Politics.be Registreren kan je hier.
Problemen met registreren of reageren op de berichten?
Een verloren wachtwoord?
Gelieve een mail te zenden naar [email protected] met vermelding van je gebruikersnaam.

Ga terug   Politics.be > Themafora > Maatschappij en samenleving
Registreer FAQForumreglement Ledenlijst

Maatschappij en samenleving Dit subforum handelt over zaken die leven binnen de maatschappij en in die zin politiek relevant (geworden) zijn.

Antwoord
 
Discussietools
Oud 27 januari 2022, 12:11   #1
Eberhard Leclerc
Secretaris-Generaal VN
 
Eberhard Leclerc's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 12 mei 2009
Locatie: Kraainem
Berichten: 29.678
Standaard Politiek correcte wetenschap

Onder het mom van een student die zich "niet veilig voelt" wordt er alweer een wetenschaper gemuilkorfd.



De Rijksuniversiteit Groningen (RUG) heeft een onderzoek ingesteld naar een universitair hoofddocent. Hij mag zijn vak over kritisch denken voorlopig niet meer geven omdat hij studenten geprobeerd zou hebben te overtuigen van allerlei complottheorieën, waaronder over vaccinaties. De docent is niet op non-actief gezet, hij geeft nog wel andere lessen, laat een woordvoerster van de RUG weten.

,,We zijn aan het onderzoeken wat er precies gebeurd is. En op basis van het onderzoek dat geweest is, is besloten om het betreffende vak voor het komende blok te stoppen", aldus de zegsvrouw. Volgens haar wordt er nu een breder onderzoek ingesteld om te kijken hoe het met de andere vakken gaat. ,,Het gaat om een didactisch kwaliteitsonderzoek om te kijken of dat in lijn is met hoe wetenschappelijk onderwijs dient te geschieden."

De kwestie werd aan het licht gebracht door universiteitskrant UKrant. Daaruit kwam naar voren dat verschillende studenten zich niet meer veilig voelden omdat ze anders dachten dan de docent, die er zijn eigen ‘alternatieve waarheid’ op nahield. In zijn lessen werden uiteenlopende onderwerpen verwerkt zoals de aanslagen van 9/11, klimaatverandering en vaccinaties. Een van de studenten gaf aan dat de sfeer vijandig was tijdens de colleges.
Eberhard Leclerc is offline   Met citaat antwoorden
Antwoord



Regels voor berichten
Je mag niet nieuwe discussies starten
Je mag niet reageren op berichten
Je mag niet bijlagen versturen
Je mag niet jouw berichten bewerken

vB-code is Aan
Smileys zijn Aan
[IMG]-code is Aan
HTML-code is Uit
Forumnavigatie


Alle tijden zijn GMT +1. Het is nu 20:50.


Forumsoftware: vBulletin®
Copyright ©2000 - 2025, Jelsoft Enterprises Ltd.
Content copyright ©2002 - 2020, Politics.be