Politics.be Registreren kan je hier.
Problemen met registreren of reageren op de berichten?
Een verloren wachtwoord?
Gelieve een mail te zenden naar [email protected] met vermelding van je gebruikersnaam.

Ga terug   Politics.be > Algemeen > Persmededelingen
Registreer FAQForumreglement Ledenlijst

Persmededelingen In dit forum kun je discussiëren over persmededelingen die verschenen zijn op onze portaalsite.
Persmededelingen kunnen ons steeds via dit adres worden toegestuurd.

Antwoord
 
Discussietools
Oud 1 april 2012, 12:10   #1
Politics.be
Redactie
 
 
Politics.be's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 27 november 2004
Berichten: 28.704
Standaard FOD Volksgezondheid: Jonge en ongeboren kinderen zo weinig mogelijk blootstellen aan

Jonge en ongeboren kinderen zo weinig mogelijk blootstellen aan pesticiden voorkomt gezondheidsschade

FOD Volksgezondheid raadt particuliere en professionele gebruikers van pesticiden in deze “Week zonder pesticiden” aan om voorzorgsmaatregelen te nemen.
Als kinderen voor hun geboorte of op jonge leeftijd vaak of in grote mate aan pesticiden (gewasbeschermingsmiddelen en biociden) worden blootgesteld, zou dit kunnen bijdragen tot de ontwikkeling van leukemie. Dat is de conclusie van een studie in opdracht van de FOD Volksgezondheid door de Université catholique de Louvain (UCL). Uit voorzorg raadt de FOD toekomstige ouders en ouders van jonge kinderen aan om hen zo weinig mogelijk aan deze producten bloot te stellen.

De onderzoekers van de UCL hebben voor dit project cijfergegevens van studies uit verschillende landen over pesticiden en leukemie bij kinderen met elkaar vergeleken. Uit hun berekeningen is een mogelijke associatie tussen leukemie bij kinderen en blootstelling aan pesticiden tijdens de zwangerschap of de eerste levensjaren naar voor gekomen. Dit is het meest uitgesproken bij het gebruik van pesticiden binnenshuis.

De FOD Volksgezondheid raadt ouders aan om hun ongeboren en jonge kinderen zo weinig mogelijk aan deze producten bloot te stellen. Het is beter om consequent preventieve maatregelen te nemen, zoals:

• Een muggenhor in plaats van een muggenspray te gebruiken
• Regelmatig het huis te poetsen om ongewenste insecten te vermijden
• Kieren en spleten te dichten om de mieren buiten te houden
• Insectenvallen te plaatsen
• Kleren die men draagt om met pesticiden te werken afzonderlijk van gewone kledij te wassen en te bewaren (dit geldt zeker voor professionele gebruikers)

Als u dan toch gebruik maakt van pesticiden tijdens de zwangerschap of met kleine kinderen in uw omgeving, doe het dan met mate en volg de gebruiksaanwijzing en voorzorgsmaatregelen strikt op. Op die manier kunt u het risico op gezondheidsschade zoveel mogelijk beperken.

Kinderen zijn gevoeliger voor de schadelijke effecten van pesticiden dan volwassenen. Ze lopen ook meer kans om er mee in contact te komen omdat ze vaak op de grond (in het gras b.v.) spelen en ook veel voorwerpen vastnemen en in hun mond steken. Ze aaien de hond (met zijn vlooienbandje) aan of zitten bij u op schoot als u zich ingesmeerd hebt met muggenmelk of kleren draagt die u aanhad tijdens het sproeien van pesticiden.

Bron: politics.be
Politics.be is offline   Met citaat antwoorden
Antwoord



Regels voor berichten
Je mag niet nieuwe discussies starten
Je mag niet reageren op berichten
Je mag niet bijlagen versturen
Je mag niet jouw berichten bewerken

vB-code is Aan
Smileys zijn Aan
[IMG]-code is Aan
HTML-code is Uit
Forumnavigatie


Alle tijden zijn GMT +1. Het is nu 01:54.


Forumsoftware: vBulletin®
Copyright ©2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
Content copyright ©2002 - 2020, Politics.be