Politics.be Registreren kan je hier.
Problemen met registreren of reageren op de berichten?
Een verloren wachtwoord?
Gelieve een mail te zenden naar [email protected] met vermelding van je gebruikersnaam.

Ga terug   Politics.be > Algemeen > Binnenland
Registreer FAQForumreglement Ledenlijst

Binnenland Onderwerpen omtrent de binnenlandse politiek kunnen hier terecht. Let er wel op dat dit subforum enkel over dergelijk algemene zaken gaat die niet thuishoren in de themafora.

Antwoord
 
Discussietools
Oud 5 februari 2026, 11:57   #1
Maarten Malaise
Administrator
 
 
Maarten Malaise's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 1 mei 2002
Locatie: 't Stad
Berichten: 1.879
Standaard een vraag van ons (Politics.be) aan jullie

Dag allemaal,

Recent hadden we wat technische problemen en dat geeft aanleiding tot zelfreflectie en (voor ons) de vraag "wat doen we met (het forum van) Politics.be?".

In (ongeveer) 1999 zijn we gestart met een troep vrijwilligers, nagenoeg allemaal studenten. Een samensmelting van 3 organisaties. Aanvankelijk een politieke portaalsite, een forum, verkiezingssoftware, stemlijsten, irc kanalen, chatsessies (later forumsessies) ... we brachten interviews, recensies, persberichten, nieuws, stemwijzers, ... in een tijd waarin vele kranten nog niet online beschikbaar waren. Politici en partijen deden vlotjes mee aan deze nieuwe trend dat de naam 'internet' droeg. Zij namen gretig deel aan de initiatieven die we namen. Zelfs toenmalig premier Dehaene passeerde voor een sessie. We waren de eerste en onze systemen waren uniek, werden gebruikt op andere websites, onze inhoud was een referentie én een bron voor anderen. Meer dan 100 mensen hebben meegewerkt aan deze website. We beschikten over eigen verslaggevers en technici.

Later wijzigde veel. Kranten kwamen online, de inhoud werd sneller gebracht door mensen die ervoor betaald werden, wij werden ouder, velen van ons hebben een carrière en kinderen. Stilaan verdween de portaal en was het forum het enige wat overbleef.

Helaas mochten we regelmatig in de verdediging gaan. Omdat sommigen geen andere meningen dulden, omdat een afwijkend narratief kon bevochten worden onder invloed van geïsoleerde gebeurtenissen die een tendens veroorzaakten om sommige meningen niet meer te tolereren. Of bijvoorbeeld omdat bepaalde instanties dachten dat ze de rechterlijke macht konden vervangen, onder andere onder invloed van de toenmalige minister(ie)s en gesteund door de gokverslaving van veel Belgen. Dat heeft ons veel kopzorgen bezorgd en veel geld gekost. Maar we zijn het blijven verdedigen in de mate van het mogelijke en hebben ook alle processen daarover gewonnen. Letterlijke alle processen! Het gaf zelfs aanleiding tot een precedent in de rechtspraak. Tegenwoordig is het allemaal wat kalmer geworden. Of zijn jullie kalmer geworden..? Een bekende politieke partij heeft mogen ondervinden dat het aanvallen van een initiatief zoals het deze, niet werkt en niet loont. Dat stemt mij alleszins positief.

Niet vergeten dat we bij Politics.be allemaal vrijwilligers zijn en wij dit allemaal uit eigen zak hebben betaald. Helaas bleven die kosten niet beperkt tot hosting van de website. Advocaten zijn duur en de rechtsplegingsvergoeding dekt niet de lading. En wat die bekende politieke partij betreft ... deze heeft onze onkosten nooit terugbetaald.

Internet werd geleidelijk minder anoniem. Dat was een zorgwekkende tendens voor een project zoals dit. Maar we zien recent toch dat er mogelijkheid is om anoniem te zijn, aanvankelijk het recht om vergeten te worden en (recenter) een positieve evolutie in de bescherming van de privacy. Het is tegenwoordig (opnieuw?) mogelijk om onder alternatieve namen op grote platformen zoals X te discussiëren zonder de werkelijke identiteit prijs te geven. Dat schept wat mogelijkheden die, net als in andere (voorgaande) evoluties, de noodzaak van een apart/extra forum uithollen.

