Politics.be Registreren kan je hier.
Problemen met registreren of reageren op de berichten?
Een verloren wachtwoord?
Gelieve een mail te zenden naar [email protected] met vermelding van je gebruikersnaam.

Ga terug   Politics.be > Themafora > Economie
Registreer FAQForumreglement Ledenlijst

Economie Hier kan je discussiëren over economie en staatsschuld

Antwoord
 
Discussietools
Oud 30 maart 2013, 09:11   #901
Erw
Secretaris-Generaal VN
 
Erw's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 14 maart 2004
Berichten: 21.878
Standaard

Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door Stingray Bekijk bericht
Nu als ik de historische goudprijs op bijvoorbeeld 30 jaar bekijk, zie ik daar toch wel een aantal vlakke delen in die grafiek. Dus helemaal gaat die vergelijking met inflatie toch niet op.
Daar zijn sommigen moedwillig blind voor.
Feit: de productiekost van goud/zilver is niet evenzeer toegenomen als hun prijzen.
Simpelweg omdat het bijgemaakte geld maar ampel toevoegde aan circulatie.
Zonder bijkomend geld in circulatie, zijn er geen algemene prijstoenames die ook de productiekost van goud/zilver verhogen.
Goud/zilver kopen om je in te dekken tegen prijstoenames die er niet zijn, komt enkel diegenen goed die voor jou kochten en na jouw koop verkochten.
Tenzij de algemene economische vraag toeneemt of dreigt toe te nemen, is er geen reden om goud/zilver te kopen aan nog hogere prijzen dan die van dit jaar. Dat zou dan een even slechte beslissing zijn als reeds in 1980 $1500 betalen anticiperende op 2008. Dan krijg je namelijk 3 decennia een 'vlak deel in de grafiek', terwijl de rest wèl stijgt in prijs, anders gezegd: in plaats van koopkrachtsbehoud, koopkrachtsverlies.
Natuurlijk, de gemakkelijke winstzoekers op de goud/zilvermarkten zien je graag toch zulke beslissingen nemen. Immers, hun gemakkelijke winst komt ervan.
__________________
SECRET SERVICE TEAM HERCULES TRUMP
20yo THOMAS MATTHEW CROOKS DROM TRUMP FANS
Het Westbloks bedrog en verraad tegenover Gorbachev en het volk van het Vrije Westen: https://forum.politics.be/showthread.php?t=269743
Overheid: de bende deserteurs uit de economie.
Lees dit en besef: http://achterdesamenleving.nl/wp-con...jgeloof-11.pdf
Atlas Shrugged, by Ayn Rand
Erw is offline   Met citaat antwoorden
Oud 30 maart 2013, 09:28   #902
Erw
Secretaris-Generaal VN
 
Erw's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 14 maart 2004
Berichten: 21.878
Standaard

Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door Savatage Bekijk bericht
Hoe stel je een deel van je kapitaal veilig door het in een volatiele asset te pompen?
Dat gaat, alleen moet je ervoor zorgen dat je zo weinig mogelijk koopt in het volatiele gedeelte.
De hamvraag dan is hoe bepaal je welk gedeelte volatiel is. Immers, volatiliteit kan niet enkel een week, een maand of enkele maanden betreffen. Het kan ook jaren, zelfs decennia betreffen.
Daartoe dient een speculant te pogen zoveel mogelijk in rekening te brengen, teneinde op alle termijnen te kunnen zien, om zo gericht te kopen.
Er zijn nu twee economische pistes, de ene is die waar banken failliet gaan door instortende vraag in markten waar grote schulden in zitten, de andere is die waar nieuw geld / inflatie en renteverschillenmanipulaties deze schulden kan kwijtschelden maar daarbij de economische actoren nog meer onder druk zetten. De eerste piste komt neer op het directe verlies van rekeninggeld, de tweede piste is hetzelfde verlies maar op termijn. Anders gezegd, het is het afwegen van het eerste risico op de termijn van het tweede risico. Dus een gekozen middenweg.
Eigenlijk is er fundamenteel, en algemeen gezien, maar 1 iets dat je kapitaal veilig stelt, en dat is beter te doen dan de meeste anderen. In plaats van blind iets te kopen aan elke prijs, dien je moeite te doen door de markt van dat iets (of meerdere 'ietsen') te leren kennen, zodat je op elk moment de er de situatie van kent, waarmee je goede koopmomenten kunt bepalen.
Luisteren naar papegaaien die op drammerige wijze een bepaald product de hemel in prijzen, is gedoemd tot verliezen maken. En hoe meer ze de media bereiken, hoe dichter dat verlies nabij is, haha.
__________________
SECRET SERVICE TEAM HERCULES TRUMP
20yo THOMAS MATTHEW CROOKS DROM TRUMP FANS
Het Westbloks bedrog en verraad tegenover Gorbachev en het volk van het Vrije Westen: https://forum.politics.be/showthread.php?t=269743
Overheid: de bende deserteurs uit de economie.
Lees dit en besef: http://achterdesamenleving.nl/wp-con...jgeloof-11.pdf
Atlas Shrugged, by Ayn Rand
Erw is offline   Met citaat antwoorden
Oud 30 maart 2013, 10:09   #903
MIS
Banneling
 
