![]() |
Registreren kan je hier. Problemen met registreren of reageren op de berichten? Een verloren wachtwoord? Gelieve een mail te zenden naar [email protected] met vermelding van je gebruikersnaam. |
|
Registreer | FAQ | Forumreglement | Ledenlijst |
Maatschappij en samenleving Dit subforum handelt over zaken die leven binnen de maatschappij en in die zin politiek relevant (geworden) zijn. |
![]() |
|
Discussietools |
![]() |
#301 |
Perm. Vertegenwoordiger VN
Geregistreerd: 25 april 2005
Berichten: 12.883
|
![]() wat een lange weg te gaan voor het VB: voor ze van het afschaffen van de hoofddoekjes tot skyclad geraken,pffff
|
![]() |
![]() |
![]() |
#302 | ||||
Perm. Vertegenwoordiger VN
Geregistreerd: 10 januari 2003
Berichten: 13.400
|
![]() Citaat:
Citaat:
Citaat:
Citaat:
|
||||
![]() |
![]() |
![]() |
#303 | ||||
Perm. Vertegenwoordiger VN
Geregistreerd: 10 januari 2003
Berichten: 13.400
|
![]() Citaat:
Citaat:
Citaat:
Citaat:
|
||||
![]() |
![]() |
![]() |
#304 |
Perm. Vertegenwoordiger VN
Geregistreerd: 10 januari 2003
Berichten: 13.400
|
![]() *dit liep mis / zie hierna*
Laatst gewijzigd door Den Duisteren Duikboot : 14 september 2006 om 19:39. |
![]() |
![]() |
![]() |
#305 |
Perm. Vertegenwoordiger VN
Geregistreerd: 10 januari 2003
Berichten: 13.400
|
![]() (dit liep even mis)
Laatst gewijzigd door Den Duisteren Duikboot : 14 september 2006 om 19:37. |
![]() |
![]() |
![]() |
#306 | ||||
Perm. Vertegenwoordiger VN
Geregistreerd: 10 januari 2003
Berichten: 13.400
|
![]() Citaat:
Citaat:
Citaat:
Citaat:
Laatst gewijzigd door Den Duisteren Duikboot : 14 september 2006 om 19:36. |
||||
![]() |
![]() |
![]() |
#307 | ||||
Perm. Vertegenwoordiger VN
Geregistreerd: 25 april 2005
Berichten: 12.883
|
![]() Citaat:
Citaat:
Citaat:
![]() Citaat:
Identiteit verlies je niet door contact met andere culturen: je ontdekt ze... Du choq des idées jaillit la lumière ! Laatst gewijzigd door ericferemans : 14 september 2006 om 20:01. |
||||
![]() |
![]() |
![]() |
#308 | |
Minister-President
Geregistreerd: 23 juni 2005
Berichten: 4.999
|
![]() Citaat:
Secundo: individuele vrijheid is een immens kostbaar iets. Het is pas wanneer de private levenssfeer wordt doorkruist door de publieke, dat die vrijheid onvermijdelijk een deuk krijgt. De publieke sector is gehouden aan een rigide logica, wil ze zich in gelijke mate kunnen openstellen voor iedereen. Dat houdt ook in dat iedereen compromissen zal moeten maken. Ik zie dat niet als een probleem voor zolang de publieke sector zich niet te ver in de private levenssfeer van de mensen gaat moeien. Zoals ik al eerder stelde: een schoolplichtige moslima heeft buiten de klas nog een heel leven om zich zo vroom en onderdanig op te stellen als ze maar wil. En -als je het op de keper beschouwt- hoeft ze zich zelfs niet te onderwerpen aan die neutraliteit: inzake onderwijs zijn er alternatieven binnen de private sfeer. (thuisonderwijs of onderwijs georganiseerd / te organiseren binnen de eigen gemeenschap) Ik blijf derhalve héél strikt bij het vasthouden aan het principe dat men uit een private ideologie / levensfilosofie / geloofsovertuiging geen (voor-)rechten kan puren die je tegen kan werpen aan anderen. Dat tast de vrijheid van geloofsovertuiging nog voor geen millimeter aan trouwens. Logischerwijs hoef ik als niet-moslim die hoofddoek helemaal niet te zien als iets fundamenteel anders dan een pet, een muts, een klak of een kepie. Net zomin als een moslim het tooisel van de schaarse nonnen in habijt als iets anders moet zien als een soort folkloristische klederdracht. Het is pas als je mij een bepaalde betekenis wil gaan opdringen, dat je mij lastig begint te vallen met een verhaal waar ik helemaal geen boodschap aan heb. Laten we elkaar op dat vlak vooral zoveel mogelijk met rust laten. D�*t is dan ook de enige juiste invulling van dat fameuze "respect" waarmee Eric Feremans hier al repliek na repliek loopt te zwaaien.
