Politics.be Registreren kan je hier.
Problemen met registreren of reageren op de berichten?
Een verloren wachtwoord?
Gelieve een mail te zenden naar [email protected] met vermelding van je gebruikersnaam.

Ga terug   Politics.be > Algemeen > Oekraïense oorlog
Registreer FAQForumreglement Ledenlijst

Oekraïense oorlog De Russische invasie in Oekraïne en aanverwante onderwerpen

Antwoord
 
Discussietools
Oud 5 januari 2024, 17:21   #47881
quercus
Secretaris-Generaal VN
 
quercus's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 4 maart 2009
Locatie: De Verenigde Nederlanden
Berichten: 43.291
Standaard

Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door tomm Bekijk bericht
Rusland heeft een BNP dat tientallen keren hoger ligt dan 20 jaar geleden. En BNP zegt niet alles, anders had Rusland deze oorlog nooit kunnen volhouden.
Bvb. op restaurant gaan buiten Moskou is gemiddeld 5 keer goedkoper dan bij ons, maar zeker niet 5 keer slechter, in tegendeel zelfs. Ook kan Rusland veel goedkoper wapens produceren dan het Westen.
Rusland is ook al begonnen met de omslag naar hernieuwbare energie. Ze bouwen overal nieuwe kerncentrales, hebben een enorm potentieel wat waterkracht betreft en zijn bezig om ook de kracht van ijs in energie om te zetren.

Echter, aardgas en olie kunnen nog lang niet vervangen worden en zijn nog steeds hard nodig. De ruski s hebben daar een overvloed aan. En buurland China heeft een onverzadigbare honger naar aardgas en olie. Extra bonus: de meeste olie- en gasproducerende gebieden ligfen in Siberie, dat grenst aan China.

Als onze elite Northstream 1 en 2 niet hadden gesaboteerd genoten we nu van superlage energieprijzen en waren we veel minder afhankelijk van het volatile Midden-Oosten. Hongarije weigerde deel te nemen en heeft bijgevolg veel goedkopere energie. Toeval denk je dat de nieuwe bussen van De Lijn daar gebouwd worden?


Oekraine is absoluut niet welvarend ze staan bijna 20 jaar achter ten opzichte van Rusland. Oekraine was al veel langer een voorbeeld van hoe het niet moet in heel de ex-Sovjet-Unie.

Maar de onderdrukking van de etnisch Russische gebieden, alsook dat men Oekraine aan het ombouwen was tot een anti-Russisch militair bolwerk dat zagen ze inderdaad niet zitten.

De delen van Oekraine die bij het Westen willen aansluiten moeten maar doen wat ze niet laten kunnen.
Maar de Russische delen van Oekraine zien dat niet zitren, en hebben dat nooit zien zitten. (zie opiniepeilingen)
Dit zijn gebieden waar de grote meerderheid Russisch spreekt als moedertaal sinds eeuwen, (deels) etnisch Russisch is, en zich vereenzelvigt met de Russische cultuur.
Rusland is territoriaal een reus. Maar economisch is het, rekening gehouden met zijn territoriale omvang en bevolking, een dwergje. De belangrijkheid van een land is meer dan het bezitten van atoomwapens en een uitgebreid leger. Noord Korea heeft dat immers ook, maar het is de facto een arm land. Economisch heeft de Russische territoriale reus evenzeer erg kleine voetjes.
__________________
Weet nu dan dat uw stem door niemand wordt aanhoord
Zolang gij stamelend bidt of bedelt bij de poort.
quercus is offline   Met citaat antwoorden
Oud 5 januari 2024, 18:42   #47882
brother paul
Secretaris-Generaal VN
 
brother paul's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 23 mei 2007
Berichten: 35.543
Standaard

Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door tomm Bekijk bericht
Spravdi.gov.ua

Over ongeloofwaardige propaganda gesproken.
als je al de eigen gefabriceerde fakenews berichten niet meer gelooft
voor wie schrijven ze dat dan nog ?
brother paul is offline   Met citaat antwoorden
Oud 5 januari 2024, 18:47   #47883
Tommeke
Provinciaal Statenlid
 
