![]() |
Registreren kan je hier. Problemen met registreren of reageren op de berichten? Een verloren wachtwoord? Gelieve een mail te zenden naar [email protected] met vermelding van je gebruikersnaam. |
|
Registreer | FAQ | Forumreglement | Ledenlijst |
Maatschappij en samenleving Dit subforum handelt over zaken die leven binnen de maatschappij en in die zin politiek relevant (geworden) zijn. |
![]() |
|
Discussietools |
![]() |
#1 |
Minister-President
|
![]() Alcohol doodt één Belg op twaalf - Het Volk - 08/04/2004
Alcohol is veel slechter voor de gezondheid dan we wel denken, zegt de Wereldgezondheidsorganisatie. In veel voormalige oostbloklanden is één overlijden op vijf aan alcohol te wijten. Maar ook in West-Europa is één overlijde op twaalf aan alcohol te wijten. ,,Drinken is bijna net zo schadelijk als tabak'', schrijft het wetenschapsblad Nature vandaag, op basis van de bevindingen van de Wereldgezondheidshorganisatie. Volgens specialisten is het alcoholgebruik in België niet speciaal afwijkend van die andere landen. Wat dus betekent dat één overlijden op twaalf geheel of gedeeltelijk door alcohol veroorzaakt wordt. Maar niemand in ons land heeft die optelsom zo netjes gemaakt. Alcohol zorgt voor meer zelfmoorden, auto- en werkongevallen, naast de eigenlijke gezondheidssterftes, weten specialisten. Niet bij alle overlijdens is helemaal duidelijk of alcohol de oorzaak is. Bepaalde kankers in de mond, de keelholte en de slokdarm komen enkel voor bij wie rookt èn drinkt. Probleem is bovendien dat men almaar zwaardere drank consumeert. Vroeger dronken de Belgen massaal bier van drie procent. De pils van tegenwoordig telt er 5,5. We drinken misschien minder, maar wel zwaarder: meer zware speciaalbieren, meer sterke drank ook tegenover dertig jaar geleden. Bovendien grijpen ook vrouwen almaar meer naar alcohol. Dokters merken daardoor vandaag ziektes die dertig jaar geleden niet voorkwamen: ,,Als jong assistent heb ik nooit pancratitis gezien, een ziekte die duidelijk samenhangt met het drinken van sterkere alcohol'', zegt een Leuvense specialist. In landen als Frankrijk en Finland wordt iedereen die op de spoedopname komt systematisch op alcohol onderzocht. Bij het gros werkongevallen op maandag bij onze zuiderburen was het slachtoffer nog dronken van de zondag, terwijl in Finland zelfs schotwonden samenhangen met drankmisbruik. Wij West-Europeanen hebben nog één _ magere _ troost: in Latijns-Amerika en een aantal voormalige oostbloklanden is de drank schuldig aan één overlijden op vijf. Bart MOERMAN Aantal cannabisdoden in België: NUL |
![]() |
![]() |
![]() |
#2 | ||
Eur. Commissievoorzitter
Geregistreerd: 12 januari 2004
Locatie: België, Nederland
Berichten: 9.987
|
![]() Citaat:
__________________
Het is de NWO! Eentje voor Pindar & co: http://video.google.com/videoplay?docid=-3214024953129565561&hl=en-CA en ook wel hilarisch is Citaat:
|
||
![]() |
![]() |
![]() |
#3 |
Schepen
|
![]() Het is waar wat dejohan zegt; alcohol IS schadelijker dan canabis. Het probleem hier in België (en de meeste andere landen) is dat er geen ontrole is op verkoop of verbruik van canabis, wat maakt dat mensen in de illegaliteit moeten gebruiken en daardoor dikwijls (niet altijd!) zichzelf niet meer in de hand hebben.. Jammer..
