Politics.be Registreren kan je hier.
Problemen met registreren of reageren op de berichten?
Een verloren wachtwoord?
Gelieve een mail te zenden naar [email protected] met vermelding van je gebruikersnaam.

Ga terug   Politics.be > Algemeen > Buitenland
Registreer FAQForumreglement Ledenlijst

Buitenland Internationale onderwerpen, de politiek van de Europese lidstaten, over de werking van Europa, Europese instellingen, ... politieke en maatschappelijke discussies.

Antwoord
 
Discussietools
Oud 22 januari 2007, 18:02   #1
Ambiorix
Perm. Vertegenwoordiger VN
 
Geregistreerd: 22 juli 2004
Berichten: 16.218
Standaard noord-ierse politie heult met UVF: smerige imperialistentrukken

Noord-Ierse politie heulde met Protestantse paramilitairen



BELFAST - Politieagenten van de Noord-Ierse Special Branch hebben in de jaren '90 moorden en andere misdaden van leden van de protestantse paramilitaire Ulster Volunteer Force (UVF) door de vingers gezien. Dat blijkt uit rapport van politie-ombudsvrouw Nuala O'Loan, dat vandaag gepresenteerd werd.

O'Loan, zelf een katholiek, concludeerde na een onderzoek van ruim drie jaar dat voormalige agenten van de Special Branch toestonden, dat door hen betaalde informanten binnen de UVF moorden pleegden, bommen legden, drugs verhandelden en mensen afpersten vanuit hun uitvalsbasis in Mount Vernon, een protestants bolwerk in het noorden van Belfast. Het rapport roept op om tientallen dossiers uit de jaren '90 te heropenen en de rol van de voormalige agenten in de doofpotaffaire te onderzoeken.

De resultaten van het onderzoek vonden bijval bij de hoogste commandant van de overwegend protestantse politie van Noord-Ierland, Hugh Orde. Deze zei in het rapport, samen met O'Loan, dat sinds 2003 een grote reorganisatie in de politiemacht heeft plaatsgevonden, waardoor dergelijke misstanden in de toekomst hopelijk niet meer zullen voorkomen.

Peter Hain, de Britse minister die belast is met Noord-Ierland, zei dat zowel de leden van de UVF als de voormalige politieagenten voor hun misdaden berecht moeten worden. Tevens zei Hain dat de wijze waarop sommige gepensioneerde agenten het onderzoek dwarsboomden, als een misdaad op zich gezien kan worden.

In een verklaring verwierp een groep voormalige Noord-Ierse geheimagenten de bevindingen van het onderzoek. Ze zeiden dat ze altijd in het belang van de wet gehandeld hadden en zich nergens voor schaamden. Een woordvoerder van de Britse premier Tony Blair noemde het rapport zeer verontrustend en betuigde namens de premier zijn spijt over de affaire.

Het onderzoek begon na de moord op de 22-jarige Raymond McCord Jr., voormalig lid van de UVF, in 1997. De vader van het slachtoffer zei over bewijzen te beschikken dat de toenmalige leider van de paramilitairen, Mark Haddock, door de politie in ruil voor informatie de hand boven het hoofd werd gehouden. Nadat hij door verscheidene hoge politiefunctionarissen voor gek was verklaard, wendde McCord Sr. zich met de zaak tot O'Loan.

-----------

Wie zijn hier de terroristen??
bol af Brittanië! Vrijheid aan Ierland!

Laatst gewijzigd door Ambiorix : 22 januari 2007 om 18:02.
Ambiorix is offline   Met citaat antwoorden
Antwoord



Regels voor berichten
Je mag niet nieuwe discussies starten
Je mag niet reageren op berichten
Je mag niet bijlagen versturen
Je mag niet jouw berichten bewerken

vB-code is Aan
Smileys zijn Aan
[IMG]-code is Aan
HTML-code is Uit
Forumnavigatie


Alle tijden zijn GMT +1. Het is nu 07:23.


Forumsoftware: vBulletin®
Copyright ©2000 - 2025, Jelsoft Enterprises Ltd.
Content copyright ©2002 - 2020, Politics.be