Geregistreerd: 27 augustus 2008
Berichten: 654
Standaard

Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door tomm Bekijk bericht
Wat is er dan niet rationeel aan de bewijzen die ik aanbracht van Amerikaanse inmenging in binnenlandse aangelegenheden, aandeel in militaire coups, aandeel in het ontstaan van de jihadistische beweging?
Rationeel of niet, het heeft er niks mee te maken en je probeert de aandacht af te leiden.

Wel on-topic: Ik wacht nog altijd op artikel van een dansende Zelensky die nieuwjaar op de Krim viert, dat geïndexeerd werd door meerdere onafhankelijke scrapers. Komaan tomm, eventjes door de zure appel bijten en zeggen dat je fout was kan ook!
Tommeke is offline   Met citaat antwoorden
Oud 5 januari 2024, 18:51   #47884
Nr.10
Secretaris-Generaal VN
 
Nr.10's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 26 september 2003
Locatie: van Lissabon tot Vladivostok
Berichten: 34.040
Standaard

Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door quercus Bekijk bericht
Rusland is territoriaal een reus. Maar economisch is het, rekening gehouden met zijn territoriale omvang en bevolking, een dwergje. De belangrijkheid van een land is meer dan het bezitten van atoomwapens en een uitgebreid leger. Noord Korea heeft dat immers ook, maar het is de facto een arm land. Economisch heeft de Russische territoriale reus evenzeer erg kleine voetjes.
"een dwergje"
Wat een interpretatie is mede ingegeven door hegemonische overwegingen. Zolang de meetinstrumenten bij de Angelsaks zitten, gegeven de unipolaire wereldorde, zal elk resultaat dat uit die meetinstrumenten komt in het voordeel zijn van de ontwerper ervan.

Er bestaat goede literatuur over dit thema.

(fig.)
Bijgevoegde miniaturen
Klik op de afbeelding voor een grotere versie

Naam:  Fadi-Lama.gif‎
Bekeken: 1039
Grootte:  61,4 KB
ID: 118965  

__________________
Doorzoek forum.politics.be (aangepaste zoekmachine)
Nr.10 is offline   Met citaat antwoorden
Oud 5 januari 2024, 18:56   #47885
LiberaalNL
Europees Commissaris
 
LiberaalNL's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 24 november 2007
Locatie: Nederland
Berichten: 7.555
Standaard

Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door Nr.10 Bekijk bericht
"een dwergje"
Wat een interpretatie is mede ingegeven door hegemonische overwegingen. Zolang de meetinstrumenten bij de Angelsaks zitten, gegeven de unipolaire wereldorde, zal elk resultaat dat uit die meetinstrumenten komt in het voordeel zijn van de ontwerper ervan.

Er bestaat goede literatuur over dit thema.

(fig.)
Jouw avatar doet het goed als Wc-papier.
__________________
VSSE, kijk goed mee:
Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door tomm Bekijk bericht
Ik volg het Russisch narratief.
LiberaalNL is offline   Met citaat antwoorden
Oud 5 januari 2024, 20:56   #47886
Walvader
Parlementslid
 
Geregistreerd: 22 juli 2020
Berichten: 1.716
Standaard

Onbegrijpelijk dat er hier zijn die in dat verhaal van Poetin meegaan. Ok, het Westen heeft ook zijn fouten, maar de eigen burgers hebben ten minste nog iets te zeggen. Kijk je dan naar de landen die bejubeld worden door de Poetinlovers: Iran, China, Noord-Korea.
Proficiat als dat je voorbeelden zijn. Ik zou zeggen: verhuis zo snel mogelijk.

Hypocritical Putin is funding Nazi supporters to export his right-wing ideology | Frontline

“You have this both direct financial, and other forms, of support and export of ideas.”