 
Geregistreerd: 16 november 2007
Berichten: 8.492
Standaard

Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door Savatage Bekijk bericht
In tegenstelling tot de gemiddelde goudgek heb ik wel een redelijk idee van wat inflatie is en welke invloed het heeft op de economie en de waarde van financiële activa. Als je verwacht dat mensen bang wegkruipen of je onmiddellijk gaan geloven als je het woordje inflatie gebruikt ben je aan het verkeerde adres. Houd het in dat geval maar voor één van de goudforums met gelijkgestemde doemprofeten en verlieslatende beleggers
De verlieslatende beleggers, prachtig woord.
MIS is offline   Met citaat antwoorden
Oud 30 maart 2013, 10:51   #904
Stingray
Banneling
 
 
Geregistreerd: 5 maart 2011
Berichten: 5.921
Standaard

Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door Ben2 Bekijk bericht
op bijvoorbeeld dertig jaar hè

yeah sure

je hebt geen flauw benul wat inflatie betekent is het niet
Jongen, je denkt zeker dat je de enige bent die kan nadenken.

Er is geen enkele correlatie tussen de goudprijs en inflatie. De goudprijs is gewoon en simpelweg een marktgegeven. En het is zoals men zegt waard wat de zot ervoor wil geven.

Je kan nu eenvoudigweg morgen niet naar de bakker stappen en zeggen, ik ga 1 brood kopen tegen 1/10 gram goud. Forget it.

Dit wil niet zeggen dat ik een fanaat ben van fiatgeld. Verre van, maar ik ben er wel fanaat van om met het geld zaken te kopen waar je effectief iets mee bent. Zoals je stookolieton vol doen, zoals een extra stookolieton, landbouwgrond...een wapen....

Laatst gewijzigd door Stingray : 30 maart 2013 om 11:01.
Stingray is offline   Met citaat antwoorden
Oud 30 maart 2013, 11:30   #905
MIS
Banneling
 
 
Geregistreerd: 16 november 2007
Berichten: 8.492
Standaard

Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door Stingray Bekijk bericht
Jongen, je denkt zeker dat je de enige bent die kan nadenken. Er is geen enkele correlatie tussen de goudprijs en inflatie. De goudprijs is gewoon en simpelweg een marktgegeven. En het is zoals men zegt waard wat de zot ervoor wil geven. Je kan nu eenvoudigweg morgen niet naar de bakker stappen en zeggen, ik ga 1 brood kopen tegen 1/10 gram goud. Forget it. Dit wil niet zeggen dat ik een fanaat ben van fiatgeld. Verre van, maar ik ben er wel fanaat van om met het geld zaken te kopen waar je effectief iets mee bent. Zoals je stookolieton vol doen, zoals een extra stookolieton, landbouwgrond...een wapen....
Dienen enkel rekening te houden met een aantal zaken, in het andere geval zou het kunnen mislopen.

