Politics.be Registreren kan je hier.
Problemen met registreren of reageren op de berichten?
Een verloren wachtwoord?
Gelieve een mail te zenden naar [email protected] met vermelding van je gebruikersnaam.

Ga terug   Politics.be > Algemeen > Binnenland
Registreer FAQForumreglement Ledenlijst

Binnenland Onderwerpen omtrent de binnenlandse politiek kunnen hier terecht. Let er wel op dat dit subforum enkel over dergelijk algemene zaken gaat die niet thuishoren in de themafora.

Bekijk resultaten enquête: Parlement: afschaffen?
Ja, natuurlijk 8 23,53%
Ja, vervangen door loting 5 14,71%
Nee, ik ben bang om verantwoordelijkheid op te nemen of om te zien hoe een ander ze opneemt 0 0%
Nee, natuurlijk niet 21 61,76%
Aantal stemmers: 34. Je mag niet stemmen in deze enquête

Antwoord
 
Discussietools
Oud 1 november 2007, 13:24   #1
lombas
Secretaris-Generaal VN
 
lombas's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 27 juni 2005
Berichten: 42.814
Standaard De parlementaire democratie afschaffen?

Het is toch saai, niet? Beter zou zijn mensen naar het assemblée te loten, in plaats van die neplegitimiteit door te geven.

[Insert C2Ciaanse intellectuele polemiek]

Dus, wat vindt u?
__________________
Born but to die, and reas'ning but to err. (Pope)
lombas is offline   Met citaat antwoorden
Oud 1 november 2007, 15:25   #2
Praetorian
Perm. Vertegenwoordiger VN
 
Praetorian's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 24 mei 2004
Locatie: Anti-liberalenstaat Ideologie: marxisme,Bolshevik-Leninism, Gramsci, Althusser, Badiou, Zizek, Sorel
Berichten: 12.529
Stuur een bericht via MSN naar Praetorian
Standaard

Dictatuur van het proletariaat aub.
__________________
Praetorian is offline   Met citaat antwoorden
Oud 1 november 2007, 15:29   #3
De Garde
Europees Commissaris
 
De Garde's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 26 januari 2004
Locatie: Meetjesland
Berichten: 6.889
Standaard

Opzij, opzij, opzij 't NSV komt hier voorbij
Zij zijn de schrik van 't ganse land,
Door strijdlust overmand
Edwin marsjeert vooraan,
Nog zwarter dan ons zwarte vaan.

Ne amadees, ne marokkaan,
ne raller* en ne nikkeriaan,
ne kommunist, ne vreemde tist,
Die zwieren we allemaal in hun kist.
Ne rode hond met ne grote mond
Die boren we in de grond!

Ohé, ohé, ohé wie komt er met ons mee?
Naar 't dierbaar heimatland
Waarvoor ons hartje brandt.
Al zingen we voor ons part
Kan België ontploffen met den Bart!

Ne vuile jood, ne maoïst,
Ne franskiljon en socialist
Den BRT en 't syndikaat
Die benen we uit tot op de graat!
En den Unifac, die vuil barak
Die slagen we in de prak!

Méér moet dat niet zijn!
De Garde is offline   Met citaat antwoorden
Oud 1 november 2007, 15:29   #4
Herr Oberst
Eur. Commissievoorzitter
 
Herr Oberst's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 17 januari 2007
Locatie: De Vlaamse Natie
Berichten: 8.023
Standaard

Niet afschaffen, maar flink hervormen en integreren in een beter systeem.
Herr Oberst is offline   Met citaat antwoorden
Oud 1 november 2007, 15:39   #5
djimi
Secretaris-Generaal VN
 
djimi's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 3 januari 2006
Locatie: Brussels Hoofdstedelijk Gewest
Berichten: 34.262
Standaard

Afschaffen niet direct, nee.

Ik kan me voorstellen - het vergt wel enige inspanning - dat er ooit (morgen misschien al, of pas over vijfduizend jaar) een dag komt dat we blij zijn dat we ons herinneren ook nog zoiets als 'het Parlement' te hebben.


Ik zou het wel zien zitten dat 'Parlement' zoveel mogelijk 'overbodig' te maken, door vandaag al het BROV in te voeren, en morgen vroeg te beginnen met het op poten zetten van een myriade lokale en interlokale overleg- en organisatieplatformen.

