Politics.be Registreren kan je hier.
Problemen met registreren of reageren op de berichten?
Een verloren wachtwoord?
Gelieve een mail te zenden naar [email protected] met vermelding van je gebruikersnaam.

Ga terug   Politics.be > Themafora > Mobiliteit & verkeersveiligheid
Registreer FAQForumreglement Ledenlijst

Mobiliteit & verkeersveiligheid Een nieuw themaforum!

Antwoord
 
Discussietools
Oud 16 juni 2015, 21:03   #181
De schoofzak
Secretaris-Generaal VN
 
De schoofzak's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 4 juli 2004
Berichten: 82.096
Standaard

Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door Tavek Bekijk bericht
Liever iedereen eigenaar zodat ze niet meer naar de pijpen moeten dansen van huisbazen. Inderdaad.
Toen Steve Stunt, als leek in het sossendom maar wel doorgebroken wegens populair, dit voorstelde in de sossenkringen van oa de sociale huisvestingsmaatschappijen, hoorde men het donderen in Parijs.

Hun ideaal tot dan toe was puur communistisch: niemand in een eigen huis (foei, zo'n kapitalisme) maar alle arbeiders 'gebonden' aan een huisvestingsmaatschappij, liefst van sossenkleur.

Men is in het sossendom Vlaanderen precies Steve Stunt zijn schaarste goede ideeën aan het vergeten.

En ondertussen vergeet men dat Vlaanderen een regio is met een van de hoogste ratio's ter wereld waar gezinnen in hun eigen eigendom wonen.

.
__________________
Vlaanderen is niet van iedereen. Vlaanderen is enkel van hen die een inspanning doen om ertoe te behoren.

De grendel-grondwet moet wijken om eindelijk de broodnodige veranderingen te kunnen doorvoeren. Nadien kan de grondwet herstemd worden. Dat is nog gebeurd.

Ik heb de partij gesticht op drie lijnen: Vlaams en Europees, vrij en verantwoordelijk, en sterk en sociaal. Vandaag is dat de grondstroom in Vlaanderen. Geert Bourgeois (N-VA)
De schoofzak is offline   Met citaat antwoorden
Oud 17 juni 2015, 00:11   #182
Athelas
Minister
 
Geregistreerd: 12 oktober 2011
Berichten: 3.236
Standaard

Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door Tavek Bekijk bericht
Toch wel.
Met permissie maar bij belasting op loon heb je dankzij een paar tientallen mogelijke fiscale aftrekkingen en optellingen bij de belastingsvrije som en weet ik veel, geen gelijke belasting voor elke burger dus wordt loon NIET gelijk belast op deze manier. Vermits er bovendien schalen zijn, wordt de één zijn loon aan x procent globaal gezien belast terwijl een ander y procent zal betalen (wijkt dus zelfs af moesten situatie dezelfde zijn en enkel bruto loon verschillen).

Bedrijfswagens worden 100% onafhankelijk belast. Enige factoren zijn afhankelijk van de auto op zich, niet van de persoon op zich.

Beide situaties indachtig, zijn bedrijfswagens een eerlijkere manier van belastingen betalen. Ieder betaalt naargelang van het voordeel. Duurdere, meer vervuilendere wagen -> meer bijdrages.

Dat is bij loonschalen even zeer waar maar daar zit je ook nog eens met andere factoren. Dus ofwel is de auto eerlijk belast, ofwel zijn ze alle twee oneerlijk naar mijn mening.
Athelas is offline   Met citaat antwoorden
Oud 17 juni 2015, 00:24   #183
Athelas
Minister
 
Geregistreerd: 12 oktober 2011
Berichten: 3.236
Standaard

Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door brother paul Bekijk bericht
dat is ook juist
VZW's 0euro belasting
Vennootschap 20% belasting
Auteursvergoeding 0%
Onkostenvergoeding 0%
Fietsvergoeding 0%
Maaltijdcheques 0%
etc
We maken er echt een soepje van
beter een flat tax van 20% en al die posten eruit zwieren inderdaad


