![]() |
Registreren kan je hier. Problemen met registreren of reageren op de berichten? Een verloren wachtwoord? Gelieve een mail te zenden naar [email protected] met vermelding van je gebruikersnaam. |
|
Registreer | FAQ | Forumreglement | Ledenlijst |
Maatschappij en samenleving Dit subforum handelt over zaken die leven binnen de maatschappij en in die zin politiek relevant (geworden) zijn. |
Bekijk resultaten enquête: Verbanning als strafmaat terug invoeren? | |||
Ja |
![]() ![]() ![]() |
22 | 73,33% |
Nee |
![]() ![]() ![]() |
8 | 26,67% |
Aantal stemmers: 30. Je mag niet stemmen in deze enquête |
![]() |
|
Discussietools |
![]() |
#1 | |
Eur. Commissievoorzitter
Geregistreerd: 14 augustus 2008
Locatie: 9th circle of Hell
Berichten: 9.025
|
![]() Recentelijk kwam onder de VB aanhangers op dit forum het onderwerp rond uitwijzing van criminele immigranten weer naar boven.
Zulke praktijken zijn problematisch op een aantal vlakken: -Hoe bepaald men of men te maken heeft met een criminele autochtoon of allochtoon -Zulke praktijken gaan ook in tegen het gelijkheidsprincipe aangezien vele immigranten een Belgisch paspoort bezitten en gelijke rechten en plichten hebben. Dikwijls draait het bij zulke discussie eropuit dat men enkel de "gekleurde" criminele medemens viseert. Wanneer de suggestie wordt gedaan om een rechtsprincipe in te roepen waarbij alle criminelen gelijkaardig behandelt worden krijgt men de volgende ontwijkende reactie: Citaat:
Dit heeft mij aan het denken gezet. Vandaag de dag heeft men het probleem dat gevangenissen in de meeste gevallen leerscholen zijn voor criminelen. In principe zouden gevangenissen moeten dienen om criminelen terug op het rechte pad te brengen en zo te herintroduceren in de maatschappij. Maar aangezien de gevangenissen los staan van elke maatschappelijke mechanisme en invloed blijkt dit een utopie. Gesloten centra proberen aan dit euvel gedeeltelijk te verhelpen maar komen tekort op een aantal vlakken Een tijd geleden heb ik echter een documentaire gezien over een sociologisch experiment waar gevangenen verbannen werden naar een eiland. (de naam van de documentaire ben ik vergeten) Op dit eiland moesten zij zelf voorzien in hun levensonderhoud en zo zelf een soort micro-maatschappij oprichten. Zo zouden zij een beter inzicht krijgen in de maatschappij en zou de herintroductie in de gewone maatschappij beter verlopen. Een aantal van de gevangenen heeft er zelfs voor gekozen om na hun straf ook permanent op het eiland te blijven. Mijn eerste vraag is nu wat uw mening is op de invoer van een soort verbanningswetgeving in die trend waarbij men gevangen van zware anti-maatschappelijke misdrijven naar zulks een afgesloten gemeenschap verbant en dat men pas mag terugkomen na een vaste periode en/of zekere graad van goed gedrag. Mijn tweede vraag: Welke misdrijven zouden in aanmerking komen voor verbanning. Spui hier uw mening.
__________________
Al wie geintresseerd is in een doe-het-zelf 9mm machinepistool. Oftewel waarom vuurwapenwetten nooit gaan werken. Enkel voor educatieve doeleinden ![]() Stalin: "The only real power comes out of a long rifle." En hij verbood prompt alle particulier wapenbezit. Stalin was immers niet zo geïnteresseerd in democratie (waar het volk de macht bezit). Laatst gewijzigd door Fallen Angel : 24 september 2008 om 12:02. |
|
![]() |
![]() |
![]() |
#2 |
Eur. Commissievoorzitter
Geregistreerd: 11 augustus 2006
Berichten: 9.593
|
![]() Ga je dan ook meteen de ferry organiseren om de verbannen criminelen terug op de maatschappij los te laten...? Hoe ga je er voor zorgen dat ze op uw eiland blijven? Ze kunnen ze in de gevangenissen nog niet binnen houden (Dendermonde... ) Maar verbanning van criminelen naar een cel in in het land van herkomst om hun straf daar uit te zitten....niet twijfelen, doen !!
