Politics.be Registreren kan je hier.
Problemen met registreren of reageren op de berichten?
Een verloren wachtwoord?
Gelieve een mail te zenden naar [email protected] met vermelding van je gebruikersnaam.

Ga terug   Politics.be > Themafora > Immigratie en integratie
Registreer FAQForumreglement Ledenlijst

Immigratie en integratie Het forum bij uitstek voor discussies over thema's zoals vreemdelingenbeleid, integratie versus assimilatie, (verplichte) inburgering,...

Bekijk resultaten enquête: Moet de soep verboden worden?
Absoluut! 6 8,57%
neen, zolang er rekening gehouden wordt met andere geloven 9 12,86%
Ja!, het is gewoon racisme 1 1,43%
Nee, het is een schande dat men dergelijke inatieven wil verbieden 54 77,14%
Aantal stemmers: 70. Je mag niet stemmen in deze enquête

Antwoord
 
Discussietools
Oud 27 januari 2006, 12:31   #1
phoebe
Parlementsvoorzitter
 
phoebe's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 5 december 2004
Berichten: 2.190
Standaard Racistische soep ?????

Parijs: Een franse liefdadigheidsorganisatie lokt in Frankrijk steeds meer protest uit door soep met varkensspek uit te delen aan daklozen. Daarbij gaat het niet om een kleine vergetelheid van de koks in de gaarkeuken, maar om een doelbewuste extreem-rechtse tacktiek die moslims en joden uitsluit. Bij de overheid gaan steeds meer stemmen op om de racistische soepbedeling te verbieden.

De liefdadigheidsgroep die nauw aanleunt bij het kleinere Bloc Identaire is al een tijdje actief in de grotere Franse steden en in Franstalig België. dankzij de varkenssoep slaagt het erin om zonder de wet te overtreden toch moslimdaklozen uit te sluiten. Die mogen om geloofsredenen immers geen varkensvlees eten. Dominique Lescure, voorman van het traditionalistische Soulidarieta uit Nice, noemt varkenssoep een "traditie van de Franse keuken". Lescure geeft wel toe dat zijn groep, die openlijk aanleunt bij het Front National van Le Pen, zich in de eerste plaats richt op landgenoten en westerse daklozen.
Toch noemt hij moslims welkom. "Maar wie geen varkenssoep lust, sluit gewoon zichzelf uit" voegt hij eraan toe.
De soep die anti-racistische organisaties al langer een doorn in het oog is, is nu ook in het blikveld van de overheid gevallen. Na de recente rellen in de Franse banlieues zijn die als de dood voor nieuwe raciale spanningen. Fabienne Keller, burgemeester van Straatsburg, heeft de soep bedeling in haar stad deze maand laten verbieden.
"De zogenaamde identiteitssoep zorgt voor verstoring van de openbare orde. Bovendien hebben wij de plicht om streng op te treden tegen alle maatschappelijke projecten met een discriminerende of racistische ondertoon" zegt Keller.
In Parijs kwam het nog niet tot een verbod, maar het stadsbestuur liet de politie vorige week wel een aantal gaarkeukens in de treinstations 'Montparnasse' en 'Gare de l'Est' sluiten. Volgens de Parijse burgemeester besschikt de organisatie niet over de nodige vergunningen om voedsel te bedelen. Parijs moest wel gebruik maken van dergelijke regel, want de actie druist niet tegen de Franse wet.
Franse anti-racisme groepen dringen er bij minister van binnelandse zaken op aan om de rechtse soepbedelingen in heel het land te verbieden.
Maar die heeft eigenlijk geen poot om op te staan "mensen hebben in dit land het recht om voedsel of wat dan ook te geven aan wie ze willen" giet FN-woordvoerder Bruno Gollnisch nog wat olie op het vuur.

Artikel uit de metro van donderdag 26 januari 2006.

