Politics.be Registreren kan je hier.
Problemen met registreren of reageren op de berichten?
Een verloren wachtwoord?
Gelieve een mail te zenden naar [email protected] met vermelding van je gebruikersnaam.

Ga terug   Politics.be > Algemeen > Binnenland
Registreer FAQForumreglement Ledenlijst

Binnenland Onderwerpen omtrent de binnenlandse politiek kunnen hier terecht. Let er wel op dat dit subforum enkel over dergelijk algemene zaken gaat die niet thuishoren in de themafora.

Antwoord
 
Discussietools
Oud 6 april 2007, 10:42   #1
ericferemans
Perm. Vertegenwoordiger VN
 
ericferemans's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 25 april 2005
Berichten: 12.883
Standaard Groenen slimmer geworden, wanneer ACV-ers?

Groenen slimmer geworden! Wanneer ACV?

Weinigen zeggen het luidop of weten het nog: we hebben verafstoot en de liberale debacle te danken mede aan Vera Dua en de fundi's.

Mocht enerzijds Groen, anderzijds Spirit, Sp.a en de ACV één front hebben gevormd dan was Verhofstadt een vergeten joke. Dan was nu allicht Stevaert de verkiezingen aan het winnen als premier.

Maar vorige keer liep het verkeerd: De groenen gingen bokken in een hoekje, en lieten door de Belgische logica een unieke kans voorbijgaan op een waarlijk sociaal, economisch verantwoord en ecologisch beleid: we bleven verweesd achter, al die brave linksen die hier en daar toch maar op Groen! hadden gestemd. En wij bokten. Op Groen!

Nu is er beter nieuws: Vera Dua heeft blijkbaar ingezien dat uw dienaar en vele anderen met de bokkepruik opliepen. En ze heeft gekozen om op voorhand te stellen dat ze in een regering wil. Natuurlijk zegt ze niet zo duidelijk in welke, en is haar egoïsme weer groter dan haar zin voor linksitude, maar het is beter dan niets.

Maar dan blijft de vraag: Gaat het ACV weeral de kans op een serieuze politieke linkse meerderheid verbrodden door braaf een partij te stemmen die men allicht niet rechts maar zeker ook niet links kan noemen?
Gaat men de stroom er niet afsnijden en zijn leden oproepen om voor progressieve partijen "pur sang" te kiezen? Of tenminste voor een partij waar geen rechtsen in zitten (Groen!, bijvoorbeeld?)?
Of misschien nog beter: gaat men niet eens denken aan een eigen christelijke werknemers partij? Of een humanistische partij? Enfin: een partij waarin het gedeelte CD+vee kiezers dat er met steeds minder vreugde toe gebracht wordt "om de liefde gods, om de lieve vrede" en om andere drogredenen op een partij te stemmen die noch mossel is noch vis en die als het er op aankomt lippendienst bewijst aan haar werknemers en zich inspant voor de anderen?

Ik wacht vol ongeduld op een alternatief voor het gelul over staatshervormingen: ik wil boter bij de vis voor een hoop mensen die het in zo'n rijk land krap hebben en een beetje buikriem voor de schandalig rijken die hun geld niet opkrijgen. Ja: dat willen wij!

Laatst gewijzigd door ericferemans : 6 april 2007 om 10:47.
ericferemans is offline   Met citaat antwoorden
Oud 6 april 2007, 10:56   #2
pinbag
Parlementsvoorzitter
 
pinbag's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 7 januari 2006
Berichten: 2.098
Standaard

Als de Spa. *de impuls* om *de groenen mediathiek af te maken* kan onderdrukken. Dan had het inderdaad anders geweest! Je kunt de vroegere AGALEV. niet aanduiden als de fout dat steveart geen 1 minister werd indertijd dat had hij (steve steveart) aan zichzelf te danken.
__________________
"Watch out! Pink deathclaw, three o'clock!" A junkie in New Reno. http://nukedfuture.ytmnd.com/
pinbag is offline   Met citaat antwoorden
Oud 6 april 2007, 11:01   #3
Edina
Perm. Vertegenwoordiger VN
 
Edina's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 16 mei 2006
Locatie: Spaceship Earth
Berichten: 12.669
Standaard

Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door ericferemans Bekijk bericht
Nu is er beter nieuws: Vera Dua heeft blijkbaar ingezien dat uw dienaar en vele anderen met de bokkepruik opliepen. En ze heeft gekozen om op voorhand te stellen dat ze in een regering wil. Natuurlijk zegt ze niet zo duidelijk in welke, en is haar egoïsme weer groter dan haar zin voor linksitude, maar het is beter dan niets.
Serieus? Heb je daar een bron van? Want dan kan Groen! mijn stem vergeten...
Edina is offline   Met citaat antwoorden
Oud 6 april 2007, 11:05   #4
1handclapping
Europees Commissaris
 
1handclapping's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 3 juli 2003
Locatie: Antwerpen-Deurne
Berichten: 7.132
Standaard

De CD &V is nog altijd een standenpartij, waarin de Boerenbond, de landbouwers het "voor het zeggen hebben" - herinner U de kreet "Vera dua is een Hoer" tijdens een betoging over mestdecreten en landbouwgronden die natuurgebied moesten worden, jachtbeperkingen en dies meer..
De hoop dat er steeds meet ACV-ers voor Groen! zullen stemmen lijkt me enigszins ijdel.

De kans op een meer "progressiev" regering ie een colaitie van CDH, CD&V, PS en SPa met Ecolo/Groen lijkt me dan ook nogal gering gezien de nationalistische en links-liberale reflexies van NV-A en Spirit die in de aanhangwagen zitten.

Het kartelsysteem is dan ook een zeer te betreuren neveneffect van de
kiesdrempel - beter afschaffen ?
__________________
Deze gebruikersnaam wordt niet meer benut - maar wel mijn werkelijke naam : Roger Verhiest
1handclapping is offline   Met citaat antwoorden
Oud 6 april 2007, 11:38   #5
ericferemans
Perm. Vertegenwoordiger VN
 
ericferemans's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 25 april 2005
Berichten: 12.883
Standaard

Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door Edina Bekijk bericht
Serieus? Heb je daar een bron van? Want dan kan Groen! mijn stem vergeten...
Frontpagina De Standaard van vandaag...
Groen! met Klimaat- minister in regering



Citaat:
Vandaag in De Standaard
'Alleen Groen! levert geloofwaardige Klimaatminister'


(Filip Verhoest)
Het scenario van 2004 zal zich niet herhalen. Na de Vlaamse verkiezingen koos voorzitter Vera Dua van Groen! snel voor de oppositie. De electorale opdoffer van 2003, met de verdwijning van alle kamerleden, lag te vers in het geheugen.
Maar in 2007 blijkt het zelfvertrouwen te zijn gegroeid. Met uitzicht op een vijftal kamerzetels willen de ecologisten opnieuw wegen op het beleid. Ze zijn bereid tot de regering toe te treden als Groen! de Klimaatminister mag leveren.
Ook PS-voorzitter Elio Di Rupo heeft al laten verstaan dat de deur voor de groenen openstaat. ,,De milieu-uitdagingen zijn te groot om dit keer langs de zijlijn te blijven staan'', zegt partijvoorzitter Vera Dua in een gesprek met De Standaard.
,,We staan voor een kantelmoment, een historische kans. Net als na de Tweede Wereldoorlog, toen een sociaal pact werd gesloten dat de basis legde voor onze sociale zekerheid, moeten we na de verkiezingen van juni een ecologisch pact sluiten. We mogen de trein niet meer missen. De komende tien, twintig jaar zijn cruciaal.''
De volgende regering moet volgens Dua in het regeerakkoord duidelijke afspraken vastleggen in de strijd tegen de klimaatopwarming.
,,Eén procent van het bruto binnenlands product moet verplicht naar milieuinspanningen gaan. En er moet een traject vastgelegd worden: tegen 2030 moet België de CO2-uitstoot met de helft verminderen, tegen 2050 met tachtig procent.''
Alleen de groenen kunnen een geloofwaardige Klimaatminister leveren, aldus Dua. ,,Verhofstadt dweept met Al Gore, maar als het erop aankomt iets concreet te doen tegen de klimaatopwarming, voert hij een taks op plastic zakken in. Daar zullen we het niet mee redden.''
Ook de socialisten in de federale regering en de Vlaamse minister van Leefmilieu, Kris Peeters (CD&V), boezemen haar geen vertrouwen in.
,,Als puntje bij paaltje komt, kiest men niet voor het milieu maar voor de economie. Er wordt door onze politici veel over de klimaatverandering gepraat, maar er wordt niet naar gehandeld.''
,,We hebben de indruk dat de drie grote partijen vooral bezig zijn met de vraag wie de volgende premier mag leveren. Bovendien hebben andere partijen ons al gepolst om als dat nodig is, de meerderheid te helpen vormen.''
Hoopgevend, volgens Dua, is de mentaliteitsomslag bij de mensen. Vooral de film An Inconvenient Truth van Al Gore heeft de ogen geopend. ,,Niemand zegt nog dat de groenen overdrijven of dat het niet zo'n vaart zal lopen.''