• Ankering; bij dit effect speelt een (veelal irrelevante) ankerwaarde mee die onze schatting beïnvloed.
• Bandwagon effect; door deze vorm van groepsgedrag doen (of denken) we dingen omdat veel andere mensen dit ook doen (of denken).
• Clustering illusion; door dit effect zien we snel ‘betekenisvolle patronen’ onstaan in data die er objectief gezien niet zijn.
• Cognitieve dissonantie; een onaangename spanning die onstaat door tegenstrijdige cognities bij een feit, gebeurtenis of opvatting van iemand. Door het veranderen van opvattingen valt deze spanning te verminderen.
• Confirmation bias; hierbij kijken we vooral naar de informatie die onze mening bevestigd, terwijl we tegenstrijdige informatie negeren.
• Conjunction fallacy; deze valkuil is een goed voorbeeld van waarom mensen problemen hebben met het inschatten van kansen.
• Conservatism bias; volgens deze valkuil hebben we de neiging om onze mening te laat bij te stellen naar aanleiding van nieuwe informatie.
• Endowment effect; bij het endowment effect kennen we een hogere waarde toe aan dingen die we in bezit hebben dan aan de dingen die we niet bezitten. Dit kan mede verklaren waarom het moeilijk is om verliesgevende posities te sluiten.
• Exposure effect; door het exposure effect verkrijgen we een voorkeur voor dingen waarmee we bekend zijn.
• Focusing effect; door dit effect besteden we teveel aandacht aan één of enkele aspecten van een beslissing, waardoor andere factoren te weinig aandacht krijgen.
• Framing effects; dit effect toont aan dat een bepaalde formulering van de antwoordmogelijkheden een ingrijpende invloed kan hebben op de uiteindelijke keuzes. Door dit effect vinden we het ook moeilijker om verlies te nemen, en neigen we erna winsten wel snel te nemen.
• Gambler’s fallacy; bij dit effect verwachten we dat we na een reeks tegenvallers eerder een meevaller zullen kennen, omdat ons gevoel zegt dat we daar de grootste kans op hebben, want op de langere termijn zal de verdeling tussen twee gebeurtenissen 50/50 zijn. Echter, wat de verdeling op de lange termijn is zegt niks over de kans bij de aankomende transactie.
• Group polarization effect; over hoe een discussie onze mening kan beïnvloeden, waardoor we bevooroordeeld kunnen worden.
• Hindsight; als we ergens op terugblikken vinden we de uitkomst een ‘logisch’ gevolg. Gevaar hiervan is dat we denken dat we toekomstige gebeurtenissen ook beter kunnen voorspellen.
• Illusion of control; door het manipuleren van data verkrijgen we het idee dat we er meer controle over hebben dan objectief gezien het geval is.
• Incubation effect; door dit effect kunnen we in ‘rondjes’ denken waardoor we niet tot een (goede) oplossing kunnen komen.
• Kuddegedrag; een erg menselijk effect wat voor veel beleggers herkenbaar zal zijn. Wat kunnen de gevolgen zijn van kuddegedrag, en waarom doen we het zo makkelijk?
• Law of small numbers; bij dit effect neigen we ertoe om conclusies te trekken uit (statistisch gezien) te weinig data.
• Lotto bias; als we zelf de data mogen manipuleren (zoals onze eigen getallen kiezen in een loterij), dan schatten we onze kansen op winst een stuk hoger in. Dit terwijl het voor de uitslag van een loterij natuurlijk niet uitmaakt.
• Outcome bias; het beoordelen van een beslissing op basis van zijn uitkomst in plaats van op basis van de informatie die je voorhanden had tijdens de beslissing.
• Overmoed; een gevaarlijk effect bij beleggen, wat ook nog eens versterkt wordt doordat geld en je ego een rol spelen. In het artikel worden ook enkele tips geven om overmoed proberen tegen te gaan.
• Peak-end rule; bij het terugkijken op een gebeurtenis zijn de ‘piek emoties’ en de emoties op het eind van doorslaggevend belang.
• Recency effects; bij deze valkuil besteden we (te) veel aandacht aan de meest recente data, zonder te kijken naar de wat ‘oudere’ data over een langere termijn.
• Regression; het statistische effect dat extreme scores worden gevolgd door gemiddelde scores.
• Representativeness; kortweg komt dit effect erop neer dat als iets op iets lijkt, we denken dat het ook dat is, zonder de kans op de gebeurtenis mee te nemen.
• Self-serving bias; bij deze valkuil hebben we de neiging om successen toe te schrijven aan onze eigen vaardigheden, maar fouten daarentegen aan externe factoren te wijten.
• Sunk cost effect; bij dit effect kijken we naar de al reeds gedane investeringen bij het nemen van beslissingen. Eigenlijk zou men moeten kijken naar de verwachte kosten en opbrengsten zonder de al reeds gedane investeringen mee te nemen in de beslissing.
• Ultimate self-serving bias; het effect dat we onze vaardigheden te hoog inschatten zelfs als we weten dat we dit doen door de self-serving bias, maar we denken dat we daar minder gevoelig voor zijn.




