Politics.be Registreren kan je hier.
Problemen met registreren of reageren op de berichten?
Een verloren wachtwoord?
Gelieve een mail te zenden naar [email protected] met vermelding van je gebruikersnaam.

Ga terug   Politics.be > Themafora > Staatsinrichting
Registreer FAQForumreglement Ledenlijst

Staatsinrichting Vlaanderen versus Wallonië? Een unitaire, federale, confederale staat of meteen Vlaanderen onafhankelijk. Dit is het forum bij uitstek voor discussies over de Belgische staatsinrichting.

Antwoord
 
Discussietools
Oud 7 januari 2011, 10:12   #621
stropke
Minister-President
 
stropke's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 11 juni 2009
Locatie: Oost-Limburg
Berichten: 4.363
Standaard

Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door Everytime Bekijk bericht
Oftewel naar Wallonië of Frankrijk te verhuizen.
Zeg, gij bent zo een voorstandser van Frankrijk.
Waarom is je nickname (ned Altijd) dan niet "Toujours" ipv het engelse Everytime? Zou toch veel evidenter zijn.
Dan vraag ik nu al een hele tijd af se.
__________________
Wie het verleden niet kent, weet ook zijn toekomst niet !!!
stropke is offline   Met citaat antwoorden
Oud 7 januari 2011, 11:33   #622
Derk de Tweede
Secretaris-Generaal VN
 
Derk de Tweede's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 28 januari 2005
Locatie: Ergens tussen Dollard en Duinkerken
Berichten: 37.539
Standaard

Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door stropke Bekijk bericht
Zeg, gij bent zo een voorstandser van Frankrijk.
Waarom is je nickname (ned Altijd) dan niet "Toujours" ipv het engelse Everytime? Zou toch veel evidenter zijn.
Dan vraag ik nu al een hele tijd af se.
Volgens mij betekent Everytime niet per definitie Immer of Toujours, maar meer voortdurend.
Derk de Tweede is offline   Met citaat antwoorden
Oud 7 januari 2011, 11:42   #623
Everytime
Secretaris-Generaal VN
 
Geregistreerd: 3 februari 2004
Locatie: Bruxelles
Berichten: 33.183
Standaard

Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door stropke Bekijk bericht
Zeg, gij bent zo een voorstandser van Frankrijk.
Waarom is je nickname (ned Altijd) dan niet "Toujours" ipv het engelse Everytime? Zou toch veel evidenter zijn.
Dan vraag ik nu al een hele tijd af se.
"Toujours" in het Engels is "Always".
"Everytime" is meer "Iedere keer" of "Chaque fois".
Everytime is offline   Met citaat antwoorden
Oud 11 januari 2011, 18:01   #624
Ernst Niessen
Europees Commissaris
 
Ernst Niessen's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 15 juni 2009
Locatie: APELDOORN (Apeldoorn)-NL-GE
Berichten: 7.510
Standaard

Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door Everytime Bekijk bericht
"Toujours" in het Engels is "Always".
"Everytime" is meer "Iedere keer" of "Chaque fois".
Blijft de vraag waarom u niet voor de Franse variant hebt gekozen.
__________________
Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door Henri1 Bekijk bericht
Wat is dat toch voor onzin ... Veel Nederlanders, niet allemaal, hebben de eigenschap zich met alles en iedereen te moeien en de vinger te wijzen. Daarmee is alles toch gezegd?
Ernst Niessen is offline   Met citaat antwoorden
Oud 11 januari 2011, 18:11   #625
system
Banneling
 
 
Geregistreerd: 28 oktober 2006
Berichten: 40.545
Standaard

Off Topic.



Camping 16.

Bent u het lamlendig gedrag van onze politiekers beu? Bezet dan virtueel de wetstraat.


http://www.camping16.be/?l=nl



Voor het ogenblik bezetten 12468 ontevredenen de wetstaat.

Laatst gewijzigd door system : 11 januari 2011 om 18:13.
system is offline   Met citaat antwoorden
Oud 13 januari 2011, 14:09   #626
Ketchupbadger
Vreemdeling
 
Geregistreerd: 13 januari 2011
Berichten: 5
Standaard

Beste leden van politics.be

Ik zal mezelf eerst voorstellen. Ik ben een 21-jarige Nederlander uit regio Breda. Zojuist heb ik mezelf speciaal aangemeld, omdat ik me graag wilde mengen in deze boeiende discussie en graag mijn mening wil laten horen.

