![]() |
Registreren kan je hier. Problemen met registreren of reageren op de berichten? Een verloren wachtwoord? Gelieve een mail te zenden naar [email protected] met vermelding van je gebruikersnaam. |
|
Registreer | FAQ | Forumreglement | Ledenlijst |
Links Dit forum is voorbestemd voor een beperkte groep die wil discussieren rond linkse thema's. Om deel te nemen aan de discussies moet u zich hier aanmelden. |
![]() |
|
Discussietools |
![]() |
#1 |
Perm. Vertegenwoordiger VN
Geregistreerd: 22 juli 2004
Berichten: 16.218
|
![]() Hoe kan een markt bestaan zonder excessieve kapitaalsaccumulatie (privé accumulatie),zonder cyclische (kondratieff) groei met de klassieke overproductie? kán zo'n markt uberhaubt bestaan?
is dit een niet-kapitalistische markt? en wat zijn de voorwaarden hiervoor? |
![]() |
![]() |
![]() |
#2 |
Vreemdeling
Geregistreerd: 24 april 2006
Locatie: de internationale arbeidersbeweging
Berichten: 61
|
![]() als er productie en verbruik is kan je de cirkulatie daarvan een markt noemen.
Deze kan je zeker op een andere manier dan kapitalsitis controleren.In kapitalisme is winst de drijfveer, schef deze af en je hebt een andere economie. Een ander systeem zou zijn dat je de productie op de vraag aanpast en dat de kostprijs van goederen en diesten rechtstreeks aan de werkelije waarde (arbeid en natuur)wordt gekoppelt. Hierdoor is het dan ook onmogelijk om kapitaal te akumuleren(op voorwaarde dat die arbeid en natuur correct wordt uitbetaald, dus zonder uitbuiting=geen winst). overproductiecrisissen kunnen dan ook niet voorkomen. Want deze worden dor die kapitaalacumulatie veroorzaakt. De winst die door de uitbuiting is vergaard geraakt niet terug bij de bevolking waardoor deze het geproduceerde niet kan kopen. Niet omdat er te veel geproduceerd wordt, maar door een te lage koopkracht. Misschien is een onderconsumptiectrisis een betere benaming voor dit probeleem eigen aan het kapitalisme. |
![]() |
![]() |
![]() |
#3 |
Secretaris-Generaal VN
Geregistreerd: 30 april 2002
Locatie: Bankrijk
Berichten: 49.945
|
![]() Bestaat het gevaar niet dat je de vorming van meerwaarde uitschakelt als je louter produceert om de behoeften te voorzien?
__________________
pri via opinio, ne prelegu.
pri alies opinioj, nepre legu! |
![]() |
![]() |
![]() |
#4 | |
Vreemdeling
Geregistreerd: 24 april 2006
Locatie: de internationale arbeidersbeweging
Berichten: 61
|
![]() Citaat:
Wat je wss bedoeld is of er wel vooruitgang zl zijn (modernisering, vernieuwing...) Maar deze vooruitgang maakt deel uit van de behoeften wat bij de planing inrekeing gehouden moet worden. |
|
![]() |
![]() |
![]() |
#5 | |
Europees Commissaris
|
![]() Citaat:
Het is net de essentie van de strijd van socialisten om het kapitalistisch proces van kapitaalsaccumulatie, namelijk het proces van de vorming van meerwaarde uit te schakelen... Wat is dan het probleem als men het uitschakelt, mijn waarde pelgrim?
__________________
![]() |
|
![]() |
![]() |
![]() |
#6 |
Secretaris-Generaal VN
Geregistreerd: 30 april 2002
Locatie: Bankrijk
Berichten: 49.945
|
![]() dragons heeft het probleem al opgelost
![]() Toch min of meer, want ik zit nog altijd met de vraag waar de middelen dan vandaan komen waarmee wordt geïnvesteerd. Die middelen moeten immers ook voortgebracht worden?
__________________
pri via opinio, ne prelegu.
pri alies opinioj, nepre legu! |
![]() |
![]() |
![]() |
#7 |
Europees Commissaris
|
![]() IC; verwarring tussen productiviteitgroei en meerwaardevorming...
__________________
![]() |
![]() |
![]() |