Politics.be Registreren kan je hier.
Problemen met registreren of reageren op de berichten?
Een verloren wachtwoord?
Gelieve een mail te zenden naar [email protected] met vermelding van je gebruikersnaam.

Ga terug   Politics.be > Themafora > Staatsinrichting
Registreer FAQForumreglement Ledenlijst

Staatsinrichting Vlaanderen versus Wallonië? Een unitaire, federale, confederale staat of meteen Vlaanderen onafhankelijk. Dit is het forum bij uitstek voor discussies over de Belgische staatsinrichting.

Antwoord
 
Discussietools
Oud 8 augustus 2007, 13:07   #461
Nederlandse Leeuw
Burgemeester
 
Nederlandse Leeuw's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 11 juli 2007
Locatie: De Nederlanden
Berichten: 503
Standaard

Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door evilbu Bekijk bericht

C'est pour les néerlandophones la même chose?
Nu zien we nog eens de ware aard van de Belgische Staat: er moet uitgebreid worden, en wat vooral opvalt: alleen Germaans gebied! Geen enkel Frans gebied wordt geclaimd.
Terwijl het enige echte ''Belgie'' dat ooit bestaan heeft (de Romeinse Provincie Belgica) Noord-Frankrijk besloeg.

Het zet nog eens de taak waarmee Belgie is ontstaan in het licht: zoveel mogelijk gebied romaniseren, alvorens aansluiting bij Frankrijk.

Dat Noord-Brabant hier niet wordt geclaimd, is denk ik enkel omdat dat teveel tegelijk zou worden. Na de volgende oorlog zouden ze het vast alsnog claimen, wanneer de nieuwe gebied van de vorige keer verfranst zijn. Ik heb gelezen, dat de plannen vooral niet doorgingen omdat het aantal Nederlandstaligen dan sterk zou toenemen, en dat zou de Belgische Verfransingsmachine niet aankunnen!

Een andere reden dat de annexatieplannen toen niet doorgingen, was dat de Zeeuws-Vlamingen, de NL-Limburgers en de Luxemburgers niet wilden. De Duitsers wilden natuurlijk ook niet, maar Duitsland was zojuist verslagen en had niets te willen. Daarom kwamen enkel de Oostkantons bij Belgie, de enige (en ook de laatste) gebiedsuitbreiding die Belgie ooit heeft gedaan.
Nederlandse Leeuw is offline   Met citaat antwoorden
Oud 12 augustus 2007, 18:03   #462
Breda
Minister
 
Breda's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 10 juni 2006
Locatie: Cuba & Socialistische Stadsrepubliek Breda / Bruxelles , Belgique
Berichten: 3.047
Stuur een bericht via Instant Messenger naar Breda Stuur een bericht via MSN naar Breda
Standaard

Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door evilbu Bekijk bericht
Grensde Halle-Vilvoorde maar aan Nederland.
dan was de Brusselse Rand Verhollands ...ach beter dan Verfranst he

dan zouden er op korte tijd meer Nederlandstaligen (vooral Hollanders en Noord Brabanders) in Brussel wonen en zouden wij de Verfransing omkeren naar een Vernederlandsing
__________________
Deelrepubliek Groot Brabant |Breda steunt een Beter Nederland !!
Breda = Socialist , Regionalist/Nationalist

Laatst gewijzigd door Breda : 12 augustus 2007 om 18:04.
Breda is offline   Met citaat antwoorden
Oud 12 augustus 2007, 18:12   #463
Zwartengeel
Secretaris-Generaal VN
 
