![]() |
Registreren kan je hier. Problemen met registreren of reageren op de berichten? Een verloren wachtwoord? Gelieve een mail te zenden naar [email protected] met vermelding van je gebruikersnaam. |
|
Registreer | FAQ | Forumreglement | Ledenlijst |
Tinne Van der Straeten (Groen!) - 15 tot 21 maart "Deze vinnige jongedame kwam meermaals in het nieuws ondermeer omdat ze als Groen!-woordvoerster bizar genoeg ging werken voor een sp!aga kabinet dat samengesteld is uit rode en groene mensen, met name dat van Pascal Smet. Voor de Europese lijst mag |
|
Discussietools |
![]() |
#1 |
Minister-President
Geregistreerd: 1 augustus 2002
Locatie: West-Vlaanderen
Berichten: 5.765
|
![]() Tine
Denk je dat Groen! de kiesdrempel zal halen? Een kiesdrempel waar ik persoonlijk tegen ben. Wat ik wel vreemd vind, ik ben nu van West-Vlaanderen is dat de lijst daar getrokken wordt door een Oost-Vlaming? Nu ik geef toe, ik ben geen Groene stemmer maar toch hoop ik dat jullie de kiesdrempel halen en zodanig enkele verkozenen hebben! Alleszins héél moedig van jullie dat jullie kiezen voor de moeilijke weg ipv kartel te vormen met Steve Gratis. En misschien nog iets terwijl ik bezig ben. Wat vind je van het gedrag van Ludo Sannen? Zei die niet dat hij op geen andere lijst zou staan?
__________________
was ik maar een traan dan werd ik geboren in je ogen , kon ik leven op je wangen en zou ik sterven op je lippen. Liefde is iets héél kostbaars, dat moet je echt koesteren |
![]() |
![]() |
#2 |
Lokaal Raadslid
Geregistreerd: 6 maart 2004
Locatie: Mortsel
Berichten: 320
|
![]() -Kiesdrempel: volgens mij zal Groen ermee blijven flirten tot aan de verkiezingen. Zolang dat uit de peilingen zal naar voren komen, zullen ze waarschijnlijk kunnen rekenben op een aantal strategische stemmers (waaronder mezelf). Wat echter bij veel 'linksen' meespeelt is volgens mij de vrees voor tripartite, met het Blok als enige oppositiepartij. Wat een aatal van mijn vrienden waarschijnlijk voor sp.a zal doen stemmen.
Het zal alleszins moeilijk zijn. Maar ik denk dat er een alternatief moet zijn voor Stevaert die heel wat intellectuelen fors voor het hoofd stoot met zijn "government by announcement" (wil er nu iemand eindelijk eens werk maken van regeren in plaats van constant ideetjes te spuien??? En waar is Vandenbroucke?). Dat lijkt me zowat het sterkste argument dat groen heeft. Het regeerwerk van Byttebier is dat alleszins zeker niet. -Sannen: volgens mij een goede zaak dat de labiele fundamenten uit het gebouw verwijderd zijn, en Groen nu tenminste niet in verdeelde slagorde naar de kiezer moet trekken. Talhaoui was trouwens allesbehalve een stemmenkannon dus daar verliest groen niets aan (een allochtone vrouw die lijsttrekker is en die ocharme 12650 stemmen haalt, daar verlies je niks aan). Mijn gok: Groen haalt twee of drie zetels (Antwerpen, Oost-Vlaanderen en misschien West-Vlaanderen). Europa met een de facto kiesdrempel van 7% is hopeloos. En euh dan hopen dat ze niet mee regeren als ze op de wip zitten (zoals Geysels aangaf), want dan kunnen ze het wel vergeten.