|
![]() |
![]() |
![]() |
#3 | |
Eur. Commissievoorzitter
Geregistreerd: 14 augustus 2008
Locatie: 9th circle of Hell
Berichten: 9.025
|
![]() Citaat:
Men kan evengoed een eiland in de Stille Oceaan "huren" (genoeg onbewoonde eilanden) Het gaat trouwens in deze topic niet over ontsnappen, maar over een nieuw strafprincipe.
__________________
Al wie geintresseerd is in een doe-het-zelf 9mm machinepistool. Oftewel waarom vuurwapenwetten nooit gaan werken. Enkel voor educatieve doeleinden ![]() Stalin: "The only real power comes out of a long rifle." En hij verbood prompt alle particulier wapenbezit. Stalin was immers niet zo geïnteresseerd in democratie (waar het volk de macht bezit). Laatst gewijzigd door Fallen Angel : 24 september 2008 om 12:12. |
|
![]() |
![]() |
![]() |
#4 | |
Eur. Commissievoorzitter
Geregistreerd: 14 augustus 2008
Locatie: 9th circle of Hell
Berichten: 9.025
|
![]() Citaat:
Dit nieuwe wetsprincipe zou dus gelden voor iedereen. Zowel autochtoon als allochtoon.
__________________
Al wie geintresseerd is in een doe-het-zelf 9mm machinepistool. Oftewel waarom vuurwapenwetten nooit gaan werken. Enkel voor educatieve doeleinden ![]() Stalin: "The only real power comes out of a long rifle." En hij verbood prompt alle particulier wapenbezit. Stalin was immers niet zo geïnteresseerd in democratie (waar het volk de macht bezit). Laatst gewijzigd door Fallen Angel : 24 september 2008 om 13:40. |
|
![]() |
![]() |
![]() |
#5 |
Secretaris-Generaal VN
|
![]() Verbanning in deze tijd van mobiliteit, niet zo'n geslaagde straf.
Tenzij de verbanning is naar een gevangeniseiland, net zoals U aanhaalt, Alcatraz, maar da's geen verbanning, maar gewoon gevangenisstraf op een moeilijk te verlaten plek. 't is wel een optie om de Belgische draaideurgevangenissen daarmee te ontlasten.
__________________
De meeste mensen gaan naar het werk om geld te krijgen, niet om het te verdienen. |
![]() |
![]() |
![]() |
#6 | |
Eur. Commissievoorzitter
Geregistreerd: 14 augustus 2008
Locatie: 9th circle of Hell
Berichten: 9.025
|
![]() Citaat:
Het gaat namelijk niet over een 'gevangenis' eiland. Eerder een afgesloten autonome gemeenschap.
__________________
Al wie geintresseerd is in een doe-het-zelf 9mm machinepistool. Oftewel waarom vuurwapenwetten nooit gaan werken. Enkel voor educatieve doeleinden ![]() Stalin: "The only real power comes out of a long rifle." En hij verbood prompt alle particulier wapenbezit. Stalin was immers niet zo geïnteresseerd in democratie (waar het volk de macht bezit). Laatst gewijzigd door Fallen Angel : 24 september 2008 om 16:46. |
|
![]() |
![]() |
![]() |
#7 |
Secretaris-Generaal VN
|
![]() Ik heb de introductietest gelezen. U doelt voor een deel op het Zweedse woongevangenis/maatschappij idee. Het werkt prima voor een beperkte groep criminelen. Maar is een dure methode.
Historisch gezien was verbanning een politieke methode om geen martelaren te kweken. Dat werkt nu niet meer. Of U stuurt de gevangenen zover weg dat ze nooit meer terug kunnen keren, wegens doodgaan, of U zadeld anderen op met de rotzooi van hier. Neen, echte werkstraffen lijken mij betere methodes om criminelen hun fouten laten in te zien.
