Politics.be Registreren kan je hier.
Problemen met registreren of reageren op de berichten?
Een verloren wachtwoord?
Gelieve een mail te zenden naar [email protected] met vermelding van je gebruikersnaam.

Ga terug   Politics.be > Algemeen > Binnenland
Registreer FAQForumreglement Ledenlijst

Binnenland Onderwerpen omtrent de binnenlandse politiek kunnen hier terecht. Let er wel op dat dit subforum enkel over dergelijk algemene zaken gaat die niet thuishoren in de themafora.

Antwoord
 
Discussietools
Oud 5 mei 2004, 12:12   #1
ancapa
Secretaris-Generaal VN
 
ancapa's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 29 oktober 2003
Locatie: Vlaams Brabant
Berichten: 20.121
Stuur een bericht via MSN naar ancapa
Standaard

Lik op stuk

We mogen het niet vaak meemaken dat de voltallige redactie van een liberale krant zich in scherpe bewoordingen afzet tegen een zichzelf liberaal noemend politicus, een oud-voorzitter dan nog wel. Het Laatste Nieuws en Karel De Gucht brachten het voor elkaar.

Dat onze blauwe vrienden al heel de legislatuur interne problemen hebben is genoegzaam bekend. Verhofstadt heeft het inderdaad al lang moeilijk zijn troepen in de hand te houden. Herinner u de terecht misnoegde en verongelijkte gezichten die op het televisiescherm te zien waren van bijvoorbeeld Coveliers, Denys, Gabriëls, Neyts en De Gucht. Vandaag komt daar nog eens een kwade liberale pers bij.

Aanleiding is een over vijf volle bladzijden uitgesmeerd interview dat opzijgeschoven partijvoorzitter Karel De Gucht deze week gaf aan Humo. De Gucht gebruikte deze gelegenheid om zijn gal te spuwen over de wijze waarop het Laatste Nieuws het Vlaams Blok behandelt. "Dat gaat regelrecht in tegen de filosofisch-liberale opstelling die ik ervan verwacht", aldus de persoon die 760.000 Vlamingen op filosofisch-liberale wijze als mestkevers bestempelde.

Maar eenmaal een verzuurde De Gucht op dreef is met het kleineren en schofferen van mensen, weet hij van geen ophouden meer. Wij menen te mogen zeggen dat we daarvan kunnen meespreken. In zijn typische venijnige stijl sneert hij derhalve nog naar de krant in kwestie: "het is natuurlijk belangrijk dat een krant goed verkoopt, maar als daarvoor de normen van het politiek fatsoen systematisch overboord worden gegooid, krijg ik het moeilijk".

De Guchts regelrechte aanval op de redactie van Het Laatste Nieuws is zoals verwacht niet onbeantwoord gebleven. In het opiniestuk van vandaag krijgt de oud-voorzitter de volle laag vanwege de voltallige redactie.

De redactie heeft het over een stelling zonder bewijsvoering en een lasterlijke aantijging vanwege De Gucht. Het verwijt hem zonder meer aan plat populisme te doen, net hetgeen hij zelf het Vlaams Blok verwijt. Is het niet eigenaardig dat De Gucht juist in hetzelfde Humo-interview uitdrukkelijk stelt hoeveel wantrouwen hij wel niet heeft tegenover populisme. Het is duidelijk dat deze term het woord 'racisme' aan het inhalen is als meest misbruikte term in ons taalgebied.

Het Laatste Nieuws stelt vandaag onomwonden dat het geen lessen van De Gucht hoeft te krijgen in politiek fatsoen. Dit heerschap, en nu komt het, "meent het recht te hebben om de krant en de individuele journalisten af te dreigen, op een manier die in een ander land recht naar het einde van zijn politieke loopbaan zou leiden". In andere landen wel, ja…

Alleszins een zeer juiste stelling. Journalisten afdreigen is voor het paarse regime inderdaad de gewoonste zaak van de wereld geworden. Vraag maar aan mensen als Jurgen Verstrepen.
__________________
Stop het geknoei ! Vlaanderen op eigen kracht ! Volk wordt staat. Vlaanderen mijn land. Vlaanderen onafhankelijk. Gedaan met geven en toegeven ! 12 miljard euro Vlaams geld in Vlaamse handen ! Mooie woorden zijn zelden waar, ware woorden zijn zelden mooi. "Niets lijkt zo op fascisten als de huidige antifascisten. Nultolerantie is een begin, rechtbank het einde. "De mening van een moslim heet geloofsovertuiging, die van een Vlaming is racisme.
ancapa is offline   Met citaat antwoorden
Oud 5 mei 2004, 12:48   #2
SB1234
Schepen
 
Geregistreerd: 7 februari 2004
Locatie: Tongeren
Berichten: 489
Standaard

De frustratie zit blijkbaar diep bij De Gucht en co.

In het opiniestuk van vandaag slaat hoofdredacteur Luc van der Kelen in naam van de voltallige redactie alvast keihard terug (helemaal terecht overigens).

De Gucht & friends hadden allicht verwacht dat het van oorsprong liberale 'Het Laatste Nieuws' het paarse (en vooral het blauwe) beleid voluit zou blijven steunen, ook wanneer hier helemaal geen reden toe is.... Gelukkig zijn mensen zoals van der Kelen kritisch voor elke partij en gelukkig hebben eerdere pogingen om HLN 'op het rechte pad' te krijgen niks uitgehaald en wordt de redactie hierin gesteund door de aandeelhouders.

De VLD oogst nu wat ze gezaaid heeft: gisteren werd de slogan van Verhofstadt en co (Verhofstadt zoekt werk...) compleet belachelijk gemaakt en vandaag volgde de langverwachte sneer naar De Gucht.
SB1234 is offline   Met citaat antwoorden
Antwoord



Regels voor berichten
Je mag niet nieuwe discussies starten
Je mag niet reageren op berichten
Je mag niet bijlagen versturen
Je mag niet jouw berichten bewerken

vB-code is Aan
Smileys zijn Aan
[IMG]-code is Aan
HTML-code is Uit
Forumnavigatie


Alle tijden zijn GMT +1. Het is nu 03:10.


Forumsoftware: vBulletin®
Copyright ©2000 - 2025, Jelsoft Enterprises Ltd.
Content copyright ©2002 - 2020, Politics.be