Putin is funding Nazi supporters "when it suits" him, despite insisting for the denazification of Ukraine, Dr Jade Mcglynn tells Frontline on #TimesRadio.


https://www.youtube.com/watch?v=PQuwPsR2Pe4
Walvader is offline   Met citaat antwoorden
Oud 5 januari 2024, 21:18   #47887
Walvader
Parlementslid
 
Geregistreerd: 22 juli 2020
Berichten: 1.716
Standaard

Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door tomm Bekijk bericht
De oorlog in Oekraïne is begonnen vanaf het Westen die democratisch verkozen president hielp verjagen.

De Palestijnen worden al 80 jaar onderdrukt en etnisch gezuiverd door Israël, met VS steun, daar hebben de Russen niets mee te zien.

Syrië was een vreedzaam land tot het Westen jihadisten begon te steunen en bewapenen die de legitiem en internationaal erkende regering wilden verjagen. Hetzelfde, maar dat door middel van NAVO agressie, deden ze, deze keer wel met succes, in Libië.

Rusland heeft zelfs de Amerikanen gesteund in het strijd tegen de Taliban de eerste jaren. Maar de Amerikanen pakten het zodanig slecht aan dat ze niet eens konden winnen tegen een aantal bergstammen, en moesten na 20 jaar met de staart tussen de benen verdwijnen. De Amerikanen hebben nog geen enkel bewijs kunnen aandragen dat de Russen de Taliban steunden. In tegendeel de Amerikaanse puppet-president vluchtte met een vliegtuig vol geld en goud naar het pro-Russische Tajikistan.
De oorlog in Oekra*ine: https://twitter.com/ninagol15/status...10219157553450

Syrië was/is een DICTATUUR.
Walvader is offline   Met citaat antwoorden
Oud 5 januari 2024, 21:26   #47888
Walvader
Parlementslid
 
Geregistreerd: 22 juli 2020
Berichten: 1.716
Standaard

Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door patrickve Bekijk bericht
Zoals al veel eerder aangegeven, dat is om vele redenen een totaal bogus argument. De Russen moeten maar leren verdragen dat zij door ex bezette gebieden als een bedreiging gezien worden, en dat die dus steun gaan zoeken bij de alliantie die landen wil beschermen tegen Russische invallen, de NATO. De NATO is geen bedreiging voor het Russische territorium maar de Russen zijn aantoonbaar een bedreiging van het territorium van hun buren die vroeger hun bezette gebieden waren, en die ze dus "terug willen bezetten", zoals verschillende van die buren al ondervonden hebben. De inval in Oekraine bewijst dat trouwens.

De aanvankelijke bedoeling was de invasie van gans Oekraine zoals de eerste aanval aangaf, en de gepubliceerde en na falen rap ingetrokken artikelen aangeven. Dat had aanvankelijk niks met "ethnische Russen" te maken.

Wat die ethnische Russen betreft die eigenlijk Oekrainers zijn, Rusland was totaal vrij om die mensen in het IMMENSE RUSLAND een plekje te geven als zij dat wilden he. Dat was veruit de beste oplossing, zoals Joden naar Israel kunnen gaan, zou men denken dat Russen genoeg plaats hebben in het grootste land van de wereld om wat plek te vinden voor "ethnische Russen" die in andere landen wonen en daar een ongewenste minderheid zijn.

Mocht het "aanwezig zijn van een scheef bekeken minderheid" een reden zijn om het "ethische wensland" van die minderheid carte blanche te geven om een land binnen te vallen, dan kan Marokko Brussel binnenvallen he.

Kortom, uw smoes valt om 3 redenen op zijn bakkes:

1) het was hem niet om die ethnische Russen te doen maar om gans Oekraine.

2) de NATO is geen bedreiging voor Rusland, maar Rusland bewees en bewijst om een militaire bedreiging te zijn voor zijn buren.