__________________
De meeste mensen gaan naar het werk om geld te krijgen, niet om het te verdienen. |
![]() |
![]() |
![]() |
#8 | ||||
Eur. Commissievoorzitter
Geregistreerd: 14 augustus 2008
Locatie: 9th circle of Hell
Berichten: 9.025
|
![]() Citaat:
Een grotere groep heeft immers meer mogelijkheden en kan makkelijker autonoom overleven indien de omstandigheden dat toelaten. Citaat:
Citaat:
Citaat:
Want met werkstraffen weet men niet of een crimineel geschikt is om terug geïntroduceerd te worden in de gewone maatschappij.
__________________
Al wie geintresseerd is in een doe-het-zelf 9mm machinepistool. Oftewel waarom vuurwapenwetten nooit gaan werken. Enkel voor educatieve doeleinden ![]() Stalin: "The only real power comes out of a long rifle." En hij verbood prompt alle particulier wapenbezit. Stalin was immers niet zo geïnteresseerd in democratie (waar het volk de macht bezit). Laatst gewijzigd door Fallen Angel : 24 september 2008 om 17:00. |
||||
![]() |
![]() |
![]() |
#9 | ||
Secretaris-Generaal VN
|
![]() Citaat:
Gaat U de dokter/verpleging er regelmatig naar toe brengen of dumpt U gewoon een veroordeeld verpleegkundige/dokter bij de criminelen? Hoe te voorkomen dat mensensmokkelaars er een nieuw handeltje van maken? Hoe te voorkomen dat mensenrechtenorganistaties er moord en brand gaan schreeuwen ? Op zo'n eiland zonder controle is het snel geregeld hoor. Ik als grote sterke niet domme crimineel zonder geweten heb 3 vriendjes, en met ons vieren verplichten we de rest voor ons te zwoegen. Nee, net zoals met gevaarlijk afval heb ik liever volledig overzicht en controle over dit soort "mensen" Citaat:
En hoe gaat U bepalen dat een crimineel na X tijd in een semi paradijs wel klaar is om terug te keren?
__________________
De meeste mensen gaan naar het werk om geld te krijgen, niet om het te verdienen. |
||
![]() |
![]() |
![]() |
#10 |
Perm. Vertegenwoordiger VN
Geregistreerd: 27 maart 2004
Berichten: 15.640
|
![]() In het kader van een Europees samenwerkingsakkoord zou ik bv wel voorstander zijn van de trijdelijke verbanning van sommige criminelen naar onherbergzame en afgelegen eilanden (bv. Kerguelen) waar zij dan zonder moderne faciliteiten kunnen tewerkgesteld worden.
|
![]() |
![]() |
![]() |
#11 | |||||
Eur. Commissievoorzitter
Geregistreerd: 14 augustus 2008
Locatie: 9th circle of Hell
Berichten: 9.025
|
![]() Citaat:
Reiskosten zijn op zich verwaarloosbaar. Gevangenentransport in gepantserde voertuigen kost ook een aardige duit. De kosten voor transport zullen dus hetzelfde of iets hoger blijven. Citaat:
Citaat:
Citaat:
Citaat:
Dit kan misschien bepaald worden door psychologen.
__________________
Al wie geintresseerd is in een doe-het-zelf 9mm machinepistool. Oftewel waarom vuurwapenwetten nooit gaan werken. Enkel voor educatieve doeleinden ![]() Stalin: "The only real power comes out of a long rifle." En hij verbood prompt alle particulier wapenbezit. Stalin was immers niet zo geïnteresseerd in democratie (waar het volk de macht bezit). Laatst gewijzigd door Fallen Angel : 24 september 2008 om 18:04. |
|||||
![]() |
![]() |
![]() |
#12 |
Eur. Commissievoorzitter
Geregistreerd: 14 augustus 2008
Locatie: 9th circle of Hell
Berichten: 9.025
|
![]() De links naar het Noorse gevangenis eiland Bastoey.