__________________
[font=Palatino Linotype]l'étranger, c'est mon ami[/font] ![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
#4 |
Parlementsvoorzitter
Geregistreerd: 6 februari 2004
Berichten: 2.206
|
![]() Alcohol is een natuurlijk product, dat men verkrijgt door bessen/fruit e.d. te laten gisten. Vandaar dat vrouwen, die in de oertijd de bessen gingen plukken en altijd vers fruit hadden, weinig alcohol kunnen verdragen. Mannen daarentegen, zeker deze die veel en ver op jacht gingen (ECHTE mannen dus), kregen als ze thuis kwamen altijd de verfletste overschot, en daardoor een zekere portie alcohol. Vandaar dat mannen (en zeker de ECHTE mannen), na duizenden jaren selectie, op regelmatige basis een portie alcohol nodig hebben.
![]()
__________________
Rechtsstaat, geen machtsstaat. Democratie, geen particratie. |
![]() |
![]() |
![]() |
#5 | |
Minister
Geregistreerd: 5 juni 2003
Locatie: Leuven / Mechelen
Berichten: 3.162
|
![]() Citaat:
![]()
__________________
Leve de Peace, Love and Understanding revolutie! Please tell me the reason, behind the colours that you fly... Power to the peaceful! |
|
![]() |
![]() |
![]() |
#6 | ||||||
Perm. Vertegenwoordiger VN
Geregistreerd: 17 februari 2003
Berichten: 11.300
|
![]() [quote="dejohan"]
Citaat:
Citaat:
Citaat:
Citaat:
Citaat:
Citaat:
De politie geeft zelf toe dat zij slechts sporadisch onderzoek doet naar drugsgebruik bij autobestuurders terwijl zij dit wel systematisch doet voor drankmisbruik! secundo ;het ene kwaad goedspreken omdat het minder dodelijk is dan het andere! komaan zeg! Je kan evengoed ijveren voor de stopzetting van onderzoek naar borstkanker omdat die minder doden maakt dan longkanker! ![]() Wat wil jij dan johan? Een wereld waarin iedereen nuchter rondloopt maar tegelijkertijd schizofreen en depressief door het gebruik van softdrugs? |
||||||
![]() |
![]() |
![]() |
#7 | |
Eur. Commissievoorzitter
Geregistreerd: 23 juli 2003
Berichten: 9.858
|
![]() Citaat:
__________________
Out of the blue, into the black |
|
![]() |
![]() |
![]() |
#8 |
Secretaris-Generaal VN
|
![]() Waw, misbruik van substanties is altijd schadelijk. Drink teveel mineraalwater en je gaat er ook aan dood hoor.
Maar kom, onderzoeken van dit type zijn leuke dingen en zijn een potentiële rechtvaardiging voor politici die er een big brother achtige samenleving mee willen opbouwen. Alleen ja knikken, want nee schudden is slecht voor de halswervels.Alleen een kort gekookt groentepapje in je kom want vlees is ongezond, bakken en braden is ongezond,frituren is ongezond.Alleen op politicus X of Y stemmen want de rest heeft toch geen gelijk. Langs de andere kant hebben we zoveel mensen die geen grenzen kunnen trekken, en die veroorzaken overlast naar anderen toe. Persoonlijke vrijheid stopt waar die van iemand anders begint.En da's wat veel gevraagt in deze mierenhoopsamenleving.De democratie ,ook wel eens de diktatuur van de dommen genoemd.
__________________
De meeste mensen gaan naar het werk om geld te krijgen, niet om het te verdienen. |
![]() |
![]() |
![]() |
#9 |
Staatssecretaris
Geregistreerd: 15 oktober 2003
Locatie: Antwerpen en zo
Berichten: 2.565
|
![]() Ik dacht vroeger ook dat cannabis totaal onschadelijk is, maar daar ben ik van teruggekomen door enkele dingen die in m'n onmiddelijke omgeving zijn gebeurd. Er lijkt inderdaad een minderheid wel degelijk zware psychische schade op te lopen, en ook bad-trips op cannabis zijn mogelijk (!). Misschien toch maar opletten met dat jointje dus ...