Voor diegene die beweren dat auto's niet belast worden

Belasting op benzine is du s50% aftrekbaar van bedrijfsinkomsten belast arato van 25-30% terwijl benzine dus wel de volledige 75% belast... wordt...
Dus in feite recupereert het bedrijf 15% van de aftrekbare som en 10% van de BTW of zeg en schrijf de firma betaalt zijn benzine/diesel 25% goedkoper dan moest ze die afschrijving niet doen. En moet wel op die 49% ophoesten voor de staat
Dus nogmaals wie zegt er dat auto's in de privé niet belast worden ?? Waar halen die fantasten die niet kunnen rekenen dat uit ?
Inderdaad, het is alles of niets. Enkel focussen op de bedrijfswagens, tjah, das makkelijk als je er zelf geen hebt hé. Maaltijdcheques, verzekeringen (hopsi, groep), vergoedingen openbaar vervoer etc. Ook allemaal weg dan maar en enkel alles betalen met netto loon. Is er dan nog iemand voorstander?

Laatst gewijzigd door Athelas : 17 juni 2015 om 00:25.
Athelas is offline   Met citaat antwoorden
Oud 17 juni 2015, 07:50   #184
Drosamadaris
Minister
 
Geregistreerd: 2 februari 2014
Berichten: 3.755
Standaard

Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door Tavek Bekijk bericht
Dat progressieve belastingstelsel is voor iedere werknemer hetzelfde mijn beste. Maar men licht de bedrijfswagen er toevallig wel uit.
Die bedrijfswagen is ook voor iedereen hetzelfde. Het verschil is gewoon of je er een krijgt of niet.
Drosamadaris is offline   Met citaat antwoorden
Oud 17 juni 2015, 10:36   #185
Drosamadaris
Minister
 
Geregistreerd: 2 februari 2014
Berichten: 3.755
Standaard

Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door brother paul Bekijk bericht
hoe maak je dat onderscheid ? IK vraag mij altijd af, hoe weet je nu of een Ford Mondeo Break een salariswagen is of een vertegenwoordigerwagen ?
Hoe meet je dat ?
Simpel, dat meet je niet, dat hangt gewoon vast aan de functie die je doet.
Een vertegenwoordiger, die heeft een functiewagen. Een rol die continue van locatie A naar B moet, die heeft een functiewagen. Een rol die zo geen fratsen moet uithalen, die heeft een salariswagen. En daar is niks verkeerd mee. Dat maakt deel uit van het salaris, binnen de wetmatigheden die zijn opgesteld (wetmatigheden die er gekomen zijn omwille van de verstikkende fiscale druk).

Citaat:
Bovendien als iemand een 'salariswagen' krijgt voor zijn werk, dan in hetzelfde geval is zijn woon werk verkeer zijn verplaatsing privatief te betalen. Ovedrijft hij in auto door te grote PK's dan ook is zijn wagen terug nog extra privatief belast.
Die wagens zijn vandaag al belast, dat klopt.

Citaat:
En blijkbaar is het dan normaal in dat geval dat die persoon 0 km voor de firma rijdt, dat hij dus al zijn plezierritjes tijdens de weekend boekt als ritjes voor de firma ??
Die moet niks boeken, die heeft die wagen gewoon en kan daar mee rijden wat ie wil; dat is dan ook het concept van een salariswagen.

Citaat:
Ik denk echt niet dat er veel mensen zijn die een 'salaris'wagen krijgen. Dat heb ik echt nog niet veel gezien
Er zijn er genoeg; maar dat is geen probleem.

