![]() |
Registreren kan je hier. Problemen met registreren of reageren op de berichten? Een verloren wachtwoord? Gelieve een mail te zenden naar [email protected] met vermelding van je gebruikersnaam. |
|
Registreer | FAQ | Forumreglement | Ledenlijst |
Milieu Hier kunnen alle discussies woden gevoerd over milieu, kernenergie, klimaatswijziging, .... |
![]() |
|
Discussietools |
![]() |
#1 | |
Perm. Vertegenwoordiger VN
Geregistreerd: 7 januari 2003
Berichten: 11.539
|
![]() Of zet ze ons echt zonder electriciteit ?
Tja politiek doen is keuzes maken. Eens benieuwd wie Demir nu tegen zich in het harnas gaat jagen ? De West Vlamingen of gans Vlaanderen https://www.nieuwsblad.be/cnt/dmf20220420_96349804 Citaat:
__________________
Wie boter op zijn hoofd heeft, moet niet in de zon gaan staan (Joost Eerdmans) Geef nooit een boomerang aan idioten |
|
![]() |
![]() |
![]() |
#2 |
Secretaris-Generaal VN
Geregistreerd: 16 januari 2011
Berichten: 41.342
|
![]() https://nos.nl/artikel/2426648-wonin...spraak-rechter
Opnieuw ligt de vergunningverlening van woningbouwprojecten stil vanwege het stikstofprobleem. De aanleiding is een uitspraak van de rechtbank Noord-Holland vorige week. De rechter oordeelde dat de verlaging van de maximumsnelheid op de snelweg van 120 naar 100 kilometer per uur niet meer ingezet kan worden om elders meer stikstof te kunnen uitstoten, het maken van zogeheten stikstofruimte. Daarmee is de toekomst van de vergunningen voor tienduizenden woningen onzeker geworden. Stikstofbank Overheden verzamelen vrijgekomen stikstofruimte in het stikstofregistratiesysteem. Uit die stikstofbank kunnen ze ook weer stikstofruimte 'opnemen', waardoor projecten zonder vergunning toch uitgevoerd mogen worden. Tot nu toe is de snelheidsverlaging de enige maatregel die stikstofruimte aan de stikstofbank had toegevoegd. Daardoor konden overheden groen licht geven voor zo'n 33.000 woningen. In Egmond aan den Hoef zouden 163 van die woningen komen, maar de rechtbank Noord-Holland vernietigde vorige week de vergunning. Die uitspraak heeft mogelijk grote gevolgen, want ook de vergunningverlening van die 33.000 andere woningen blijkt onrechtmatig. Hoe het verder gaat met al die woningen is onduidelijk. Al twijfels over Minister Van der Wal voor Natuur en Stikstof legde het opnemen van stikstofruimte uit de bank eerder deze maand al aan banden, omdat ze al twijfels had over de juridische houdbaarheid ervan. De stikstofwinst bleek moeilijk vast te stellen, doordat het aantal auto's op de weg sterk wisselt, bijvoorbeeld tijdens de coronacrisis. Daarnaast bleken niet alle stikstofgevoelige Natura 2000-gebieden van de maatregel te profiteren. Sterker nog: door de snelheidsverlaging neemt de stikstofneerslag op sommige van die natuurgebieden juist toe, omdat automobilisten andere wegen nemen, die soms dichter langs kwetsbare gebieden lopen. Die conclusies brengen de hoge woningbouwambities van het kabinet nu in de problemen. Andere stikstofruimte om woningbouwprojecten te vergunnen is niet direct voorhanden. Op termijn levert de uitkoop van varkensboeren extra ruimte op voor in de stikstofbank, maar daar zijn alleen woningbouwprojecten in de buurt van de uitgekochte boeren bij gebaat, in het zuiden en oosten van Nederland. Toch is het terugdraaien van de snelheidsverlaging is niet aan de orde. De overgebleven stikstofruimte van de maatregel komt ten goede aan de natuur, laat een woordvoerder van de minister weten. Door 3M te sluiten heeft Zuhal Demir de activistische rechtspraak van onze Noorderburen in ons land gebracht. Ook landelijke rustieke biologische veehouderij zoals deze van Averbode krijgen een stikstofdreigbrief van haar agentschap. |
![]() |
![]() |
![]() |
#3 | |
Secretaris-Generaal VN
Geregistreerd: 13 mei 2015
Locatie: Vlaams-Brabant
Berichten: 76.413
|
![]() Citaat:
De NVA zit er al sinds 2004 onafgebroken in. ![]() Laatst gewijzigd door Dadeemelee : 26 april 2022 om 20:41. |
|
![]() |
![]() |
![]() |
#4 |
Secretaris-Generaal VN
|
![]() Dat de burger elke overheidsbeslissing mag betalen in geld en comfort, da's een gegeven.
De hamvraag is eerder, hoe kunnen "we" ervoor zorgen dat politici en ambtenaren eindelijk de verantwoordelijkheid en de bijhorende plichten eens gaan dragen
__________________
De meeste mensen gaan naar het werk om geld te krijgen, niet om het te verdienen. |
![]() |
![]() |
![]() |
#5 |
Secretaris-Generaal VN
Geregistreerd: 16 januari 2011
Berichten: 41.342
|
![]() Kan jij één politicus en één ambtenaar noemen die ooit ergens de verantwoordelijkheid en bijhorende plichten gedragen heeft ?
|
![]() |
![]() |
![]() |
#6 |
Secretaris-Generaal VN
|
![]() Dat is dus mijn punt. Hoe gaan we ervoor zorgen dat ze dat wel gaan doen.
__________________
De meeste mensen gaan naar het werk om geld te krijgen, niet om het te verdienen. |
![]() |
![]() |
![]() |
#7 |
Secretaris-Generaal VN
Geregistreerd: 16 januari 2011
Berichten: 41.342
|
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
#8 | |
Secretaris-Generaal VN
|
![]() Citaat:
Zolang we met een menselijke mierennest zitten hebben we irritante zaken nodig zoals regels en leiders. Oftewel, politici en bureaucraten, maar dan wel die hun verantwoordelijkheden opnemen zoals een goed huisvader betaamt.
__________________
De meeste mensen gaan naar het werk om geld te krijgen, niet om het te verdienen. |
|
![]() |
![]() |