3) ethnische Russen moeten naar Rusland als ze "Rus" willen zijn.
Dikke 2
Walvader is offline   Met citaat antwoorden
Oud 5 januari 2024, 21:56   #47889
Walvader
Parlementslid
 
Geregistreerd: 22 juli 2020
Berichten: 1.716
Standaard

DE Poetinjugend: JA echt:

https://twitter.com/NatalkaKyiv/stat...14252236492941

Poetin houdt van het Nationaal-Socialisme!!
Walvader is offline   Met citaat antwoorden
Oud 5 januari 2024, 21:59   #47890
Walvader
Parlementslid
 
Geregistreerd: 22 juli 2020
Berichten: 1.716
Standaard

Een jonge rus die gaat vechten tegen de nazi's MET de zwarte zon:

https://twitter.com/ChrisO_wiki/stat...83606101004464
Walvader is offline   Met citaat antwoorden
Oud 5 januari 2024, 22:38   #47891
Walvader
Parlementslid
 
Geregistreerd: 22 juli 2020
Berichten: 1.716
Standaard

Hier staan tomm en zijn supprters voor: https://twitter.com/NatalkaKyiv/stat...90119427371057

Wees gewaarscuwd.
Walvader is offline   Met citaat antwoorden
Oud 5 januari 2024, 22:44   #47892
tomm
Secretaris-Generaal VN
 
tomm's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 4 juli 2003
Locatie: Nederland
Berichten: 43.802
Standaard

Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door Walvader Bekijk bericht
Hier staan tomm en zijn supprters voor: https://twitter.com/NatalkaKyiv/stat...90119427371057

Wees gewaarscuwd.
Een gefotoshopped filmpje van 4 seconden..
Alleen echte idioten vallen voor zoiets.
De Kiev propaganda is zo dom... alleen voor de echte "believers" en dat zijn er steeds minder.
tomm is offline   Met citaat antwoorden
Oud 5 januari 2024, 23:37   #47893
quercus
Secretaris-Generaal VN
 
quercus's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 4 maart 2009
Locatie: De Verenigde Nederlanden
Berichten: 43.291
Standaard

Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door patrickve Bekijk bericht
Zoals al veel eerder aangegeven, dat is om vele redenen een totaal bogus argument. De Russen moeten maar leren verdragen dat zij door ex bezette gebieden als een bedreiging gezien worden, en dat die dus steun gaan zoeken bij de alliantie die landen wil beschermen tegen Russische invallen, de NATO. De NATO is geen bedreiging voor het Russische territorium maar de Russen zijn aantoonbaar een bedreiging van het territorium van hun buren die vroeger hun bezette gebieden waren, en die ze dus "terug willen bezetten", zoals verschillende van die buren al ondervonden hebben. De inval in Oekraine bewijst dat trouwens.

De aanvankelijke bedoeling was de invasie van gans Oekraine zoals de eerste aanval aangaf, en de gepubliceerde en na falen rap ingetrokken artikelen aangeven. Dat had aanvankelijk niks met "ethnische Russen" te maken.

Wat die ethnische Russen betreft die eigenlijk Oekrainers zijn, Rusland was totaal vrij om die mensen in het IMMENSE RUSLAND een plekje te geven als zij dat wilden he. Dat was veruit de beste oplossing, zoals Joden naar Israel kunnen gaan, zou men denken dat Russen genoeg plaats hebben in het grootste land van de wereld om wat plek te vinden voor "ethnische Russen" die in andere landen wonen en daar een ongewenste minderheid zijn.

Mocht het "aanwezig zijn van een scheef bekeken minderheid" een reden zijn om het "ethische wensland" van die minderheid carte blanche te geven om een land binnen te vallen, dan kan Marokko Brussel binnenvallen he.

Kortom, uw smoes valt om 3 redenen op zijn bakkes:

1) het was hem niet om die ethnische Russen te doen maar om gans Oekraine.

2) de NATO is geen bedreiging voor Rusland, maar Rusland bewees en bewijst om een militaire bedreiging te zijn voor zijn buren.