ericferemans is offline   Met citaat antwoorden
Oud 6 april 2007, 11:40   #6
ericferemans
Perm. Vertegenwoordiger VN
 
ericferemans's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 25 april 2005
Berichten: 12.883
Standaard

Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door pinbag Bekijk bericht
Als de Spa. *de impuls* om *de groenen mediathiek af te maken* kan onderdrukken. Dan had het inderdaad anders geweest! Je kunt de vroegere AGALEV. niet aanduiden als de fout dat steveart geen 1 minister werd indertijd dat had hij (steve steveart) aan zichzelf te danken.
Na de huwelijksaanzoeken van Stevaert af te hebben gewezen, na de cadeaus te hebben afgedaan als omkoperij, na door de kiezer te zijn afgemaakt: nog altijd niet geleerd?
ericferemans is offline   Met citaat antwoorden
Oud 6 april 2007, 11:46   #7
Edina
Perm. Vertegenwoordiger VN
 
Edina's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 16 mei 2006
Locatie: Spaceship Earth
Berichten: 12.669
Standaard

Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door ericferemans Bekijk bericht
Frontpagina De Standaard van vandaag...
Groen! met Klimaat- minister in regering
Fuck! Ze hebben dus niets geleerd uit hun vorige regeringsdeelname!
Edina is offline   Met citaat antwoorden
Oud 6 april 2007, 11:49   #8
solidarnosc
Secretaris-Generaal VN
 
solidarnosc's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 9 november 2002
Berichten: 20.910
Standaard

Slimmer geworden? Ze zijn verdorie de engiste partij die nog voor de verkiezingen zit te hengelen naar ministerposten en dat ook openlijk toegeeft en dat voor een partij die vandaag nog niet in dat parlement zit. Hebben wij nog iets te kiezen ja? Groen is gewoon de sidekick van SP.a.

Laatst gewijzigd door solidarnosc : 6 april 2007 om 11:50.
solidarnosc is offline   Met citaat antwoorden
Oud 6 april 2007, 11:50   #9
ericferemans
Perm. Vertegenwoordiger VN
 
ericferemans's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 25 april 2005
Berichten: 12.883
Standaard

Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door 1handclapping Bekijk bericht
De CD &V is nog altijd een standenpartij, waarin de Boerenbond, de landbouwers het "voor het zeggen hebben" -
Daar zijn nog te weinig boeren voor, vandaar dat ontevreden boeren vaak blokstemmers zijn, kijk maar eens naar de vele verkiezingsborden op het platteland voor het VB.
De CD+Vee is een "mossel noch vis" partij, die haar stemmers wijsmaakt dat er zoiets bestaat dat "noch links noch recht" is en ze daarmee om de tuin leidt. Dat is de essentie van de CD+vee: de mensen in het ongewisse laten en met een grote (de grootste!) partij boven hun hoofd en achter hun rug dingen gaan bedisselen die uiteindelijk in het voordeel zijn van een klein deel van hun stemmers en die het grootste deel in de kou laat staan.

De CD+Vee geeft een vals veiligheidsgevoel aan haar leden en aan haar stemmers. Het "ons kent ons" gevoel. Het warme nest. Maar in de CD+Vee nestwarmte schuilt vooral bedrog, hypocrisie en volksverlakkerij.
De CD+Vee vertegenwoordigt het volk niet dat op hen stemt: het neutkt het.

