Politics.be Registreren kan je hier.
Problemen met registreren of reageren op de berichten?
Een verloren wachtwoord?
Gelieve een mail te zenden naar [email protected] met vermelding van je gebruikersnaam.

Ga terug   Politics.be > Themafora > Partijpolitiek en stromingen
Registreer FAQForumreglement Ledenlijst

Partijpolitiek en stromingen In dit forum kun je discussiëren over (standpunten van) politieke partijen. en (standpunten van) politieke stromingen, al dan niet vertegenwoordigd door een (niet-partijpolitieke) organisatie.

Bekijk resultaten enquête: welke partij zal nooit jouw stem krijgen?
CD&V 0 0%
NV-A 3 2,44%
SP.A 16 13,01%
SPIRIT 5 4,07%
VLD 5 4,07%
VIVANT 0 0%
GROEN! 15 12,20%
VLAAMS BELANG 52 42,28%
VLOTT 0 0%
BUB 15 12,20%
LSP 3 2,44%
PVDA 7 5,69%
NEE 2 1,63%
PROTEST 0 0%
ANDERE 0 0%
Aantal stemmers: 123. Je mag niet stemmen in deze enquête

Antwoord
 
Discussietools
Oud 22 september 2006, 10:12   #161
Distel
Secretaris-Generaal VN
 
Distel's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 18 juni 2003
Locatie: Meuhië
Berichten: 29.738
Standaard

Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door bartje Bekijk bericht
Mischien wordt het terug effkes tijd dat ik terug eens enkele citaten van onder het stof haal.
Moet je zeker doen. Je gaat toch niet stoppen voor je het VB lekker zwart hebt gemaakt, en momenteel is het nog gene vette geweest.
__________________
* Erfopvolging: een ander woord voor discriminatie op basis van afkomst
* Solidariteit is een gevoel van samenhorigheid en kan niet opgelegd worden. De N-Z transfers zijn dus per definitie geen solidariteit, want niet vrijwillig
* Democratie = demos + kratein (het volk heerst). Een land waar het laatste woord bij politici en niet bij de bevolking ligt, is dus per definitie geen democratie
* Er bestaat evenveel bewijs voor het bestaan van god als voor het bestaan van gele ruimtekaboutertjes
Distel is offline   Met citaat antwoorden
Oud 22 september 2006, 10:14   #162
Pelgrim
Secretaris-Generaal VN
 
Pelgrim's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 30 april 2002
Locatie: Bankrijk
Berichten: 49.945
Standaard

Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door Duym Bekijk bericht
Man, man toch, begrijp nu eens dat ons huidige politiek bestel je nu eenmaal niet toelaat om in het midden te gaan staan. Je kiest links, rechts of je kiest helemaal niet. Centrumpartijen bestaan gewoonweg niet meer in ons land. Het is Vlaams Belang of meehuilen in het linkse bos.
welk links bos?
Pelgrim is offline   Met citaat antwoorden
Oud 22 september 2006, 10:19   #163
Pelgrim
Secretaris-Generaal VN
 
Pelgrim's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 30 april 2002
Locatie: Bankrijk
Berichten: 49.945
Standaard

Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door Duym Bekijk bericht
Ik ben blij dat je ze allemaal samen op een rijtje hebt gezet.
Veel verschillen, maar vele dingen gemeen:
- de wil om België verder te laten bestaan
wat is daar 'links' aan?

Citaat:
- te buigen voor de PS
sinds wanneer is de PS plots links geworden? Dat zijn ze al tientallen jaren niet meer. Een deftige linkse partij is tegen de EU grondwet en voor de republiek.

Citaat:
- de haat tegen die ene partij die zich zonder blozen Vlaams kan noemen
De VU bestaat niet meer. Er is vandaag geen enkele partij die zich zonder blozen 'vlaams' kan noemen want alledrie de meest 'vlaamse' partijen zijn in handen van het patronaat en het grootkapitaal.

Citaat:
- schaamteloos beloften te breken
en rechts houdt altijd de beloftes zeker

Citaat:
- ......... (wellicht kunnen anderen de lijst vervolledigen)
wellicht niet.
__________________
pri via opinio, ne prelegu.
pri alies opinioj, nepre legu!
Pelgrim is offline   Met citaat antwoorden
Oud 22 september 2006, 10:25   #164
Khonnor
Parlementsvoorzitter
 
Khonnor's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 29 augustus 2005
Berichten: 2.242
Standaard

Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door Anna List Bekijk bericht
1. dat is hun volste recht, ze mogen dat trachten vol te houden zelfs ... het is echter een aberatie van het doel van democratie.