3) ethnische Russen moeten naar Rusland als ze "Rus" willen zijn.
Meer nog, wat Poetin “ethnische Russen” in Oekraïne noemt zijn feitelijk ook overtuigde Oekraïeners die gewoon Russischtalig zijn.
__________________
Weet nu dan dat uw stem door niemand wordt aanhoord
Zolang gij stamelend bidt of bedelt bij de poort.
quercus is offline   Met citaat antwoorden
Oud 5 januari 2024, 23:39   #47894
dalibor
Secretaris-Generaal VN
 
dalibor's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 9 mei 2014
Berichten: 23.633
Standaard

Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door Walvader Bekijk bericht
DE Poetinjugend: JA echt:

https://twitter.com/NatalkaKyiv/stat...14252236492941

Poetin houdt van het Nationaal-Socialisme!!
Wat een aanstekelijk enthousiasme.
__________________
Think I forgot
how to be happy.
Something I'm not
but something I can be.
Something I wait for.
Something I'm made for.
dalibor is offline   Met citaat antwoorden
Oud 6 januari 2024, 00:05   #47895
Tommeke
Provinciaal Statenlid
 
Geregistreerd: 27 augustus 2008
Berichten: 654
Standaard

Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door tomm Bekijk bericht
Een gefotoshopped filmpje van 4 seconden..
Alleen echte idioten vallen voor zoiets.
De Kiev propaganda is zo dom... alleen voor de echte "believers" en dat zijn er steeds minder.
Het begint echt wel irritant te worden, maar ik begin toch ook een beetje medelijden te krijgen. Elk argument waar bewijzen voor zijn, wordt zonder enig argument, zonder tegenbewijs afgedaan als "fake, gephotoshopped". Zonder enig tegenbewijs. Misschien moeten we dat ook eens zonder argumenten en "photoshop" antwoorden op elk van jouw posts?

Het filmpje maakt deel uit van een groter filmpje, waar camera's van TVTSE en Rossiya 1 op gericht zijn:

Dus, Tomm. Graag een ander antwoord dan een ongefundamenteerde photoshop.

Echt lastig, die Europeanen met hun feiten!

Laatst gewijzigd door Tommeke : 6 januari 2024 om 00:07.
Tommeke is offline   Met citaat antwoorden
Oud 6 januari 2024, 06:21   #47896
patrickve
Secretaris-Generaal VN
 
patrickve's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 24 februari 2009
Locatie: Grenoble, Frankrijk
Berichten: 115.296
Standaard

Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door quercus Bekijk bericht
Meer nog, wat Poetin “ethnische Russen” in Oekraïne noemt zijn feitelijk ook overtuigde Oekraïeners die gewoon Russischtalig zijn.
Inderdaad, en zelfs als die mensen op een of andere manier Rusland-envy hebben, is het enige dat Vladimir moet doen, zijn land openstellen voor de immigratie van Rusland-lovende Oekrainers he.

Het is toch niet omdat er in Texas een streek is waar mensen zich "eigenlijk Belg" willen noemen, dat Belgie een stuk Texas mag gaan annexeren he.

Laatst gewijzigd door patrickve : 6 januari 2024 om 06:22.
patrickve is offline   Met citaat antwoorden
Oud 6 januari 2024, 08:55   #47897
kelt
Secretaris-Generaal VN
 
Geregistreerd: 29 juli 2004
Berichten: 35.716
Standaard

De vernieling ,vermoedleijk middels Stormhawks,van een commandopost bij Yevpatoria op de Krim is consistent met de Oekrainse modus operandi aangaande de Krim.....

Als er in 2023 tenminste één patroon succesvol is gebleken voor hen,dan toch wel het verstoren van de werking van de Krim als logistieke hub ,en sedert de zomer verleden jaar zijn de Ukies zeer hardnekkig aan de slag dit zo te houden....

Dit door het verhinderen dat de Russen een goed gecoordineerd luchtafweersysteem kunnen behouden...