Het is allemaal goed, we hebben het allemaal graag gedaan, intussen meer dan een kwart eeuw.

Voor ons de vraag hoe we verder gaan. Sluiten we het forum? Of we dit allemaal nog even online laten staan als 1 groot archief en de mogelijkheid laten om het te consulteren? Of gaan we investeren en zorgen we voor nieuwe systemen en software?

Of is er nog plaats voor méér? En wie zal dat doen? Is er een generatie die hiermee aan de slag kan en wil op een pluralistische wijze, met respect voor elke overtuiging?
(domeinen zoals politics.be, politiek.be of politique.be kunnen daarvoor worden ingezet)

We zijn benieuwd naar jullie mening.
Maarten Malaise is offline   Met citaat antwoorden
Oud 5 februari 2026, 12:05   #2
Maarten Malaise
Administrator
 
 
Maarten Malaise's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 1 mei 2002
Locatie: 't Stad
Berichten: 1.879
Standaard

Misschien toevoegen dat bovenstaande een persoonlijke visie is
Maarten Malaise is offline   Met citaat antwoorden
Oud 5 februari 2026, 12:11   #3
Pol Dolf
Europees Commissaris
 
Pol Dolf's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 14 oktober 2011
Locatie: Jezus 2
Berichten: 6.435
Standaard

nee niet sluiten , hier kan ik mijn mening kwijt
__________________
was getekend : profeet Filippus
Pol Dolf is offline   Met citaat antwoorden
Oud 5 februari 2026, 12:20   #4
Zipper
Secretaris-Generaal VN
 
Zipper's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 28 maart 2009
Berichten: 57.637
Standaard

Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door Maarten Malaise Bekijk bericht
Misschien toevoegen dat bovenstaande een persoonlijke visie is
Misschien eens een berekening doen, hoeveel het maandelijks zou kosten (server, moderatie, software) om het met nieuwe hedendaagse software te laten draaien.
__________________






Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door Another Jack Bekijk bericht
Voor mijn part wordt Brussel en omstreken voor 90% islamitisch!

Laatst gewijzigd door Zipper : 5 februari 2026 om 12:21.
Zipper is offline   Met citaat antwoorden
Oud 5 februari 2026, 12:29   #5
TV-verslaafde
Secretaris-Generaal VN
 
TV-verslaafde's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 15 maart 2014
Berichten: 21.126
Standaard

Het is hier meer een cafe met vast meubilair dan iets waar veel roulatie is. En het is Belgisch, "ben nog al op mijn eigen." En veel initiatieven worden gekelderd voor er iets gebeurt.

En hoeveel zou dat dan kosten maandelijks om het online te houden?
__________________
"Een beetje kennis is een gevaarlijk ding; Drink diep, of proef niet van de Pierische bron: Daar bedwelmen oppervlakkige gedachten de hersenen" - Alexander Pope
TV-verslaafde is offline   Met citaat antwoorden
Oud 5 februari 2026, 12:30   #6
reservespeler
Secretaris-Generaal VN
 
Geregistreerd: 5 augustus 2012
Berichten: 80.006
Standaard

Ik wil gerust een (geringe) bijdrage doen, maandelijks, jaarlijks, ...
reservespeler is offline   Met citaat antwoorden
Oud 5 februari 2026, 12:39   #7
Maarten Malaise
Administrator
 
 
Maarten Malaise's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 1 mei 2002
Locatie: 't Stad
Berichten: 1.879
Standaard

@Pol Dolf: dat is een mening. Maar wat is de meerwaarde tegenover bijvoorbeeld andere platformen? Waarom hier en niet op X, Facebook, ...?
@Zipper: We weten al lang wat het kost. In de laatste jaren kost het een paar duizend euro's per jaar. Het hoogste ooit lag rond €6.000 (inclusief proceskosten). De vrijwilligers betalen dit uit eigen zak, een bewuste keuze om onafhankelijk te blijven. En dat wordt niet in vraag gesteld. De technische vraag is voor ons eveneens minder relevant. De vraag is eerder waarom, hoe en wie. Zie de vragen hierboven.
Maarten Malaise is offline   Met citaat antwoorden
Oud 5 februari 2026, 12:48   #8
Witte Kaproen
Secretaris-Generaal VN
 
Witte Kaproen's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 8 september 2013
Berichten: 33.645
Standaard

Liefst doorgaan.