Al jaren is het voor mij een utopie om een begin of concreet plan te zien voor een eventuele samensmelting tussen de Vlamingen en de Nederlanders. Ik hoop niet dat dit een utopisch idiaaal blijft, maar wellicht een potentieel stukje realisme.

Persoonlijk, en velen rondom mij, in (niet alleen persoonlijke) kringen zijn het met mij eens: wij voelen ons met de Vlamingen meer verbonden dan welk Europees volk dan ook. Ik durf ook te beweren dat veel Vlamingen de Nederlanders ook zo (willen) zien. De tijd van grappen, grollen en vuilmakerij is voorbij als je het mij vraagt. Vlaanderen is niet het kleine broertje en niet Nederland de grote broer of vice versa. Wij zijn een tweeling die na veel gezeik binnen het gezin door een buitenstaander verder uit elkaar zijn gedreven. Maar goed dat is geschiedenis.

Uiteraard zijn er veel tegenstellingen tussen Nederlanders en Vlamingen. Zo zijn er ook tegenstellingen tussen Friezen en Brabanders. Tussen Hollanders en Limburgers, en geheid dat er binnen Vlaanderen ook genoeg subculturen/dialecten e.d. zijn. Maar toch zie ik verbondenheid. Cultureel, religieus, (nee, niet dat eeuwen oude gezeik over Katholieken en Calvinisten, de basisbeginselen van onze Germaanse culturele erfgoed zijn allemaal hetzelfde (St. Klaas bijvoorbeeld? ) en geschiedkundig zijn wij al eeuwenlang verbonden geweest, ondanks onze interne verschillen. Juist de verscheidenheid die ons eeuwen heeft verbonden, maakt mij trots dat ik een "Lage Lander" ben. De krachten, zwakheden en karakteristieken die samenkomen vormen de kracht! (En deze smelten stukken beter dan het Vlaams - Wallonisch staal!)

Bovenstaande was lauter een ideologisch en emotie gestuurd stuk. Nu tijd voor reële boodschappen;

Een fusering tussen de Vlamingen en Nederlanders zou op veel gebieden winst boeken. Uiteraard zullen er, naar mij inziens, veel problemen ontstaan in:
- Economisch opzicht
- Cultureel opzicht
- Taalkundig opzich
Het zal lastig zijn, maar waar een wil is, is een weg en vele handen maken licht werk.

Er zijn talloze redenen waarom ik persoonlijk het nut inzie van een fusie (nog zonder na te denken over een staatsinrichting):
- 2 wereldhavens die i.p.v. concurrente juist samenwerking, specialisatie en marktpositie alleen maar verder kunnen doorvoeren en verbeteren.
- Luchthavens en wereldverkeer. 'Groot-Nederland' zou een knooppunt van infrastructuren en verkeer blijven, waar meer grip (en geld?) uit voor komt.
- Nog diepergaande economische samenwerking en kennisdeling. (nóg meer samenwerking i.p.v. concurrentie op talloze gebieden.)
- Nog betere samenwerking en kennisdeling op talloze andere gebieden (waar het ene land nu beter in uitblinkt dan de ander) op: gezondheidskundig, educatief, infrastructureel, industriëel en militair gebied.
- Meer gewicht achter de deur binnen de EU: 2 kleine staatjes die altijd het onderspit delven of een middenmaat LAND wat meer vertegenwoordiging en dus gewicht achter de deur heeft, betreffende Europese besluiten.
- Meer gewicht en aanzien op internationaal niveau. Meer geld, BNP, sport en bevolking (23.000.000) zal ons een belangrijke(re) speler maken in de wereld, op allerlei vlakken. (Van militair tot economisch, tot sport en zelfs tot bierexporten (tja, kan er niets aan doen Vlaamse broers, Heineken (paardenpis) wordt ook nu wereldwijd eenmaal vaak gedronken).
En zo zijn er tal van voorbeelden. (Ook drukvermindering door verdere strucurering in vele terreinen, veel posten kunnen samenworden gevoegd, waardoor de last over meer schouders kan worden verspreidt!)