Zodat we ons eindelijk kunnen beginnen klaarmaken voor de democratie.



Stoerklinkende edoch, eilaas, oerdomme liedjes hebben we daar alleszins niét voor nodig.
djimi is offline   Met citaat antwoorden
Oud 1 november 2007, 18:43   #6
Ovidius
Parlementslid
 
Ovidius's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 17 augustus 2007
Locatie: Verbannen in 8 na Christus
Berichten: 1.792
Stuur een bericht via MSN naar Ovidius
Standaard

Afschaffen en beslissingen rechtsreeks door de burger via internet laten nemen, niet verplicht te stemmen. Geen parlement nodig, enkel vertaling van de artikelen naar begrijpbaar Nederlands is nodig.

Dat elektronisch paspoort moet toch voor iets dienen.
Ovidius is offline   Met citaat antwoorden
Oud 1 november 2007, 20:26   #7
Rr00ttt
Eur. Commissievoorzitter
 
Geregistreerd: 10 december 2003
Berichten: 8.216
Standaard

Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door djimi Bekijk bericht
Afschaffen niet direct, nee.

Ik kan me voorstellen - het vergt wel enige inspanning - dat er ooit (morgen misschien al, of pas over vijfduizend jaar) een dag komt dat we blij zijn dat we ons herinneren ook nog zoiets als 'het Parlement' te hebben.
Dat kan ik me echt niet inbeelden. Het idee van volksvertegenwoordigers zal misschien nog als een stapje in meer democratisering bekeken worden, de praktische implementatie ervan echter.

Een instituut kan maar met genegenheid herdacht worden als het bepaalde zaken geforceerd heeft in deze of gene richting, i.e. als zij een beslissende invloed op iets heeft uitgemaakt. Ik denk niet dat we dat nog hebben gezien in belgië sinds... verschrikkelijk lang alleszins. Nochthans zou het schering en inslag moeten zijn.

Een parlement vol partij(top) ipv volksvertegenwoordigers, opvolgers en vooral ja-knikkers tout court zoals wij dat kennen heeft dat echter helemaal niet (die feitelijke invloed/macht. Theorethisch heeft zij die nog wel).

Indien wel zou er op zijn minst sprake zijn van geregeld sterk wisselende meerderheden bij elke aparte stemming. Er zijn niet veel landen waar het parlement aan die criteria voldoet. De facto is de implementatie van de 'parlementaire democratie' quasi onbestaande. Er is enkel de particratie.

Laatst gewijzigd door Rr00ttt : 1 november 2007 om 20:29.
Rr00ttt is offline   Met citaat antwoorden
Oud 1 november 2007, 21:41   #8
DaS
Provinciaal Statenlid
 
DaS's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 30 oktober 2007
Locatie: Die Burcht mijn
Berichten: 0
Standaard

De parlementaire democratie is mijns inziens zo gecorrumpeerd door de macht en de invloed van de economische rede, dat we haar beter meteen afschaffen.

De Geen-Partij-Staat lijkt mij een noemenswaardig alternatief.
Een Staat waar de toekomst van die Staat - als instituut dat mensen de kans moet geven om zichzelf ten volle te kunnen ontplooien, afhankelijk van de motivatie van elk individu - centraal staat en waar de gemotiveerden en/of capabelen zullen "ontdekt" worden om hier mee vorm aan te geven.

Noch de mens, noch de Staat moet centraal staan, maar een synergie van beiden aangezien de 1 niet zonder de ander kan bestaan.
__________________
VITA SINE LIBRIS MORS EST
DaS is offline   Met citaat antwoorden
Oud 1 november 2007, 21:43   #9
Stratcat
Eur. Commissievoorzitter
 
Stratcat's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 11 november 2002
Berichten: 9.686
Standaard

Loten, want het lot is rechtvaardiger en betrouwbaarder dan partijprogramma's.
__________________
One World, One Dream, One Everything
Stratcat is offline   Met citaat antwoorden
Oud 1 november 2007, 22:39   #10
Jos Verhulst
Staatssecretaris
 
Geregistreerd: 14 augustus 2002
Berichten: 2.701
Standaard

Ik ben al lang een voorstander van
(a) de invoering van directe wetgeving door de burgers (BROV)
(b) beperking van het bereik van de wet; de staat moet zich niet bezighouden met de opvoeding van de burgers, met gedachtencontrole, en ook niet met economische activiteiten enz.

