Politics.be Registreren kan je hier.
Problemen met registreren of reageren op de berichten?
Een verloren wachtwoord?
Gelieve een mail te zenden naar [email protected] met vermelding van je gebruikersnaam.

Ga terug   Politics.be > Algemeen > Buitenland
Registreer FAQForumreglement Ledenlijst

Buitenland Internationale onderwerpen, de politiek van de Europese lidstaten, over de werking van Europa, Europese instellingen, ... politieke en maatschappelijke discussies.

Antwoord
 
Discussietools
Oud 19 oktober 2019, 08:45   #22021
Anna List
Banneling
 
 
Geregistreerd: 28 september 2004
Berichten: 106.558
Standaard

Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door jogo Bekijk bericht
Veroordeelde politici, geen politieke gevangenen, snap je?
De Standaard omschrijft het zo :

Citaat:
Het Spaanse Hooggerechtshof sprak afgelopen maandag gevangenisstraffen tot 13 jaar uit tegen negen boegbeelden van de Catalaanse separatistische strijd, voor hun rol bij het illegale onafhankelijkheidsreferendum van 1 oktober 2017.
dat is ronduit problematisch, voor Spanje en de EU welteverstaan.
Anna List is offline   Met citaat antwoorden
Oud 19 oktober 2019, 08:49   #22022
Anna List
Banneling
 
 
Geregistreerd: 28 september 2004
Berichten: 106.558
Standaard

Citaat:
Spanje kweekt zelf independentistas

De grote Barcelonese boulevards kleurden rood, geel en blauw, de kleuren van de Catalaanse onafhankelijkheidsvlag. Vanuit alle hoeken van Catalonië waren de betogers gekomen, om te protesteren tegen het arrest van het Hooggerechtshof dat negen bekende gezichten van de Catalaanse onafhankelijkheidsbeweging voor jaren in de cel zet. De ‘Marxe per la Llibertat (de mars voor de vrijheid, red.) bracht volgens de politie een half miljoen mensen naar Catalonië. De or?*ganisatoren spreken van ruim een miljoen.
‘Hier stappen veel mensen mee die zich tot voor kort nooit independentista genoemd zouden hebben. Maar de manier waarop Madrid ons de mond probeert te snoeren, heeft velen aan het denken gezet’, zegt Joan Roa (32). Hij vertelt hoe zijn ouders, die nooit op de separatistische partijen stemden, van mening veranderden nadat ze de beelden hadden gezien van het brute optreden van de Spaanse politie tijdens het onafhankelijkheidsreferendum in oktober 2017. ‘De Spaanse overheid is de beste machine om independentistas te produceren.’
https://www.standaard.be/cnt/dmf20191018_04670885

de longread :

Citaat:
Reportage Vanuit heel Catalonië trekken betogers naar Barcelona
‘Spanje kweekt zelf independentistas’
Honderdduizenden betogers vanuit heel Catalonië zijn vrijdag naar Barcelona afgezakt om te betogen tegen de veroordeling van de leiders van de separatistische beweging. Ze willen amnestie voor de gevangenen en onafhankelijkheid voor hun regio. Een vredevolle mars die eindigde in rellen.
Rechter sluit Tsunami Democr?*tic Lees verder onderaan