Laatst gewijzigd door ericferemans : 6 april 2007 om 11:52.
ericferemans is offline   Met citaat antwoorden
Oud 6 april 2007, 11:52   #10
vlijmscherp
Secretaris-Generaal VN
 
vlijmscherp's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 19 april 2006
Locatie: Zele
Berichten: 44.678
Standaard

Zou wel eens kunnen hé, CDV-NVA, SPA-Spirit en Groen! in de regering samen met hun Franstalige tegenhangers. probleem blijft natuurlijk NVA, zou nog kunnen dat Leterme hun gewoon dumpt als hij ze niet meer nodig heeft.
__________________
multiculturele samenleving: de vrijheid van elk individu om zijn cultuur te beleven binnen de grenzen van de wetten van het land.
We moeten blijven hopen, blijven geloven in het goede in de mens. Anders lopen we ons vast in een cynisch, zelfdestructief wereldbeeld waar een wit-zwart denken regeert.
vlijmscherp is offline   Met citaat antwoorden
Oud 6 april 2007, 12:30   #11
ericferemans
Perm. Vertegenwoordiger VN
 
ericferemans's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 25 april 2005
Berichten: 12.883
Standaard

Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door vlijmscherp Bekijk bericht
Zou wel eens kunnen hé, CDV-NVA, SPA-Spirit en Groen! in de regering samen met hun Franstalige tegenhangers. probleem blijft natuurlijk NVA, zou nog kunnen dat Leterme hun gewoon dumpt als hij ze niet meer nodig heeft.
Dit is niet bepaald wat ik voorsta...
De rechter vleugel van de CD+vee, inclusief NVA dumpen en doorgaan met de linkerzijde, de sociale zijde van het geheel. Dit betekent iets minder stemmen, maar samen met groen! en socialisten is er dan een linkse meerderheid bereikbaar. Of dacht je dat ons land voor de helft uit zelfstandigen bestaat??? Bijlange niet hé?
Waarom moeten we dan steeds door een hoop advocaten, middenstanders, hogere ambtenaren, kapitalisten bestuurd worden?
Er is iets zieks aan onze democratie: het is de voortzetting van het oude royalistische uitbuitingssysteem.
ericferemans is offline   Met citaat antwoorden
Oud 6 april 2007, 12:38   #12
Tashunka
Gouverneur
 
Tashunka's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 31 oktober 2006
Berichten: 1.286
Standaard

Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door ericferemans Bekijk bericht
Dde mensen in het ongewisse laten en met een grote (de grootste!) partij boven hun hoofd en achter hun rug dingen gaan bedisselen die uiteindelijk in het voordeel zijn van een klein deel van hun stemmers en die het grootste deel in de kou laat staan.
Zoals de linkse beleidsmensen ook al zo vaak gedaan hebben nadat ze zich natuurlijk eerst nog even verrijkt hebben om dan op 1 mei de Internationale te gaan zingen en samen met de vakbonden proberen het volgende jaar nog meer geld binnen te halen.
Tashunka is offline   Met citaat antwoorden
Oud 6 april 2007, 12:42   #13
ericferemans
Perm. Vertegenwoordiger VN
 
ericferemans's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 25 april 2005
Berichten: 12.883
Standaard

Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door Tashunka Bekijk bericht
Zoals de linkse beleidsmensen ook al zo vaak gedaan hebben nadat ze zich natuurlijk eerst nog even verrijkt hebben om dan op 1 mei de Internationale te gaan zingen en samen met de vakbonden proberen het volgende jaar nog meer geld binnen te halen.
Er is wel degelijk een fundamenteel verschil: door onze politieke situatie is links steeds verplicht om compromissen aan te gaan. Tegen hun goesting.
De tjeven zeggen op voorhand dat compromissen hun core bussiness is.
Lees: ze willen de mensen bedriegen.
De sossen en groenen doen dat niet: ze moeten de bluts met de buil pakken maar zoeken de miserie niet doelbewust op.
Er is een verschil tussen doelbewust vals spelen en anderzijds het slachtoffer zijn van een perverse politieke partner: het CD+Vee dat overal zijn vettige hypocrisie laat voelen, zijn dubbelzinnigheid en zijn pervers "enerzijds anderzijds". Er is een verschil tussen een homo die geen partner vindt en een weekend jannet.

Links ondergaat het feit dat ze compromissen moeten afsluiten die te veel de rechterzijde bevoordelen, de CD+vee cultiveert dat. Het is een klotepartij puur sang die de kluit bedonderd. Dubbelzinnigheid en de hunker naar het perverse compromis is de core bussiness van tjeven.
Daarom dat connaisseurs van links én van rechts hen verfoeien als onbetrouwbaar en pervers.