Citaat:
Ok, toegegeven, boekhouding gebeurt op buro, dat is salariswagen. Maar een pak van die personen tuffen nogal dikwijls een pak kilometers voor hun werk maar bon vanuit brussel is dat allemaal gemakkelijk te bepalen
Er zijn er massa's die een wagen krijgen als deel van hun salaris.
Alleen is dat niet ok voor het afgunst-socialisme.
Drosamadaris is offline   Met citaat antwoorden
Oud 17 juni 2015, 21:03   #186
Blue Sky
Europees Commissaris
 
Geregistreerd: 1 januari 2008
Berichten: 7.471
Standaard

Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door SanderK Bekijk bericht
Ik moet zeggen, ik vind het moedig hoe je nog altijd rotsvast jouw eigen ideeën blijft verkondigen op dit forum.
Je voert een soort van eenzame strijd soms, heb ik het gevoel
Tja, ik heb een brede kijk op het mobiliteitsvraagstuk zonder dat ik daarbij gehinderd ben door de auto-dwangbuis neurose waarvan vele Vlamingen last hebben. Zij bekijken het hele gebeuren enkel vanuit hun auto en hebben daardoor een erg enggeestige en beperkte kijk op het hele verhaal.

Dit zijn trouwens niet enkel mijn ideeën, maar deze van nagenoeg alle specialisten.
__________________
Ignorance is bliss
Blue Sky is offline   Met citaat antwoorden
Oud 17 juni 2015, 21:09   #187
Micele
Secretaris-Generaal VN
 
Micele's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 18 mei 2005
Locatie: Limburg
Berichten: 52.826
Standaard

Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door Blue Sky Bekijk bericht
Tja, ik heb een brede kijk op het mobiliteitsvraagstuk# zonder dat ik daarbij gehinderd ben door de auto-dwangbuis neurose waarvan vele Vlamingen last hebben.
Bron ?

Citaat:
Zij bekijken het hele gebeuren enkel vanuit hun auto en hebben daardoor een erg enggeestige# en beperkte kijk op het hele verhaal.
Bron ?

Citaat:
Dit zijn trouwens niet enkel mijn ideeën #, maar deze van nagenoeg alle specialisten # .
Bron ? en graag bewijs van "specialist". LOL.

# Remember een staaltje van jouw specialisatie en nagenoeg alle specialisten van uw soort:
http://forum.politics.be/showthread.php?t=210887

Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door Blue Sky Bekijk bericht
Autorijden is gevaarLIJK

http://www.hln.be/hln/nl/957/Binnenl...dhtml?show=art

Steen doodt vader van vier: parket vraagt plaatsing minderjarige daders

In Marcinelle bij Charleroi is afgelopen nacht een 34-jarige automobilist overleden nadat een steen vanop een brug naar beneden werd gegooid op de A503. De steen ging door de voorruit van de bestelwagen van de man. Het slachtoffer, vader van vier kinderen, was op slag dood. ...]
__________________
De vuile waarheid over ICE, Nederlandse versie: https://www.youtube.com/watch?v=kekJgcSdN38

Laatst gewijzigd door Micele : 17 juni 2015 om 21:28.
Micele is offline   Met citaat antwoorden
Oud 17 juni 2015, 21:26   #188
Tavek
Banneling
 
 
Geregistreerd: 11 januari 2004
Berichten: 66.569
Standaard

Rij sochtends eens naar Brussel of Antwerpen. Of omgekeerd savonds.

Enough said. Zonder bedrijfswagens gingen veel meer mensen ofwel bij het werk wonen, ofwel carpoolen, ofwel via het openbaar vervoer.

En ja die paar %'en kunnen het verschil maken tussen rijden en stilstaan.
Tavek is offline   Met citaat antwoorden
Oud 17 juni 2015, 21:31   #189
De schoofzak
Secretaris-Generaal VN
 
De schoofzak's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 4 juli 2004
Berichten: 82.096
Standaard

Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door Tavek Bekijk bericht
Rij sochtends eens naar Brussel of Antwerpen. Of omgekeerd savonds.

Enough said. Zonder bedrijfswagens gingen veel meer mensen ofwel bij het werk wonen, ofwel carpoolen, ofwel via het openbaar vervoer.

En ja die paar %'en kunnen het verschil maken tussen rijden en stilstaan.
Dat klopt.

Zorg er dus voor dat werkgevers en werknemers meer logische keuzes gaan maken.
Verlaag de lasten op arbeid, en je moet al die onnozele dinges als maaltijdseks , ecoseks, ... zelfs niet meer afschaffen. Want ze zullen zichzelf elimineren.