Maar ik heb wel lang geloofd dat een parlement, min of meer in zijn huidige vorm, daarnaast kon functioneren. Daarvan ben ik afgestapt; een parlementair systeem als het huidige is niet verdedigbaar. Zelfs indien burgers de mogelijkheid hebben om via het BROV direct wetten te maken of te veranderen, blijven ze toch staan tegenover een parlement dat in handen is van een particratie, van een politieke kaste met eigen belangen die in hoge mate haaks staan op de belangen van de burgers. Ik bepleit dus, voor de gevallen waar er vraag is naar wetgevend werk doch de burgers opzien tegen de kosten van een volksreferendum, voor een permanente volksvergadering periodiek samengesteld op basis van loting, en met compleet geheime stemming. Alleen op die manier kan de onterechte invloed van partijen, werkplaatsen en allerlei lobby's op de besluitvorming afgesneden worden. Indien de leden van zo'n organisaties een wet willen invoeren, moeten ze maar in het publiek dabat treden en proberen om, zoals iedereen dat moet , hun medeburgers met argumenten te overtuigen.

http://democratie.nu/bibliotheek/art..._partijen.html
__________________
WIJ LEVEN NIET IN EEN DEMOCRATIE,
WIJ LEVEN IN EEN PARTICRATIE
Jos Verhulst is offline   Met citaat antwoorden
Oud 1 november 2007, 22:59   #11
Jaani_Dushman
Secretaris-Generaal VN
 
Jaani_Dushman's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 13 april 2004
Locatie: Het hinterland van Erpe-Mere
Berichten: 32.396
Standaard

Buurtcomité's, arbeidsraden, sovjets,... Genoeg democratischere alternatieven voor handen.
Bijgevoegde miniaturen
Klik op de afbeelding voor een grotere versie

Naam:  file-714681.jpg‎
Bekeken: 83
Grootte:  274,3 KB
ID: 27363  

__________________
The right of a people under occupation to resist through all means, including armed struggle, is fundamental and inviolable, and we will not allow our rights to be liquidated under the slogan of "security" or "stability".
Volksfront voor de Bevrijding van Palestina
Jaani_Dushman is offline   Met citaat antwoorden
Oud 1 november 2007, 23:28   #12
lombas
Secretaris-Generaal VN
 
lombas's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 27 juni 2005
Berichten: 42.814
Standaard

Het valt inderdaad nog af te wachten hoe lang mensen het nog pikken dat partijbonzen al sigarend vette deals afsluiten wanneer heel het stemsysteem per internet kan gebeuren.

De Atheense democratie gevirtualiseerd, quoi.
__________________
Born but to die, and reas'ning but to err. (Pope)

Laatst gewijzigd door lombas : 1 november 2007 om 23:28.
lombas is offline   Met citaat antwoorden
Oud 2 november 2007, 00:40   #13
Daimanta
Parlementsvoorzitter
 
Daimanta's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 25 oktober 2007
Berichten: 2.063
Standaard

Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door Praetorian Bekijk bericht
Dictatuur van het proletariaat aub.
Ahh, een echte Bolsjewiek, daar zien we er niet al te veel meer van.
Daimanta is offline   Met citaat antwoorden
Oud 2 november 2007, 00:46   #14
Praetorian
Perm. Vertegenwoordiger VN
 
Praetorian's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 24 mei 2004
Locatie: Anti-liberalenstaat Ideologie: marxisme,Bolshevik-Leninism, Gramsci, Althusser, Badiou, Zizek, Sorel
Berichten: 12.529
Stuur een bericht via MSN naar Praetorian
Standaard

Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door Daimanta Bekijk bericht
Ahh, een echte Bolsjewiek, daar zien we er niet al te veel meer van.
Marxist, sinds kort leninist.
__________________
Praetorian is offline   Met citaat antwoorden
Oud 2 november 2007, 00:50   #15
lombas
Secretaris-Generaal VN
 
lombas's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 27 juni 2005
Berichten: 42.814
Standaard

Je hebt je een rol binnen de vooruitstrevende elitaire avant-garde gegarandeerd die zorgt dat je na de revolutie van champagne kan blijven genieten of wat?