Corry Hancké, Foto’s Eva Parey
Barcelona‘Bescherm jezelf goed als je naar de mars in Bar?*celona gaat’, circuleerde vrijdag op Twitter. Het was duidelijk dat er rellen zouden komen. En ja hoor, terwijl honderdduizenden mensen vreedzaam door de straten van Barcelona trokken, kregen brandende vuilnisbakken en chargerende politie alle aandacht. De betogers wisten zelfs niet dat elders – voorspelbaar: aan de prefectura van de nationale politie – het vuur was losgebarsten.
De grote Barcelonese boulevards kleurden rood, geel en blauw, de kleuren van de Catalaanse onafhankelijkheidsvlag. Vanuit alle hoeken van Catalonië waren de betogers gekomen, om te protesteren tegen het arrest van het Hooggerechtshof dat negen bekende gezichten van de Catalaanse onafhankelijkheidsbeweging voor jaren in de cel zet. De ‘Marxe per la Llibertat (de mars voor de vrijheid, red.) bracht volgens de politie een half miljoen mensen naar Catalonië. De or?*ganisatoren spreken van ruim een miljoen.
‘Hier stappen veel mensen mee die zich tot voor kort nooit independentista genoemd zouden hebben. Maar de manier waarop Madrid ons de mond probeert te snoeren, heeft velen aan het denken gezet’, zegt Joan Roa (32). Hij vertelt hoe zijn ouders, die nooit op de separatistische partijen stemden, van mening veranderden nadat ze de beelden hadden gezien van het brute optreden van de Spaanse politie tijdens het onafhankelijkheidsreferendum in oktober 2017. ‘De Spaanse overheid is de beste machine om independentistas te produceren.’
‘De grondwet was goed voor de eerste periode na de dictatuur, maar het wordt tijd dat we haar herzien’
Philippe Carton
Betoger met Belgische roots
De jonge professor psychologie aan de universiteit van Girona is doodop. Hij heeft meer dan honderd kilometers gestapt en zijn voeten weigeren dienst. De mars waarin hij meestapt, is er een van vijf die vanop verschillende plekken in Catalonië vertrokken. ?*Vrijdagochtend, op de dag dat de independentistas een staking hadden uitgeroepen, arriveerden ze in Barcelona. De grote mars moest Madrid en Europa tonen dat de Catalaanse separatisten zich niet laten kisten. Joan kreunt. Als zijn voeten het maar uithouden.
Vlees en bonen
De weg van Girona naar Barcelona was één feest. In elk dorp waar ze passeerden, kwamen ?*independentistas ze tegemoet met vlaggen en spandoeken, gsm’s in de aanslag om foto’s van deze historische mars te maken. In de dorpen waar rond etenstijd halt gehouden werd, stonden de borden klaar.
De inwoners van Arenys de Munt bijvoorbeeld hadden bonen en vlees klaargemaakt. De komst van de mars was belangrijk voor hen: tien jaar geleden vond daar het allereerste onafhankelijkheidsreferendum plaats. Dat wordt nu vaak bestempeld als de start van de onafhankelijkheidsstrijd van de Catalanen.


Philippe Carton (57) weet nog niet of hij de meet zou halen of dat zijn artritis zal opspelen. Je kunt hem, met zijn Belgische vlag, zo uit de massa halen. De Franstalige Belg woont sinds 1965 in Spanje, toen zijn ouders ten tijde van Franco in een fabriek kwamen werken. Nu is hij een vurige verdediger van de Catalaanse identiteit. Ook Carton noemt zich pas sinds die bewuste 1 oktober een Independentista. ‘Ik zag de repressie op de video’s. Het gebeurde in het dorp waar ik mensen kende. Ik herkende ze op de beelden.’
Vooraan in de stoet rijden stoere motards. Daarna volgen enkele fietsers en een autootje met op het dak een man in de boeien. Daarna komen een groot ‘LLibertat’-spandoek, tientallen rood-geel-blauwe vlaggen en tienduizenden marcheerders. Jong en oud, met dreadlocks of kalend, in goedkope kleren of op gloednieuwe ?*sneakers.
Timmerman Josep Morral (53) heeft een roze T-shirt aan met daarop de ijkmomenten van de Catalaanse onafhankelijkheidsstrijd: 9 november (2014), het eerste niet-officiële onafhankelijkheidsreferendum nadat het Grondwettelijk Hof een officieel plebisciet verboden had, 27 september (2015), de dag dat de separatistische partijen de regionale verkiezingen wonnen met de ?*belofte van een referendum, 3 oktober (2017): de uithaal van koning Felipe naar de separatisten, 27 oktober (2017): het moment waarop Puigdemont de onafhankelijkheid van Catalonië – eventjes – uitriep. En waarvoor staat ‘21D’? De mannen kijken elkaar vragend aan, ze weten het niet. ‘Tja, er is ook al zoveel gebeurd’, zegt Morral vergoelijkend.
Alles begon met
nieuw statuut