2. de kiezer ziet dit anders ...
oorzaak is het kunstmatig maar noodzakelijk samengaan van alle andere (compleet tegengestelde ideologische strekkingen zelfs ) tegen ... die éne grootste partij (die dus als partij meer kiezers achter haar project krijgt dan gelijk welke andere partij)

3. dit is bijzonder aanmatigend, met deze overtuiging kan je de verkiezingen evengoed, nee zelfs beter afschaffen, u weet toch beter wat goed is voor de mensen ...
trouwens niet echt consequent, wil je nu het cordon behouden of ze zien besturen in Hoboken of Deurne ?
weet je wat de echte nachtmerrie wordt ? VB zal besturen in enkele districten en daar tegengewerkt worden door stadsbestuur ... én het stadsbestuur zal tegengewerkt worden door enkele districten ... complete malaise en alle Antwerpenaars de dupe vanwege het CS ...

4. je weet t weer beter dan de kiezer ...
je moet nog eens naar die visualisatie kijken van sommige districten ... dan zie je gewoon dat de democratie verkracht wordt
1. ik zie echt niet in waarom. het doel van de democratie is dat iedereen zijn stem krijgt en die kan laten horen. ze stemmen op wie ze willen.

partijen kunnen vervolgens kiezen met wie ze een meerderheid willen vormen. willen zij een bepaalde partij uitsluiten omwille van hun standpunten, tja... dan is dat hun volste recht.

het feit dat ze hier openlijk voor uit komen, maakt het voor de kiezer enkel maar gemakkelijker...

let wel, ik zeg niet dat het cs de democratische besluitvorming makkelijker maakt... maar aan het cs op zich is niets ondemocratisch

2. twee opmerkingen

a. blijkbaar denken de andere partijen dat zij tot een beter beleid kunnen komen zonder het vb. blijkbaar wensen zij niet dat het vb bepaalde van haar standpunten kan doordrukken. en inderdaad, er is nog voldoende verschil tussen de andere partijen om niet van een mish-mash van gelijkgezinden te spreken.

b. er zijn zoals gezegd grote tegenstellingen tussen de partijen van de meerderheid. blijkbaar zijn deze tegenstellingen minder groot dan die met het vb.

begrijpelijk: de andere partijen gaan nog altijd uit van een positieve kijk op de maatschappij.

het vb daarentegen teert op negativisme en kritiek en biedt geen enkele haalbare oplossing. bovendien stelt het vb zich zodanig op dat enige discussie over bijv. vreemdelingenproblematiek of veiligheidsaanpak onmogelijk wordt

3. als ze de meerderheid halen wil ik ze gerust eens zien besturen

ik wil het cordon echter niet gebroken zien. dit is mijn principiele overtuiging.

mijn punt is dat het lokale politieke personeel van het vb bijzonder zwak is

ik ben al twee keer naar de gemeenteraad in a'pen gaan zien. de tussenkomsten van de lokale vb'ers daar zijn pijnlijk te noemen, en getuigen niet echt van een groot politiek doorzicht. plus, ook daar gaat het hem enkel om kritiek geven en het beschadigen van de andere partijen. enige positieve inbreng is ver te zoeken.

en ik haat negatieve politiek

4. ik weet het helemaal niet beter

ik zeg dat veel kiezers zich volledig laten leiden door die ene partij

dat ze niet de moeite nemen om rustig de standpunten van alle partijen door te nemen en hun keuze te maken

dat ze zich mede wentelen in die slachtofferrol en het calimero gedoe van het vb

en ja, die slachtofferrol is grotendeels door het vb zelf gecreëerd

moesten ze echt ambitie hebben om mee te besturen zouden ze wel water in de wijn doen en bereid zijn te luisteren

maar ja, hun huidige manier van "politiek" bedrijven is toch o zo makkelijk
__________________
"I've got a french word I wanna share with you tonight, even though most of you are probably from Nicaragua." "Un, quatorze, cinq... AAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAHHHHHHHHHHHH"

Laatst gewijzigd door Khonnor : 22 september 2006 om 10:30.
Khonnor is offline   Met citaat antwoorden
Oud 22 september 2006, 10:37   #165
Anna List
Banneling
 
 
Geregistreerd: 28 september 2004
Berichten: 106.558
Standaard

Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door Khonnor Bekijk bericht
maar ja, hun huidige manier van "politiek" bedrijven is toch o zo makkelijk
wiens 'schuld' is dat, wie biedt hen die kans ? ... ze zouden politiek strategisch zot zijn mochten ze zelf van stramien veranderen ... want als idd VL onafh hun doel is, moeten ze zorgen dat ze compromisloos aan die (Vlaamse) regeringstafel raken ... dus hou voor mijn part dat CS nog maar in stand tot 2009 d�*t is de verkiezing waar alles omdraait!



...om het maar kort te houden (jij zal wel bij je grote gelijk blijven, en ik vind mijn analyse ook wel kloppen ...)
Anna List is offline   Met citaat antwoorden
Oud 22 september 2006, 10:45   #166
Khonnor
Parlementsvoorzitter
 
Khonnor's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 29 augustus 2005
Berichten: 2.242
Standaard

Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door Anna List Bekijk bericht
wiens 'schuld' is dat, wie biedt hen die kans ? ... ze zouden politiek strategisch zot zijn mochten ze zelf van stramien veranderen ... want als idd VL onafh hun doel is, moeten ze zorgen dat ze compromisloos aan die (Vlaamse) regeringstafel raken ... dus hou voor mijn part dat CS nog maar in stand tot 2009 d�*t is de verkiezing waar alles omdraait!



...om het maar kort te houden (jij zal wel bij je grote gelijk blijven, en ik vind mijn analyse ook wel kloppen ...)
aha... hier heb je dus een punt.

en we zijn het eens.

het vb wenst niet te veranderen. ze wensen ook niet mee te besturen.

hun uiteindelijke doel is vlaanderen onafhankelijk.

en dit willen ze bereiken door zodanig veel stemmen te halen dat politieke besluitvorming zonder hen onmogelijk wordt.

waarna ze hopen dat de boel zal ontploffen... en vlaanderen onafhankelijk wordt.

ik wil echter niet leven in een vlaanderen bestuurd door het vb

plus, ik blijf erbij dat het een hoop incompetente kwieten is... (op enkele uitzonderingen na)
__________________
"I've got a french word I wanna share with you tonight, even though most of you are probably from Nicaragua." "Un, quatorze, cinq... AAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAHHHHHHHHHHHH"
Khonnor is offline   Met citaat antwoorden
Oud 22 september 2006, 10:55   #167
Geertje
Perm. Vertegenwoordiger VN
 
Geertje's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 6 september 2004
Locatie: Hoofdstad der holbewoners waar de Schelde op z'n mooist is en de gevangenen nog vrij rondlopen
Berichten: 13.284
Standaard

Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door Khonnor Bekijk bericht
aha... hier heb je dus een punt.

en we zijn het eens.

het vb wenst niet te veranderen. ze wensen ook niet mee te besturen.

hun uiteindelijke doel is vlaanderen onafhankelijk.

en dit willen ze bereiken door zodanig veel stemmen te halen dat politieke besluitvorming zonder hen onmogelijk wordt.

waarna ze hopen dat de boel zal ontploffen... en vlaanderen onafhankelijk wordt.

ik wil echter niet leven in een vlaanderen bestuurd door het vb

plus, ik blijf erbij dat het een hoop incompetente kwieten is... (op enkele uitzonderingen na)
Ik denk hierbij spontaan aan de socialisten.
Geertje is offline   Met citaat antwoorden
Oud 22 september 2006, 11:00   #168
Anna List
Banneling
 
 
Geregistreerd: 28 september 2004
Berichten: 106.558
Standaard

Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door Khonnor Bekijk bericht
aha... hier heb je dus een punt.

en we zijn het eens.

het vb wenst niet te veranderen. ze wensen ook niet mee te besturen.

hun uiteindelijke doel is vlaanderen onafhankelijk.

en dit willen ze bereiken door zodanig veel stemmen te halen dat politieke besluitvorming zonder hen onmogelijk wordt.

