Politics.be Registreren kan je hier.
Problemen met registreren of reageren op de berichten?
Een verloren wachtwoord?
Gelieve een mail te zenden naar [email protected] met vermelding van je gebruikersnaam.

Ga terug   Politics.be > Diverse > Forumsessies met politici > Forumsessies met politici (2007) > Jo Vandeurzen (CD&V) - 18 tot 29 april
Registreer FAQForumreglement Ledenlijst

Jo Vandeurzen (CD&V) - 18 tot 29 april (°2 juni 1958) Voorzitter CD&V, ziet zichzelf als spelverdeler: "Mensen aanmoedigen hun kwaliteiten te ontwikkelen, nieuwelingen kansen geven, de expertise van ervaren mensen zo goed mogelijk benutten."

 
 
Discussietools
Oud 22 april 2007, 14:19   #1
Doki
Parlementsvoorzitter
 
Doki's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 16 mei 2003
Locatie: Brussel
Berichten: 2.058
Standaard Hoe christelijk is de CD&V?

Is het de dag van vandaag, in een maatschappij die steeds meer een kluwen van allerlei culturen en religies vormt, niet een contradictie in termis om van "Christen-democratie", of nog erger van "Christen-democratisch & Vlaams" te blijven spreken?

Van een democratische partij zou men verwachten dat ze de diversiteit van de hedendaagse maatschappij erkent en omaarmt, en dat ze zich niet blijft vastklampen aan religieuze of nationalistische premissen.

Daar waar vroeger de Rooms-katholieke Kerk duidelijk gold als referentie voor de positie van de CVP in ethische kwesties, is dat nu met de CD&V een stuk minder duidelijk. Wat zijn nu juist de christelijke waarden waarmee de partij zich identificeerd? Waar vind ik die terug? Of is het aan elke CD&V mandataris om zijn persoonlijke interpretatie van die christelijke waarden als toetssteen te gebruiken?

Is het eigenlijk niet zo dat heel de christelijke dimensie van de Belgische christen-democratie al een tijdje noodzakelijkerwijs in de motteballen is gestopt, en vervangen is door een "gezond boerenverstand-politiek" zonder ideologische grond �* la Spirit? Als ik hier in Brussel rondkijk dan bestaat de lokale christen-democratie voornamelijk uit ... moslims. Zou dat niet iets zeggen over de relevantie van het woordje "Christen" in de naam van de partij?
__________________
ZONDER HAAT DRAAD
Doki is offline  
 



Regels voor berichten
Je mag niet nieuwe discussies starten
Je mag niet reageren op berichten
Je mag niet bijlagen versturen
Je mag niet jouw berichten bewerken

vB-code is Aan
Smileys zijn Aan
[IMG]-code is Aan
HTML-code is Uit
Forumnavigatie


Alle tijden zijn GMT +1. Het is nu 19:02.


Forumsoftware: vBulletin®
Copyright ©2000 - 2025, Jelsoft Enterprises Ltd.
Content copyright ©2002 - 2020, Politics.be