Dit is waarlijk tegen de borst stuitent.
Dus omdat moslims er vrijwillig voor kiezen om geen varkensvlees of afgeleiden van varkensvlees te benuttigen, moet de Franse keuken zich maar aanpasen, en de eigen bevolking, moet maar in de kou blijven staan en honger lijden.
Dit geeft voor mij direct weer welke groep van mensen meer waard zijn, en welke groep er van minder belang zijn.
Het is weeral eens de autochtone bevolking die geen graten ziet en dankbaar is voor een kop warme soep in deze koude periode, die nogmaals naast de boot valt omdat er van die halvegare groeperingen zijn die vinden dat varkensspek een daad van racisme is, als je dat in soep verwerkt, om deze dan nadien uit te delen aan de minder gefortuneerde.
Eigenvolk laatst?
__________________
cogitationis poenam nemo patitur men straft geen gedachten daar het enkel gedachten zijn

phoebe is offline   Met citaat antwoorden
Oud 27 januari 2006, 12:43   #2
Raven
Perm. Vertegenwoordiger VN
 
Raven's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 31 maart 2004
Locatie: Nabij het Reigersnest
Berichten: 10.447
Standaard

Ruik je dat ook in Gare de l'Est?

Absoluut geen soep voor de franse armen . Ik ruik echter wel de geur van angst van de Franse overheid, het Franse volk, en de macht van de moslims.

Allah is groot, ook in het atheistische god-verlaten Frankrijk
Raven is offline   Met citaat antwoorden
Oud 27 januari 2006, 13:24   #3
rala
Vreemdeling
 
Geregistreerd: 24 april 2005
Berichten: 57
Standaard

Oplossing: voor de arme moslim gewoon wat schapenkeutels mee is de soep draaien en klaar is kees.
rala is offline   Met citaat antwoorden
Oud 27 januari 2006, 13:35   #4
Lincoln
Perm. Vertegenwoordiger VN
 
Lincoln's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 22 februari 2004
Locatie: Ubi bene ibi patria()Qua Patet Orbis
Berichten: 10.540
Stuur een bericht via MSN naar Lincoln
Standaard

Amai is de politiek zover gegaan door zich te bemoeien met ook wat er in de ketel gekookt wordt ???
Lincoln is offline   Met citaat antwoorden
Oud 27 januari 2006, 14:08   #5
Menapius
Schepen
 
Menapius's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 9 maart 2005
Locatie: Menapia
Berichten: 459
Standaard

Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door phoebe Bekijk bericht
Franse anti-racisme groepen dringen er bij minister van binnelandse zaken op aan om de rechtse soepbedelingen in heel het land te verbieden.
Maar die heeft eigenlijk geen poot om op te staan "mensen hebben in dit land het recht om voedsel of wat dan ook te geven aan wie ze willen" giet FN-woordvoerder Bruno Gollnisch nog wat olie op het vuur.
Hebben die dakloze moslims dan nog geen eten genoeg? Het Offerfeest is nog maar achter de rug, waarbij moslims al dat dierenleed goed trachtten te praten door te zeggen dat een derde naar het goede doel gaat. Aannemende dat het goede doel toch ook wel de dakloze moslims zijn, vraag ik me dan wel af waarom de andere daklozen dan geen varkenssoepje mogen krijgen, omdat er rascistische motieven achter de bedeling ervan zouden kunnen zitten... Trouwens, geef mij maar een dik erwtensoepje met spekblokjes in winter, niets beter om de kou mee te verjagen.