Het zal een lastige ontwikkeling zijn. Het zo ver krijgen, tot het verandere van de (bij sommige Vlamingen en Nederlanders) heersende koppigheid c.q. mentaliteit. Stop eens met de verschillen benadrukken en kijk naar de overeenkomsten en resultaten die samen kunnen komen. Als je het mij vraagt zijn er een aantal hoofdoorzaken die het tot nu toe voorkomen hebben:
- Mentaliteitsproblemen in beide landen: stereotypering en bekladding die hier en daar nog bij grote groepen heerst. (Mede mogelijk gemaakt door het franco-facisme). Gelukkig wordt dit de laatste jaren (en vooral generaties) steeds minder. Ik spreek wellicht voor mezelf, maar mede dankzij nieuwe media raken vooral Nederlanders en Vlamingen steeds meer met elkaar verbonden.
- Vrees voor verleden. De Nederlanders hebben wellicht hun vooroordelen, zo zijn deze er ook bij de Vlamingen. Veel Vlamingen zijn naar mijn inziens bang dat Nederland weer de arrogante "baas" gaat spelen, en dat de Vlamingen uit eindelijk weer aan het korste einde gaan trekken. Dit is in mijn inziens niet nodig. Duidelijke afspraken, wetten en een eerlijke vertegenwoordig, c.q. gewicht binnen een staatsinrichting kunnen hier uitkomst aan bieden.
- Economische overwegingen: een dergelijke fusie brengt veel rompslomp, papierwerk en geld met zich mee. In het begin zal de omschakeling moeizaam verlopen en het resultaat zal de eerste jaren zeker niet zichtbaar zijn. Ik ben echter heilig overtuigd, risico's meegerekend, dat het uiteindelijk vruchten zal afwerpen. (België is kut, en een apart Nederland - Vlaanderen zal uiteindelijk finest worden met groeiende wereldmachten / -markten als China, India, Brazilië en Rusland.)
- En dan natuurlijk nog de Walen. Wat doen we daarmee en wat gebeurt er met Brussel. Dit zal niet alleen direct problemen opleveren, ook binnen Europa zullen vele obstakels overwonnen moeten worden.

Het geheel aan deze obstakels, vrezen, vooroordelen en risico's maakt dat er nog steeds geen fusie is.
Het begint bij mentaliteit en saamhorigheid. Als de wil er is, wordt er vanzelf een weg gelegd. Vele handen maken lichtwerk.

Mijn verhaal is niet compleet en ik heb het zo bondig mogelijk gehouden. Zelf wilde ik wel graag een deel van 'my 2 cents' met jullie delen.

Noem me een fantast, een idealist een dromer.

Ik heb tenminste idealen, die het mij waard lijken om voor te knokken!

U zijt allen gegroet,

Ketchupbadger
Ketchupbadger is offline   Met citaat antwoorden
Oud 13 januari 2011, 14:09   #627
Ketchupbadger
Vreemdeling
 
Geregistreerd: 13 januari 2011
Berichten: 5
Standaard

Ik snap niet hoe, maar op de een of andere manier heb ik 2 keer moeten inloggen en per ongelijk een dubbele post gemaakt.

Mijn excuses.

Laatst gewijzigd door Ketchupbadger : 13 januari 2011 om 14:10.
Ketchupbadger is offline   Met citaat antwoorden
Oud 13 januari 2011, 14:18   #628
Hollander
Perm. Vertegenwoordiger VN
 
Hollander's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 27 juli 2003
Locatie: Leiden, Lage Landen
Berichten: 11.997
Standaard

Tja.
Welkom dus....

stort je in het gewoel, wat hieronder gaat plaatsvinden. Laat je vooral niet afschrikken door een paar lui die je het stempel Ollander zullen opplakken. Affijn, je kent ze snel genoeg

En kijk even op www.baarlewerkgroep.org
Hollander is offline   Met citaat antwoorden
Oud 13 januari 2011, 14:24   #629
Zwartengeel
Secretaris-Generaal VN
 
Geregistreerd: 22 juli 2005
Berichten: 34.995
Standaard

Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door Hollander Bekijk bericht
Tja.
Welkom dus....

stort je in het gewoel, wat hieronder gaat plaatsvinden. Laat je vooral niet afschrikken door een paar lui die je het stempel Ollander zullen opplakken. Affijn, je kent ze snel genoeg

En kijk even op www.baarlewerkgroep.org
[Belgicist-modus=]Wat komt die ollander op een Belgisch forum zoeken?[/Belgicist-modus]
Zwartengeel is offline   Met citaat antwoorden
Oud 13 januari 2011, 14:24   #630
Ketchupbadger
Vreemdeling
 
Geregistreerd: 13 januari 2011
Berichten: 5
Standaard

Mooie link.