http://www.psychologieenbeleggen.nl/...sche-valkuilen
MIS is offline   Met citaat antwoorden
Oud 30 maart 2013, 13:32   #906
Vito
Europees Commissaris
 
Vito's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 29 juli 2010
Berichten: 6.423
Standaard

Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door Gambassi Bekijk bericht
Physical gold is the only wealth to hold and the only wealth that can and will stand beside to the next reserve currency system; the Euro

The goldtrail , 1999
Dogma's zijn er dus niet alleen in de katholieke kerk...
Vito is offline   Met citaat antwoorden
Oud 30 maart 2013, 13:40   #907
MIS
Banneling
 
 
Geregistreerd: 16 november 2007
Berichten: 8.492
Standaard

Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door Vito Bekijk bericht
Dogma's zijn er dus niet alleen in de katholieke kerk...
Aangezien de kerken steeds leger zijn, denk ik dat ze zijn overgelopen naar dat andere systeem dat ervan gescheiden werd. Je weet wel, het zijn diegenen die altijd zeggen dat Kerk en Staat gescheiden zijn.
MIS is offline   Met citaat antwoorden
Oud 30 maart 2013, 14:20   #908
Savatage
Secretaris-Generaal VN
 
Savatage's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 7 december 2004
Locatie: Vlaanderen
Berichten: 21.732
Standaard

Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door Stingray Bekijk bericht
Jongen, je denkt zeker dat je de enige bent die kan nadenken.

Er is geen enkele correlatie tussen de goudprijs en inflatie. De goudprijs is gewoon en simpelweg een marktgegeven. En het is zoals men zegt waard wat de zot ervoor wil geven.

Je kan nu eenvoudigweg morgen niet naar de bakker stappen en zeggen, ik ga 1 brood kopen tegen 1/10 gram goud. Forget it.
Precies. En zolang de prijs van goud verder blijft zakken ga je steeds minder en minder brood kopen met dat stukje goud.

Citaat:
Dit wil niet zeggen dat ik een fanaat ben van fiatgeld. Verre van, maar ik ben er wel fanaat van om met het geld zaken te kopen waar je effectief iets mee bent. Zoals je stookolieton vol doen, zoals een extra stookolieton, landbouwgrond...een wapen....
Wel ja, daar ben ik ook voorstander van. Beter dan ermee te gaan speculeren op riskante edelmetalen.
Savatage is offline   Met citaat antwoorden
Oud 30 maart 2013, 14:33   #909
MIS
Banneling
 
 
Geregistreerd: 16 november 2007
Berichten: 8.492
Standaard

Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door Savatage Bekijk bericht
Precies. En zolang de prijs van goud verder blijft zakken ga je steeds minder en minder brood kopen met dat stukje goud.
Dat snap ik niet, kan men geen geld meer drukken dan?
MIS is offline   Met citaat antwoorden
Oud 30 maart 2013, 14:54   #910
Savatage
Secretaris-Generaal VN
 
Savatage's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 7 december 2004
Locatie: Vlaanderen
Berichten: 21.732
Standaard

Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door Stingray Bekijk bericht
Jongen, je denkt zeker dat je de enige bent die kan nadenken.
Goudbelievers moeten het net hebben van die angst. Doemprofeten zoals Gambassi of ben2 geloven nog altijd dat er een grote systeemcrash aan gaat komen en papieren geld waardeloos gaat worden. Zodra ze iemand zien die niet mee is met die these of die niet even bang als hun is voor een failliet beginnen ze te paniekeren. En dan krijg je van die zielige persoonlijke aanvallen zoals die van benny hierboven.
Savatage is offline   Met citaat antwoorden
Oud 30 maart 2013, 15:16   #911
Ben2
Schepen
 
Geregistreerd: 8 augustus 2012
Berichten: 412
Standaard

Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door Savatage Bekijk bericht
Goudbelievers moeten het net hebben van die angst. Doemprofeten zoals Gambassi of ben2 geloven nog altijd dat er een grote systeemcrash aan gaat komen en papieren geld waardeloos gaat worden. Zodra ze iemand zien die niet mee is met die these of die niet even bang als hun is voor een failliet beginnen ze te paniekeren. En dan krijg je van die zielige persoonlijke aanvallen zoals die van benny hierboven.