http://www.knurps.nl/2007/08/noorse-...antiepark.html http://frontpage.fok.nl/nieuws/80970 http://news.bbc.co.uk/1/hi/world/europe/6983186.stm
__________________
Al wie geintresseerd is in een doe-het-zelf 9mm machinepistool. Oftewel waarom vuurwapenwetten nooit gaan werken. Enkel voor educatieve doeleinden ![]() Stalin: "The only real power comes out of a long rifle." En hij verbood prompt alle particulier wapenbezit. Stalin was immers niet zo geïnteresseerd in democratie (waar het volk de macht bezit). Laatst gewijzigd door Fallen Angel : 24 september 2008 om 18:15. |
![]() |
![]() |
![]() |
#13 |
Gouverneur
Geregistreerd: 2 april 2008
Berichten: 1.296
|
![]() Verbanning kan tot doel hebben dat de banneling weg is en weg blijft. Een ander doel kan zijn dat de banneling niet meer welkom is en geen aanspraak meer kan doen op publieke voorzieningen. Men wordt dan als het ware tot statenloze verklaard. Een probleem van deze vorm van verbanning is dat andere landen meestal niet zullen erkennen dat de persoon statenloos geworden is en hem of haar weer terug zullen sturen naar het land waar hij verbannen is, als de persoon geen verblijfsvergunning heeft voor dat land.
Daarnaast vind ik dat een staat verantwoordelijk is voor al zijn inwoners, ook 'de foute', en dus zelf een oplossing moet vinden voor problemen. Buiten de deur zetten is afschuiven van je problemen en anderen ermee opzadelen. Zoiets als zwaarverontreinigd afval dumpen in derdewereldlanden. Een eiland of strafkolonie beheren en controleren is geen verbanning, maar een vorm van inbewaringstelling of gevangenisstraf.
__________________
Handtekening tijdelijk buiten bedrijf. Onze excuses voor het ongemak. |
![]() |
![]() |
![]() |
#14 | |
Eur. Commissievoorzitter
Geregistreerd: 14 augustus 2008
Locatie: 9th circle of Hell
Berichten: 9.025
|
![]() Citaat:
![]()
__________________
Al wie geintresseerd is in een doe-het-zelf 9mm machinepistool. Oftewel waarom vuurwapenwetten nooit gaan werken. Enkel voor educatieve doeleinden ![]() Stalin: "The only real power comes out of a long rifle." En hij verbood prompt alle particulier wapenbezit. Stalin was immers niet zo geïnteresseerd in democratie (waar het volk de macht bezit). |
|
![]() |
![]() |
![]() |
#15 |
Gouverneur
Geregistreerd: 2 april 2008
Berichten: 1.296
|
![]() Hoe zou je de titel dan herschrijven?
__________________
Handtekening tijdelijk buiten bedrijf. Onze excuses voor het ongemak. |
![]() |
![]() |
![]() |
#16 | |
Banneling
Geregistreerd: 4 juni 2004
Locatie: onder mijn wijnstok en vijgenboom
Berichten: 78.216
|
![]() Citaat:
Dank bij voorbaat. |
|
![]() |
![]() |
![]() |
#17 | |
Perm. Vertegenwoordiger VN
Geregistreerd: 11 juli 2004
Berichten: 18.955
|
![]() Citaat:
![]() |
|
![]() |
![]() |
![]() |
#18 |
Gouverneur
Geregistreerd: 2 april 2008
Berichten: 1.296
|
![]() Wat bedoel je?
__________________
Handtekening tijdelijk buiten bedrijf. Onze excuses voor het ongemak. |
![]() |
![]() |
![]() |
#19 | |
Banneling
Geregistreerd: 21 augustus 2008
Berichten: 2.807
|
![]() Citaat:
|
|
![]() |
![]() |
![]() |
#20 |
Banneling
Geregistreerd: 21 augustus 2008
Berichten: 2.807
|
![]() Zo lang ik de zekerheid heb dat ze mij niet met allahtonen op hetzelfde eiland verbannen, vind ik dat beter als een gevangenis. Zullen er ook bannelingen van beide sexen zijn ? Dit is belangrijk .
|
![]() |
![]() |