Te voet, per fiets, auto of tractor: als het maar richting Barcelona gaat.
Het Catalaanse onafhankelijkheidsstreven begon vrij laat, na de dood van Franco. Jarenlang werd de onafhankelijkheid maar door een kleine minderheid geëist, maar het aantal voorstanders groeide exponentieel tussen 2011 en 2013, blijkt uit een onderzoek van het Centro de Estudios de Opinión (CEO) van de Genera?*litat. In 2010 had het Grondwettelijk Hof – op vraag van de Partido Popular – een nieuw statuut voor de Catalaanse regio in de ijskast gezet. Dat had tot veel wrevel geleid bij de Catalanen. In veel dorpen werden vrijblijvende referenda georganiseerd over de vraag of Catalonië dan toch maar niet ?*onafhankelijk moest worden. In die sfeer organiseerden de cul?*turele separatistische organisaties in 2012 voor het eerst de ?*Diada, de Catalaanse feestdag. Honderdduizenden kwamen toen met de Catalaanse onafhankelijkheidsvlag op straat. Dat was het moment waarop de toenmalige minister-president besliste om het independentisme op de politieke kaart te zetten. Had Cata?*lonië in 2010 zijn nieuwe statuut behouden, dan was de relatie met Madrid misschien anders gelopen.
Een van de pijnpunten in de ?*relatie tussen Madrid en Catalonië is de grondwet. Daarin staat dat Spanje een ondeelbare entiteit is. Premier Rajoy en de rechters baseren zich op de grondwet om referenda die de Spaanse eenheid in vraag stellen te verbieden. ‘Het wordt tijd dat we de grondwet aanpassen’, zegt timmerman Morral. Hij zou graag het Duitse ?*model implementeren: een federale staat met Länder die veel ?*bevoegdheden hebben. ‘De grondwet was goed voor de eerste periode na de dictatuur, maar het wordt tijd dat we haar herzien’, zegt ook Philippe Carton. Hij ?*begrijpt niet waarom zoveel landen geregeld morrelen aan hun grondwet, terwijl de Spanjaarden blijven zweren bij een document dat niet meer up-to-date is.
Cállate, zwijg!
Vrijdagochtend hangt naast de Belgische vlag van Philippe ook de Catalaanse driekleur.


In de dorpen onderweg staat het eten klaar.
Josep Morral ziet er nog bijzonder fit uit. Hij heeft de nacht in een slaapzaal doorgebracht. Glunderend kijkt hij naar de grote mensenmassa. ‘Dit is een basisbeweging. Deze mensen steunden het referendum voor onafhankelijkheid. De reactie van het Hooggerechtshof is niet alleen een straf voor de leiders, wij voelen het als een straf voor ons allemaal.’
De intocht van sommigen lijkt wel het einde van de Dodentocht. Hun wankele gang verraadt ?*blaren, hun slepende voeten vermoeidheid. Professor Joan Roa verzamelt op een terrasje krachten voor de finale in Barcelona. ‘Deze manifestatie is het begin van een nieuwe reeks acties’, zegt hij tevreden. ‘Madrid weet niet hoe het hiermee moet omgaan. ?*Cállate, zwijg, is het enige dat ze zeggen. Nee, zwijgen zullen we niet.’
Hij weet dan nog niet dat amokmakers ‘niet zwijgen’ op een andere manier interpreteren. Barcelona gaat voor de zoveelste keer een woelige nacht in. Dat is niet de boodschap waarvoor hij blaren op zijn voeten gelopen heeft.
Rechter sluit Tsunami Democr?*tic
De rechter van de Audiencia Nacional, de nationale rechtbank die terreurdelicten ?*behandelt, heeft de opdracht gegeven om het onlineplatform Tsunami Democr?*tic te sluiten wegens terrorisme. Tsunami Democr?*tic verspreidt via Telegram, Twitter en Facebook boodschappen die de mensen oproepen om te betogen.
Het platform heeft volgens de Spaanse krant El Pais ook een app, waarop je alleen met een geheime code toegang krijgt. Daarmee kunnen boodschappen in een kleine kring worden verspreid zonder dat buitenstaanders ze mee kunnen lezen. De rechter verdenkt het platform ervan dat via die app oproepen tot gewelddadige ?*acties worden verspreid. (hco)

Laatst gewijzigd door Anna List : 19 oktober 2019 om 08:51.
Anna List is offline   Met citaat antwoorden
Oud 19 oktober 2019, 09:56   #22023
kojak
Secretaris-Generaal VN
 
kojak's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 15 september 2013
Locatie: Ergens tussen Venus & Mars
Berichten: 25.641
Standaard

Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door 1207 Bekijk bericht
dat is geen mooi voorbeeld hé
de FARc gebruikt geweld, blijft geweld gebruiken. De overheid krijgt dit op geen enkele manier onder controle en na tientallen jaren is de overheid het kotsbeu en gaan ze aan tafel zitten

als jij dit mooi vindt dat zitten we weer in de geweldspiraal als enige optie om oa zelfstandig te kunnen worden.
Het is net dat wat niemand wil, met uitzondering van Madrid

Jij vindt het perfect ok om iemand met de foute politieke mening, onder de vorm van eens schijnproces, tientallen jaren op te sluiten. het is tenslotte een mening waar e het niet mee eens bent
Met geweld los je niets of heel weinig op.
Overleg is de boodschap.
Hadden ze van in het begin rond de tafel gaan zitten dan was al dat geweld niet nodig geweest.
Daarvoor is dit een mooi voorbeeld omdat er hier bepaalde mensen net het tegenovergestelde beweren.
__________________
© Het lezen van bovenstaande kan uw gezondheid ernstige schade berokkenen.
kojak is offline   Met citaat antwoorden
Oud 19 oktober 2019, 10:13   #22024
quercus
Secretaris-Generaal VN
 
quercus's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 4 maart 2009
Locatie: De Verenigde Nederlanden
Berichten: 43.333
Standaard

Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door Zipper Bekijk bericht
Waar is de EU trouwens ??? Indien Orban in Hongarije nog maar 10% uitvreette van wat de Spaanse overheid uitricht in Catalonië, stond de EU-commissie op zijn kop.
Ja, gisteren hoorde ik op De Afspraak prof. De Vos een gelijkaardige mening opperen. Madrid (en haar fellow-travellers op dit forum) beweert dat haar brutale repressie conform de Spaanse grondwet is, dan is die grondwet van een bedenkelijk ondemocratisch gehalte. Want dan is het een grondwet die de vrije meningsuiting en het recht op vreedzaam betogen zeer zwaar breidelt. De EU-commissie zou daarover met Spanje toch wel eens een “goed gesprek” mogen voeren. Het verschil in houding van de Commissie t.a.v. Polen en Hongarije in vergelijking met haar schuldig stilzwijgen t.a.v. Spanje is, zacht uitgedrukt, erg opvallend.
quercus is offline   Met citaat antwoorden
Oud 19 oktober 2019, 10:25   #22025
Hoofdstraat
Secretaris-Generaal VN
 
Hoofdstraat's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 19 april 2017
Berichten: 26.521
Standaard

Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door kojak Bekijk bericht
Met geweld los je niets of heel weinig op.
Overleg is de boodschap.
Hadden ze van in het begin rond de tafel gaan zitten dan was al dat geweld niet nodig geweest.
Daarvoor is dit een mooi voorbeeld omdat er hier bepaalde mensen net het tegenovergestelde beweren.
Hoe lang moet je overleggen?

10 jaar geleden werd een poging voor meer onafhankelijkheid gestopt door het grondwettelijk hof en Spanje weigert ronduit een referendum. In tegenstelling tot bv de UK die daar veel meer open voor staat.

Erg stom van de Spanjaarden want in een referendum 10 jaar terug was er maar een minderheid voor onafhankelijkheid, door de Spaanse reactie sindsdien en het geweld tegen de separatisten is dat ondertussen omgedraaid.

Overleg werkt maar als er 2 welwillende partijen zijn.
Hoofdstraat is offline   Met citaat antwoorden
Oud 19 oktober 2019, 10:31   #22026
marie daenen
Banneling
 
 
Geregistreerd: 2 december 2013
Berichten: 35.535
Standaard

Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door kojak Bekijk bericht
Met geweld los je niets of heel weinig op.
Overleg is de boodschap.
Hadden ze van in het begin rond de tafel gaan zitten dan was al dat geweld niet nodig geweest.
Daarvoor is dit een mooi voorbeeld omdat er hier bepaalde mensen net het tegenovergestelde beweren.
Oei, dat gaat compleet tegen de principes van de facistische heerser in Madrid in...
marie daenen is offline   Met citaat antwoorden
Oud 19 oktober 2019, 10:33   #22027
De schoofzak
Secretaris-Generaal VN
 