__________________
De jongen uit het groene Mortsel The one and only motherfucker from hell. |
![]() |
![]() |
#3 | |
Minister-President
Geregistreerd: 5 maart 2004
Locatie: Beersel (Halle-Vilvoorde dus)
Berichten: 5.801
|
![]() Citaat:
Ze mogen zich ook niet laten misleiden door een peiling die iets positiever uitvalt. Peilingen zijn nog geen uitslag en de tendenzen bij kleine partijtjes is nooit betrouwbaar. De "vrees" voor een tripartite is terrecht, maar dat is mijn inziens een onderschatting van de afgang van paars. De perceptie overheerst dat de nationale regering sinds het aantreden slechts één prioriteit had: Het migrantenstemrecht, iets waar niet de minste noodzaak voor was. En sinds de goedkeuring van dat agendapuntje zijn ze weer bezig met nieuwe verkiezingen. Dat terwijl dit landje in een crisis zit, terwijl er een grote achterstand was (en nog is) inzake Europese richtlijnen, enz. Wie heeft dat migrantenstemrecht op tafel gegooid? En wie heeft de boel onnodig zitten rekken ? Dat gebrek aan regeerwerk zal nu afgestraft worden. Bovendien gaat het "maar" om Gewestelijke en Europese verkiezingen. In principe laten we geen onbestuurbaar landje achter bij een eventuele politieke aardverschuiving. Dus... waarom zouden de kiezers juist nu zich moeten inhouden om hun ongenoegen te laten blijken ?
__________________
Er zijn altijd 3 kanten aan een medaille ... en soms is die waar je eindeloos in de zelfde richting kan gaan zelfs nog de interessantste. ©HD |
|
![]() |
![]() |
#4 | ||
Lokaal Raadslid
Geregistreerd: 9 juni 2003
Berichten: 387
|
![]() Citaat:
Citaat:
|
||
![]() |
![]() |
#5 | |
Lokaal Raadslid
Geregistreerd: 6 maart 2004
Locatie: Mortsel
Berichten: 320
|
![]() mm dat van Antwerpen is alleszins goed nieuws voor Groen. Ze hadden op 18 mei 4,5 % in Antwerpen, dus dat moet haalbaar zijn. West-Vlaanderen zal moeilijk worden. Daar hadden ze 3,22%.
Citaat:
__________________
De jongen uit het groene Mortsel The one and only motherfucker from hell. |
|
![]() |
![]() |
#6 | |
Minister
Geregistreerd: 10 december 2002
Locatie: In de stille Kempen
Berichten: 3.898
|
![]() Citaat:
In Antwerpen niets. In Oost-Vlaanderen wou het niet lukken. In Limburg was het teveel gevraagd. In Brussel noppes. In Vlaams-Brabant nougabollen en in West-Vlaanderen "Vu et pas certifié". Hier en daar op een SP.A-lijst zal een vroegere groene zijn postje kunnen verzilveren.
__________________
Ik ben het kleine jongetje dat vanop de schouders van zijne papa naar de stoet kijkt en uitroept: "Papa, de koning heeft weer geen kleren aan! |
|
![]() |
![]() |
#7 |
Lokaal Raadslid
Geregistreerd: 6 maart 2004
Locatie: Mortsel
Berichten: 320
|
![]() Sannen zal als rode mogen zetelen, enTalhaoui mag zwijgen en incasseren bij spirit.
Ze hebben trouwens wel degelijk veel kans in Antwerpen hoor. Onderschat de onvrede tegenover Stevaert bij de "intellectuelen" niet.
__________________
De jongen uit het groene Mortsel The one and only motherfucker from hell. |
![]() |
![]() |
#8 | |
Minister-President
Geregistreerd: 5 maart 2004
Locatie: Beersel (Halle-Vilvoorde dus)
Berichten: 5.801
|
![]() Citaat:
Voor de rest heb ik ook die inschatting. Wat nu ook extra meespeelt is wat iemand anders elders al zei: Spa-bruis (Spa + Spirit) weet ook dat het stemmen gaat verliezen en zal er alles aan doen om zoveel mogelijk stemmen van Groen! af te snoepen, alleen al onder het motto "geen verloren stemmen AUB."
__________________
Er zijn altijd 3 kanten aan een medaille ... en soms is die waar je eindeloos in de zelfde richting kan gaan zelfs nog de interessantste. ©HD |
|
![]() |
![]() |
#9 | |
Lokaal Raadslid
Geregistreerd: 9 juni 2003
Berichten: 387
|
![]() Citaat:
![]() |
|
![]() |
![]() |
#10 | ||
Lokaal Raadslid
Geregistreerd: 6 maart 2004
Locatie: Mortsel
Berichten: 320
|
![]() Citaat:
En natuurlijk zal Stevaert er alles aan doen om groen in te pakken. Maar dat alleen zal niet voldoende zijn. Niet vergeten dat veel groene stemmers hoogopgeleiden zijn die vaak strategisch stemmen. In Antwerpen had Groen nog 4,5% Dan is de kiesdrempel zeer dichtbij. Veel ex-groenen willen geen groenen in de regering, maar willen wel een groene vertegenwoordiging. Zeggen dat de groenen geen kans maken, is nonsens. Daarvoor is Stevaert te slecht bezig.