Van mij mogen ze me een Óllander noemen. Zegt meer over hun dan over mij.

Tenslotte ben ik een Brabo, geen Hollander. Ik noem een Vlaming ook geen Waal?

-
[Belgicist-modus=]Wat komt die ollander op een Belgisch forum zoeken?[/Belgicist-modus]
-

Hehe, grapjas.
Echt antwoord: Toenadering zoeken en meningen delen / peilen met mijn prachtige zuiderburen!

Laatst gewijzigd door Ketchupbadger : 13 januari 2011 om 14:25.
Ketchupbadger is offline   Met citaat antwoorden
Oud 13 januari 2011, 14:27   #631
Hollander
Perm. Vertegenwoordiger VN
 
Hollander's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 27 juli 2003
Locatie: Leiden, Lage Landen
Berichten: 11.997
Standaard

woah kom diene oelaander ier op een bels forum doen eeeyyyyy

gaat oe moeien in oew eige land doar is nog genoeg werk oan den wienkel.

(zoiets lol)

Hey, zie mijn onderschrift!
Hollander is offline   Met citaat antwoorden
Oud 13 januari 2011, 14:34   #632
Ketchupbadger
Vreemdeling
 
Geregistreerd: 13 januari 2011
Berichten: 5
Standaard

Nogmaals: Als Nederlander heb ik geen ruk te vertellen in Vlaanderen.
Ik wil dat ook helemaal niet.

Wat wil ik wel:
- toenadering
- meningen peilen en delen

Mochten we ooit samen gaan, ben ik zelf voor Lokaal / Regionaal bestuur. Dus een gewest regelt zijn zaakjes, hij weet het immers zelf het beste! Alleen een federaal bestuur voor militair, landelijk (europees), economisch, gezondheidskundig en educatief niveau.

Waaruit het federaal bestuurt uit afgevaardigden die zijn opgebouwd uit een representatief geheel van het desbetreffende gewest. (Waaruit de illusie bestaat dat alle voormalig Nederlandsers of Vlamingen zullen samen scharen, paranoïde gedachte...)
Ketchupbadger is offline   Met citaat antwoorden
Oud 13 januari 2011, 15:03   #633
pinarello
Lokaal Raadslid
 
Geregistreerd: 24 december 2008
Locatie: De Verenigde Nederlanden
Berichten: 359
Standaard

Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door Ketchupbadger Bekijk bericht
Beste leden van politics.be

Ik zal mezelf eerst voorstellen. Ik ben een 21-jarige Nederlander uit regio Breda. Zojuist heb ik mezelf speciaal aangemeld, omdat ik me graag wilde mengen in deze boeiende discussie en graag mijn mening wil laten horen.

Al jaren is het voor mij een utopie om een begin of concreet plan te zien voor een eventuele samensmelting tussen de Vlamingen en de Nederlanders. Ik hoop niet dat dit een utopisch idiaaal blijft, maar wellicht een potentieel stukje realisme.

Persoonlijk, en velen rondom mij, in (niet alleen persoonlijke) kringen zijn het met mij eens: wij voelen ons met de Vlamingen meer verbonden dan welk Europees volk dan ook. Ik durf ook te beweren dat veel Vlamingen de Nederlanders ook zo (willen) zien. De tijd van grappen, grollen en vuilmakerij is voorbij als je het mij vraagt. Vlaanderen is niet het kleine broertje en niet Nederland de grote broer of vice versa. Wij zijn een tweeling die na veel gezeik binnen het gezin door een buitenstaander verder uit elkaar zijn gedreven. Maar goed dat is geschiedenis.

Uiteraard zijn er veel tegenstellingen tussen Nederlanders en Vlamingen. Zo zijn er ook tegenstellingen tussen Friezen en Brabanders. Tussen Hollanders en Limburgers, en geheid dat er binnen Vlaanderen ook genoeg subculturen/dialecten e.d. zijn. Maar toch zie ik verbondenheid. Cultureel, religieus, (nee, niet dat eeuwen oude gezeik over Katholieken en Calvinisten, de basisbeginselen van onze Germaanse culturele erfgoed zijn allemaal hetzelfde (St. Klaas bijvoorbeeld? ) en geschiedkundig zijn wij al eeuwenlang verbonden geweest, ondanks onze interne verschillen. Juist de verscheidenheid die ons eeuwen heeft verbonden, maakt mij trots dat ik een "Lage Lander" ben. De krachten, zwakheden en karakteristieken die samenkomen vormen de kracht! (En deze smelten stukken beter dan het Vlaams - Wallonisch staal!)