Geregistreerd: 22 juli 2005
Berichten: 34.995
Standaard Anti-Annexatie Comité

Citaat:
Het Anti-Annexatie Comité bestreed de visie en eisen van de Engelse en Belgische regering, die na de Eerste Wereldoorlog (1914-18) meenden dat het zwaargetroffen België een herstelbetaling van Nederland verdiende, omdat Nederland weliswaar officieel neutraal was gebleven, maar feitelijk pro-Duits was geweest. Nederland zou economisch hebben geprofiteerd van de oorlog en de Duitsers bevoordeeld te hebben. Als herstelbetaling zou een groot deel van Limburg (Nederland) en geheel Zeeuws-Vlaanderen aan België moeten toevallen bij de vredesbesprekingen in Versailles.
Koningin Wilhelmina voerde het verzet tegen deze buitenlandse annexatie aan en sprak over ' het amputeren van een pink ', waarbij de gehele hand verminkt blijft. De voormalige Rijkscommissaris voor het Belgische Vluchtelingenprobleem in Zeeuws-Vlaanderen, dominee Jacob Pattist uit Aardenburg, werd aangezocht door de Majesteit om de Nederlandse vaderlandslievendheid in Zeeuws-Vlaanderen te bevorderen en tevens verzet tegen de Belgische annexatieplannen te organiseren. Daartoe richtte Pattist met een aantal Zeeuws-Vlaamse notabelen het Anti-Annexatie Comité op, dat tot 1930 bleef bestaan.
Pattist schreef het Zeeuws-Vlaams Volkslied (met als refrein: ' Van d' Ee tot Hontenisse, van Hulst tot aan Cadzand; dat was hun eigen landje, maar deel van Nederland ! ' ), organiseerde Oranjefeesten, mobiliseerde de notabelen en daarmee de bevolking als totaliteit, bevorderde de regionale folklore en regelde dat de Koninklijke Familie de daarop volgende jaren opvallend vaak de regio bezocht.
Daarnaast werd een filmdocumentaire vervaardigd om de buitenlandse aanspraken te pareren. Vertoning van de documentaire in het buitenland zou via de Nederlandse ambassades bevorderd moeten worden. Voorzover bekend zijn geen kopieën van deze vroege vorm van Nederlandse overheids-propaganda bewaard gebleven.
http://nl.wikipedia.org/wiki/Anti-Annexatie_Comit%C3%A9


Dus Groot-Brittannië was na de oorlog eveneens voorstander van het inlijven van Nederlands grondgebied?
Zwartengeel is offline   Met citaat antwoorden
Oud 13 augustus 2007, 10:09   #464
Stef Leeuwenhart
Staatssecretaris
 
Stef Leeuwenhart's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 14 mei 2004
Locatie: het land tussen de torens van Gent en Brugge.
Berichten: 2.580
Standaard

Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door evilbu Bekijk bericht

C'est pour les néerlandophones la même chose?
Ze hadden potentieel franssprekend uitbreidingsgebied geroken.
Stef Leeuwenhart is offline   Met citaat antwoorden
Oud 13 augustus 2007, 10:32   #465
Brandaan
Minister
 
Brandaan's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 20 december 2005
Locatie: Delft
Berichten: 3.739
Standaard

Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door evilbu Bekijk bericht
Kan iemand mij trouwens de redenatie uitleggen achter de claims op Duitsland? Waarom is dat zo'n vreemdgevormd gebied en geen duidelijk geheel zoals de andere geclaimde gebieden Zeeuws-Vlaanderen, Nederlands Limburg en Luxemburg?
__________________
--------------
Brandaan is offline   Met citaat antwoorden
Oud 13 augustus 2007, 10:54   #466
Zwartengeel
Secretaris-Generaal VN
 
Geregistreerd: 22 juli 2005
Berichten: 34.995
Standaard

Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door Brandaan Bekijk bericht
Kan iemand mij trouwens de redenatie uitleggen achter de claims op Duitsland? Waarom is dat zo'n vreemdgevormd gebied en geen duidelijk geheel zoals de andere geclaimde gebieden Zeeuws-Vlaanderen, Nederlands Limburg en Luxemburg?
Dat is het gebied dat tot en met de 18e eeuw tot de Nederlanden behoorde. Hier wilde België dus met andere woorden een historische claim doen op Duits grondgebied.
Zwartengeel is offline   Met citaat antwoorden
Oud 13 augustus 2007, 11:16   #467
Essevee_VL
Minister-President
 