__________________
The pen is mightier than the sword, and considerably easier to write with. |
|
![]() |
![]() |
![]() |
#309 | ||||
Perm. Vertegenwoordiger VN
Geregistreerd: 25 april 2005
Berichten: 12.883
|
![]() Citaat:
Dit lijkt me nogal verward. Een levenssfeer, is dat iets pivé omdat je er het woord privé voorzet (privaat is een toilet, ik krijg het niet over de lippen en in de zin "private levenssfeer" krijgt het ... een geurtje)? En is er dan een andere levenssfeer die publiek is? En is vrijheid iets dat we in één levenssfeer hebben (welke?) en niet in de andere (welke?). Indien je de huiselijke kring bedoelt met het één en andere kringen (werk, school, vriendenkring) als publiek wat is dan de betekenis van deze zin? Hoe dan ook is de mens bekijken vanuit een individualistisch standpunt, met één geheime intieme levenssfeer in vergelijking met de mens als sociaal wezen in een gestructureerde maatschappelijke omgeving verwarrend. Het gaat over dezelfde mens maar bekeken door een andere bril. Maatschappelijke systemen bestaan uit individuen die op hun beurt beïnvloed worden door hun omgeving. Het is hoe dan ook door deze wisselwerking dat zowel onze omgeving als wijzelf in een kruisbestuivend proces met anderen wordt gevormd. Hoe kan het één het andere doorkruisen: het zijn dezelfde dingen die een andere naam krijgen naargelang het standpunt van waaruit je ze bekijkt: het kikvorsperspectief of het vogelperspectief. In die zin is de functie van openbare diensten van dien aard dat zij weliswaar het algemeen belang dienen, maar enkel door individuen te laten in hun eigenheid terwijl tevens de samenwerking wordt gestimuleerd. Het individuele welzijn hangt immers in hoge mate af van de netwerken die individuen vormen en die hen wederzijds vormen terwijl deze ook door hen worden gevormd. Een kip ei probleem kan verwarrend zijn, maar er is geen fundamenteel conflict tussen kippen en eieren. Citaat:
Een overheidsorganisatie mag geen afbreuk doen aan de kansen van de individuele participanten maar integendeel door de samenwerking tot een beter resultaat leiden dan dezelfde activiteiten door individuen appart verricht. Met andere woorden scholen zijn betere leeromgevingen dan thuisopleiding: naast een leraar-leerling verhouding, die thuis theoretisch mogelijk is, is er ook een geheel van sociale mogelijkheden, contacten, diversiteiten (meerdere leraars, beter materiaal, ruimere mogelijkheden), last not least ook een economische sterkte door schaalvergroting. Een collectief ingerichte activiteit is zinloos wanneer ze beter of even goed individueel kan gebeuren, derhalve dient zij het individu niet voor de voeten te lopen maar te stimuleren. Wat dus helemaal geen neutraliteit inhoudt maar wel degelijk diversiteit. Citaat:
Citaat:
Op school leert men dat, of niet... en dan is de zaak hopeloos. |
||||
![]() |
![]() |
![]() |
#310 | |
Minister-President
Geregistreerd: 23 juni 2005
Berichten: 4.999
|
![]() Citaat:
Stel even dat mijn geloofsovertuiging me zou verbieden om aan de rechterkant van de openbare weg te fietsen omdat dat (for the sake of argument) een "onreine" kant zou zijn. Kan ik me dan meteen beroepen op die overtuiging om een uitzondering te bekomen? Uit respect voor mijn geloof? Please? Ik ga dat overheidsinitiatief -om deze discussie niet te laten ontsporen tot een ideologisch getouwtrek- op zich niet positief of negatief waarderen. Een individualistische benadering van de mens sluit absoluut niet de wetenschap uit dat diezelfde mens binnen een sociale context leeft en evolueert. Je had je die hele uitleg kunnen besparen, want je zit te preken tegen iemand die al overtuigd is van dat punt. MAAR er is geen naadloze overgang tussen datgene waar een collectief van vrije individuen spontaan naar evolueert enerzijds en het door de overheid opgelegde model. Wanneer een overheid optreedt, dan heeft ze het recht niet om te discrimineren en heeft ze ook het recht niet om louter terwille van individuele keuzes die een burger maakt allerlei uitzonderingsstatuten te creëren. (die de facto op een discriminatie zouden uitdraaien) Ergo: als op een gemeenschapsschool hoofddoeken toegelaten zijn in de klas, dan meteen ook �*lle hoofddeksels. Want in de ogen van een overheid kan zo'n hoofddoek ook niets méér zijn dan een hoofddeksel. Geloofsovertuigingen (in brede zin) behoren immers strikt tot de privésfeer. Als je de scheiding tussen kerk / levensbeschouwing / ideologie en staat een beetje ernstig wil nemen, dan is dat de enige logische conclusie. Ofwel laat je dus elke vorm van reglementering achterwege -waar ik overigens niks tegen heb hoor- ofwel ga je op een rechtlijnige manier tewerk. Meanderen rond allerlei filosofische beschouwingen over de aard van het beestje dat we "mens" noemen, is niet de taak van de overheid. Geen twee maten en twee gewichten dus. Respect is een zwaard met twee snijvlakken. Bovendien ben ik het niet meteen eens met de analyse die jij maakt van thuisonderricht versus de schoolomgeving. De feiten willen je daar nog wel eens tegenspreken.
__________________
The pen is mightier than the sword, and considerably easier to write with. Laatst gewijzigd door Desiderius : 15 september 2006 om 01:37. |
|
![]() |
![]() |
![]() |
#311 |
Europees Commissaris
Geregistreerd: 12 april 2005
Berichten: 6.611
|
![]() .
Laatst gewijzigd door Karma : 15 september 2006 om 07:56. |
![]() |
![]() |
![]() |
#312 |
Europees Commissaris
Geregistreerd: 12 april 2005
Berichten: 6.611
|
![]() ![]() Laatst gewijzigd door Karma : 15 september 2006 om 08:03. |
![]() |
![]() |
![]() |
#313 |
Perm. Vertegenwoordiger VN
Geregistreerd: 31 maart 2004
Locatie: Nabij het Reigersnest
Berichten: 10.447
|
![]() Een regelrechte aanval op Islam vanwege het Vlaamse Volk. Een rugsteek vanwege de SP-A & Groen!, en het zoveelste bewijs dat enkel het Islamisme redding kan bieden voor de allochtone gemeenschappen in België.