Tjeven zeggen nooit wat ze denken. En ze doen zelden wat ze zeggen.
Als je twintig keer per minuut "enerzijds, anderzijds" kan zeggen, wordt je CD+vee minister, dixit Martens...

Laatst gewijzigd door ericferemans : 6 april 2007 om 13:05.
ericferemans is offline   Met citaat antwoorden
Oud 6 april 2007, 13:03   #14
Tashunka
Gouverneur
 
Tashunka's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 31 oktober 2006
Berichten: 1.286
Standaard

Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door ericferemans Bekijk bericht
Er is wel degelijk een fundamenteel verschil: door onze politieke situatie is links steeds verplicht om compromissen aan te gaan. Tegen hun goesting.
De tjeven zeggen op voorhand dat compromissen hun core bussiness is.
Lees: ze willen de mensen bedriegen.
De sossen en groenen doen dat niet: ze moeten de bluts met de buil pakken maar zoeken de miserie niet doelbewust op.
Er is een verschil tussen doelbewust vals spelen en anderzijds het slachtoffer zijn van een perverse politieke partner: het CD+Vee dat overal zijn vettige hypocrisie laat voelen, zijn dubbelzinnigheid en zijn pervers "enerzijds anderzijds". Er is een verschil tussen een homo die geen partner vindt en een weekend jannet.

Links ondergaat het feit dat ze compromissen moeten afsluiten die te veel de rechterzijde bevoordelen, de CD+vee cultiveert dat. Het is een klotepartij puur sang die de kluit bedonderd. Dubbelzinnigheid en de hunker naar het perverse compromis is de core bussiness van tjeven.
Daarom dat connaisseurs van links én van rechts hen verfoeien als onbetrouwbaar en pervers.
Links lijkt me de afgelopen jaren toch goed vertegenwoordigd in de regeringen.
Bovendien kan je stellen dat de CD&V door op voorhand mede te delen dat zij compromissen zullen sluiten, zij eerlijk zijn tegenover hun kiezer.
Het hoge woord voeren en dan een compromis sluiten en rap zeggen het was een besluit tegen ons goesting lijkt me noig veel meer bedrog.
Tashunka is offline   Met citaat antwoorden
Oud 6 april 2007, 13:13   #15
ericferemans
Perm. Vertegenwoordiger VN
 
ericferemans's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 25 april 2005
Berichten: 12.883
Standaard

Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door Tashunka Bekijk bericht
Links lijkt me de afgelopen jaren toch goed vertegenwoordigd in de regeringen.
Bovendien kan je stellen dat de CD&V door op voorhand mede te delen dat zij compromissen zullen sluiten, zij eerlijk zijn tegenover hun kiezer.
is zeggen tegen je vrouw: "Kom we trouwen, maar je kent me hé : een slippertje hier, een misstapje daar, dat is zo mijn manier van doen hé?" is dat EERLIJK zijn? Jezelf onbetrouwbaar verklaren: is dat een vorm van integriteit, van "goed bestuur" of is het een vorm van fundamentele onbetrouwbaarheid?
Waarom zou je eigenlijk stemmen op een partij die niet wil zeggen wat ze wil, die niet wil zich vastpinnen op wat ze gaan doen? Is dat een soort LOTTO, waar je op gaat spelen? Je weet maar nooit?
Voor mijn paart moet een partij zeggen waar ze voor staat, wat ze wil bereiken, en hoe ze dat gaat bereiken. Indien dit dan niet kan, door het spel van de democratie dan ben ik slim genoeg om te weten waaraan het ligt. Bedonderen zij mij, en gaan ze een andere richting in zonder reden dan ga ik ergens anders mijn goesting zoeken, en laat ik ze vallen.
Bij de CVP stem je op de kleur van een toverbal: vandaag rood, morgen blauw en meestal ondefinieerbaar appelblauwzeegeel. Dit is niet fair, niet eerlijk en niet democratisch;