Een open forum waar iedereen zijn eigen mening kwijt kan

is nog altijd een aanwinst voor de democratie.
Witte Kaproen is offline   Met citaat antwoorden
Oud 5 februari 2026, 12:54   #9
wagner.666
Europees Commissaris
 
wagner.666's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 13 april 2020
Berichten: 6.005
Standaard

Is het enige forum waar ge nog ongezouten uw gedacht en mening kunt zeggen, als het een geldkwestie is een anonieme crowdfunding organiseren, (moet mogelijk zijn, en laat ik over aan slimmere mensen) lukt het niet, opgehaald geld aan een of ander goed doel schenken.
Dus openhouden.
wagner.666 is offline   Met citaat antwoorden
Oud 5 februari 2026, 12:58   #10
Vlad
Secretaris-Generaal VN
 
Vlad's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 24 november 2012
Locatie: Toxandrië
Berichten: 25.368
Standaard

Ik zal het enorm missen maar het zou me verwonderen mocht er iemand het forum willen en/of kunnen overnemen, of dat er veel nieuw bloed zou toestromen mocht dat wel zo zijn en registratie terug mogelijk worden. Alvast bedankt om al die jaren voor een bijna levensnoodzakelijke uitlaatklep gezorgd te hebben.
__________________
Islam is islamisme in rust, islamisme is islam in actie. (Wim Van Rooy)

Boycot BYD, MG, RAM, Dodge!

Breng het kolenwoud terug.
Vlad is offline   Met citaat antwoorden
Oud 5 februari 2026, 13:01   #11
reservespeler
Secretaris-Generaal VN
 
Geregistreerd: 5 augustus 2012
Berichten: 80.006
Standaard

Waarom niet op facebook?
Als je daar een mening geeft krijg je de bagger van heel veel mensen over je heen, vooral van de blokkers.
reservespeler is offline   Met citaat antwoorden
Oud 5 februari 2026, 13:02   #12
daiwa
Secretaris-Generaal VN
 
daiwa's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 26 augustus 2004
Berichten: 48.279
Standaard

Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door reservespeler Bekijk bericht
Ik wil gerust een (geringe) bijdrage doen, maandelijks, jaarlijks, ...
Ik sluit me daar bij aan.
daiwa is offline   Met citaat antwoorden
Oud 5 februari 2026, 13:16   #13
TV-verslaafde
Secretaris-Generaal VN
 
TV-verslaafde's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 15 maart 2014
Berichten: 21.126
Standaard

De meerwaarde; dit platform is gevestigd in België. Al die anderen hebben zetels in de VS waar het klimaat hoge polarisatie kent; dat sijpelt door.
__________________
"Een beetje kennis is een gevaarlijk ding; Drink diep, of proef niet van de Pierische bron: Daar bedwelmen oppervlakkige gedachten de hersenen" - Alexander Pope
TV-verslaafde is offline   Met citaat antwoorden
Oud 5 februari 2026, 13:22   #14
TV-verslaafde
Secretaris-Generaal VN
 
TV-verslaafde's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 15 maart 2014
Berichten: 21.126
Standaard

Niet dat Europa vele ideeën heeft over alle technologie die op ons wordt losgelaten. Gewoon slikken.