__________________
De jongen uit het groene Mortsel The one and only motherfucker from hell. |
||
![]() |
![]() |
#11 |
Burger
Geregistreerd: 14 maart 2004
Berichten: 125
|
![]() hallo hallo allemaal
in deze post zitten er heel wat dingen, dus ik pik er een paar uit over de kiesdrempel: tja dat is een spijtige zaak, het maakt het voor kleine partijen bijzonder moeilijk. maar ja we zitten er wel mee. Als er iets blijkt uit de peilingen is het toch wel dat meer en meer mensen het zien zitten om op Groen! te stemmen, en dus geloven in Groen! En dus denk ik als we hard blijven werken, we de kiesdrempel wel kunnen halen. Daarom ook dat we al onze beste mensen inzetten, en daaorm dus dat Jef de lijst trekt in West-Vlaanderen. Omdat we iedereen nu echt nodig hebben. over de tripartite: het ziet er idd naar uit dat we we afstevenen op een tripartite spa/spirit-cdenv/nva-vld/vivant (zijn dat trouwens geen zes partijen, ik kan soms echt niet meer volgen) Dat wil dus zeggen, de enige oppositie is Vlaams Blok. Willen we daar naartoe? In het geval van tripartite kan Groen! een frisse rol spelen in de oppositie die de democratie ten goede komt. Dus is een stem op Groen! geen verloren stem over grote partijen en de grootste worden: Grote partijen willen niet alleen groot zijn, ze willen ook de grootste zijn. DAt kan alleen door stemmen af te snoepen van kleine partijen, dus vormen ze kartels, of nemen ze bruikbare politici gewoon over. De heisa die daarover gevoerd is is olie op het vuur van de antipolitiek en drijft opnieuw kiezers naar extreem rechts. over kartels en spa spirit en stemmen afsnoepen enzo Weet je, ook een progressief moet kunnen kiezen. Wij heeft er belang bij een politiek landschap waar tegenover drie rechtse blokken 1 progressief blok staat? Studies tonen aan dat een groene partij en een socialistische partij elk een eigen progressief aanspreken, een publiek dat zich wel in de ene maa rniet in de andere partij kan vinden. Veelkleurigheid betekent dus win win voor de twee. Naast een groene partij is een sterke rode partij nodig. Alleen zo kunnen de progressieven winnen! (en tot slot: op wike kun je stemmen in een kartellandschap als je je wil verzetten tegen de fiscale amnestie? tegen de jacht op de werklozen? ) groetjes, Tinne |
![]() |
![]() |
#12 |
Lokaal Raadslid
Geregistreerd: 6 maart 2004
Locatie: Mortsel
Berichten: 320
|
![]() Ok ook in uw posting zitten een heel aantal ideeën. Ik ga op twee ervan in.
Dat van die jacht op werklozen zou ik trouwens niet uitspelen als troef, want ik denk net dat Vandenbroucke en zijn beleid het sterkste punt van de sp.a zijn. Trouwens ik denk niet dat het om een jacht op werklozen gaat, maar om common sense: het kan gewoon niet dat iemand een werkloosheidsuitkering als een verworven recht ziet, en daarom geen werk denkt te hoeven zoeken. Dat dit een minderheid is, is evident, maar ze moet niettemin 'aangepakt' worden. Dan over een iets politieker gedeelte van uw posting: De kern kiezers. Wel studies tonen idd aan dat er een groene kern bestaat en een rode kern. alleen is die groene kern zeer klein. groene kiezers zijn hoogopgeleide, kritische kiezers. En 18 mei heeft net aangetoond dat de sp.a werklijk het sociaal progressief alternatief is voor de groene kiezer. De drempel tussen beide partijen is zeer laag. Dit kan trouwens evengoed in het voordeel van Groen zijn op 13 juni: de kiezers kunnen terugkomen. Groet, Tool
__________________
De jongen uit het groene Mortsel The one and only motherfucker from hell. |
![]() |
![]() |
#13 |
Burger
Geregistreerd: 14 maart 2004
Berichten: 125
|
![]() Over de jacht op de werklozen. Ik ben zelf 3 maanden werkloos geweest en ik ben heel hard geschrokken van de manier waarop je behandeld wordt: als profiteur, werkonwillig, ... Ik wou op den duur mijn stempel al niet meer gaan halen. Toen ik naar de BGDA ging (dat is de brusselse vdab waar je je moet gaan aanbieden) zeiden ze me ook letterlijk "je bent hoogopgeleid, voor jou gaan we niet veel doen". Nu ik heb mijn weg wel gevonden, geen drama's dus. Maar toch. Er moet nog meer werk gemaakt worden van de begeleiding van werklozen. Niet iedereen wordt goed en op tijd begeleid. In idd moeten de fraudeurs eruit gehaald worden, en als ik frank vandenbroucke hoor zou dat niet zo moeilijk zijn. Om dat nu te gaan verheffen als het punt in de werkgelegenheid? Ik zou graag zien dat de fiscale fraudeurs eens goed gecontroleerd worden. Fiscale fraudeurs worden nog beloond ook, tegen een zeer klein bedrag mogen ze hun geld hier komen witwassen. Dat kan er bij mij niet in. Dat je enerzijds de jacht opent op sociale fraudeurs en fiscale fraudeurs maar laat doen.