Essevee_VL's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 6 april 2007
Locatie: Muskrun, Das Großflämisches Reich
Berichten: 4.311
Standaard

Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door Brandaan Bekijk bericht
Kan iemand mij trouwens de redenatie uitleggen achter de claims op Duitsland? Waarom is dat zo'n vreemdgevormd gebied en geen duidelijk geheel zoals de andere geclaimde gebieden Zeeuws-Vlaanderen, Nederlands Limburg en Luxemburg?
De gebieden die België van Duitsland terug opeist in deze kaart behoorden voor 1795 tot de Zuidelijke Nederlanden. In 1795 werden deze gebieden ingelijfd bij het departement Ourthe in Frankrijk. In het Congres van Wenen (1815) werden deze gebieden aan Pruisen toegewezen. In het verdrag van Versailles (1919) krijgt België een deel van dit gebied als vergoeding, de Oostkantons. De Oostkantons vormen slechts een deel van het gebied die in 1815 aan Pruisen is toegewezen. In het tijdvak 1940-1944 werden de Oostkantons ingelijfd bij het Derde Rijk. Daarna werden ze terug Belgisch.

http://nl.wikipedia.org/wiki/Oostkantons#Geschiedenis
http://home.scarlet.be/~tpm09245/terr/eumal/40.htm

Toen de kunstamtige staat België werd gevormd in 1830 wou Willem I, vors van het Verenigd Koninkrijk der Nederlanden, deze onafhankelijkheid niet erkennen. Hij stuurde in 1831 soldaten naar Brussel om de orde te herstellen maar dat mislukte. Een voorwaarde voor de Belgische onafhankelijkheid die geëisd werd door de Europese grootmachten was dat België neutraal zou blijven. Omdat Willem I zich bleef verzetten tegen die onafhankelijkheid werd deze neutraliteit geschonden. België stond toen op krijgsmatig vlak nergens en was gedoemd om heroverd te worden door Willem I. De Europese landen moesten dus de neutraliteit van België beschermen en stuurden legers naar België om de Noord-Nederlandse soldaten te verdrijven wat hen lukte. Omdat België buitenlandse steun nodig had moest het gebieden afstaan aan Noord-Nederland: Zeeuws-Vlaanderen, Noord-Nederlands-Limburg en Groot-Hertogdom-Luxemburg. In 1839 werd het Verdrag van Londen (Verdrag van de XXIV Artikelen) ondertekend waarbij Willem I de Belgische onafhankelijkheid moest erkennen.

http://nl.wikipedia.org/wiki/Willem_I_der_Nederlanden
http://nl.wikipedia.org/wiki/Verdrag...den_%281839%29

Het is vreemd dat ze de Noord-Nederlandse provincie Brabant niet opeisten want deze was hoofdzakelijk Rooms-Katholiek. Een van de redenen van de Belgische onafhankelijkheid was de twist tussen de godsdiensten Rooms-Katholicisme (Zuidelijke Nederlanden) <=> Protestantisme (Noordelijke Nederlanden).
De Belgicistische droom was waarschijnlijk een vereniging van alle Zuidelijke Nederlanden.
__________________
Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door Yoda Bekijk bericht
Zei de neo nazi

Laatst gewijzigd door Essevee_VL : 13 augustus 2007 om 11:18.
Essevee_VL is offline   Met citaat antwoorden
Oud 18 augustus 2007, 18:07   #468
Breda
Minister
 
Breda's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 10 juni 2006
Locatie: Cuba & Socialistische Stadsrepubliek Breda / Bruxelles , Belgique
Berichten: 3.047
Stuur een bericht via Instant Messenger naar Breda Stuur een bericht via MSN naar Breda
Standaard