Bovenstaande was lauter een ideologisch en emotie gestuurd stuk. Nu tijd voor reële boodschappen;

Een fusering tussen de Vlamingen en Nederlanders zou op veel gebieden winst boeken. Uiteraard zullen er, naar mij inziens, veel problemen ontstaan in:
- Economisch opzicht
- Cultureel opzicht
- Taalkundig opzich
Het zal lastig zijn, maar waar een wil is, is een weg en vele handen maken licht werk.

Er zijn talloze redenen waarom ik persoonlijk het nut inzie van een fusie (nog zonder na te denken over een staatsinrichting):
- 2 wereldhavens die i.p.v. concurrente juist samenwerking, specialisatie en marktpositie alleen maar verder kunnen doorvoeren en verbeteren.
- Luchthavens en wereldverkeer. 'Groot-Nederland' zou een knooppunt van infrastructuren en verkeer blijven, waar meer grip (en geld?) uit voor komt.
- Nog diepergaande economische samenwerking en kennisdeling. (nóg meer samenwerking i.p.v. concurrentie op talloze gebieden.)
- Nog betere samenwerking en kennisdeling op talloze andere gebieden (waar het ene land nu beter in uitblinkt dan de ander) op: gezondheidskundig, educatief, infrastructureel, industriëel en militair gebied.
- Meer gewicht achter de deur binnen de EU: 2 kleine staatjes die altijd het onderspit delven of een middenmaat LAND wat meer vertegenwoordiging en dus gewicht achter de deur heeft, betreffende Europese besluiten.
- Meer gewicht en aanzien op internationaal niveau. Meer geld, BNP, sport en bevolking (23.000.000) zal ons een belangrijke(re) speler maken in de wereld, op allerlei vlakken. (Van militair tot economisch, tot sport en zelfs tot bierexporten (tja, kan er niets aan doen Vlaamse broers, Heineken (paardenpis) wordt ook nu wereldwijd eenmaal vaak gedronken).
En zo zijn er tal van voorbeelden. (Ook drukvermindering door verdere strucurering in vele terreinen, veel posten kunnen samenworden gevoegd, waardoor de last over meer schouders kan worden verspreidt!)

Het zal een lastige ontwikkeling zijn. Het zo ver krijgen, tot het verandere van de (bij sommige Vlamingen en Nederlanders) heersende koppigheid c.q. mentaliteit. Stop eens met de verschillen benadrukken en kijk naar de overeenkomsten en resultaten die samen kunnen komen. Als je het mij vraagt zijn er een aantal hoofdoorzaken die het tot nu toe voorkomen hebben:
- Mentaliteitsproblemen in beide landen: stereotypering en bekladding die hier en daar nog bij grote groepen heerst. (Mede mogelijk gemaakt door het franco-facisme). Gelukkig wordt dit de laatste jaren (en vooral generaties) steeds minder. Ik spreek wellicht voor mezelf, maar mede dankzij nieuwe media raken vooral Nederlanders en Vlamingen steeds meer met elkaar verbonden.
- Vrees voor verleden. De Nederlanders hebben wellicht hun vooroordelen, zo zijn deze er ook bij de Vlamingen. Veel Vlamingen zijn naar mijn inziens bang dat Nederland weer de arrogante "baas" gaat spelen, en dat de Vlamingen uit eindelijk weer aan het korste einde gaan trekken. Dit is in mijn inziens niet nodig. Duidelijke afspraken, wetten en een eerlijke vertegenwoordig, c.q. gewicht binnen een staatsinrichting kunnen hier uitkomst aan bieden.
- Economische overwegingen: een dergelijke fusie brengt veel rompslomp, papierwerk en geld met zich mee. In het begin zal de omschakeling moeizaam verlopen en het resultaat zal de eerste jaren zeker niet zichtbaar zijn. Ik ben echter heilig overtuigd, risico's meegerekend, dat het uiteindelijk vruchten zal afwerpen. (België is kut, en een apart Nederland - Vlaanderen zal uiteindelijk finest worden met groeiende wereldmachten / -markten als China, India, Brazilië en Rusland.)
- En dan natuurlijk nog de Walen. Wat doen we daarmee en wat gebeurt er met Brussel. Dit zal niet alleen direct problemen opleveren, ook binnen Europa zullen vele obstakels overwonnen moeten worden.