.
__________________
Vlaanderen is niet van iedereen. Vlaanderen is enkel van hen die een inspanning doen om ertoe te behoren.

De grendel-grondwet moet wijken om eindelijk de broodnodige veranderingen te kunnen doorvoeren. Nadien kan de grondwet herstemd worden. Dat is nog gebeurd.

Ik heb de partij gesticht op drie lijnen: Vlaams en Europees, vrij en verantwoordelijk, en sterk en sociaal. Vandaag is dat de grondstroom in Vlaanderen. Geert Bourgeois (N-VA)
De schoofzak is offline   Met citaat antwoorden
Oud 17 juni 2015, 21:39   #190
Tavek
Banneling
 
 
Geregistreerd: 11 januari 2004
Berichten: 66.569
Standaard

Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door De schoofzak Bekijk bericht
Dat klopt.

Zorg er dus voor dat werkgevers en werknemers meer logische keuzes gaan maken.
Verlaag de lasten op arbeid, en je moet al die onnozele dinges als maaltijdseks , ecoseks, ... zelfs niet meer afschaffen. Want ze zullen zichzelf elimineren.

.
Ambtenaren afdanken ? Of hun pensioenen verlagen ? Of de uitkeringen (de laagste van W-Europa) kortwieken ?

Want dan ga je het in de uitgaven zoeken. Voor mij is dat heel erg goed, maar ik ben nog geen politieker tegen gekomen die dat zou durven.

De bedrijfswagens zijn een pragmatischer doel om eerlijker en groener te belasten.

Laatst gewijzigd door Tavek : 17 juni 2015 om 21:40.
Tavek is offline   Met citaat antwoorden
Oud 18 juni 2015, 10:31   #191
Blue Sky
Europees Commissaris
 
Geregistreerd: 1 januari 2008
Berichten: 7.471
Standaard

Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door Micele Bekijk bericht
Bron ?
Welke wil je hebben?

http://www.standaard.be/cnt/dmf20130917_075

http://www.knack.be/nieuws/belgie/be...mal-96565.html


Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door Micele Bekijk bericht
Bron ?
Oorzaak / gevolg van voorgaande. Tunnelvisie. Vakidiotie. Welgekend fenomeen bij mensen die dag in dag uit hetzelfde doen.


Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door Micele Bekijk bericht
Bron ? en graag bewijs van "specialist". LOL.
Welke wil je hebben?

http://www.gva.be/cnt/aid1521325/oes...id-is-een-ramp

http://www.knack.be/nieuws/auto/bedr...al-136351.html


Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door Micele Bekijk bericht
# Remember een staaltje van jouw specialisatie en nagenoeg alle specialisten van uw soort:
http://forum.politics.be/showthread.php?t=210887
Naast de kwestie. Mensen zonder argumenten schieten graag op de boodschapper in een poging om de boodschap te ondermijnen.
__________________
Ignorance is bliss

Laatst gewijzigd door Blue Sky : 18 juni 2015 om 10:31.
Blue Sky is offline   Met citaat antwoorden
Oud 18 juni 2015, 10:48   #192
Drosamadaris
Minister
 
Geregistreerd: 2 februari 2014
Berichten: 3.755
Standaard

Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door Tavek Bekijk bericht
Rij sochtends eens naar Brussel of Antwerpen. Of omgekeerd savonds.

Enough said. Zonder bedrijfswagens gingen veel meer mensen ofwel bij het werk wonen, ofwel carpoolen, ofwel via het openbaar vervoer.

En ja die paar %'en kunnen het verschil maken tussen rijden en stilstaan.
Laat ons daar maar eens goed mee lachen
Drosamadaris is offline   Met citaat antwoorden
Oud 18 juni 2015, 11:39   #193
Micele
Secretaris-Generaal VN
 
Micele's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 18 mei 2005
Locatie: Limburg
Berichten: 52.826
Standaard

Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door Blue Sky Bekijk bericht
Losse veralgemingen en gedeeltelijk totaal onwaar.
Maar jij huilt graag mee met de prutsende overheid.