waarna ze hopen dat de boel zal ontploffen... en vlaanderen onafhankelijk wordt.

ik wil echter niet leven in een vlaanderen bestuurd door het vb

plus, ik blijf erbij dat het een hoop incompetente kwieten is... (op enkele uitzonderingen na)
ola, dat Vlaamse Onafhankelijkheid het einddoel is ... wordt nergens verhuld, "ze zeggen dat ook voor de verkiezing, dus is het goed" ...

je denkt toch niet dat in een onafhankelijk Vlaanderen het VB één geheel kan blijven ?! dat geloof je zelf niet ...
Anna List is offline   Met citaat antwoorden
Oud 22 september 2006, 11:01   #169
Anna List
Banneling
 
 
Geregistreerd: 28 september 2004
Berichten: 106.558
Standaard

Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door Geertje Bekijk bericht
Ik denk hierbij spontaan aan de socialisten.
ja je kan dat niet van de VLD stieren zeggen ...
Anna List is offline   Met citaat antwoorden
Oud 22 september 2006, 11:05   #170
Geertje
Perm. Vertegenwoordiger VN
 
Geertje's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 6 september 2004
Locatie: Hoofdstad der holbewoners waar de Schelde op z'n mooist is en de gevangenen nog vrij rondlopen
Berichten: 13.284
Standaard

Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door Anna List Bekijk bericht
ja je kan dat niet van de VLD stieren zeggen ...
De VLD zijn de slaafjes van de socialisten. Ze doen nu enkel eventjes stoer voor de verkiezingen maar na de verkiezingen zullen ze weer slaafs de 'kameraden' volgen.

Uiteindelijk gelooft niemand nog iets van de leiders van de VLD.
Geertje is offline   Met citaat antwoorden
Oud 22 september 2006, 11:11   #171
Khonnor
Parlementsvoorzitter
 
Khonnor's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 29 augustus 2005
Berichten: 2.242
Standaard

Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door Anna List Bekijk bericht
ola, dat Vlaamse Onafhankelijkheid het einddoel is ... wordt nergens verhuld, "ze zeggen dat ook voor de verkiezing, dus is het goed" ...

je denkt toch niet dat in een onafhankelijk Vlaanderen het VB één geheel kan blijven ?! dat geloof je zelf niet ...
is het vb dan ook niet zelf een klein beetje schuldig aan het huidige moeilijkee politieke klimaat?

aan de ene kant roepen dat ze niet mogen meedoen....
aan de andere kan willen ze niet meedoen

want, als ze in de federale regering of vlaamse regering gaan, zal het ook meteen de laatste reering zijn (in een belgische context dan toch)
__________________
"I've got a french word I wanna share with you tonight, even though most of you are probably from Nicaragua." "Un, quatorze, cinq... AAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAHHHHHHHHHHHH"
Khonnor is offline   Met citaat antwoorden
Oud 22 september 2006, 12:42   #172
Raven
Perm. Vertegenwoordiger VN
 
Raven's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 31 maart 2004
Locatie: Nabij het Reigersnest
Berichten: 10.447
Standaard

Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door bartje Bekijk bericht
Weeral zoiets dat het VB naar zich toe wil trekken het migrantenstemrecht is niet door elke partij goedgekeurd; net zoals er nog partijen zijn buiten het VB die dat niet goedgekeurd hebben.... Da's dan al een dwaze pfffffffff.
Wat bazel jij nu, vriend?

Geen enkele partij, buiten het Vlaams Belang, heeft zich ertegen verzet, en het dus goedgekeurd. Hoewel het stemrecht voor migranten absoluut geen draagkracht heeft onder de VLAAMSE bevolking, heeft geen enkele Vlaamse regeringspartij zich de alarmbel-procedure gestart. Zelfs de CD&V-NVA niet.

Het bewust niet tegenhouden van iets, is de definitie van een stilzwijgend akkoord.


T'is zo'n beetje als een flikker voor je neus in elkaar geslagen zien worden, terwijl je de gsm in de hand had om de politie te bellen. En dan moet diezelfde gast afkomen met: "jamaar, t'is nie omda ik heb zitten kijken en nie had gebeld, dat ik het daarom goedkeur".