Laatst gewijzigd door Menapius : 27 januari 2006 om 14:09.
Menapius is offline   Met citaat antwoorden
Oud 27 januari 2006, 14:19   #6
skaldis
Banneling
 
 
Geregistreerd: 22 maart 2004
Berichten: 3.520
Standaard

Zo flauw als het is om zo'n soep uit te delen met de bedoeling te discrimineren, zo flauw is het om die soep niet aan te nemen vanwege de herkomst van het vlees. Moslims mogen wel varkenvlees eten, tenminste zij die in het bezit zijn van nog een restje gezond verstand.
skaldis is offline   Met citaat antwoorden
Oud 27 januari 2006, 15:00   #7
stropkeuh
Parlementslid
 
stropkeuh's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 3 november 2005
Locatie: LIMBURG
Berichten: 1.774
Standaard

Trouwens, geef mij maar een dik erwtensoepje met spekblokjes in winter, niets beter om de kou mee te verjagen.[qoute Menapius]

Hihihi, dat wordt hier meer een kook-topic. Zijn er nog recepten in aanbieding??
stropkeuh is offline   Met citaat antwoorden
Oud 27 januari 2006, 15:12   #8
Bobke
Secretaris-Generaal VN
 
Bobke's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 26 december 2002
Locatie: Waasland
Berichten: 43.633
Standaard

Gentse hutsepot met varkenspoten en ribbetjes. mmmmm
Bobke is offline   Met citaat antwoorden
Oud 27 januari 2006, 15:16   #9
stropkeuh
Parlementslid
 
stropkeuh's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 3 november 2005
Locatie: LIMBURG
Berichten: 1.774
Standaard

Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door Raven Bekijk bericht
Ruik je dat ook in Gare de l'Est?

Absoluut geen soep voor de franse armen . Ik ruik echter wel de geur van angst van de Franse overheid, het Franse volk, en de macht van de moslims.

Allah is groot, ook in het atheistische god-verlaten Frankrijk
[SIZE=3][/SIZE]
[SIZE=3]Jezus Christus is Overwinnaar en allah is op golgotha verslagen[/SIZE]
[SIZE=3][/SIZE]
Kolossenzen 2:

15 En de overheden en de machten uitgetogen hebbende, heeft Hij die in het openbaar tentoongesteld, en heeft door hetzelve over hen getriomfeerd. ( ps: incluis jou allah, hubal de maangod)

En verslik u niet in de soep. Macht van de moslims, pffffff. Wel hoog int bolleke zenne, manneke.
stropkeuh is offline   Met citaat antwoorden
Oud 27 januari 2006, 15:24   #10
stropkeuh
Parlementslid
 
stropkeuh's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 3 november 2005
Locatie: LIMBURG
Berichten: 1.774
Standaard

Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door Bobke Bekijk bericht
Gentse hutsepot met varkenspoten en ribbetjes. mmmmm
Tweede keus: gentse waterzooi mee kieken slurp, slurp , hihhi.
Kzei al: t'wordt ier nog ne kook-topic.
stropkeuh is offline   Met citaat antwoorden
Oud 27 januari 2006, 15:33   #11
Zijne Heerlijkheid
Parlementslid
 
Zijne Heerlijkheid's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 3 juni 2004
Berichten: 1.874
Standaard

Dat er bij die voedselbedeling doelbewust bepaalde groepen uitgesloten worden, vind ik moreel gezien verwerpelijk. Aangezien ik echter van mening ben dat de overheid mijn persoonlijke morele waarden niet aan anderen moet opleggen, lijkt een verbod op dergelijk 'liefdadigheidswerk' me verkeerd.


Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door phoebe
Dit is waarlijk tegen de borst stuitent.
Juist ja.
Wanneer morgen een organisatie enkel soep uitdeelt aan moslims en de overige daklozen zonder pardon uitsluit, zijn jullie (en ik verwijs daarmee naar je avatar) gegarandeerd de eersten om te protesteren. Of niet?
Citaat:
Dus omdat moslims er vrijwillig voor kiezen om geen varkensvlees of afgeleiden van varkensvlees te benuttigen, moet de Franse keuken zich maar aanpasen, en de eigen bevolking, moet maar in de kou blijven staan en honger lijden.
De 'Franse keuken'...
Je weet maar al te goed dat heel deze discussie hoegenaamd niets te maken heeft met culturele verschillen -eetgewoonten in dit geval- maar alles met het heel bewust uitsluiten van moslims en joden. De link met dat 'Bloc Identaire' zegt genoeg...