Franstalig Breda ..ik zag het al helemaal voor me


Breda met Tweetalige straatnamen


als het aan België nog licht zou men het graag alsnog willen toevoegen om zo nadat het Vlaanderen heeft verfranst ook Zuidelijk Nederland te verfransen , te beginnen met Zeeuws Vlaanderen , Limburg

en ook de steden Eindhoven , Breda , Tilburg en Bergen Op Zoom als Franstalige enclaves binnen NL

Breda en de Westbrabantse Nederlandstalige Rand (Etten-Leur , Oosterhout) zie daar een 2de Brussel


ik ben niet pro België (ben Pro een Lage Landen Federatie), maar ben niet tegen Franstaligen ........Nederland was ooit ook verfranst (op bestuurlijk niveau)
__________________
Deelrepubliek Groot Brabant |Breda steunt een Beter Nederland !!
Breda = Socialist , Regionalist/Nationalist

Laatst gewijzigd door Breda : 18 augustus 2007 om 18:09.
Breda is offline   Met citaat antwoorden
Oud 18 augustus 2007, 18:55   #469
luc broes
Perm. Vertegenwoordiger VN
 
Geregistreerd: 30 augustus 2002
Berichten: 15.667
Standaard

Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door Breda Bekijk bericht
Franstalig Breda ..ik zag het al helemaal voor me


Breda met Tweetalige straatnamen


als het aan België nog ligt zou men het graag alsnog willen toevoegen om zo nadat het Vlaanderen heeft verfranst ook Zuidelijk Nederland te verfransen , te beginnen met Zeeuws Vlaanderen , Limburg

en ook de steden Eindhoven , Breda , Tilburg en Bergen Op Zoom als Franstalige enclaves binnen NL

Breda en de Westbrabantse Nederlandstalige Rand (Etten-Leur , Oosterhout) zie daar een 2de Brussel


ik ben niet pro België (ben Pro een Lage Landen Federatie), maar ben niet tegen Franstaligen ........Nederland was ooit ook verfranst (op bestuurlijk niveau)
luc broes is offline   Met citaat antwoorden
Oud 19 augustus 2007, 00:16   #470
Nederlandse Leeuw
Burgemeester
 
Nederlandse Leeuw's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 11 juli 2007
Locatie: De Nederlanden
Berichten: 503
Standaard

Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door Essevee_VL Bekijk bericht
Het is vreemd dat ze de Noord-Nederlandse provincie Brabant niet opeisten want deze was hoofdzakelijk Rooms-Katholiek. Een van de redenen van de Belgische onafhankelijkheid was de twist tussen de godsdiensten Rooms-Katholicisme (Zuidelijke Nederlanden) <=> Protestantisme (Noordelijke Nederlanden).
De Belgicistische droom was waarschijnlijk een vereniging van alle Zuidelijke Nederlanden.
Dat is opmerkelijk, maar niet heel vreemd. Kijk maar eens, dan worden de claims wel erg veel he? Bovendien zou het aantal Nederlandstaligen (en Duitstaligen) zo snel toenemen, dat de Belgische Franstalige imperialistische machine dat niet aan zou kunnen (een van de redenen waarom ze uiteindelijk afzagen van Zws-Vl en Limburg). Moet je je eens indenken als dat allemaal Vlaanderen zou zijn geworden! Dan wordt de verhouding zo'n beetje 30/70, met de Franstaligen achter het roer!

Wanneer die gebieden genoeg verfranst waren, zouden ze later ongetwijfeld Noord-Brabant ook geclaimd hebben.
Nederlandse Leeuw is offline   Met citaat antwoorden
Antwoord



Regels voor berichten
Je mag niet nieuwe discussies starten
Je mag niet reageren op berichten
Je mag niet bijlagen versturen
Je mag niet jouw berichten bewerken

vB-code is Aan
Smileys zijn Aan
[IMG]-code is Aan
HTML-code is Uit
Forumnavigatie


Alle tijden zijn GMT +1. Het is nu 15:46.


Forumsoftware: vBulletin®
Copyright ©2000 - 2025, Jelsoft Enterprises Ltd.
Content copyright ©2002 - 2020, Politics.be