Politics.be Registreren kan je hier.
Problemen met registreren of reageren op de berichten?
Een verloren wachtwoord?
Gelieve een mail te zenden naar [email protected] met vermelding van je gebruikersnaam.

Ga terug   Politics.be > Algemeen > Binnenland
Registreer FAQForumreglement Ledenlijst

Binnenland Onderwerpen omtrent de binnenlandse politiek kunnen hier terecht. Let er wel op dat dit subforum enkel over dergelijk algemene zaken gaat die niet thuishoren in de themafora.

Antwoord
 
Discussietools
Oud 4 augustus 2009, 16:42   #1
Jan Rap en z'n maat
Burger
 
Jan Rap en z'n maat's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 30 april 2009
Berichten: 145
Standaard "Er zit meer in de Open VLD dan eruit komt"

Een van de "hoogvliegers" van de nieuwe generatie Vlaamse liberalen heet Alexander De Croo. Hij heeft zeer uitgesproken ideeën over de richting die de Open VLD uit moet. "Om te beginnen hebben we zo snel mogelijk een nieuwe partijvoorzitter nodig". En nog: "Ik heb het nooit zo voor die jobkorting gehad"

Volgens een handvol partijkopstukken zou Alexander De Croo (33), zoon van minister van staat Herman De Croo, het wel eens ver kunnen schoppen in de politiek. De Croo junior behaalde op 7 juni vanaf de tiende plaats op de Europese Open VLD-lijst haast 48.000 voorkeurstemmen.

Uw eerste verkiezingsdeelname mag dan een groot succes zijn geweest, voor uw partij was 7 juni een donkere dag. Wat is er dan misgelopen?
Alexander De Croo: Tijdens de campagne zijn er ontegensprekelijk fouten gemaakt. Zo heeft de affaire-Vijnck ons zeker stemmen gekost. Maar nog nefaster was de periode van federale instabiliteit die na de verkiezingen van 2007 is begonnen. Twee jaar lang hebben we ons niet kunnen profileren als een partij die het verschil maakt. We deden gewoon mee met de regering zonder al te extreme standpunten in te nemen. Dat was fout: door ons niet tegen de gang van zaken af te zetten, werden we ermee geassocieerd.

Is dat verbeterd sinds de Vlaamse en Europese verkiezingen van 7 juni achter de rug zijn?
De Croo: Als we niet opletten, vrees ik dat we dezelfde richting zullen blijven uitgaan. Neem het asiel- en migratiedossier. Aanvankelijk hadden wij daar een duidelijk standpunt over ingenomen: alleen regularisatie voor mensen die voor zichzelf kunnen instaan, met eventueel een paar uitzonderingen. Maar dat standpunt is al snel verwaterd. Daarnaast wordt ook weer de indruk gewekt dat het bij de Open VLD een grote warboel is, waar onder meer duchtig met ministers wordt geschoven. Onwaarschijnlijk vind ik dat. We weten allemaal dat onze partij sinds de laatste verkiezingen met een perceptieprobleem zit. Dan gaan we toch niet op dezelfde weg verder?

Kort na de verkiezingen schreef u op Twitter dat als de formateursnota een voorproefje was van het regeerakkoord, de Open VLD evengoed wc-papier kon maken van het partijprogramma.
De Croo: Ik sta nog altijd achter dat standpunt. Het was verkeerd om met onze reputatie te pokeren. Vooral omdat van bij het begin duidelijk was dat de andere onderhandelaars ons er eigenlijk niet bij wilden.

Uw partij bleek zelfs bereid om de extra jobkorting, die voor de verkiezingen nog een breekpunt werd genoemd, los te laten om toch maar in de Vlaamse regering te mogen stappen.
De Croo: Ik heb het nooit zo voor die jobkorting gehad. Onze aanpak was veel te mercantiel: stem op ons en u krijgt meer geld! Daar hadden we nooit ons speerpunt van mogen maken.

Hoe kan het tij nu worden gekeerd?
De Croo: Om te beginnen hebben we zo snel mogelijk een nieuwe partijvoorzitter nodig. Onze interim-voorzitter, Guy Verhofstadt, heeft grote merites maar zit met zijn hoofd al voor een groot deel in Europa. Ik hoop dat er zich de komende tijd vier of vijf valabele kandidaten melden, die echt bereid zijn de strijd aan te gaan in onze afdelingen. Het slechtste wat nu zou kunnen gebeuren, is dat de partijtop een dominante kandidaat naar voren schuift.

bron: Knack
__________________
“Jullie zijn verstoten door God. En daarom is het niet meer dan rechtvaardig dat jullie het licht Gods moeten missen. Het is rechtvaardig dat jullie behandeld worden als de ontaarde beesten die jullie zijn. Want jullie moeten boete doen voor jullie aardse gruweldaden, alvorens kennis te maken met de eeuwige pijn van het berouw, onder de plengen van alle tranen van de hel.” – Dokter Johansson
Jan Rap en z'n maat is offline   Met citaat antwoorden
Oud 4 augustus 2009, 16:44   #2
BlueThunder
Banneling
 
 
Geregistreerd: 23 september 2006
Berichten: 1.699
Standaard

Die heeft toch niet voor beenhouwer gestudeerd

http://www.gva.be/verkiezingen/2009/...t-slagers.aspx

dat VLD gespuis

Laatst gewijzigd door BlueThunder : 4 augustus 2009 om 16:45.
BlueThunder is offline   Met citaat antwoorden
Oud 4 augustus 2009, 18:33   #3
schaker
Provinciaal Gedeputeerde
 
schaker's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 13 november 2007
Locatie: Bayern-Duitsland
Berichten: 878
Standaard

Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door Alexander De Croo
"We deden gewoon mee met de regering zonder al te extreme standpunten in te nemen. Dat was fout: door ons niet tegen de gang van zaken af te zetten, werden we ermee geassocieerd."
Ja..... super.....
De O-VLD hadden de afgelopen jaren meer oppositie moeten voeren binnen de federale regering.
Maar tegen wie?
schaker is offline   Met citaat antwoorden
Oud 4 augustus 2009, 19:08   #4
giserke
Banneling
 
 
Geregistreerd: 28 augustus 2003
Berichten: 24.730
Standaard

Zit er dan nog meer stront in de VLD dan er nu al uit komt?
giserke is offline   Met citaat antwoorden
Oud 4 augustus 2009, 20:00   #5
omaplop
Minister-President
 
omaplop's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 8 september 2003
Locatie: Ardennen
Berichten: 5.579
Standaard

Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door schaker Bekijk bericht
Ja..... super.....
De O-VLD hadden de afgelopen jaren meer oppositie moeten voeren binnen de federale regering.
Maar tegen wie?
Ze hebben niets anders gedaan!!
Ze waren mee in de regering maar voerden steeds obstructie en manipuleerden zelfs de val van Leterme!!

Het heeft hen echter windeieren gelegd!!
omaplop is offline   Met citaat antwoorden
Antwoord



Regels voor berichten
Je mag niet nieuwe discussies starten
Je mag niet reageren op berichten
Je mag niet bijlagen versturen
Je mag niet jouw berichten bewerken

vB-code is Aan
Smileys zijn Aan
[IMG]-code is Aan
HTML-code is Uit
Forumnavigatie


Alle tijden zijn GMT +1. Het is nu 03:59.


Forumsoftware: vBulletin®
Copyright ©2000 - 2025, Jelsoft Enterprises Ltd.
Content copyright ©2002 - 2020, Politics.be