LOL,

ik dacht dat je in een bank werkte,

maar je bent zowaar een komiek.
__________________
"De hoge spaarquote van de Belgen is één grote blijk van wantrouwen tegenover de pensioenbeloftes van de overheid." - Stefaan Michielsen in De Tijd (23/09/2016).
Ben2 is offline   Met citaat antwoorden
Oud 30 maart 2013, 15:27   #912
Piero
Perm. Vertegenwoordiger VN
 
Piero's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 20 februari 2010
Locatie: Nederland
Berichten: 16.321
Standaard

Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door Vito Bekijk bericht
Dogma's zijn er dus niet alleen in de katholieke kerk...
Mooie vergelijking.

De waarde van goud is recht evenredig met geloof (het aantal gelovigen) in de waarde van goud. Zo ook de betekenis van de paus.
Piero is offline   Met citaat antwoorden
Oud 30 maart 2013, 15:41   #913
Ben2
Schepen
 
Geregistreerd: 8 augustus 2012
Berichten: 412
Standaard Jim Rogers

JIM ROGERS:

"""""All FIAT CURRENCY will be WORTHLESS in 2014. Dont SELL GOLD.
Legendary investor Jim Rogers sees now as a great time to load up on gold coins - and he's not alone.

150,000 ounces of American Eagle gold coins were sold in January, the highest monthly total since July 2010.""""""
__________________
"De hoge spaarquote van de Belgen is één grote blijk van wantrouwen tegenover de pensioenbeloftes van de overheid." - Stefaan Michielsen in De Tijd (23/09/2016).
Ben2 is offline   Met citaat antwoorden
Oud 30 maart 2013, 15:45   #914
Ben2
Schepen
 
Geregistreerd: 8 augustus 2012
Berichten: 412
Standaard George Soros

GEORGE SOROS:


"""""The current crisis marks the end of an era of credit expansion based on the dollar as the international reserve currency.’"""""
__________________
"De hoge spaarquote van de Belgen is één grote blijk van wantrouwen tegenover de pensioenbeloftes van de overheid." - Stefaan Michielsen in De Tijd (23/09/2016).
Ben2 is offline   Met citaat antwoorden
Oud 30 maart 2013, 15:47   #915
Vito
Europees Commissaris
 
Vito's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 29 juli 2010
Berichten: 6.423
Standaard

Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door Savatage Bekijk bericht
Goudbelievers moeten het net hebben van die angst. Doemprofeten zoals Gambassi of ben2 geloven nog altijd dat er een grote systeemcrash aan gaat komen en papieren geld waardeloos gaat worden. Zodra ze iemand zien die niet mee is met die these of die niet even bang als hun is voor een failliet beginnen ze te paniekeren. En dan krijg je van die zielige persoonlijke aanvallen zoals die van benny hierboven.
Savatage, ergens hebben ze een punt. Het gebrek aan discipline wat betreft geldcreatie is een probleem. Ik heb alleszins nog niemand horen de thesis ontkrachten dat geld schuld is en dit door het fractioneel bankieren erg moeilijk zal worden te volharden.

Maar hun leap of faith dat goud hét waardeopslagmiddel is, die maak ik niet mee.
Hun argumenten zijn te zwak. De ECB die goud naar marktwaarde op de balans zet, wat ben je daarmee? Dat het koopkracht bewaart? Historisch niet correct. Wanneer goud dan wel door het dak gaat? Binnen 10 jaar, als niemand hier het zich nog herinnert.

Maar mij lijkt het nuttiger om na te denken over een bewust monetair systeem
Vito is offline   Met citaat antwoorden
Oud 30 maart 2013, 15:53   #916
Ben2
Schepen
 
Geregistreerd: 8 augustus 2012
Berichten: 412
Standaard Steeds meer geld dat steeds minder beweegt.

http://www.marketupdate.nl/nieuws/co...inder-beweegt/

QUOTE:

"""""De twee bovenstaande grafieken zijn de voornaamste fundamentals waarop een verdere opwaardering van goud berust.""""""



.....