Och; wij zijn dinosauriërs voor den "Amerikaan".
__________________
"Een beetje kennis is een gevaarlijk ding; Drink diep, of proef niet van de Pierische bron: Daar bedwelmen oppervlakkige gedachten de hersenen" - Alexander Pope
TV-verslaafde is offline   Met citaat antwoorden
Oud 5 februari 2026, 14:18   #15
Xenophon
Secretaris-Generaal VN
 
Xenophon's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 21 september 2009
Berichten: 102.317
Standaard

Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door Zipper Bekijk bericht
Misschien eens een berekening doen, hoeveel het maandelijks zou kosten (server, moderatie, software) om het met nieuwe hedendaagse software te laten draaien.
Goed idee.
__________________
Citaat:
Ta gueule!
Xenophon is offline   Met citaat antwoorden
Oud 5 februari 2026, 14:19   #16
N-VA
Parlementsvoorzitter
 
N-VA's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 6 januari 2003
Locatie: Gent
Berichten: 2.287
Standaard

X en Facebook zijn sociale media, dit is een forum. Dat is toch anders. Ik vind dat het moet blijven zoals het is.
N-VA is offline   Met citaat antwoorden
Oud 5 februari 2026, 14:28   #17
dalibor
Secretaris-Generaal VN
 
dalibor's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 9 mei 2014
Berichten: 24.214
Standaard

Ik beschouw X en Facebook in elk geval niet als een zinvol alternatief. Zijn er andere?

Ik kan er in komen dat een forum draaiende houden engagement en geld vergt, waarvoor hulde. Ik ben bereid een beperkte bijdrage te doen om het te doen draaien. Je gaat jongeren alleen bereid vinden als je nieuwe leden toelaat.
__________________
Think I forgot
how to be happy.
Something I'm not
but something I can be.
Something I wait for.
Something I'm made for.
dalibor is offline   Met citaat antwoorden
Oud 5 februari 2026, 14:30   #18
Xenophon
Secretaris-Generaal VN
 
Xenophon's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 21 september 2009
Berichten: 102.317
Standaard

Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door dalibor Bekijk bericht
Ik beschouw X en Facebook in elk geval niet als een zinvol alternatief. Zijn er andere?

Ik kan er in komen dat een forum draaiende houden engagement en geld vergt, waarvoor hulde. Ik ben bereid een beperkte bijdrage te doen om het te doen draaien. Je gaat jongeren alleen bereid vinden als je nieuwe leden toelaat.
Heel belangrijk, als dit nog gaat, wegens lang geleden.
__________________
Citaat:
Ta gueule!
Xenophon is offline   Met citaat antwoorden
Oud 5 februari 2026, 14:36   #19
Skobelev
Secretaris-Generaal VN
 
Skobelev's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 14 maart 2013
Locatie: Kinshasa aan de Dender
Berichten: 42.033
Standaard

(In beperkte mate) reclame introduceren om de kosten te dekken en vrijwilligers wat te vergoeden? Paar voorbeelden:
Een reclamebanner bovenaan
Een reclameboodschap bovenaan elke topic of pagina van een topic die mee scrolt.
Daar moet toch een markt voor zijn.
__________________
Hope is nothing more than a postponed disappointment
Skobelev is offline   Met citaat antwoorden
Oud 5 februari 2026, 14:54   #20
Nr.10
Secretaris-Generaal VN
 
Nr.10's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 26 september 2003
Locatie: van Lissabon tot Vladivostok
Berichten: 35.231
Standaard

Heel veel politici hebben hier deelgenomen aan een sessie. Wat een aanwijzing is van een zeker lokaal / regionaal / nationaal algemeen belang.
__________________
Doorzoek forum.politics.be (aangepaste zoekmachine)

Laatst gewijzigd door Nr.10 : 5 februari 2026 om 15:02.
Nr.10 is offline   Met citaat antwoorden
Antwoord



Regels voor berichten
Je mag niet nieuwe discussies starten
Je mag niet reageren op berichten
Je mag niet bijlagen versturen
Je mag niet jouw berichten bewerken

vB-code is Aan
Smileys zijn Aan
[IMG]-code is Aan
HTML-code is Uit
Forumnavigatie


Alle tijden zijn GMT +1. Het is nu 12:21.


Forumsoftware: vBulletin®
Copyright ©2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
Content copyright ©2002 - 2020, Politics.be