Alleen de politieke Islam begrijpt de noden van deze moslimah's, daar waar de zelfuitgeroepen progressievelingen (zonder moraliteit of normen) de hoofddoek als afschuwelijk beschouwen, zelfs het concept van Islam als verfoeilijk houden, en nu via hun politiek gemoei die directeur overhaald hebben de hoofddoek te verbieden, om toch maar hun rooskleurige visie van de multiculturele samenleving (lees: een samenleving met Islam uitgeroeid) kunnen realiseren. Echter tussen vandaag en de dag dat bovenstaande waar zal zijn, zullen er een zondvloed van bommen moeten ontploft zijn, alvorens het Islamitische volk in België deze vernederingen zullen aanvaarden. |
![]() |
![]() |
![]() |
#314 | ||||||||||||||
Perm. Vertegenwoordiger VN
Geregistreerd: 25 april 2005
Berichten: 12.883
|
![]() [quote]
Citaat:
![]() Wat een amalagaam van borrelende emoties. Er moet iet zeer louche zijn aan de overheidinitiatieven, welhaast pervers als men deze zin gaat vertalen naar nuchtere termen. "De oveheid" is in jouw brein een soort monster: dit begrip heeft blijkbaar een persoonlijkheid gekregen en een vrije wil: eigenhandig organiseert het. Kijk dat lijkt me een gevaarlijke stap in het het denken. Wanneer een mens begint levenloze zaken een leven toe te schrijven (De markten, De overheid, de Kast van moeder) dan is er een spoedverplaatsing nodig via de witte taxi met blauwlicht naar de lieve verpleegsterkes. Maar ik geef toe: de ziekte is zo ruim verspreid dat daar waar deze vorm van zinsbegoocheling vroeger alleen voorkwam in "de TIjd" in op "CNN" deze nu ook al op de VRT te horen valt. Deze overheid, die blijkbaar zeer overijverig is want deze fictieve demon organiseert te pas en te onpas (ik moet dit wel vertalen, je kan dat niet laten liggen) zaken die het individu beperken, in zijn vrijheid, welteverstaan. Hehe. En dan dat magistrale zinnetje: al was het maar omdat dit individu voor die (blijkbaar ongewenste) en per definitie (!)vrijheidsbeperkende diensten moet betalen. Alhoewel dat laatste dubbelzinnig is: er kan gestaan hebben dat omdat hij het moet betalen het vrijheidsbeperkend is. Maar dan is het niet per definitie. Verwarrend: inderdaad! Na zo'n openingszin weten we eigenlijk al het verhaal: de plot is voor de goede lezer al onthult: - overheden zijn moeials - die vanalles doen dat dan veelal overbodig is - het kost vooral veel geld - van het individu dat het slachtoffer is van al dit faais. Kijk: zo'n zinnetje daar krijgt dus Verhofstadt een stijve van. Dat is bijna zo goed als "eigen volk eerst" van de fascos. Het is het liberale credo in een notendop! En men kan niet zeggen dat het sloganesk is: het is omfloerst, geolied, cool! Citaat:
Citaat:
Hier voel je aan dat het echt een demon is die als een virus in onze huiskamer rondsluipt. of neen: ze hindert het goede in de mens, het positieve: het Heilige privé-initiatief (met dank om het privaat weg te laten). Citaat:
Citaat:
Hoe iemand nog het waagt een stuur te grijpen of een telefoon op te nemen, laat staan in het hol van de leeuw te kruipen om een concert bij te wonen in een overheidsgebouw is mij een raadsel! Na deze formulering van de grote liberale boeman, de overheid, gaat onze vriend Desiderius, plots van fors blauw over naar roze: hij offreert ons een nogal bizarre situatie: Citaat:
Citaat:
![]() Citaat:
![]() Citaat:
![]() . Citaat:
De overheid is het gevolg van wat wij als individuen samen hebben besloten, het is een organisatie die uitvoert wat "het collectief van vrije individuen" hebben beslist. Het is geen aparte, uit de hemel gevallen duivel die mensen pest. Hier bestaat dus een beschrijving van een strijd binnen de mens met zijn eigen demon en gaan we recht in de liberale psychiatrie. Citaat:
Citaat:
![]() Citaat:
![]() Weerom duikt de overheid op als een wezen: nu bedrijft het ten onrechte filosofie!!! Het wordt pijnlijk, je obsessie... ![]() Citaat:
Hoop en al: een ziekelijke tekst, waarin we inzicht krijgen in een nieuw soort demon: de overheid. Die als een baarlijke duivel ons bestaan bedreigt. Hier kan ik niet op ingaan want ik geloof noch in engelen noch in duivelen. Mijn terrein is politieke wetenschap en economie. Daar zijn duivelen niet welkom. Laatst gewijzigd door ericferemans : 15 september 2006 om 09:02. |
||||||||||||||
![]() |
![]() |
![]() |
#315 | |
Perm. Vertegenwoordiger VN
Geregistreerd: 25 april 2005
Berichten: 12.883
|
![]() Citaat:
Ik raad je dus aan van te dimmen, schat! |
|
![]() |
![]() |
![]() |
#316 |
Parlementslid
Geregistreerd: 2 juli 2006
Berichten: 1.808
|
![]() Een "moslimgezin" uit de Antwerpse deelgemeente Borgerhout, buren van mijn moeder. Het gezin heeft vijf kinderen, twee meisjes en drie jongens, een meisje en een jongen is een tweeling.
En dan maar zagen over een hoofddoekverbod op school. |
![]() |
![]() |
![]() |
#317 |
Minister-President
Geregistreerd: 23 juni 2005
Berichten: 4.999
|
![]() @ Ericferemans
Ik had van een tienjarige snotneus zelfs een intelligentere repliek verwacht. Je hebt je overtroffen; zelden zo'n hoopje zielige idiotie bijeengelezen. En kom niet af dat ik niet repliceer op jouw argumenten, want ik bespeur er geen enkele in jouw repliek. Niks dan flauwigheidjes om je gebrek aan de wil om tot een gedachtenwisseling te verhullen. (of juist niet...) Ik zal dan maar concluderen wat ik eerder al (iets te veel naar mijn zin) heb gedaan: je bent het niet waard dat ik er verder nog één toetsaanslag aan besteed. Welkom op mijn negeerlijst, Feremans. Niet verwonderd zijn dat ik je niet meer van antwoord dien in de komende maanden. Deze lastigaard laat je voortaan met rust. Laatst gewijzigd door Desiderius : 15 september 2006 om 12:01. |
![]() |
![]() |
![]() |
#318 | |
Perm. Vertegenwoordiger VN
Geregistreerd: 31 maart 2004
Locatie: Nabij het Reigersnest
Berichten: 10.447
|
![]() Citaat:
![]()
__________________
NEE tegen assimilatie! NEE tegen racisme! |
|
![]() |
![]() |
![]() |
#319 | |
Banneling
Geregistreerd: 25 augustus 2006
Berichten: 8.192
|
![]() [quote]
Citaat:
Wat jij als 'aanvallen' aanduidt, is niet meer dan een uitnodiging om mee te evolueren en zich de normen en gebruiken eigen te maken van de nieuwe cultuur die die migranten tenslotte zelf opzochten. Andere migrantengroepen sprongen onmiddellijk op de kar, de moslims daarentegen verkiezen dat nog steeds niet te doen, maar zijn wel de grootste klagers en zagers over de achterstand die ze op elk vlak moedwillig en bewust opgelopen hebben. |
|
![]() |
![]() |
![]() |
#320 | |
Secretaris-Generaal VN
Geregistreerd: 22 december 2002
Locatie: Antwerpen
Berichten: 49.144
|
![]() [quote=Online;1989383]
Citaat:
__________________
Waarom islam"fobie"? Betaalt U ook mee de religieuze halal taks die het terrorisme financiert? Kijk hoeveel er verdiend wordt met halal certificatie van dingen die totaal niet hoeven gecertificeerd te worden. https://www.youtube.com/watch?v=YVPngzSE94o |
|
![]() |
![]() |