitsers zijn voor diegenen die het vergeten zijn nog steeds krijgers.
· Das heimat gevoel is blijkbaar niet meer aanwezig, het noemt nu globelgevoel.
· Wo ist meine Heimat?
corse is offline   Met citaat antwoorden
Oud 4 juli 2010, 13:04   #471
Erw
Secretaris-Generaal VN
 
Erw's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 14 maart 2004
Berichten: 21.217
Standaard

Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door corse Bekijk bericht
Rechts, tja.........

125.000 Duitse burgers emigreren (vertrekken) jaarlijks:

· 125.000 Duitse burgers ontvluchten jaarlijks Duitsland om aan (Hartz 4) te ontsnappen. (Wir haben es nicht gewusst)
· Hartz 4 is de benaming voor een werkloosheid uitkering van 300 Euro per maand en per gezin.
· Merkel maakt gebruik van deze situatie om de werkloosheid statistieken te vervalsen.
· Dank haar politiek zijn er dus 375.000 werklozen minder in 3 jaar.
· Ook een systeem om van uw werklozen af te geraken natuurlijk.
· In de eerste plaats moet ieder mens de mogelijkheid hebben om in eigen land een behoorlijk leven te kunnen leiden, dit is een mensenrecht.
· De bedoeling van Hartz 4 was: de Duitsers op de honger te zetten om zo een nieuwe Europese of wereldoorlog te creëren.
· Duitsers zijn voor diegenen die het vergeten zijn nog steeds krijgers.
· Das heimat gevoel is blijkbaar niet meer aanwezig, het noemt nu globelgevoel.
· Wo ist meine Heimat?
Dat zijn 375.000 uitkeringen minder.
Dat is minder te innen belasting.
Dat is ruimte voor werkgelegenheid.
Dat is het omgekeerde doen van wat de werkloosheid veroorzaakte.
Wat is er fout?
Ah just!
Da's moeten presteren.
Da's moeten doen waar andere mensen vrijwillig voor willen betalen.
Da's betaalbaar moeten zijn.
Da's uw luie krent opheffen.
* Corse spurt weg.
__________________
SECRET SERVICE TEAM HERCULES TRUMP
20yo THOMAS MATTHEW CROOKS DROM TRUMP FANS
Het Westbloks bedrog en verraad tegenover Gorbachev en het volk van het Vrije Westen: https://forum.politics.be/showthread.php?t=269743
Overheid: de bende deserteurs uit de economie.
Lees dit en besef: http://achterdesamenleving.nl/wp-con...jgeloof-11.pdf
Atlas Shrugged, by Ayn Rand
Erw is offline   Met citaat antwoorden
Oud 4 juli 2010, 13:30   #472
corse
Banneling
 
 
Geregistreerd: 15 september 2004
Berichten: 10.608
Standaard

Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door Erw Bekijk bericht
Dat zijn 375.000 uitkeringen minder.
Dat is minder te innen belasting.
Dat is ruimte voor werkgelegenheid.
Dat is het omgekeerde doen van wat de werkloosheid veroorzaakte.
Wat is er fout?
Ah just!
Da's moeten presteren.
Da's moeten doen waar andere mensen vrijwillig voor willen betalen.
Da's betaalbaar moeten zijn.
Da's uw luie krent opheffen.
* Corse spurt weg.
Werklozen:

Van de 7,07 miljoen potentiële beroepsbevolking in België hebben 2,3 miljoen mensen geen job.
http://trends.rnews.be/nl/economie/n...4633960450.htm


Indien deze 2,3 miljoen mensen morgen willen werken, niet overmorgen maar morgen, wie zal deze mensen werk geven?

Wie??????
corse is offline   Met citaat antwoorden
Oud 4 juli 2010, 13:31   #473
corse
Banneling
 
 
Geregistreerd: 15 september 2004
Berichten: 10.608
Standaard

Wie ??????
corse is offline   Met citaat antwoorden
Oud 4 juli 2010, 13:33   #474
corse
Banneling
 
 
Geregistreerd: 15 september 2004
Berichten: 10.608
Standaard

Antwoorden aub, Wie????
corse is offline   Met citaat antwoorden
Oud 4 juli 2010, 13:47   #475
Savatage
Secretaris-Generaal VN
 
Savatage's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 7 december 2004
Locatie: Vlaanderen
Berichten: 21.732
Standaard

Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door artisjok Bekijk bericht
Ik laat in het midden of liberalen dit willen. Feit is dat "vrije markt" en "iedereen gelijke kansen heeft/krijgt" een tegenstelling is.
Waar zie je dan die tegenstelling? Iedereen heeft toch dezelfde rechten en mogelijkheden? Ik ken geen enkele wet die iemand anders bevoordeeld of benadeeld t.o.v. iemand anders ...