De schoofzak's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 4 juli 2004
Berichten: 82.096
Standaard

Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door Pandareus Bekijk bericht
Vergelijking van den bok zijn kloten, 100% van de spanjaarden beslissen via hun parlement hoe hun land evolueert. Niet een geselecteerde groep van pakweg 10% van de bevolking (de catalanen) waarvan dan 40 a 45% de revolutie wil opstarten.
Dergelijke vergelijkingen van den bok zijn kloten, werden ook gemaakt door voorstanders van het behoud van de slavernij.
Jouw houding is onbegrijpelijk.
Jouw houding doet me denken aan een incident uit jouw stadje. Een incident op veel kleinere schaal weliswaar. Een schooldirecteurtje dat dacht het grote syndicale gelijk aan zijn kant te hebben, en om politieke redenen het nodig vond om ouders van zijn kinderen, en om een minister in functie te moeten beledigen.

Overloop eens wat gewelddadige filmpjes op facebook "Catalans for Yes", waar incidenten als we recent in Brussel zagen door één flik, hier systematisch gebeuren: vb. trachten de benen te breken van een geneutraliseerde betoger.

https://www.facebook.com/CatalansFor...ref=nf&__xts__[0]=68.ARDdQ7JWB5vQ8KSkvuAfQrIMQXwRpSJYe1UGiQrQX5SG-e-DsZcaAafOH31UlBnsbBZ4kjEJ64tD4Bfrz4wS9DdpsOQ8ap40S rYi_SaRUKtc7XOZocLMQ29D-m-ca8Y94dtBpQ-F3UQ_m1lPwEIQNeQvjsFriJRdLM08CPmWacXzsyLV8UBzlw9U9 hcPyoY7b0cy1RN-R9Li4fyIN-df40RjrNVjW0HH6YwsBO8SS-md4oeWkK7raZyjzFmS9VcddPYqgX5lbgR2z1_74_hTfY4ojwQ6 jAX4z8LmRGPaxkBgKA6WwSKtjrTwqaa6NA6CFzjHyIoVCoF77w rmtr3KYom-2MmESw33
__________________
Vlaanderen is niet van iedereen. Vlaanderen is enkel van hen die een inspanning doen om ertoe te behoren.

De grendel-grondwet moet wijken om eindelijk de broodnodige veranderingen te kunnen doorvoeren. Nadien kan de grondwet herstemd worden. Dat is nog gebeurd.

Ik heb de partij gesticht op drie lijnen: Vlaams en Europees, vrij en verantwoordelijk, en sterk en sociaal. Vandaag is dat de grondstroom in Vlaanderen. Geert Bourgeois (N-VA)

Laatst gewijzigd door De schoofzak : 19 oktober 2019 om 10:40.
De schoofzak is offline   Met citaat antwoorden
Oud 19 oktober 2019, 10:35   #22028
De gemuilkorfde
Perm. Vertegenwoordiger VN
 
De gemuilkorfde's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 24 maart 2010
Berichten: 16.722
Standaard

https://www.lavanguardia.com/politic...rt-garcia.html

Een geaccrediteerde fotograaf van El Pais werd opgepakt toen hij de arrestatie van een demonstrant wou fotograferen.
Ook een radioreporter van Catalunya Radio werd aangevallen door de politie.
Ook de ploegen van TVE, de officiële Spaanse TV werden door de politie aangevallen.
'In Spanje wordt niemand opgepakt voor zijn mening', beweren ze dan daar, en hier lopen er ook van die papegaaien rond die de leugen proberen te verspreiden.
Het mag dan een linkse premier zijn, hij hanteert fascistische methodes.
__________________
Deze kaste van beroepspolitici die de politiek mismeestert en dan een potje gaat jammeren over antipolitiek, die kaste mandaatmaniakken, die moet weg. (Jonathan Holslag)

Laatst gewijzigd door De gemuilkorfde : 19 oktober 2019 om 10:38.
De gemuilkorfde is offline   Met citaat antwoorden
Oud 19 oktober 2019, 10:35   #22029
Dadeemelee
Secretaris-Generaal VN
 
Dadeemelee's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 13 mei 2015
Locatie: Vlaams-Brabant
Berichten: 76.517
Standaard

Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door De schoofzak Bekijk bericht
Dergelijke vergelijkingen van den bok zijn kloten, werden ook gemaakt door voorstanders van het behoud van de slavernij.
Jouw houding is onbegrijpelijk.
Jouw houding doet me denken aan een incident uit jouw stadje. Een incident op veel kleinere schaal weliswaar. Een schooldirecteurtje dat dacht het grote syndicale gelijk aan zijn kant te hebben, en om politieke redenen het nodig vond om ouders van zijn kinderen, en om een minister in functie te moeten beledigen.