Laatst gewijzigd door Zijne Heerlijkheid : 27 januari 2006 om 15:34.
Zijne Heerlijkheid is offline   Met citaat antwoorden
Oud 27 januari 2006, 16:55   #12
Bobke
Secretaris-Generaal VN
 
Bobke's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 26 december 2002
Locatie: Waasland
Berichten: 43.633
Standaard

Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door stropkeuh Bekijk bericht
Tweede keus: gentse waterzooi mee kieken slurp, slurp , hihhi.
Kzei al: t'wordt ier nog ne kook-topic.
Of mee vis.
Bobke is offline   Met citaat antwoorden
Oud 27 januari 2006, 17:03   #13
Volksstormer
Minister-President
 
Volksstormer's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 22 februari 2003
Locatie: Dietsland-Europa
Berichten: 5.620
Standaard

Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door Bobke Bekijk bericht
Of mee vis.
Dat is de enige échte nochtans!
Volksstormer is offline   Met citaat antwoorden
Oud 27 januari 2006, 17:07   #14
Bobke
Secretaris-Generaal VN
 
Bobke's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 26 december 2002
Locatie: Waasland
Berichten: 43.633
Standaard

Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door Zijne Heerlijkheid Bekijk bericht
Juist ja.
Wanneer morgen een organisatie enkel soep uitdeelt aan moslims en de overige daklozen zonder pardon uitsluit, zijn jullie (en ik verwijs daarmee naar je avatar) gegarandeerd de eersten om te protesteren. Of niet?
Er wordt duidelijk aan iedereen soep uitgedeeld maar niemand is verplicht soep aan te nemen.
Is er ook al geprotesteerd omdat vegetariërs uitgesloten worden ?
Bobke is offline   Met citaat antwoorden
Oud 27 januari 2006, 17:10   #15
Bobke
Secretaris-Generaal VN
 
Bobke's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 26 december 2002
Locatie: Waasland
Berichten: 43.633
Standaard

Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door Volksstormer Bekijk bericht
Dat is de enige échte nochtans!
Inderdaad, en dan nog met zoetwatervis.
Bobke is offline   Met citaat antwoorden
Oud 27 januari 2006, 17:10   #16
Volksstormer
Minister-President
 
Volksstormer's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 22 februari 2003
Locatie: Dietsland-Europa
Berichten: 5.620
Standaard

Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door phoebe Bekijk bericht
[b] Dominique Lescure, voorman van het traditionalistische Soulidarieta uit Nice, noemt varkenssoep een "traditie van de Franse keuken".
Soulidarieta is geen 'traditionalistische organisatie'. Het is een nationalistische liefdadigheidsorganisatie waaraan ook enkele katholieken meewerken. Lescure komt trouwens uit een familie van communistische syndicalisten.

http://paris.novopress.info/?p=1224
Volksstormer is offline   Met citaat antwoorden
Oud 27 januari 2006, 18:04   #17
circe
Secretaris-Generaal VN
 
circe's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 22 december 2002
Locatie: Antwerpen
Berichten: 49.144
Standaard

Het probleem kan grandioos worden opgelost door de islamitische liefdadigheidsorganizaties ook soep aan iedereen (!)te laten bedelen. Niemand houdt hen toch tegen om overal de daklozen van halal soep te voorzien met halal geslachte schapen- of rundervlees? (*)Dat er dan eens een stuk rund inligt kan voor de hindu-gemeenschap dan weer worden opgelost door ook hindu-liefdadigheidsorganizaties in te schakelen die dan ook vegetarische soep kunnen bedelen, of anders kunnen die mensen dan weer terecht bij de Franse Varkensvlees-soepbedeling.