|
![]() |
![]() |
![]() |
#10 | |
Secretaris-Generaal VN
Geregistreerd: 4 juli 2003
Locatie: Nederland
Berichten: 43.671
|
![]() Citaat:
Ik betwijfel sterk of er nu meer gedronken wordt dan 50 jaar geleden, toen de café's nog veel voller zaten dan nu. Alcohol kan gezond zijn om de zinnen te verzetten maar mensen moeten zich leren matigen, een bak bier of 3 flessen wijn of een fles bacardi op een avond is wat van het goede teveel, en zeker als dat meer dan eens per week is. misschien moet er eens campagne gevoerd worden rond alcohol, in plaats van het te onderdrukken zoals ze met cigaretten gedaan hebben zou men beter de mensen eens gezonder leren drinken. Van een paar glazen per dag ga je echt niet dood, van een paar flessen per dag op lange termijn wel. Echt alcoholisme bestaat er in Oost-Europa en Rusland, daar is de meerderheid van de bevolking zelfs alcoholieker, alcohol is er ook onlosmakelijk verbonden met de cultuur en de levenswijze, het zal moeilijk worden om dit te veranderen. |
|
![]() |
![]() |
![]() |
#11 | |
Banneling
Geregistreerd: 14 augustus 2002
Berichten: 5.668
|
![]() Citaat:
|
|
![]() |
![]() |
![]() |
#12 | ||
Staatssecretaris
Geregistreerd: 15 oktober 2003
Locatie: Antwerpen en zo
Berichten: 2.565
|
![]() Citaat:
![]() |
||
![]() |
![]() |
![]() |
#13 | ||
Minister
Geregistreerd: 27 november 2003
Berichten: 3.999
|
![]() Citaat:
__________________
![]() |
||
![]() |
![]() |
![]() |
#14 | |
Minister
Geregistreerd: 27 november 2003
Berichten: 3.999
|
![]() Citaat:
__________________
![]() |
|
![]() |
![]() |
![]() |
#15 | ||
Staatssecretaris
Geregistreerd: 15 oktober 2003
Locatie: Antwerpen en zo
Berichten: 2.565
|
![]() Citaat:
|
||
![]() |
![]() |
![]() |
#16 | ||
Eur. Commissievoorzitter
Geregistreerd: 12 januari 2004
Locatie: België, Nederland
Berichten: 9.987
|
![]() Citaat:
Ik denk dat wanneer je met drugs, of het nu alcohol of cannabis is, overdrijft, het altijd ongezond is. Beter nog: overdrijven is ongezond ![]()
__________________
Het is de NWO! Eentje voor Pindar & co: http://video.google.com/videoplay?docid=-3214024953129565561&hl=en-CA en ook wel hilarisch is Citaat:
|
||
![]() |
![]() |
![]() |
#17 |
Vreemdeling
Geregistreerd: 22 maart 2004
Berichten: 22
|
![]() "...Inderdaad, ik heb zelf enkele vrienden gehad die met een jointje zijn begonnen en later overgeschakeld zijn op harddrugs zoals speed en cocaïne..."
Wel ja, dan zijn die vrienden van jou heel erg dom, heel erg onvolwassen en beter nog...heel erg zielig!!!
__________________
Zo lief als duizendschoon, zo zacht als konijntjes ... woehahahahahaaaaaaaaaaaaa! |
![]() |
![]() |
![]() |
#18 | |
Provinciaal Statenlid
Geregistreerd: 12 juli 2003
Berichten: 677
|
![]() Citaat:
Niet dat ik daar iets tegen heb natuurlijk, hoe meer THC hoe meer fun ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() |
|
![]() |
![]() |
![]() |
#19 | ||
Europees Commissaris
Geregistreerd: 28 februari 2003
Locatie: Podgorica
Berichten: 6.351
|
![]() Citaat:
Waar wijn nog bedorven fruitsap is, is er geenenkel natuurlijk proces dat meer dan (ongeveer)15% alkohol oplevert. Want dan gaan ook de gistcellen dood.
__________________
[SIZE=1] ![]() |
||
![]() |
![]() |
![]() |
#20 | |
Banneling
Geregistreerd: 15 mei 2003
Berichten: 7.917
|
![]() Citaat:
![]() Op papier misschien... |
|
![]() |
![]() |