Het geheel aan deze obstakels, vrezen, vooroordelen en risico's maakt dat er nog steeds geen fusie is.
Het begint bij mentaliteit en saamhorigheid. Als de wil er is, wordt er vanzelf een weg gelegd. Vele handen maken lichtwerk.

Mijn verhaal is niet compleet en ik heb het zo bondig mogelijk gehouden. Zelf wilde ik wel graag een deel van 'my 2 cents' met jullie delen.

Noem me een fantast, een idealist een dromer.

Ik heb tenminste idealen, die het mij waard lijken om voor te knokken!

U zijt allen gegroet,

Ketchupbadger
2
__________________
Dit zou nu net de denkfout kunnen zijn die ook N-VA maakt, het zal wel vanzelf gaan. we slapen wel verder maak ons wakker als de begrafenis gedaan is.
pinarello is offline   Met citaat antwoorden
Oud 13 januari 2011, 15:47   #634
Bovenbuur
Perm. Vertegenwoordiger VN
 
Bovenbuur's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 16 oktober 2006
Locatie: Stiekem toch weer bovenbuur
Berichten: 15.426
Standaard

*Maakt de nick Ketchupmushroom aan.* [/wat internet doet met een mens]
__________________
Waarschuwing:
Dit onderschrift is pretentieus en kan (soms) bekend overkomen!
Bovenbuur is offline   Met citaat antwoorden
Oud 13 januari 2011, 15:50   #635
Ketchupbadger
Vreemdeling
 
Geregistreerd: 13 januari 2011
Berichten: 5
Standaard

Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door Bovenbuur Bekijk bericht
*Maakt de nick Ketchupmushroom aan.* [/wat internet doet met een mens]


Op, ff een andere vraag: Wat doen we met de Koningshuizen? Opdonderen en twee republieken binnen een confederatie in eerste instantie neem ik aan?
Ketchupbadger is offline   Met citaat antwoorden
Oud 13 januari 2011, 16:09   #636
Hollander
Perm. Vertegenwoordiger VN
 
Hollander's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 27 juli 2003
Locatie: Leiden, Lage Landen
Berichten: 11.997
Standaard

Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door Ketchupbadger Bekijk bericht


Op, ff een andere vraag: Wat doen we met de Koningshuizen? Opdonderen en twee republieken binnen een confederatie in eerste instantie neem ik aan?
als je de meningen op dit forum peilt heb je dus daar de grootste overlappende verzamelingen.

De republikeinen zijn goed vertegenwoordigd, evenals de groot-nederlanders, maar of dit een afspiegeling is van de werkelijkheid weet ik niet.

ik vermoed dat in werkelijkheid de steun in Vlaanderen voor een innige samenwerking nog wat laag is, terwijl ik Nederland zijn Koningshuis nog lang niet aan de kant zie schuiven.
Hollander is offline   Met citaat antwoorden
Oud 13 januari 2011, 16:32   #637
Shadowke
Perm. Vertegenwoordiger VN
 
Geregistreerd: 26 december 2008
Locatie: De Nederlanden
Berichten: 19.249
Standaard

Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door Hollander Bekijk bericht
Tja.
Welkom dus....

stort je in het gewoel, wat hieronder gaat plaatsvinden. Laat je vooral niet afschrikken door een paar lui die je het stempel Ollander zullen opplakken. Affijn, je kent ze snel genoeg

En kijk even op www.baarlewerkgroep.org
en je hebt ook nog http://users.telenet.be/leo-belgicus
Shadowke is offline   Met citaat antwoorden
Oud 13 januari 2011, 16:34   #638
Hollander
Perm. Vertegenwoordiger VN
 
Hollander's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 27 juli 2003
Locatie: Leiden, Lage Landen
Berichten: 11.997
Standaard

Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door Shadowke Bekijk bericht
Uiteraard. Hoe meer zielen hoe meer vreugd'
Hollander is offline   Met citaat antwoorden
Oud 13 januari 2011, 19:06   #639
respublica
Minister
 
Geregistreerd: 3 november 2009
Locatie: Diest
Berichten: 3.231
Standaard

Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door Ketchupbadger Bekijk bericht
Beste leden van politics.be

Ik zal mezelf eerst voorstellen. Ik ben een 21-jarige Nederlander uit regio Breda. Zojuist heb ik mezelf speciaal aangemeld, omdat ik me graag wilde mengen in deze boeiende discussie en graag mijn mening wil laten horen.