Niemand van onze buurlanden rijdt minder kilometers per jaar als Vlaamse benzinewagenrijders, daar lees je dus niets van.

Ze (beleid) zouden zich beter afvragen waarom de gemiddelde Vlaming zoveel de diesel-auto neemt. Maar dat komt natuurlijk als een boemerang in hun eigen gezicht terug: het infrastructureel falen van het Belgisch-Vlaams mobiliteitsbeleid dat sinds 1990 niets of amper iets veranderd heeft. Tenzij het nog meer pesten van de automobilist door verkeerremmende maatregelen en afsluiten/belemmeren van bestaande wegen. Ook het degraderen van de capaciteit van hoofdwegen naar secundaire wegen en gemeentewegen, en niet te zorgen voor een ontlastings alternatief rond de stadskern of dorpskern. Buiten eerder pestborden te plaatsen heb ik maar weinig gezien, enkele uitzonderingen bestaan er wel, maar die moet je al zoeken met een vergrootglas.

Dat misbeleid wat helemaal geen extra-rekening houdt met de bevolkingsgroei. Welke mobiliteitsalternatieven biedt de overheid dan wel aan ? De fiets (want sneller als de bus) maar met het laden en vervoeren en comfort en snelheid hapert het...

Citaat:
Oorzaak / gevolg van voorgaande. Tunnelvisie. Vakidiotie. Welgekend fenomeen bij mensen die dag in dag uit hetzelfde doen.
Tja, te nemen of te laten. Het is natuurlijk simpel en goedkoop de fout gewoon bij een mobiliteitsgroep te leggen om hun eigen onbekwaamheid te verdoezelen.

Tja, dat is kritiek aan ons mobiliteitsbeleid dank U voor de bevestiging wat ik hierboven schreef.

Citaat:
Naast de kwestie. Mensen zonder argumenten schieten graag op de boodschapper in een poging om de boodschap te ondermijnen.
Neen mensen met argumenten die raak schieten en jouw blinde specialisatie op al wat met vier wielen rijdt te demoniseren.

De gemiddelde Vlaming met een benzinewagen legde 8709 km per jaar af in 2011 en dalende tendens, in 2006 was dat nog 9800 km en in 1990 zou dat nog > 12.000 km/jaar geweest zijn.
Soit, voor gans Belgie legde de gemiddelde benzinewagen in 2011 8791 km/j af. Diesel 19.595 km/jaar bron onderaan.

http://www.mobilit.belgium.be/nl/bin...466-224870.pdf

Toon me eens de buurlanden die minder kms afleggen met een benzinewagen ! Zelfs bij dieselwagens heb ik twijfel...
Even checken bvb NL
Citaat:
Benzine 10.680 km/jaar in 2011, 10.554 km/j in 2013.
Diesel 23.057 km/j in 2011, 23.283 km/j in 2013.
http://statline.cbs.nl/Statweb/publi...=(l-11)-l&VW=T

Maar je hoeft het niet op te zoeken het staat in de Belgische pdf ook, dus de onwaarheden uit de media worden uitgeklaard:
page 21:
Citaat:
7 Vergelijking met andere landen (personenwagens)
7.1 Europa
Het aantal jaarlijks afgelegde kilometers per personenwagen is geen indicator die standaard in alle landen te verkrijgen is. De ACEA (European Automobile Manufacturers’ Association) schat het gemiddelde voor de Europese Unie op basis van de beschikbare gegevens, en komt hierbij voor 2008 aan 14 000 km per jaar.7
Dit is dus 11 % minder dan de Belgische personenwagens (15 690 km/jaar).