Want ja,indien mogelijk worden luchtafweercomplexen vernield,maar belangrijkst is dat Russische hoge officieren steeds minder plaatsen, technische middelen en tijd krijgen om de zaak aan elkaar te breien....

Want dat HEBBEN ze totnogtoe blijkbaar nog,ie,het merendeel van de ingezetten Oekrainse aanvalsmiddelen op de Krim wordt nog steeds neergehaald of tot zinken gebracht vrees ik.....

De Zwarte Zee Vloot is dan wel al grotendeels weggjaagd,maar er opereren nog steeds lucht- en landmachtmiddelen op- en vanaf de Krim....


Het blijft ondertussen verbazingwekkend hoe ATESH kan blijven opereren,mogelijk zelfs sterker worden,in een land dat sinds 2014 weer onder "Russische controle" staat.Ik begin zelfs te vermoeden dat er zones in het Krim binnenland zijn waar de Russen enkel in behoorlijke sterkte durven komen op risico van eliminatie ...
__________________
Ik dank U om aandacht te schenken aan deze kwestie...

Laatst gewijzigd door kelt : 6 januari 2024 om 08:57.
kelt is offline   Met citaat antwoorden
Oud 6 januari 2024, 13:30   #47898
tomm
Secretaris-Generaal VN
 
tomm's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 4 juli 2003
Locatie: Nederland
Berichten: 43.802
Standaard

Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door Tommeke Bekijk bericht
Het begint echt wel irritant te worden, maar ik begin toch ook een beetje medelijden te krijgen. Elk argument waar bewijzen voor zijn, wordt zonder enig argument, zonder tegenbewijs afgedaan als "fake, gephotoshopped". Zonder enig tegenbewijs. Misschien moeten we dat ook eens zonder argumenten en "photoshop" antwoorden op elk van jouw posts?

Het filmpje maakt deel uit van een groter filmpje, waar camera's van TVTSE en Rossiya 1 op gericht zijn:

Dus, Tomm. Graag een ander antwoord dan een ongefundamenteerde photoshop.

Echt lastig, die Europeanen met hun feiten!
Een filmpje zijn geen feiten. Het is een filmpje van een folkloristisch figuur, niet meer en niet minder.

Wat wel feiten zijn is dat in Oekraine er al jarenlang een enorme z zwarte lijst bestaat waar talloze boeken, journalisten, tv zenders, sociale media, etc. op staan. DAT zijn zaken die u weet maar als echte propagandist bewust probeert te censureren.
https://www.rollingstone.com/music/m...st-1234604081/

https://archive.kyivpost.com/lifesty...tv-series.html

https://www.wilsoncenter.org/event/m...mation-ukraine

https://www.theguardian.com/world/20...emlin-role-war

Uw regime is totaal geen democratie, ook niet voor februari 2022, en van vrije meningsuiting is geen sprake. U weet dit heel goed maar probeert dit weg te moffelen.
Ik beschouw u hier als een van de grootste propagandisten omdat u heel goed op de hoogte bent van de echte situatie in Oekraine. En heel goed weet dat dat regime sinds de westerse staatsgreep tegen de laatste democratisch verkozen president in 2014 allesbehalve een echte democratie is. (en nee, ik beschouw Rusland evenmin als een echte democratie, maar ik denk wel dat het regime in Rusland op meer steun kan rekenen bij de bevolking dan dat in Oekraine, ik baseer me op talloze gesprekken die ik de laatste jaren had met Oekrainers en Russen, hier, in Duitsland bvb. , Moldova, maar ook in Oekraine en Rusland zelf.
tomm is offline   Met citaat antwoorden
Oud 6 januari 2024, 13:38   #47899
tomm
Secretaris-Generaal VN
 
tomm's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 4 juli 2003
Locatie: Nederland
Berichten: 43.802
Standaard

Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door quercus Bekijk bericht
Meer nog, wat Poetin “ethnische Russen” in Oekraïne noemt zijn feitelijk ook overtuigde Oekraïeners die gewoon Russischtalig zijn.
Kent U ze persoonlijk? Ik dacht het niet.
Zelfs de Kiev propaganda (zie boven) geeft toe dat de soldaten en het regime de lokale bevolking in Oost- en Zuid-Oekraine niet vertrouwen, en dat ze massaal informatie doorgeven aan de Russen.
In de aangehechte gebieden heeft ondertussen al zo n 87 % de Russische nationaliteit aangeworven.
Tijdens de laatste democratische verkiezingen stemde meer dan 90 % in die streken voor Yanukovich.
tomm is offline   Met citaat antwoorden
Oud 6 januari 2024, 13:40   #47900
tomm
Secretaris-Generaal VN
 
tomm's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 4 juli 2003
Locatie: Nederland
Berichten: 43.802
Standaard

Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door kelt Bekijk bericht
De vernieling ,vermoedleijk middels Stormhawks,van een commandopost bij Yevpatoria op de Krim is consistent met de Oekrainse modus operandi aangaande de Krim.....

Als er in 2023 tenminste één patroon succesvol is gebleken voor hen,dan toch wel het verstoren van de werking van de Krim als logistieke hub ,en sedert de zomer verleden jaar zijn de Ukies zeer hardnekkig aan de slag dit zo te houden....

Dit door het verhinderen dat de Russen een goed gecoordineerd luchtafweersysteem kunnen behouden...

Want ja,indien mogelijk worden luchtafweercomplexen vernield,maar belangrijkst is dat Russische hoge officieren steeds minder plaatsen, technische middelen en tijd krijgen om de zaak aan elkaar te breien....

Want dat HEBBEN ze totnogtoe blijkbaar nog,ie,het merendeel van de ingezetten Oekrainse aanvalsmiddelen op de Krim wordt nog steeds neergehaald of tot zinken gebracht vrees ik.....

De Zwarte Zee Vloot is dan wel al grotendeels weggjaagd,maar er opereren nog steeds lucht- en landmachtmiddelen op- en vanaf de Krim....


Het blijft ondertussen verbazingwekkend hoe ATESH kan blijven opereren,mogelijk zelfs sterker worden,in een land dat sinds 2014 weer onder "Russische controle" staat.Ik begin zelfs te vermoeden dat er zones in het Krim binnenland zijn waar de Russen enkel in behoorlijke sterkte durven komen op risico van eliminatie ...
https://www.pravda.com.ua/eng/news/2023/08/18/7416141/

Biden administration criticises Ukrainian strikes in Crimea as waste of resources – CNN

Voor de rest veel zever. Jaarlijks bezoeken miljoenen Russen uit andere streken van Rusland de Krim.

Het Kiev regime is totaal desperaat omdat ze weten dat ze de oirlog aan het verliezen zijn, en proberen dus met westerse wapens de Krim te raken. Soms lukt het, maar nooit in die mate dat het de toeristen wegjaagt.
De Kersh brug proberen ze nu al vele maanden te raken, het lukt gewoonweg niet.

Wat telt is het slagveld, en daar braadt de haring van Kiev niet.
En nu ze een gebrek hebben aan manschappen en wapens dreigt 2024 voor hen een rampjaar te worden.
Ik ga toekijken, met een hapje en een dranke, en op deze draad niet nalaten om het jullie nog eens goed door te steken.

Laatst gewijzigd door tomm : 6 januari 2024 om 13:46.
tomm is offline   Met citaat antwoorden
Antwoord



Regels voor berichten
Je mag niet nieuwe discussies starten
Je mag niet reageren op berichten
Je mag niet bijlagen versturen
Je mag niet jouw berichten bewerken

vB-code is Aan
Smileys zijn Aan
[IMG]-code is Aan
HTML-code is Uit
Forumnavigatie


Alle tijden zijn GMT +1. Het is nu 00:58.


Forumsoftware: vBulletin®
Copyright ©2000 - 2025, Jelsoft Enterprises Ltd.
Content copyright ©2002 - 2020, Politics.be