Uit verschillende onderzoeken blijkt dat wij een groot potentieel kiezers hebben, dus naast onze kern kiezers, laten we ook proberen zo'n groot mogelijk deel van ons potentieel aan te spreken! groeten Tinne |
![]() |
![]() |
#14 |
Lokaal Raadslid
Geregistreerd: 6 maart 2004
Locatie: Mortsel
Berichten: 320
|
![]() Ik ben voorstander van de én én oplossing: zowel meer begeleiding van werklozen als opsporen van zowel sociale als fiscale fraude.
En euh idd groen heeft een groot potentieel, alleen stemt het overgrote deel van de potentiële kiezers op dit moment rood. Dan ben je vet met dat potentieel natuurlijk. ![]() Aan het enthousiasme zal het alleszins niet liggen... ![]()
__________________
De jongen uit het groene Mortsel The one and only motherfucker from hell. |
![]() |
![]() |
#15 |
Provinciaal Gedeputeerde
Geregistreerd: 26 februari 2004
Locatie: Kempen
Berichten: 889
|
![]() "...drie rechts blokken tegenover 1 progressief blok..."
Dat ontgaat mij. Het Vlaams Kartel is zeker geen conservatief-rechts blok. Ik zou ze eerder conservatief noemen op ethisch gebied, maar progressief op sociaal-economisch gebied, en ik bedoel niet enkel de CD&V-poot maar ook N-VA. Een links-vlaamsnationale kiezer kan dus zonder probleem ook op het Vlaams Kartel stemmen lijkt mij. Men kan vlaamsnationalist worden omwille van sociale motieven. Akkoord dat die misschien enkele decennia vroeger meer van toepassing waren dan nu, maar toch. Progressief en vlaamsnationalist zijn niet noodzakelijk opponenten |
![]() |
![]() |
#16 | |
Minister-President
Geregistreerd: 5 maart 2004
Locatie: Beersel (Halle-Vilvoorde dus)
Berichten: 5.801
|
![]() Citaat:
Nog zo een paar dingen die dringend moeten onderzocht worden: - Eigenzinnig interpretatie van jobomschrijving door VDAB, waardoor kandidaten van een andere categorie op jobs afgestuurd worden ( in de plaats van een onderhoudstechnicus komen er dan technisch ingenieurs op af bijvooorbeeld) - Niet of incorrect doorgeven van vacatures, adressen, telefoonnummers,... - Niet checken of "langdurig openstaande jobs" nu al ingevuld zijn. Integendeel, er gewoon van uitgaan dat na een paar maand de jobaanvraag wel al ingevuld zal zijn. En vooral : - Niet willen toegeven dat zij ergens fouten maken en zeker geen fouten rechtzetten. Vindt U dit normaal ? Sociale fraude is spijtig genoeg een feit. Dat wil ook niet zeggen dat we een heksenjacht moeten organiseren. Dat heb ik ook elders al gesteld: We moeten de werkloosHEID aanpakken, niet in de eerste plaats de werkloZEN. Maar anderzijds mogen we ook bijvoorbeeld de bevindingen van onder andere de nationale bank ook zomaar niet naast ons neerleggen: Er IS een zwartwerk-circuit. Wie doet zwartwerk? "Zij die de tijd hebben om dat te doen en die niet te vemoeid zijn van een normale dagtaak". Is het dan zó vergezocht dat men naast illegalen ook steuntrekkers (niet alleen werklozen) verdenkt ? (U heeft toch al gehoord van Dutroux , om maar één bekend voorbeeld te geven?). Het grootste gedeelte van de werklozen maakt zich daaraan niet schuldig, daar ben ik van overtuigd, maar dat het anderzijds ook wel bestaat, daar ben ik eveneens van overtuigd! Een goede aanpak sluit niet uit dat we èn sociale fraude èn werkloosHEID tegelijkertijd aanpakken. Fiscale fraude is inderdaad van een heel andere grootteorde. En die waarover U het heeft is maar het topje van de ijsberg: U heeft het waarschijnlijk alleen maar over kapitaal dat in het buitenland zit. BTW-carousels, Europese steun op basis van valse verklaringen, illegaal ingevoerde namaak-merk artikelen, heling, zwartgeld onder tafel bij verkoop vastgoed e.d., omkoperij, pseudo-investeringen, facturen zonder voorwerp, aangiften diefstal zonder grond, slachtafval verkopen voor vleesverwerking, enz., enz., enz...
