Politics.be Registreren kan je hier.
Problemen met registreren of reageren op de berichten?
Een verloren wachtwoord?
Gelieve een mail te zenden naar [email protected] met vermelding van je gebruikersnaam.

Ga terug   Politics.be > Diverse > Forumsessies met politici > Forumsessies met politici (2004) > Frank Vandenbroucke (sp.a) - 23 tot 29 februari
Registreer FAQForumreglement Ledenlijst

Frank Vandenbroucke (sp.a) - 23 tot 29 februari "Opnieuw kunnen we u een kopstuk voorstellen die eigenlijk geen voorstelling behoeft. Even leek het erop dat hij zijn eigen politiek toekomst had gehypothekeerd maar met kennis van zaken stak hij opnieuw kop boven water. Deze socialist in hart en nie

 
 
Discussietools
Oud 24 februari 2004, 20:01   #1
ACV
Banneling
 
 
ACV's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 3 januari 2004
Berichten: 409
Standaard

Citaat:
ACV en ABVV betogen op zaterdag 20 maart in Oostende


- voor de welvaartsvastheid van de sociale uitkeringen
- voor het behoud van de sociale zekerheid
- voor werk
- voor de stopzetting van de fiscale discriminatie van de nieuwe bruggepensioneerden


Op 20 en 21 maart organiseert de regering een tweede "mega-ministerraad" in Oostende. ACV en ABVV willen bij de start van die Ministerraad een duidelijk signaal geven aan de regering opdat de rode draad van die Ministerraad de sociale rechtvaardigheid en het behoud van onze sociale zekerheid zou zijn.

De achterstand inhalen


De kloof tussen de sociale uitkeringen en de lonen is de jongste janren steeds breder geworden, ondanks de indexering.


Twintig jaar geleden:

- bedroeg de werkloosheidsuitkering 42 % van het gemiddeld loon; nu is dat nog maar 28 %;

- bedroeg een gemiddeld pensioen nog 34 % van het gemiddeld loon; nu is dat nog maar 32 %;

- bedroeg de invaliditeitsuitkering 44 % van het gemiddeld loon; nu is dat nog maar naar 33 % .


Daarom is het absoluut nodig om - naast een inhaalbeweging- te besluiten een jaarlijkse automatische welvaartsvastheid van de uitkeringen toe te passen:
- voor de pensioenen en de uitkeringen
- voor de loonplafonds die dienen voor de berekening van die uitkeringen.


De toekomst van onze sociale zekerheid vrijwaren


Meer in het algemeen willen we de toekomst van onze sociale zekerheid vrijwaren. De sociale zekerheid van de werknemers - die alle solidariteitsuitgaven én ook een deel van de uitgaven voor zelfstandigen voor zijn rekening neemt (voor de zgn. "gemengde" gezinnen loontrekkende-zelfstandige) wordt steeds meer op de proef gesteld door het feit dat er steeds meer patronale bijdrageverlagingen komen en door de vergrijzing.

De toekomst van onze sociale zekerheid moet absoluut gewaarborgd worden op lange termijn. Dat kan door een structurele alternatieve financiering.


ABVV en ACV blijven voorstander van de invoering van een algemene sociale bijdrage op alle inkomens, dus ook op inkomens uit kapitaal.


Werk

Voor de beide vakbonden blijft de werkgelegenheid de hoofdbekommernis. De jongste maanden werden we geconfronteerd met een hele reeks herstructureringen waarbij duizenden banen verloren gingen.

Daarbij komen nog de personeelsinkrimpingen bij de Post, de NMBS, Belgacom en in de openbare besturen.


De groei moet aangezwengeld worden.

Daarom zijn beide bonden voorstander van een voluntaristisch industrieel beleid waarbij de federale overheid en de Gewesten betrokken worden. Zij vragen ook dat Europa het proces van Lissabon nieuw leven inblaast met een relance van de groei, met als streefdoel de volledige werkgelegenheid.


Komaf maken met fiscale discriminatie

De werknemers die vanaf 1 januari 2004 met brugpensioen gaan, worden nog steeds gediscrimineerd.

Wanneer een gehuwd werknemer van wie de partner een beroepsinkomen heeft, dit jaar met brugpensioen gaat, dan moet hij een belastingsupplement betalen dat tot 1000 euro per jaar kan oplopen.

De individualisering van de belastingverlaging voor de vervangingsinkomens wordt toegekend aan alle gepensioneerden, invaliden en bruggepensioneerden, behalve aan diegenen die vanaf 2004 met brugpensioen gaan, omdat de fiscale aftrek nog steeds op basis van het gezinsinkomen berekend wordt.

Het ABVV en het ACV willen die fiscale discriminatie definitief de wereld uit.
Waarschijnlijk bent u reeds op de hoogte van deze acties en de eisen die wij stellen.
Wat is uw reactie op bovenstaande punten?
ACV is offline  
Oud 24 februari 2004, 20:52   #2
Peace
Europees Commissaris
 
Peace's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 17 maart 2003
Berichten: 6.859
Standaard

ACV,

Wij hebben banen nodig en geen sociale uitkeringen.

Juist die sociale uitkeringen bewijzen de onbekwaamheid van een regering.
Er moet een beleid komen in ons land en geheel de EU dat arbeid herverdeelt.
Het is enorm onrechtvaardig dat er veel mensen in ons land 12 uren en meer per dag moeten werken, terwijl er een enorm aantal mensen zijn die geen werk hebben.

Daarom ben ik voor afschaffing van sociale uitkeringen en de invoering van een basisinkomen voor elke Belg.

Het is de taak van de overheid om onze economie dermate te sturen dat de beschikbare arbeid zo eerlijk mogelijk verdeeld wordt.

Dit is geen eenvoudige opgave en geen de politici durven er blijkbaar niet aan te beginnen.

Wanneer wij de sociale zekerheid en de welvaart in vlaanderen willen behouden dan zullen er drastische maatregelen nodig zijn.
Enkel en alleen het Vlaams Blok blijkt de enige werkzame maatregelen in haar programma te hebben.

Het geld dat nu naar Wallonië vloeit hebben wij daarvoor zeer hard nodig en is zelfs onontbeerlijk.
Een totale immigratiestop is onomkoombaar als wij de conjuncturele werkloosheid niet verder willen laten oplopen en het huidige sociale opvangnet niet willen onbetaalbaar maken.

het zal zelfs nodig zijn om een aantal vreemdelingen terug naar hun land te sturen.

Indien deze maatregelen niet worden genomen zal het voor iedere politici onmogelijk zijn om onze sociale zekerheid intact te houden en straks de pensioenen nog te kunnen garanderen.

Ik sta volledig achter deze oproep om te demonstreren, maar vergeet vooral niet de punten wat ik daar heb opgesomd, want zonder daar rekening mee te houden zal niets over blijven van onze sociale zekerheid en krijgen wij toestanden gelijk in de VS.
__________________
SOCIALISTEN. DE PARTIJ VAN GEESTELIJK MINDER BEDEELDEN EN VREEMDELINGEN
Peace is offline  
 



Regels voor berichten
Je mag niet nieuwe discussies starten
Je mag niet reageren op berichten
Je mag niet bijlagen versturen
Je mag niet jouw berichten bewerken

vB-code is Aan
Smileys zijn Aan
[IMG]-code is Aan
HTML-code is Uit
Forumnavigatie


Alle tijden zijn GMT +1. Het is nu 22:56.


Forumsoftware: vBulletin®
Copyright ©2000 - 2025, Jelsoft Enterprises Ltd.
Content copyright ©2002 - 2020, Politics.be