Overloop eens wat gewelddadige filmpjes op facebook "Catalans for Yes", waar incidenten als we recent in Brussel zagen door één flik, hier systematisch gebeuren: vb. trachten de benen te breken van een geneutraliseerde betoger.
Catalanen vergelijken met slaven is een beetje van de pot gerukt. Het is een van de welvarendste regio's van Spanje.
Dadeemelee is offline   Met citaat antwoorden
Oud 19 oktober 2019, 10:38   #22030
marie daenen
Banneling
 
 
Geregistreerd: 2 december 2013
Berichten: 35.535
Standaard

Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door Dadeemelee Bekijk bericht
Catalanen vergelijken met slaven is een beetje van de pot gerukt. Het is een van de welvarendste regio's van Spanje.
Voor onze linkiewinkies is het, wanneer die 'welvarende regio' zien, dat alles moet gepermitteerd zijn, want 'welvarend' dat is er toch teveel aan...
marie daenen is offline   Met citaat antwoorden
Oud 19 oktober 2019, 10:40   #22031
Dadeemelee
Secretaris-Generaal VN
 
Dadeemelee's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 13 mei 2015
Locatie: Vlaams-Brabant
Berichten: 76.517
Standaard

Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door marie daenen Bekijk bericht
Voor onze linkiewinkies is het, wanneer die 'welvarende regio' zien, dat alles moet gepermitteerd zijn, want 'welvarend' dat is er toch teveel aan...
Het zijn Spanjaarden, dus zij hebben Spaanse rechten en plichten.
Dadeemelee is offline   Met citaat antwoorden
Oud 19 oktober 2019, 10:41   #22032
Hoofdstraat
Secretaris-Generaal VN
 
Hoofdstraat's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 19 april 2017
Berichten: 26.521
Standaard

Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door tomm Bekijk bericht
De Belgische aanpak is dan ook veel slimmer dan de Catalaanse. Inkapselen, compromis zoeken, niet ee confrontatie aangaan zoals een stierenvechter.
De veroordeling van de politieke gevangenen is de rode vlag.
De Belgische aanpak is om de Vlaamse separatisten neer te zetten als Nazi's en dat lijkt wel te werken, het Vlaams Blok werd zelfs door een politieke rechtbank verboden.

Zoveel beter is het hier dus ook niet, de compromissen zijn er enkel gekomen omdat Vlaanderen nog steeds een meerderheid heeft van de bevolking in tegenstelling tot de Catalanen. Het is niet dat de Walen en Vlaming vredig rond een tafel zitten en onderhandelen, nee, het is dwingen en afkopen.
Hoofdstraat is offline   Met citaat antwoorden
Oud 19 oktober 2019, 10:43   #22033
De schoofzak
Secretaris-Generaal VN
 
De schoofzak's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 4 juli 2004
Berichten: 82.096
Standaard

Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door kojak Bekijk bericht
Zoude nie beter de naam van uwen draad veranderen naar:

' Catalonië gaat weer lappen krijgen '
"Lappen krijgen" op deze wijze, in een EU-land: je moet er fier op zijn.

Tenminste bij ons, als één flik zich laat ontsporen, wordt dit gecorrigeerd.
Het gewelddadige in Barcelona is systemisch. Franco-systemisch.

Het is het onderdrukken van een politieke mening en het uitdrukken van die politieke mening.
De Chinezen zouden begod op studiereis naar Barcelona kunnen komen: hoe zich voordoen als democratie en toch de politieke opponent plat slaan.
__________________
Vlaanderen is niet van iedereen. Vlaanderen is enkel van hen die een inspanning doen om ertoe te behoren.