Al jaren is het voor mij een utopie om een begin of concreet plan te zien voor een eventuele samensmelting tussen de Vlamingen en de Nederlanders. Ik hoop niet dat dit een utopisch idiaaal blijft, maar wellicht een potentieel stukje realisme.

Persoonlijk, en velen rondom mij, in (niet alleen persoonlijke) kringen zijn het met mij eens: wij voelen ons met de Vlamingen meer verbonden dan welk Europees volk dan ook. Ik durf ook te beweren dat veel Vlamingen de Nederlanders ook zo (willen) zien. De tijd van grappen, grollen en vuilmakerij is voorbij als je het mij vraagt. Vlaanderen is niet het kleine broertje en niet Nederland de grote broer of vice versa. Wij zijn een tweeling die na veel gezeik binnen het gezin door een buitenstaander verder uit elkaar zijn gedreven. Maar goed dat is geschiedenis.

Uiteraard zijn er veel tegenstellingen tussen Nederlanders en Vlamingen. Zo zijn er ook tegenstellingen tussen Friezen en Brabanders. Tussen Hollanders en Limburgers, en geheid dat er binnen Vlaanderen ook genoeg subculturen/dialecten e.d. zijn. Maar toch zie ik verbondenheid. Cultureel, religieus, (nee, niet dat eeuwen oude gezeik over Katholieken en Calvinisten, de basisbeginselen van onze Germaanse culturele erfgoed zijn allemaal hetzelfde (St. Klaas bijvoorbeeld? ) en geschiedkundig zijn wij al eeuwenlang verbonden geweest, ondanks onze interne verschillen. Juist de verscheidenheid die ons eeuwen heeft verbonden, maakt mij trots dat ik een "Lage Lander" ben. De krachten, zwakheden en karakteristieken die samenkomen vormen de kracht! (En deze smelten stukken beter dan het Vlaams - Wallonisch staal!)

Bovenstaande was lauter een ideologisch en emotie gestuurd stuk. Nu tijd voor reële boodschappen;

Een fusering tussen de Vlamingen en Nederlanders zou op veel gebieden winst boeken. Uiteraard zullen er, naar mij inziens, veel problemen ontstaan in:
- Economisch opzicht
- Cultureel opzicht
- Taalkundig opzich
Het zal lastig zijn, maar waar een wil is, is een weg en vele handen maken licht werk.

Er zijn talloze redenen waarom ik persoonlijk het nut inzie van een fusie (nog zonder na te denken over een staatsinrichting):
- 2 wereldhavens die i.p.v. concurrente juist samenwerking, specialisatie en marktpositie alleen maar verder kunnen doorvoeren en verbeteren.
- Luchthavens en wereldverkeer. 'Groot-Nederland' zou een knooppunt van infrastructuren en verkeer blijven, waar meer grip (en geld?) uit voor komt.
- Nog diepergaande economische samenwerking en kennisdeling. (nóg meer samenwerking i.p.v. concurrentie op talloze gebieden.)
- Nog betere samenwerking en kennisdeling op talloze andere gebieden (waar het ene land nu beter in uitblinkt dan de ander) op: gezondheidskundig, educatief, infrastructureel, industriëel en militair gebied.
- Meer gewicht achter de deur binnen de EU: 2 kleine staatjes die altijd het onderspit delven of een middenmaat LAND wat meer vertegenwoordiging en dus gewicht achter de deur heeft, betreffende Europese besluiten.
- Meer gewicht en aanzien op internationaal niveau. Meer geld, BNP, sport en bevolking (23.000.000) zal ons een belangrijke(re) speler maken in de wereld, op allerlei vlakken. (Van militair tot economisch, tot sport en zelfs tot bierexporten (tja, kan er niets aan doen Vlaamse broers, Heineken (paardenpis) wordt ook nu wereldwijd eenmaal vaak gedronken).
En zo zijn er tal van voorbeelden. (Ook drukvermindering door verdere strucurering in vele terreinen, veel posten kunnen samenworden gevoegd, waardoor de last over meer schouders kan worden verspreidt!)