Een beetje serieus blijven hé
__________________
NEE tegen assimilatie! NEE tegen racisme!
Raven is offline   Met citaat antwoorden
Oud 22 september 2006, 13:39   #173
robert t
Europees Commissaris
 
Geregistreerd: 26 januari 2005
Berichten: 7.440
Standaard

Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door Pelgrim Bekijk bericht


De VU bestaat niet meer. Er is vandaag geen enkele partij die zich zonder blozen 'vlaams' kan noemen want alledrie de meest 'vlaamse' partijen zijn in handen van het patronaat en het grootkapitaal.


Dat de VU niet meer bestaat, bedankt voor de informatie. Dus voor jou zijn het VB, de N-VA en Spirit (?) in handen van het door jou gehate patronaat en grootkapitaal? Mischien zit daar iets in, ik kan het ook niet helpen dat het door jou bejubelde communisme in elkaar gestuikt is als een kaartenhuis. Je zou misschien om te beginnen eens kunnen nadenken welk onafhankelijk Vlaanderen we willen. Ik twijfel er niet aan dat je een radicale links-nationalist bent, dat blijkt overduidelijk uit je talrijke postings. Ikzelf doe hier op het forum niets anders dan de nationalisten te trachten op één lijn te krijgen. Daarom heb ik me ook geabonneerd op Meervoud, een zeer goed blad overigens. Ik ben voor de dialoog tussen ALLE nationalisten, van welke strekking ook. Jij doet niets anders dan de nationalisten tegen elkaar op te zetten. Je bent een dogmatisch denker, iedereen die jouw mening niet deelt is verkocht aan het groot-kapitaal. Als je van mening bent dat jij alleen de Vlaams-nationale waarheid vertegenwoordigt, ja dan zijn we uitgepraat. Maar er even van uitgaan dat langs de andere zijde ook mensen bestaan die die dromen van een democratisch en vooral sociaal Vlaanderen, dat is blijkbaar te veel gevraagd. Spijtig!
robert t is offline   Met citaat antwoorden
Oud 22 september 2006, 14:33   #174
vulpes
Gouverneur
 
Geregistreerd: 29 juni 2006
Berichten: 1.268
Standaard

1) de alarmbelprocedure :
Citaat:
Behoudens voor de begrotingen alsook voor de wetten waarvoor een bijzondere meerderheid is vereist, kan een met redenen omklede motie, ondertekend door ten minste drie vierden van de leden van een der taalgroepen en ter tafel gelegd na de indiening van het verslag en vóór de eindstemming in openbare vergadering, verklaren dat de bepalingen die zij aanwijst in een ontwerp of voorstel van wet de betrekkingen tussen de gemeenschappen ernstig in het gedrang kunnen brengen.

In dat geval wordt de parlementaire procedure opgeschort en de motie verwezen naar de Ministerraad, die binnen dertig dagen daarover zijn gemotiveerd advies geeft en de betrokken Kamer uitnodigt zich uit te spreken hetzij over dit advies, hetzij over het eventueel geamendeerde ontwerp of voorstel.

Deze procedure kan slechts eenmaal worden toegepast door de leden van een taalgroep betreffende eenzelfde ontwerp of voorstel van wet.
men had dus 3/4 van de stemmen uit de Nederlandse taalgroep moeten hebben.. Sp-A stemde voor dus die zouden zeker de alarmbelprocedure niet inwerking hebben gezet, VLD zal allicht niet gemogen hebben.. en zoals gezegd: het heeft eigenlijk niets te maken met de gemeenschappen as such...dus is het zeer de vraag of het kon..

2) het is niet juist dat alleen het VB tegen stemde:

Citaat:
Kamer keurt migrantenstemrecht goed
BRUSSEL - De voltallige Kamer heeft afgelopen nacht, rond halfdrie, het licht op groen gezet voor het wetsontwerp dat niet-EU-burgers gemeentelijk stemrecht geeft. Dat gebeurde met 80 stemmen voor, 58 tegen en 3 onthoudingen. Zoals verwacht stemden alle Franstalige partijen - behalve het FN - voor. Ook het SP.A/Spirit-kartel drukte op de groene stemknop. CD&V, VLD, Vlaams Blok en N-VA stemden tegen. Drie CD&V'ers onthielden zich.

http://www.standaard.be/Artikel/deta...LA20022004_001

Laatst gewijzigd door vulpes : 22 september 2006 om 14:35.
vulpes is offline   Met citaat antwoorden
Oud 22 september 2006, 15:44   #175
Pelgrim
Secretaris-Generaal VN
 
Pelgrim's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 30 april 2002
Locatie: Bankrijk
Berichten: 49.945
Standaard

Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door robert t Bekijk bericht
Dat de VU niet meer bestaat, bedankt voor de informatie. Dus voor jou zijn het VB, de N-VA en Spirit (?) in handen van het door jou gehate patronaat en grootkapitaal?
jep.