De grendel-grondwet moet wijken om eindelijk de broodnodige veranderingen te kunnen doorvoeren. Nadien kan de grondwet herstemd worden. Dat is nog gebeurd.

Ik heb de partij gesticht op drie lijnen: Vlaams en Europees, vrij en verantwoordelijk, en sterk en sociaal. Vandaag is dat de grondstroom in Vlaanderen. Geert Bourgeois (N-VA)

Laatst gewijzigd door De schoofzak : 19 oktober 2019 om 10:44.
De schoofzak is offline   Met citaat antwoorden
Oud 19 oktober 2019, 10:44   #22034
De gemuilkorfde
Perm. Vertegenwoordiger VN
 
De gemuilkorfde's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 24 maart 2010
Berichten: 16.722
Standaard

Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door Nierika Bekijk bericht
1. Een Spaanse rechter heeft de guardia civil bevolen onmiddellijk de apps en sites van Tsunami Democratic plat te leggen wegens terrorisme. Even dacht ik dat ik Erdogan bezig hoorde, maar neen, het is wel degelijk in Spanje.
Ik heb hier een paar bladzijden geleden een artikel gequote waarin gezegd werd dat 'terrorisme' voorheen al ingeroepen werd als tactische truuk om een rechtszaak naar Madrid te brengen, daar ging het om een ordinaire caféruzie in Baskenland.
Dat werd door tegenstanders hier afgedaan als "complotdenken".
Maar kijk, ze zijn weeral zo bezig.
Mensen die oproepen tot betogen, worden tot terroristen gedegradeerd, bedreigd met zware straffen, en omdat het zogezegd terrorisme is kan dan de zaak in Madrid beslecht worden, terwijl ze normaal gezien in Barcelona had moeten voorkomen.
__________________
Deze kaste van beroepspolitici die de politiek mismeestert en dan een potje gaat jammeren over antipolitiek, die kaste mandaatmaniakken, die moet weg. (Jonathan Holslag)
De gemuilkorfde is offline   Met citaat antwoorden
Oud 19 oktober 2019, 10:46   #22035
De gemuilkorfde
Perm. Vertegenwoordiger VN
 
De gemuilkorfde's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 24 maart 2010
Berichten: 16.722
Standaard

Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door De schoofzak Bekijk bericht
Tenminste bij ons, als één flik zich laat ontsporen, wordt dit gecorrigeerd.
In Spanje is het omgekeerd, daar word je als bevelhebber over de ordestrijdkrachten afgezet als je niet genoeg Catalanen neergeknuppeld hebt.
__________________
Deze kaste van beroepspolitici die de politiek mismeestert en dan een potje gaat jammeren over antipolitiek, die kaste mandaatmaniakken, die moet weg. (Jonathan Holslag)
De gemuilkorfde is offline   Met citaat antwoorden
Oud 19 oktober 2019, 10:46   #22036
marie daenen
Banneling
 
 
Geregistreerd: 2 december 2013
Berichten: 35.535
Standaard

Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door Dadeemelee Bekijk bericht
Het zijn Spanjaarden, dus zij hebben Spaanse rechten en plichten.
Ik wist wel dat Spanjaard zijn een mensenrecht was, maar ik wist niet dat dat ook een mensenplicht is...
marie daenen is offline   Met citaat antwoorden
Oud 19 oktober 2019, 10:47   #22037
marie daenen
Banneling
 
 
Geregistreerd: 2 december 2013
Berichten: 35.535
Standaard

Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door De schoofzak Bekijk bericht
"Lappen krijgen" op deze wijze, in een EU-land: je moet er fier op zijn.

Tenminste bij ons, als één flik zich laat ontsporen, wordt dit gecorrigeerd.
Het gewelddadige in Barcelona is systemisch. Franco-systemisch.