Citaat:
Het hoge woord voeren en dan een compromis sluiten en rap zeggen het was een besluit tegen ons goesting lijkt me noig veel meer bedrog.
Dat is juist geen bedrog: dat zijn de spelregels van de democratie. Of weten kiezer misschien niet op voorhand dat hun partij allicht de absolute meerderheid niet haalt??? We zijn niet allemaal blokkers hoor
  • Partijen moeten op voorhand inderdaad zeer sterk uitleggen wat ze zouden willen. Zodat ze, met een mandaat van de kiezer in de hand kunnen onderhandelen en breekpunten motiveren.
  • Een partij die zegt: wij zijn neukbaar, en wij neuken iedereen die er om vraagt is een perverse partij. Die zich onder de mom "betrouwbaar" te zijn absoluut oneerlijk opstelt. "Wij zijn sympathiek, stem op ons" is geen politieke strekking: het is het verkopen van gebakken lucht om het "eigen postje eerst" in een regering van wat dan ook te kunnen verzilveren.
  • Politici moeten geen carte blanche vragen in een democratie. Dat is iets wat dictators doen: "Ik ben sympathiek, ik meen het goed, en wat ik ga doen zeg ik niet want dat is niet nodig". Eigenlijk verschilt het programma van een Mobutu in niets van dat van de CVP.
  • De grote "morele normen en waarden" waar de Cd+vee mee uitpakt blijken voornamelijk uit onduidelijkheid, oneerlijkheid, dubbelzinnigheid en tweezakkerij te bestaan.
  • Het verzwijgen van de belangen die de partij intern verscheuren. Het niet willen weten van de linkerkant van wat de rechterkant bekokstoofd. Het lullen over "personalisme" en andere new age wauwelologieën door verwarde kereltjes in plaats van een duidelijk programma naar voor te schuiven: oplichterij.
  • Het voor het zingen de kerk uitgaan als het goed uitkomt en het "menselijk falen betreuren" als dat toevallig past in hun kraam. "'t Was ik niet: 't was Martens!". Je zal maar tjeefse politieker zijn en de hete brij over je schijnheilig lijfje krijgen. Vraag het maar aan Martens, Van Hecke, aan De Clerkq, Tindemans... allemaal verraden door een partij die in feite beter "Judas partij van de voor drie frank verraders" zou heten
  • Intern is de CD+Vee een krabbenmand, waar men mekaar naar het leven staat en de ogen uitkrabt, waar men door kleine chantagekes en grote zwartmakerij rond huwelijkstrouw en allerlei futiliteiten mekaar probeert te overschoefelen.
Mij maak je niets wijs: ik kom uit een CVP-nest en ken hun streken als geen ander....

Laatst gewijzigd door ericferemans : 6 april 2007 om 13:38.
ericferemans is offline   Met citaat antwoorden
Oud 6 april 2007, 13:16   #16
Tashunka
Gouverneur
 
Tashunka's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 31 oktober 2006
Berichten: 1.286
Standaard

Uw logica ontgaat me
Tashunka is offline   Met citaat antwoorden
Oud 6 april 2007, 13:29   #17
ericferemans
Perm. Vertegenwoordiger VN
 
ericferemans's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 25 april 2005
Berichten: 12.883
Standaard

Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door Tashunka Bekijk bericht
Uw logica ontgaat me
Proficiat! Een PERFECT tjevenantwoord!
Je kan ook zeggen: "Ja, ja, Hmm, Hmm, zozo!".
Hierbij de wenkbrauwen fronsend en verbaasd, lichtelijk verward rond te kijken, en dan stillekes te verdwijnen, een geestesgenoot die je naar het leven zou willen staan zeggende: "Het zijn toch primitieve mensen, hé amice, die linksen. Ze moeten nog veel leren !!!"
ericferemans is offline   Met citaat antwoorden
Oud 6 april 2007, 13:42   #18
Tashunka
Gouverneur
 
Tashunka's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 31 oktober 2006
Berichten: 1.286
Standaard

Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door ericferemans Bekijk bericht
Proficiat! Een PERFECT tjevenantwoord!
Je kan ook zeggen: "Ja, ja, Hmm, Hmm, zozo!".
Hierbij de wenkbrauwen fronsend en verbaasd, lichtelijk verward rond te kijken, en dan stillekes te verdwijnen, een geestesgenoot die je naar het leven zou willen staan zeggende: "Het zijn toch primitieve mensen, hé amice, die linksen. Ze moeten nog veel leren !!!"
Ja dat zal dan wel zeker.
Toch is het licht aandoenlijk hoe iemand zich kan wentelen in zijn overtuiging de intellectueel te zijn, het logische vierkant is een stukje kennis dat misschien ontbreekt, maar wie zal het zeggen? Ik ben toch maar een domme Tjevenkloot.
Tashunka is offline   Met citaat antwoorden
Oud 6 april 2007, 13:59   #19
ericferemans
Perm. Vertegenwoordiger VN
 
ericferemans's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 25 april 2005
Berichten: 12.883
Standaard

Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door Tashunka Bekijk bericht
Ja dat zal dan wel zeker.
Toch is het licht aandoenlijk hoe iemand zich kan wentelen in zijn overtuiging de intellectueel te zijn, het logische vierkant is een stukje kennis dat misschien ontbreekt, maar wie zal het zeggen? Ik ben toch maar een domme Tjevenkloot.
Nog beter antwoord: UNDERDOG SPELEN!
Het is het meest perfecte tjevenantwoord, altijd goed voor veel sympathie en schouderklopjes!
Je zegt niet dat je ongelijk hebt, noch dat je gelijk hebt: je meent het allemaal ZO GOEEEE. En dan zijn er van die ambetanterikken die je voor rot schelden ocharme! Zo van die fanaten die geen "gulden middenweg" (waar ligt die, in welk tjevendorp?) kennen maar voortdurend fanatiek zeggen dat ze alles weten!
Een goed tjeef is een brave borst, die zijn best doet hé? Het is een soort scout die "voor eigen deur veegt" (meestal die van iemand anders ook, kwestie van de lakei van de rijken ook uit te hangen). Die tjeef "doet wel en ziet niet om".
Het is allemaal zo duidelijk gericht op het veronozelen van dingen, het wegpraten van de conflicten, het opzetten van grote paardenkleppen om toch vooral maar de realiteit niet onder ogen te moeten zien.

De goedaardigheid druipt van tjeven af. Je kan er niet kwaad op zijn want dan janken ze en halen nog meer stemmen, van andere mensen die compassie krijgen met de dutskes.
En ondertussen zitten ze in je zakken, buigen ze nog steeds beleefd het hoofd naar Koning, Kerk en Kapitaal en doen ze een knieval voor allen die hen de linkerwang een flinke mep willen geven, waarna ze discreet in je kloten pietsen.
Wat een klootzakken!

En dan die wolligheid, die babelonische verwardheid zoals in "
Citaat:
het logische vierkant is een stukje kennis dat misschien ontbreekt,"
dat zegt niets verkeerd, het klinkt poëtisch, het is nietszeggend, je doet er vooral niemand kwaad mee en het bewijst dat je de poëzisch en rhetorica bij paters hebt doorlopen (misschien bij broeders, maar dat is niet chique genoeg).
Van al die zever : "verlos ons Heer"!
Je zou er verdomme katholiek van worden, moest het helpen om die kwaal kwijt te geraken.
Ik gebruik in de politiek niet graag het geloof, of wat daar voor moet doorgaan, maar vermits de tsjeven dat soort van geloof in de naam van hun partij schrijven:
Mocht Jezus terugkomen en in de politiek gaan: hij zou niet eerst de tollenaars uit de tempel drijven, maar de hypocrieten uit de CD+Vee, hij zou een ACV partij oprichten en dan de barmhartige Sammaritaan uithangen en de bergrede ophangen in het parlement. Vooraan.
Maar ja: "zalig de armen van geest" hé!

Laatst gewijzigd door ericferemans : 6 april 2007 om 14:11.
ericferemans is offline   Met citaat antwoorden
Oud 6 april 2007, 14:28   #20
Tashunka
Gouverneur
 
Tashunka's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 31 oktober 2006
Berichten: 1.286
Standaard

u weet echt niet wat het logische vierkant is?
Ik heb school gelopen in een Atheneum overigens. KA Malle om precies te zijn en ik bovendien mijn lagere schooltijd doorgebracht op een gemeenschapsschool.
Tashunka is offline   Met citaat antwoorden
Antwoord



Regels voor berichten
Je mag niet nieuwe discussies starten
Je mag niet reageren op berichten
Je mag niet bijlagen versturen
Je mag niet jouw berichten bewerken

vB-code is Aan
Smileys zijn Aan
[IMG]-code is Aan
HTML-code is Uit
Forumnavigatie


Alle tijden zijn GMT +1. Het is nu 00:26.


Forumsoftware: vBulletin®
Copyright ©2000 - 2025, Jelsoft Enterprises Ltd.
Content copyright ©2002 - 2020, Politics.be