7.2 Nederland
In Nederland geeft het Centraal Bureau voor de Statistiek volgende cijfers voor personenwagens in 2011:
Alle brandstofsoorten: 13 260 km/jaar
Diesel: 23 252 km/jaar
Benzine: 10 795 km/jaar

De Nederlandse personenwagens reden in 2011 dus gemiddeld 14 % minder dan de Belgische. Toch ligt het gemiddelde voor zowel dieselwagens als voor benzinewagens in Nederland hoger. In Nederland is het aandeel dieselwagens in het wagenpark echter veel kleiner (17 %) dan in België (62 %, tabel blz. 11).
7.3 Frankrijk
In Frankrijk geeft l‘Union Routière de France volgende benaderende cijfers voor personenwagens in 2010:
Alle brandstofsoorten: 13 000 km/jaar
Diesel: 16 000 km/jaar
Benzine: 9 000 km/jaar
Ook de Franse personenwagens reden in 2010 dus significant minder dan de Belgische. Het aandeel dieselwagens in Frankrijk (60 %) ligt iets lager dan in België.

Citaat:
http://www.mobilit.belgium.be/nl/bin...466-224870.pdf page 18 tabel bovenaan, grafiek eronder

België 2005 2006 2007 2008 2009 2010 2011
aantal dieselwagens 2 416 818 2 570 671 2 730 958 2 903 238 3 038 521 3 181 017 3 341 077
jaarlijkse km per dieselwagen 20 278 20 087 20 376 20 233 20 254 19 991 19 595
totaal km dieselwagens (miljard) 49,01 51,64 55,65 58,74 61,54 63,59 65,47
aandeel km dieselwagens 64,9% 67,8% 71,2% 73,9% 75,6% 77,0% 78,2%
aantal benzinewagens 2 422 338 2 330 471 2 247 799 2 161 807 2 092 472 2 038 102 2 012 531
jaarlijkse km per benzinewagen 10 466 10 060 9 595 9 181 9 133 8 983 8 791
totaal km benzinewagens (miljard) 25,35 23,44 21,57 19,85 19,11 18,31 17,69
aandeel km benzinewagens 33,6% 30,8% 27,6% 25,0% 23,5% 22,2% 21,1%
aantal wagens op LPG 60 413 56 189 51 026 46 587 42 485 37 534 33 598
jaarlijkse km per wagen op LPG 19 879 20 044 18 463 18 337 17 763 17 610 17 062
totaal km wagens op LPG (miljard) 1,20 1,13 0,94 0,85 0,75 0,66 0,57
aandeel km wagens op LPG 1,6% 1,5% 1,2% 1,1% 0,9% 0,8% 0,7%
Tot zover de leugens uit de Knack:

Citaat:
24 procent meer dan Nederlanders

Bekijken we ons rijgedrag internationaal, dan blijkt dat de Belg per jaar gemiddeld 17 procent meer kilometer aflegt dan het Europese gemiddelde. Kijken we naar onze directe buren, dan zien we dat de Belg 18 procent meer met de auto rondtoert dan de Fransen en zelfs 24 procent meer dan de Nederlanders. (Belga/AVE)


http://www.knack.be/nieuws/belgie/be...mal-96565.html
was dat niet jouw bron ? LOL.
__________________
De vuile waarheid over ICE, Nederlandse versie: https://www.youtube.com/watch?v=kekJgcSdN38

Laatst gewijzigd door Micele : 18 juni 2015 om 11:42.
Micele is offline   Met citaat antwoorden
Oud 18 juni 2015, 12:50   #194
PORSCHE
Staatssecretaris
 
Geregistreerd: 15 oktober 2014
Berichten: 2.667
Standaard

Al dikwijls gezegd. Ik heb meerdere wagens die fiscaal worden ingebracht. Eén ervan is zelfs nu een ware aftrekpost zonder 1 euro VAA (staat stil als belegging maar wordt wel boekhoudkundig afgeschreven). Maar schaffen ze morgen heel dat fiscaal gunstregime van cadeau's met bedrijfswagens af dan vloek ik maar zal ik ook juichen. Ik ben VOOR afschaffing van heel het fiscaal systeem van bedrijfswagens. Heel simpel : een bedrijfswagen mag een bedrijf kopen/leasen maar 0% in de Boekhouding in te brengen. Natuurlijk gaat het nooit zo ver gaan dus als alternatief zou ik voorstellen: bedrijfswagens mogen nog aan allemaal hetzelfde 50% fiscaal voordeel (alles dus ook lichte vracht) en maximum aankoopbedrag van 25.000 euro en een CO uitstoot van 99 g.
PORSCHE is offline   Met citaat antwoorden
Oud 18 juni 2015, 13:04   #195
De schoofzak
Secretaris-Generaal VN
 
De schoofzak's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 4 juli 2004
Berichten: 82.096
Standaard

Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door Tavek Bekijk bericht
Ambtenaren afdanken ? Of hun pensioenen verlagen ? Of de uitkeringen (de laagste van W-Europa) kortwieken ?