Citaat:
In het eerste systeem hebben sommigen de kans om te werken voor wat geld.
In het tweede systeem ook. Iedereen krijgt kansen.

Citaat:
Dit zijn dus je "liberale vrije-markt-kapitalistische uitvluchten" om profiteren en stelen te rechtvaardigen.
Tja, er lopen hier types rond die stellen dat als ik geld uit de beurs haal ik al aan het stelen ben ... Ik moet de eerste, met een degelijk paar hersenen, nog tegenkomen die dat kan verklaren ..
Savatage is offline   Met citaat antwoorden
Oud 4 juli 2010, 13:49   #476
Savatage
Secretaris-Generaal VN
 
Savatage's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 7 december 2004
Locatie: Vlaanderen
Berichten: 21.732
Standaard

Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door corse Bekijk bericht
Antwoorden aub, Wie????
Enkele tips om meer antwoorden te krijgen op je posts:

- Beperk jezelf tot een vijftal regels, tenzij je echt niet anders kan
- Druk je boodschap direct en duidelijk uit. Hang er zeker geen lange saaie verhalen rond, zoals MIS met zijn monopoliegedoe
- Blijf beleefd, gebruik geen scheldwoorden en geen persoonlijke aanvallen
Savatage is offline   Met citaat antwoorden
Oud 4 juli 2010, 14:58   #477
Erw
Secretaris-Generaal VN
 
Erw's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 14 maart 2004
Berichten: 21.217
Standaard

Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door corse Bekijk bericht
Werklozen:

Van de 7,07 miljoen potentiële beroepsbevolking in België hebben 2,3 miljoen mensen geen job.
http://trends.rnews.be/nl/economie/n...4633960450.htm


Indien deze 2,3 miljoen mensen morgen willen werken, niet overmorgen maar morgen, wie zal deze mensen werk geven?

Wie??????
Het staat in de tekst die U quote.
Dat is zo een beetje alles wat U doet hee Corse?
Tekst quoten en dan een nieuwe post maken, dus geen antwoord op de quote, en dus geen discussie. Die ONTWIJK je, Corse.
Werklozen krijgen terug werk door het omgekeerde te doen van wat ze werkloos heeft gemaakt.
STRAF HE CORSE! WAW!
__________________
SECRET SERVICE TEAM HERCULES TRUMP
20yo THOMAS MATTHEW CROOKS DROM TRUMP FANS
Het Westbloks bedrog en verraad tegenover Gorbachev en het volk van het Vrije Westen: https://forum.politics.be/showthread.php?t=269743
Overheid: de bende deserteurs uit de economie.
Lees dit en besef: http://achterdesamenleving.nl/wp-con...jgeloof-11.pdf
Atlas Shrugged, by Ayn Rand
Erw is offline   Met citaat antwoorden
Oud 4 juli 2010, 15:01   #478
Erw
Secretaris-Generaal VN
 
Erw's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 14 maart 2004
Berichten: 21.217
Standaard

Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door Savatage Bekijk bericht
Enkele tips om meer antwoorden te krijgen op je posts:

- Beperk jezelf tot een vijftal regels, tenzij je echt niet anders kan
- Druk je boodschap direct en duidelijk uit. Hang er zeker geen lange saaie verhalen rond, zoals MIS met zijn monopoliegedoe
- Blijf beleefd, gebruik geen scheldwoorden en geen persoonlijke aanvallen
Corse wil niet discussiëren. De enige reden dat Corse op dit forum zit is om het vol te spammen met geprepareerde tekstjes, waarin de boemannen vervangen werden door de slachtoffers van de boemannen. Zoals de dief die de bestolene tracht wijs te maken dat hij agent is, om zo aan repressailles van de bestolene te ontsnappen. Corse kan dus zelfs niet discussiëren, want wat Corse doet is liegen, liegen is niet zeggen wat je denkt, is dus geen meningsuiting, en is dus onverdedigbaar in een discussie. En dus ontwijkt Corse die.
__________________
SECRET SERVICE TEAM HERCULES TRUMP
20yo THOMAS MATTHEW CROOKS DROM TRUMP FANS
Het Westbloks bedrog en verraad tegenover Gorbachev en het volk van het Vrije Westen: https://forum.politics.be/showthread.php?t=269743
Overheid: de bende deserteurs uit de economie.
Lees dit en besef: http://achterdesamenleving.nl/wp-con...jgeloof-11.pdf
Atlas Shrugged, by Ayn Rand