Ondertussen bevestigt de Nederlandse centrale bank topman Klaas Knot dat de onteigening van privé bankkrediet blijvend deel zal uitmaken van het " Europese vereffening beleid".
__________________
"De hoge spaarquote van de Belgen is één grote blijk van wantrouwen tegenover de pensioenbeloftes van de overheid." - Stefaan Michielsen in De Tijd (23/09/2016).
Ben2 is offline   Met citaat antwoorden
Oud 30 maart 2013, 15:57   #917
Ben2
Schepen
 
Geregistreerd: 8 augustus 2012
Berichten: 412
Standaard Jim Sinclair

JIM SINCLAIR


"""""There is a very quiet trend taking place where you see the reserves of gold rising, looking towards a 15% level. If you were to take a globe and get yourself a colored pencil and color in each country that has MARKED THEIR GOLD TO THE MARKET, you will understand why, eventually, even those that have manipulated us on the downside will be part and parcel with us on the upside.

GOLD is the only tool that is able to BALANCE THE BALANCE SHEETS of the offending deficit spending central banks. There is no other tool. Therefore, the tool (gold) will be used. It’s simply a fact, a reality, and it CANNOT BE DENIED""""
__________________
"De hoge spaarquote van de Belgen is één grote blijk van wantrouwen tegenover de pensioenbeloftes van de overheid." - Stefaan Michielsen in De Tijd (23/09/2016).

Laatst gewijzigd door Ben2 : 30 maart 2013 om 16:00.
Ben2 is offline   Met citaat antwoorden
Oud 30 maart 2013, 16:22   #918
Gambassi
Parlementsvoorzitter
 
Gambassi's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 1 juli 2012
Locatie: Lokeren
Berichten: 2.360
Standaard

Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door Vito Bekijk bericht
Dogma's zijn er dus niet alleen in de katholieke kerk...
Als je niet vat dat het €-concept gemaakt is om de $ te vervangen,
dan zie je de klepel niet hangen inderdaad.



GOLD is the only tool that is able to BALANCE THE BALANCE SHEETS of the offending deficit spending central banks.

There is no other tool.

Therefore, the tool (gold) will be used.

___


Alle centrale banken wereldwijd zijn zich aan het klaarzetten voor de shift.
(15% goud op de balans)

Als iedereen klaar is,
rest enkel de druk op de knop op een blauwe zondagavond.
Gambassi is offline   Met citaat antwoorden
Oud 30 maart 2013, 16:37   #919
Gambassi
Parlementsvoorzitter
 
Gambassi's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 1 juli 2012
Locatie: Lokeren
Berichten: 2.360
Standaard

Citaat:
xxx geloven nog altijd dat er een grote systeemcrash aan gaat komen
De systeemcrash is bezig jongen, of leefde gij op een onbewoond eiland ?

Ondertussen bevestigt de Nederlandse centrale bank topman Klaas Knot dat de onteigening van privé bankkrediet blijvend deel zal uitmaken van het " Europese vereffening beleid".

Onteigening van privé-bankkrediet :
dat zijn wel de mensen hun spaarcenten hé jongen.
Het systeem is blijkbaar niet meer wat het geweest is hé.
Hoe noemt ge een systeem waar ge onderaan de basis (= het vertrouwen) eronderuit trekt ?
Volgens U duidelijk een systeem in opbouw.
Gambassi is offline   Met citaat antwoorden
Oud 30 maart 2013, 17:05   #920
Gambassi
Parlementsvoorzitter
 
Gambassi's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 1 juli 2012
Locatie: Lokeren
Berichten: 2.360
Standaard

Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door Piero Bekijk bericht
Mooie vergelijking.

De waarde van goud is recht evenredig met geloof (het aantal gelovigen) in de waarde van goud. Zo ook de betekenis van de paus.
De waarde van een monetair systeem is recht evenredig met het vertrouwen in dit systeem.

Als dit systeem U zegt : geef ons maar uw spaarcentjes

(= na directe en indirecte belastingen,
na geleverde arbeid,
na betaling boetes en taksen)

wij gaan daar wel over oordelen hoeveel gij moogt overhouden -

hoelang gaat het (nog) duren voor U dit systeem niet meer vertrouwt ?

Tot de Paus U de zegen geeft ?
Gambassi is offline   Met citaat antwoorden
Antwoord



Regels voor berichten
Je mag niet nieuwe discussies starten
Je mag niet reageren op berichten
Je mag niet bijlagen versturen
Je mag niet jouw berichten bewerken

vB-code is Aan
Smileys zijn Aan
[IMG]-code is Aan
HTML-code is Uit
Forumnavigatie


Alle tijden zijn GMT +1. Het is nu 11:28.


Forumsoftware: vBulletin®
Copyright ©2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
Content copyright ©2002 - 2020, Politics.be