Want dan ga je het in de uitgaven zoeken. Voor mij is dat heel erg goed, maar ik ben nog geen politieker tegen gekomen die dat zou durven.

De bedrijfswagens zijn een pragmatischer doel om eerlijker en groener te belasten.
Zijn onze uitkeringen de laagste van W-Europa ?
Da kannie ! Na decennia van sossen in de meerderheid, en na zo lang Di Rupo !!

.
__________________
Vlaanderen is niet van iedereen. Vlaanderen is enkel van hen die een inspanning doen om ertoe te behoren.

De grendel-grondwet moet wijken om eindelijk de broodnodige veranderingen te kunnen doorvoeren. Nadien kan de grondwet herstemd worden. Dat is nog gebeurd.

Ik heb de partij gesticht op drie lijnen: Vlaams en Europees, vrij en verantwoordelijk, en sterk en sociaal. Vandaag is dat de grondstroom in Vlaanderen. Geert Bourgeois (N-VA)
De schoofzak is offline   Met citaat antwoorden
Oud 18 juni 2015, 14:01   #196
Socialisme=diefstal
Burger
 
Geregistreerd: 7 september 2009
Berichten: 199
Standaard

Weet u, het kan me eigenlijk geen hol meer schelen.
Rekeningrijden, extra belasten van bedrijfswagen, ... u doet maar. Voor elk probleem bestaat een oplossing en desnoods ga ik een auto in het buitenland huren en vraag ik dat ze de factuur als "diesnten" omschrijven, dan kan ik ze nog 100% aftrekken ook.

Zolang er niet ten gronde wordt nagedacht over een totaal beleid speel ik niet mee.

Voor alle duidelijkheid:

- Mensen gaan niet verhuizen naar een plaats dichter bij hun werk, heeft u de kosten voor de aankoop van een huis al gezien? 10% op een aankoop van een modaal huis van 250.000 is 25.000€. Daar kan je al wat kilometers mee belasten.

- Het openbaar vervoer opsturen; Ja. Daar w�*l ik het zelfs niet meer over hebben. OV=kut, punt.

- Salariswagens: alleen de term al duidt op afgunst. "Als ik het niet heb mag jij het ook niet hebben". Exact dezelfde redenering voor de progressieve belastingsschalen. "Jij bent rijker dus ik ga dieper in je zakken zitten". Braaaaaaaak.

- Rekeningrijden? Ok, maar dan wil ik ook rekening-socialezekerheid en rekening-justitie en rekening-gebruik van openbaar vervoer. De verbruiker betaalt. Eerlijk is eerlijk.

Dé oplossing?
- Schaf alle belastingen op de aankoop van een huis af en belast de meerwaarde die je creëert op de verkoop.
- Vlaktaks
- Investeer in andere vormen van mobiliteit, zoals eenzitters voor pendelaars, vrachtvervoer scheiden van personenvervoer, zelfrijdende voertuigen, een metronet over heel vlaanderen (dat eigenlijk maar een zakdoek groot is)
- Het aan banden leggen van de macht van vakbonden om verkeer te verstoren. Voor mijn part mogen ze dagelijks op het paleizenplein gaan protesteren maar hoe meer ze het verkeer belemmeren, hoe meer ik zin heb om er gewoon op te schieten, de eikels.
Socialisme=diefstal is offline   Met citaat antwoorden
Oud 18 juni 2015, 14:42   #197
Tavek
Banneling
 
 
Geregistreerd: 11 januari 2004
Berichten: 66.569
Standaard

Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door De schoofzak Bekijk bericht
Zijn onze uitkeringen de laagste van W-Europa ?
Da kannie ! Na decennia van sossen in de meerderheid, en na zo lang Di Rupo !!