__________________
Er zijn altijd 3 kanten aan een medaille ... en soms is die waar je eindeloos in de zelfde richting kan gaan zelfs nog de interessantste. ©HD |
|
![]() |
![]() |
#17 |
Burger
Geregistreerd: 20 november 2003
Locatie: Sint-Niklaas
Berichten: 118
|
![]() Over Ludo wil ik toch nog het volgende kwijt: Ludo is het langste lid van Groen! in Limburg; toen agalev voor het eerst alleen opkwam was hij er als eerste bij, toen nog tegen Jeff Ulburghs en Flor Orye (die nu wél op de groenlijst staan, maar toen op een socialistische lijst stonden)
Zeggen dat Ludo het groene gedachtengoed niet genegen is en een postjesloper is onzin; Hij moet met lede ogen toezien hoe alles wat er al jaren opgebouwd is in Limburg plots verloren gaat. Daarom heeft hij ook, op vraag van het Limburgs partijbestuur (en zeker ookvan de Limburgse jongeren) besloten om op die lijst te gaan staan. Als groen! nu nog de kiesdrempel niet haalt hebben we tenminste nog 1 verkozene
__________________
De toekomst maken we nu! Verbeter de wereld, begin bij jezelf |
![]() |
![]() |
#18 |
Lokaal Raadslid
Geregistreerd: 6 maart 2004
Locatie: Mortsel
Berichten: 320
|
![]() In Limburg heeft groen het altijd moeilijk gehad, zeker nu Stevaert er de slopingswerken op groen heeft ingezet. Het zijn niet de Limburgse groenen die zichzelf hebben gesloopt he. Hij vertrok waarschijnlijk vanuit de oprechte overtuiging dat hij een groene touch kon geven aan de sp.a. Benieuwd of hij het zal kunnen. Ik heb er zo mijn twijfels bij.
__________________
De jongen uit het groene Mortsel The one and only motherfucker from hell. |
![]() |
![]() |
#19 |
Burger
Geregistreerd: 20 november 2003
Locatie: Sint-Niklaas
Berichten: 118
|
![]() Beste,
Ludo en al zijn medestanders zijn en blijven groenen en zullen zich nooit aansluiten bij de SPa. Dat zou pas belachelijk zijn. Wij hopen dat we na de verkiezingen terug kunnen keren en zo ervoor gezorgd hebben dat Groen! toch zeker 1 vertegenwoordiger heeft... Dieter
__________________
De toekomst maken we nu! Verbeter de wereld, begin bij jezelf |
![]() |
![]() |
#20 |
Lokaal Raadslid
Geregistreerd: 6 maart 2004
Locatie: Mortsel
Berichten: 320
|
![]() Tja dat hoorden we bij Spirit ook. Stevaert doet niet aan liefdadigheid he.
Nu ik ben blij dat Sannen en de zijnen weggegaan zijn. Want anders zouden ze Groen nog zetels gekost kunnen hebben (in verdeelde slagorde aan de start komen, is namelijk nog schadelijker)...
__________________
De jongen uit het groene Mortsel The one and only motherfucker from hell. |
![]() |