Laatst gewijzigd door Erw : 4 juli 2010 om 15:02.
Erw is offline   Met citaat antwoorden
Oud 4 juli 2010, 15:16   #479
Erw
Secretaris-Generaal VN
 
Erw's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 14 maart 2004
Berichten: 21.217
Standaard

Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door Savatage Bekijk bericht
Tja, er lopen hier types rond die stellen dat als ik geld uit de beurs haal ik al aan het stelen ben ... Ik moet de eerste, met een degelijk paar hersenen, nog tegenkomen die dat kan verklaren ..
Ik kan die visie enigzins verklaren (waarmee ik me niet over mijn hersenen uitlaat, haha). De beurs, 't is te zeggen, de beurs binnen het huidig systeem (bank/overheid) is verworden tot een soort van Ponzi schema. Mensen brengen geld binnen (beleggen), de ingewijden (banken zelf/overheden/hun belangengroepen) potverteren het meeste, en vanaf een bepaald punt, afhankelijk van een aantal omgevingsfactoren, treedt de 'instorting' van het Ponzi schema in werking, waarbij elke 'afhaling'/verkoop eigenlijk betaald wordt met het geld van nieuw binnengebracht geld. Het enige dat het schema dan nog rechthoudt is blind vertrouwen. In deze optiek is het beurssysteem (alweer: zoals het is geworden) inderdaad een diefstalsysteem.
Het probleem is dat die types die U dit verwijten blind zijn voor al de andere elementen die samen het systeem vormen. Ze verwijten de kleine man voor zijn kleine winst, en zwijgen 'zedig' over de grote mannen met grote winsten. Die laatsten zijn dan te vinden in de rangen van de parasitaire klasse, namelijk degenen die via wetgeving, selectieve toepassing ervan, selectieve bestraffing ervan, selectief gebrek eraan, deze grote winsten onterecht konden realiseren.
Uiteindelijk is de beurs geen beurs in een vrije markt situatie, en de gevolgen zijn er dus evenzeer naar.
__________________
SECRET SERVICE TEAM HERCULES TRUMP
20yo THOMAS MATTHEW CROOKS DROM TRUMP FANS
Het Westbloks bedrog en verraad tegenover Gorbachev en het volk van het Vrije Westen: https://forum.politics.be/showthread.php?t=269743
Overheid: de bende deserteurs uit de economie.
Lees dit en besef: http://achterdesamenleving.nl/wp-con...jgeloof-11.pdf
Atlas Shrugged, by Ayn Rand
Erw is offline   Met citaat antwoorden
Oud 4 juli 2010, 15:19   #480
Erw
Secretaris-Generaal VN
 
Erw's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 14 maart 2004
Berichten: 21.217
Standaard

En nu, zoals Corse daarnet, een minuut later:

ALLEZ CORSE?
NOG GEEN ANTWOORD?
WIE?
__________________
SECRET SERVICE TEAM HERCULES TRUMP
20yo THOMAS MATTHEW CROOKS DROM TRUMP FANS
Het Westbloks bedrog en verraad tegenover Gorbachev en het volk van het Vrije Westen: https://forum.politics.be/showthread.php?t=269743
Overheid: de bende deserteurs uit de economie.
Lees dit en besef: http://achterdesamenleving.nl/wp-con...jgeloof-11.pdf
Atlas Shrugged, by Ayn Rand
Erw is offline   Met citaat antwoorden
Antwoord


Discussietools

Regels voor berichten
Je mag niet nieuwe discussies starten
Je mag niet reageren op berichten
Je mag niet bijlagen versturen
Je mag niet jouw berichten bewerken

vB-code is Aan
Smileys zijn Aan
[IMG]-code is Aan
HTML-code is Uit
Forumnavigatie


Alle tijden zijn GMT +1. Het is nu 11:20.


Forumsoftware: vBulletin®
Copyright ©2000 - 2025, Jelsoft Enterprises Ltd.
Content copyright ©2002 - 2020, Politics.be