Het is het onderdrukken van een politieke mening en het uitdrukken van die politieke mening.
De Chinezen zouden begod op studiereis naar Barcelona kunnen komen: hoe zich voordoen als democratie en toch de politieke opponent plat slaan.
En dat terwijl de EU ostentatief de andere kant uitkijkt...
Straks gaan we nog beschaamd zijn om te zeggen dat wij bij de EU horen...
marie daenen is offline   Met citaat antwoorden
Oud 19 oktober 2019, 10:49   #22038
marie daenen
Banneling
 
 
Geregistreerd: 2 december 2013
Berichten: 35.535
Standaard

Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door De schoofzak Bekijk bericht
Dergelijke vergelijkingen van den bok zijn kloten, werden ook gemaakt door voorstanders van het behoud van de slavernij.
Jouw houding is onbegrijpelijk.
Jouw houding doet me denken aan een incident uit jouw stadje. Een incident op veel kleinere schaal weliswaar. Een schooldirecteurtje dat dacht het grote syndicale gelijk aan zijn kant te hebben, en om politieke redenen het nodig vond om ouders van zijn kinderen, en om een minister in functie te moeten beledigen.

Overloop eens wat gewelddadige filmpjes op facebook "Catalans for Yes", waar incidenten als we recent in Brussel zagen door één flik, hier systematisch gebeuren: vb. trachten de benen te breken van een geneutraliseerde betoger.

https://www.facebook.com/CatalansFor...ref=nf&__xts__[0]=68.ARDdQ7JWB5vQ8KSkvuAfQrIMQXwRpSJYe1UGiQrQX5SG-e-DsZcaAafOH31UlBnsbBZ4kjEJ64tD4Bfrz4wS9DdpsOQ8ap40S rYi_SaRUKtc7XOZocLMQ29D-m-ca8Y94dtBpQ-F3UQ_m1lPwEIQNeQvjsFriJRdLM08CPmWacXzsyLV8UBzlw9U9 hcPyoY7b0cy1RN-R9Li4fyIN-df40RjrNVjW0HH6YwsBO8SS-md4oeWkK7raZyjzFmS9VcddPYqgX5lbgR2z1_74_hTfY4ojwQ6 jAX4z8LmRGPaxkBgKA6WwSKtjrTwqaa6NA6CFzjHyIoVCoF77w rmtr3KYom-2MmESw33
Jouw houding

Pandabeer is dan ook een facist in hart en nieren, hoe verdomd hij ook afgeeft op het VB; de echte zwarte is hijzelf...
marie daenen is offline   Met citaat antwoorden
Oud 19 oktober 2019, 10:50   #22039
Henri1
Secretaris-Generaal VN
 
Geregistreerd: 15 juli 2008
Locatie: GROOT LUIK (Liège)
Berichten: 64.878
Standaard

Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door Hoofdstraat Bekijk bericht
Hoe lang moet je overleggen?

10 jaar geleden werd een poging voor meer onafhankelijkheid gestopt door het grondwettelijk hof en Spanje weigert ronduit een referendum. In tegenstelling tot bv de UK die daar veel meer open voor staat.

Erg stom van de Spanjaarden want in een referendum 10 jaar terug was er maar een minderheid voor onafhankelijkheid, door de Spaanse reactie sindsdien en het geweld tegen de separatisten is dat ondertussen omgedraaid.

Overleg werkt maar als er 2 welwillende partijen zijn.
Dus het is slim om hetgeen een Grondwettelijk hof zegt straal aan je laars te lappen ?
Henri1 is offline   Met citaat antwoorden
Oud 19 oktober 2019, 10:50   #22040
kojak
Secretaris-Generaal VN
 
kojak's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 15 september 2013
Locatie: Ergens tussen Venus & Mars
Berichten: 25.641
Standaard

Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door De schoofzak Bekijk bericht
"Lappen krijgen" op deze wijze, in een EU-land: je moet er fier op zijn....
Ik vrees dat je mijn vorige postings niet goed begrepen hebt.

Moest ik u een lap geven, dan is de kans groot dat ik een lap ga terug krijgen.
__________________
© Het lezen van bovenstaande kan uw gezondheid ernstige schade berokkenen.
kojak is offline   Met citaat antwoorden
Antwoord



Regels voor berichten
Je mag niet nieuwe discussies starten
Je mag niet reageren op berichten
Je mag niet bijlagen versturen
Je mag niet jouw berichten bewerken

vB-code is Aan
Smileys zijn Aan
[IMG]-code is Aan
HTML-code is Uit
Forumnavigatie


Alle tijden zijn GMT +1. Het is nu 21:21.


Forumsoftware: vBulletin®
Copyright ©2000 - 2025, Jelsoft Enterprises Ltd.
Content copyright ©2002 - 2020, Politics.be