Citaat:
Mischien zit daar iets in, ik kan het ook niet helpen dat het door jou bejubelde communisme in elkaar gestuikt is als een kaartenhuis.
het heeft nog niet eens bestaan, hoe kan het dan in elkaar zakken?

Citaat:
Jij doet niets anders dan de nationalisten tegen elkaar op te zetten.
helemaal niet? Verwacht je soms dat ik eventjes alle principes en ideeën overboord gooi in naam van een 'godsvrede' die neerkomt op: slik wat het VB zegt?
__________________
pri via opinio, ne prelegu.
pri alies opinioj, nepre legu!
Pelgrim is offline   Met citaat antwoorden
Oud 22 september 2006, 15:53   #176
bartje
Minister-President
 
Geregistreerd: 1 augustus 2002
Locatie: West-Vlaanderen
Berichten: 5.765
Standaard

Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door Raven Bekijk bericht
Wat bazel jij nu, vriend?

Geen enkele partij, buiten het Vlaams Belang, heeft zich ertegen verzet, en het dus goedgekeurd. Hoewel het stemrecht voor migranten absoluut geen draagkracht heeft onder de VLAAMSE bevolking, heeft geen enkele Vlaamse regeringspartij zich de alarmbel-procedure gestart. Zelfs de CD&V-NVA niet.

Het bewust niet tegenhouden van iets, is de definitie van een stilzwijgend akkoord.


T'is zo'n beetje als een flikker voor je neus in elkaar geslagen zien worden, terwijl je de gsm in de hand had om de politie te bellen. En dan moet diezelfde gast afkomen met: "jamaar, t'is nie omda ik heb zitten kijken en nie had gebeld, dat ik het daarom goedkeur".

Een beetje serieus blijven hé
En ook hieral weer wil het VB het alleenrecht maar er zijn nog andere partijen die er zich tegen verzet hebben maar man man als je voor alle die alarmbel procedure moet gebruiken...
__________________
was ik maar een traan dan werd ik geboren in je ogen , kon ik leven op je wangen en zou ik sterven op je lippen.

Liefde is iets héél kostbaars, dat moet je echt koesteren
bartje is offline   Met citaat antwoorden
Oud 22 september 2006, 16:21   #177
instromaniac
Staatssecretaris
 
Geregistreerd: 23 maart 2004
Berichten: 2.703
Stuur een bericht via MSN naar instromaniac
Standaard

Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door robert t Bekijk bericht
Dat de VU niet meer bestaat, bedankt voor de informatie. Dus voor jou zijn het VB, de N-VA en Spirit (?) in handen van het door jou gehate patronaat en grootkapitaal? Mischien zit daar iets in, ik kan het ook niet helpen dat het door jou bejubelde communisme in elkaar gestuikt is als een kaartenhuis. Je zou misschien om te beginnen eens kunnen nadenken welk onafhankelijk Vlaanderen we willen. Ik twijfel er niet aan dat je een radicale links-nationalist bent, dat blijkt overduidelijk uit je talrijke postings. Ikzelf doe hier op het forum niets anders dan de nationalisten te trachten op één lijn te krijgen. Daarom heb ik me ook geabonneerd op Meervoud, een zeer goed blad overigens. Ik ben voor de dialoog tussen ALLE nationalisten, van welke strekking ook. Jij doet niets anders dan de nationalisten tegen elkaar op te zetten. Je bent een dogmatisch denker, iedereen die jouw mening niet deelt is verkocht aan het groot-kapitaal. Als je van mening bent dat jij alleen de Vlaams-nationale waarheid vertegenwoordigt, ja dan zijn we uitgepraat. Maar er even van uitgaan dat langs de andere zijde ook mensen bestaan die die dromen van een democratisch en vooral sociaal Vlaanderen, dat is blijkbaar te veel gevraagd. Spijtig!
Het is misschien wat straf verwoord wat Pelgrim zegt maar aan de andere kant kan ik hem hierin wel wat volgen.