Het zal een lastige ontwikkeling zijn. Het zo ver krijgen, tot het verandere van de (bij sommige Vlamingen en Nederlanders) heersende koppigheid c.q. mentaliteit. Stop eens met de verschillen benadrukken en kijk naar de overeenkomsten en resultaten die samen kunnen komen. Als je het mij vraagt zijn er een aantal hoofdoorzaken die het tot nu toe voorkomen hebben:
- Mentaliteitsproblemen in beide landen: stereotypering en bekladding die hier en daar nog bij grote groepen heerst. (Mede mogelijk gemaakt door het franco-facisme). Gelukkig wordt dit de laatste jaren (en vooral generaties) steeds minder. Ik spreek wellicht voor mezelf, maar mede dankzij nieuwe media raken vooral Nederlanders en Vlamingen steeds meer met elkaar verbonden.
- Vrees voor verleden. De Nederlanders hebben wellicht hun vooroordelen, zo zijn deze er ook bij de Vlamingen. Veel Vlamingen zijn naar mijn inziens bang dat Nederland weer de arrogante "baas" gaat spelen, en dat de Vlamingen uit eindelijk weer aan het korste einde gaan trekken. Dit is in mijn inziens niet nodig. Duidelijke afspraken, wetten en een eerlijke vertegenwoordig, c.q. gewicht binnen een staatsinrichting kunnen hier uitkomst aan bieden.
- Economische overwegingen: een dergelijke fusie brengt veel rompslomp, papierwerk en geld met zich mee. In het begin zal de omschakeling moeizaam verlopen en het resultaat zal de eerste jaren zeker niet zichtbaar zijn. Ik ben echter heilig overtuigd, risico's meegerekend, dat het uiteindelijk vruchten zal afwerpen. (België is kut, en een apart Nederland - Vlaanderen zal uiteindelijk finest worden met groeiende wereldmachten / -markten als China, India, Brazilië en Rusland.)
- En dan natuurlijk nog de Walen. Wat doen we daarmee en wat gebeurt er met Brussel. Dit zal niet alleen direct problemen opleveren, ook binnen Europa zullen vele obstakels overwonnen moeten worden.

Het geheel aan deze obstakels, vrezen, vooroordelen en risico's maakt dat er nog steeds geen fusie is.
Het begint bij mentaliteit en saamhorigheid. Als de wil er is, wordt er vanzelf een weg gelegd. Vele handen maken lichtwerk.

Mijn verhaal is niet compleet en ik heb het zo bondig mogelijk gehouden. Zelf wilde ik wel graag een deel van 'my 2 cents' met jullie delen.

Noem me een fantast, een idealist een dromer.

Ik heb tenminste idealen, die het mij waard lijken om voor te knokken!

U zijt allen gegroet,

Ketchupbadger
2!
Cultureel, politiek en economisch hebben wij veel meer gemeen met jullie dan met die Franstaligen... Van mijn part mag Vlaanderen -zonder Brussel desnoods- zo bij Nederland, in een confederatie. Het zou een enorme vooruitgang zijn tegenover deze bananenrepubliek.
respublica is offline   Met citaat antwoorden
Oud 13 januari 2011, 19:22   #640
Hollander
Perm. Vertegenwoordiger VN
 
Hollander's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 27 juli 2003
Locatie: Leiden, Lage Landen
Berichten: 11.997
Standaard

Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door respublica Bekijk bericht
2!
Cultureel, politiek en economisch hebben wij veel meer gemeen met jullie dan met die Franstaligen... Van mijn part mag Vlaanderen -zonder Brussel desnoods- zo bij Nederland, in een confederatie. Het zou een enorme vooruitgang zijn tegenover deze bananenrepubliek.
2
maar de publieke opinie in Vlaanderen lijkt daar nog niet klaar voor te zijn.
Hollander is offline   Met citaat antwoorden
Antwoord



Regels voor berichten
Je mag niet nieuwe discussies starten
Je mag niet reageren op berichten
Je mag niet bijlagen versturen
Je mag niet jouw berichten bewerken

vB-code is Aan
Smileys zijn Aan
[IMG]-code is Aan
HTML-code is Uit
Forumnavigatie


Alle tijden zijn GMT +1. Het is nu 23:12.


Forumsoftware: vBulletin®
Copyright ©2000 - 2025, Jelsoft Enterprises Ltd.
Content copyright ©2002 - 2020, Politics.be