.
Naast de sossen hebben ook de liberalen en de kaloten mee aan de macht gezeten beste schoofzak.

En nu de nationalisten. En wat blijkt: ze doen het geen haar beter. Het is gewoon een continuiteit van Di Rupo.
Tavek is offline   Met citaat antwoorden
Oud 18 juni 2015, 14:45   #198
JBM
Staatssecretaris
 
Geregistreerd: 17 oktober 2012
Berichten: 2.990
Standaard

Tuurlijk gaat het afschaffen van bedrijfswagens de files niet oplossen. Dan nog zullen die mensen naar hun werk moeten rijden. En waarom pendelen zovelen naar Brussel of Antwerpen? Niet omdat ze een wagen krijgen maar omdat daar het werk te vinden is.

En verhuizen? Met de verkoop van je huis in pakweg Limburg heb je nog niet eens de helft van het geld om een woonst in Antwerpen of Brussel aan te schaffen. Dan laten we de taksen nog even buiten beschouwing.
JBM is offline   Met citaat antwoorden
Oud 18 juni 2015, 14:54   #199
Tavek
Banneling
 
 
Geregistreerd: 11 januari 2004
Berichten: 66.569
Standaard

Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door JBM Bekijk bericht
Tuurlijk gaat het afschaffen van bedrijfswagens de files niet oplossen. Dan nog zullen die mensen naar hun werk moeten rijden. En waarom pendelen zovelen naar Brussel of Antwerpen? Niet omdat ze een wagen krijgen maar omdat daar het werk te vinden is.

En verhuizen? Met de verkoop van je huis in pakweg Limburg heb je nog niet eens de helft van het geld om een woonst in Antwerpen of Brussel aan te schaffen. Dan laten we de taksen nog even buiten beschouwing.
Die 10 % tax op woningen is inderdaad een pijnlijk punt. In andere landen is de mobiliteit voor een job (kwa wonen) veel groter dan bij ons. Net omwille van die reden: je scheurt je broek aan een aankoop/verkoop.

Echter mij is het niet helemaal duidelijk waarom een niet nader gedefinieerd IT bedrijf in Brussel, gelegen vlakbij een station, nog steeds alle werknemers een bedrijfswagen aanbiedt. Met als gevolg dat alle werknemers met de wagen komen. Indien die firmawagen er niet was, kan ik mij inbeelden dat ze veel meer met de trein kwamen.
Tavek is offline   Met citaat antwoorden
Oud 18 juni 2015, 15:22   #200
Bartjeuh
Banneling
 
 
Geregistreerd: 8 juni 2010
Locatie: Aan de kust
Berichten: 1.916
Standaard

Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door Tavek Bekijk bericht
Echter mij is het niet helemaal duidelijk waarom een niet nader gedefinieerd IT bedrijf in Brussel, gelegen vlakbij een station, nog steeds alle werknemers een bedrijfswagen aanbiedt.
Omdat ze anders geen IT'ers zouden vinden die bereid zijn om voor hen te komen werken, tiens. Ongeacht de ligging van het bedrijf of de nabijheid van openbaar vervoer. Volgens het (intussen helaas maar al te ingeburgerde) principe "Een IT-job = inclusief salariswagen".
Bartjeuh is offline   Met citaat antwoorden
Antwoord



Regels voor berichten
Je mag niet nieuwe discussies starten
Je mag niet reageren op berichten
Je mag niet bijlagen versturen
Je mag niet jouw berichten bewerken

vB-code is Aan
Smileys zijn Aan
[IMG]-code is Aan
HTML-code is Uit
Forumnavigatie


Alle tijden zijn GMT +1. Het is nu 21:31.


Forumsoftware: vBulletin®
Copyright ©2000 - 2025, Jelsoft Enterprises Ltd.
Content copyright ©2002 - 2020, Politics.be