Wat mij en waarschijnlijk vele andere progressieven of "linksen" frustreert is het overwegend rechts tot extreem-rechts beeld men heeft als het over de Vlaamse beweging gaat.
Niet alleen de buitenstaanders hebben dat beeld, maar ook binnen de beweging overweegt dat, en dan vooral die links - Vlaams-nationalistische tegenstelling. Dat is ongeloofelijk irritant, aan de ene kant buitenstaanders die je beschouwen als een conservatieve neonazi omdat je separatist bent en aan de andere kant flaminganten die alles wat links of progressief is met België associëren.

Het is gewoon spijtig om te zien dat je medestrijders een totaal ander Vlaanderen willen dan je zelf wilt. Die zaken, al zijn we allemaal separatisten, zijn nu eenmaal onverzoenbaar. Voor mij primeert nog steeds de gelijkheid van mensen ongeacht huidskleur, seksuele geaardheid of wat dan ook, voor mij primeert eveneens solidariteit, begrip en gelijke kansen. Versta me niet verkeert, ik zit niet te pleiten voor het profitariaat of de knuffelpolitiek die er nu soms heerst. Maar ik kan me eveneens niet verzoenen met hoe N-VA, SPIRIT en VB begrippen zoals gelijkheid, gelijke kansen of solidariteit invullen.
instromaniac is offline   Met citaat antwoorden
Oud 23 september 2006, 00:52   #178
Jong N-VA'er
Europees Commissaris
 
Jong N-VA'er's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 23 maart 2005
Berichten: 6.045
Standaard

BUB, SP.A, Groen!...
Jong N-VA'er is offline   Met citaat antwoorden
Oud 23 september 2006, 00:54   #179
Jong N-VA'er
Europees Commissaris
 
Jong N-VA'er's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 23 maart 2005
Berichten: 6.045
Standaard

Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door bartje Bekijk bericht
En ook hieral weer wil het VB het alleenrecht maar er zijn nog andere partijen die er zich tegen verzet hebben maar man man als je voor alle die alarmbel procedure moet gebruiken...
Laat hem maar doen, voor sommigen wordt het soms een obsessie...
__________________
VLAANDEREN VRIJ
Jong N-VA'er is offline   Met citaat antwoorden
Oud 23 september 2006, 08:54   #180
Raven
Perm. Vertegenwoordiger VN
 
Raven's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 31 maart 2004
Locatie: Nabij het Reigersnest
Berichten: 10.447
Standaard

Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door vulpes Bekijk bericht
1) de alarmbelprocedure :
men had dus 3/4 van de stemmen uit de Nederlandse taalgroep moeten hebben.. Sp-A stemde voor dus die zouden zeker de alarmbelprocedure niet inwerking hebben gezet, VLD zal allicht niet gemogen hebben.. en zoals gezegd: het heeft eigenlijk niets te maken met de gemeenschappen as such...dus is het zeer de vraag of het kon..
Incorrect, De Alarmbel-procedure was wel degelijk mogelijk. Men heeft hier trouwens nog voor zitten oproepen.

Maar zoals verwacht greep de VLD & CD&V niet in natuurlijk. Integendeel kozen ze wel degelijk voor de goedkeuring ervan, omdat ze maar al te goed wisten dat via stemming men het nooit kon halen van de Walen.

Wat me dan terug brengt tot het oorspronkelijke punt. Geen enkele rechtse partij, buiten het Vlaams Belang, heeft zich ertegen verzet.
__________________
NEE tegen assimilatie! NEE tegen racisme!
Raven is offline   Met citaat antwoorden
Antwoord



Regels voor berichten
Je mag niet nieuwe discussies starten
Je mag niet reageren op berichten
Je mag niet bijlagen versturen
Je mag niet jouw berichten bewerken

vB-code is Aan
Smileys zijn Aan
[IMG]-code is Aan
HTML-code is Uit
Forumnavigatie


Alle tijden zijn GMT +1. Het is nu 13:42.


Forumsoftware: vBulletin®
Copyright ©2000 - 2025, Jelsoft Enterprises Ltd.
Content copyright ©2002 - 2020, Politics.be