Chique man, respect.
__________________
Born but to die, and reas'ning but to err. (Pope)
lombas is offline   Met citaat antwoorden
Oud 2 november 2007, 00:52   #16
Praetorian
Perm. Vertegenwoordiger VN
 
Praetorian's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 24 mei 2004
Locatie: Anti-liberalenstaat Ideologie: marxisme,Bolshevik-Leninism, Gramsci, Althusser, Badiou, Zizek, Sorel
Berichten: 12.529
Stuur een bericht via MSN naar Praetorian
Standaard

Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door lombas Bekijk bericht
Je hebt je een rol binnen de vooruitstrevende elitaire avant-garde gegarandeerd die zorgt dat je na de revolutie van champagne kan blijven genieten of wat?

Chique man, respect.
Kan blijven?
__________________
Praetorian is offline   Met citaat antwoorden
Oud 2 november 2007, 01:07   #17
Stratcat
Eur. Commissievoorzitter
 
Stratcat's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 11 november 2002
Berichten: 9.686
Standaard

Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door Jaani_Dushman Bekijk bericht
Buurtcomité's, arbeidsraden, sovjets,... Genoeg democratischere alternatieven voor handen.
Lijkt me nogal utopisch. Dergelijke inspraakorganen worden binnen de korste tijd marionetten van de machthebbers.
Macht krijg en behoud je niet volgens de schema's van de dialectiek.
__________________
One World, One Dream, One Everything
Stratcat is offline   Met citaat antwoorden
Oud 2 november 2007, 01:08   #18
Webcrusader
Provinciaal Statenlid
 
Webcrusader's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 19 april 2006
Berichten: 793
Standaard

Mijn keuze staat er niet bij:

Directe democratie zoals in Zwitserland
__________________
multiculturele samenleving: een bonte maatschappij bestaande uit een evenwichtige verdeling van vele verscheidene culturen en religies. Hierbij bestaat dan wel respekt voor de oorspronkelijke cultuur/religie van de autochtone bevolking.
De multiculturele samenleving is geen biculturele samenleving bestaande uit autochtonen en daarnaast een invasiemacht van een competitieve cultuur met uitbreidingsdrang zoals de islam.


''
Webcrusader is offline   Met citaat antwoorden
Oud 2 november 2007, 02:18   #19
Daimanta
Parlementsvoorzitter
 
Daimanta's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 25 oktober 2007
Berichten: 2.063
Standaard

Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door Praetorian Bekijk bericht
Marxist, sinds kort leninist.
Lijkt me sterk aangezien Marx heeft gezegd dat de dictatuur van het proletariaat slechts een tussenfase is. Niet iets om naar te streven. De bolsjewieken echter, vonden het maar al te best met de dictatuur die al bestond.
Daimanta is offline   Met citaat antwoorden
Oud 2 november 2007, 02:18   #20
Internaut
Banneling
 
 
Internaut's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 2 mei 2004
Locatie: VL
Berichten: 2.761
Standaard

Laat de mensen regelmatig (niet verplicht) meestemmen via referendums.
De thema's kunnen dan bepaald worden door de verkozenen, waarbij de burgers de doorslag kunnen geven.
Stel nu dat er geen meerderheid is in het parlement voor een bepaald idee, moest er dan bijvoorbeeld 3/4 van de burgers anders stemmen, zou het wetsvoorstel niet doorgaan. Zodanig dat de burgers nog een instrument hebben.
Internaut is offline   Met citaat antwoorden
Antwoord



Regels voor berichten
Je mag niet nieuwe discussies starten
Je mag niet reageren op berichten
Je mag niet bijlagen versturen
Je mag niet jouw berichten bewerken

vB-code is Aan
Smileys zijn Aan
[IMG]-code is Aan
HTML-code is Uit
Forumnavigatie


Alle tijden zijn GMT +1. Het is nu 22:49.


Forumsoftware: vBulletin®
Copyright ©2000 - 2025, Jelsoft Enterprises Ltd.
Content copyright ©2002 - 2020, Politics.be