Iedereen content. Waarom moeten het steeds de Europeanen/katholieken/christenen/humanisten zijn die soep bedelen aan de noodlijdenden? Waar zitten de imams?

(*) hebben ze bij het soep-verbod er al aan gedacht dat ook schapen en runderen en kippen HALAL moeten worden geslacht? Of weten die goedbedoelenden dat niet?

Laatst gewijzigd door circe : 27 januari 2006 om 18:09.
circe is offline   Met citaat antwoorden
Oud 27 januari 2006, 18:30   #18
Zijne Heerlijkheid
Parlementslid
 
Zijne Heerlijkheid's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 3 juni 2004
Berichten: 1.874
Standaard

Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door Bobke Bekijk bericht
Er wordt duidelijk aan iedereen soep uitgedeeld maar niemand is verplicht soep aan te nemen.
Kom, kom, laat ons niet hypocriet zijn. Moslims en joden mogen van hun geloof geen varkensvlees eten. De actie is erop gericht hen uit te sluiten en dat besef je zelf maar al te goed. Subtiele discriminatie is ook discriminatie.

Citaat:
Is er ook al geprotesteerd omdat vegetariërs uitgesloten worden ?
De vegetarische daklozen, voor zover die er zijn, worden evenzeer gediscrimineerd, dat klopt. Wat wil je daarmee bewijzen? Dat de politiek correcte meute meer inzit met allochtonen dan met vegetariërs?
En dan? Doe dat iets af aan het discriminerende karakter van de actie?
Zijne Heerlijkheid is offline   Met citaat antwoorden
Oud 27 januari 2006, 18:37   #19
Zijne Heerlijkheid
Parlementslid
 
Zijne Heerlijkheid's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 3 juni 2004
Berichten: 1.874
Standaard

Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door circe Bekijk bericht
Het probleem kan grandioos worden opgelost door de islamitische liefdadigheidsorganizaties ook soep aan iedereen (!)te laten bedelen.
Aan iedereen?
Wees consequent en laat iedereen soep uitdelen aan wie hij wil. Als de rechtse leukerds mogen discrimineren, mogen de islamitische dat ook.

Citaat:
Waarom moeten het steeds de Europeanen/katholieken/christenen/humanisten zijn die soep bedelen aan de noodlijdenden?
Wie beweert dat dan? Dwingt iemand die christenen om soep uit te delen of wat?

Laatst gewijzigd door Zijne Heerlijkheid : 27 januari 2006 om 18:37.
Zijne Heerlijkheid is offline   Met citaat antwoorden
Oud 27 januari 2006, 18:45   #20
PAJOT
Banneling
 
 
Geregistreerd: 13 juni 2003
Berichten: 6.792
Standaard

Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door Zijne Heerlijkheid Bekijk bericht
De vegetarische daklozen, voor zover die er zijn, worden evenzeer gediscrimineerd, dat klopt. Wat wil je daarmee bewijzen? Dat de politiek correcte meute meer inzit met allochtonen dan met vegetariërs?
En dan? Doe dat iets af aan het discriminerende karakter van de actie?
ja. Indien u het tegendeel beweert, dan bent u eveneens van mening dat tijdens de Ramadan geen

voedsel aan (onze) daklozen mag bedeeld worden ?? volgens uw logika al vast wel.
PAJOT is offline   Met citaat antwoorden
Antwoord



Regels voor berichten
Je mag niet nieuwe discussies starten
Je mag niet reageren op berichten
Je mag niet bijlagen versturen
Je mag niet jouw berichten bewerken

vB-code is Aan
Smileys zijn Aan
[IMG]-code is Aan
HTML-code is Uit
Forumnavigatie


Alle tijden zijn GMT +1. Het is nu 18:34.


Forumsoftware: vBulletin®
Copyright ©2000 - 2025, Jelsoft Enterprises Ltd.
Content copyright ©2002 - 2020, Politics.be