Politics.be Registreren kan je hier.
Problemen met registreren of reageren op de berichten?
Een verloren wachtwoord?
Gelieve een mail te zenden naar [email protected] met vermelding van je gebruikersnaam.

Ga terug   Politics.be > Diverse > Over koetjes en kalfjes...
Registreer FAQForumreglement Ledenlijst

Over koetjes en kalfjes... Op verzoek van de gebruikers van dit forum: een hoekje waarin je over vanalles en nog wat kan praten... De boog moet namelijk niet altijd gespannen staan hé.

Antwoord
 
Discussietools
Oud 21 november 2007, 12:42   #21
Pieke
Perm. Vertegenwoordiger VN
 
Pieke's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 17 februari 2005
Berichten: 8.177
Standaard

Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door Tavek Bekijk bericht
penicilline
als ontdekking
__________________
Bagle iabes . de bransg cordziz . a etharzi
The measure of a man is in what he does for those who can do nothing for him in return.
We give our consent every moment that we do not resist.
Reality is that which, when you stop believing in it, doesn't go away.
Pieke is offline   Met citaat antwoorden
Oud 21 november 2007, 14:31   #22
Ovidius
Parlementslid
 
Ovidius's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 17 augustus 2007
Locatie: Verbannen in 8 na Christus
Berichten: 1.792
Stuur een bericht via MSN naar Ovidius
Standaard

Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door Den Ardennees Bekijk bericht
ITER?
Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door Wautd Bekijk bericht
=> Kernfusie
BRON: Achtergrondinformatie over ITER

De International Tokamak Experimental Reactor, ITER. Het mannetje onderin geeft de schaal aan. Klik op het plaatje voor een hoge-resolutie versie.

ITER
  • ITER is een grootschalig internationaal wetenschappelijk en technologisch project met als doel om de volgende grote stap te zetten om kernfusie als schone, veilige en onuitputtelijke energiebron te ontwikkelen. De huidige partners zijn de Europese Unie, de Russische Federatie, Japan, China, de VS, Zuid Korea. Brazilië, India en Zwitserland hebben interesse getoond in deelname aan het project.
  • Het ITER project begon eind jaren tachtig als een initiatief van Reagan en Gorbatsjov, de toenmalige presidenten van de VS en Rusland. Het ontwerp van ITER en de bouw van belangrijke prototypes van componenten werd in 2001 voltooid. Europa vervult een leidende rol in het project. In november 2001 werden de onderhandelingen gestart over de gezamenlijke implementatie van het project: de locatie, hoe de kosten te verdelen, de productie van de verschillende onderdelen en het projectmanagement.
  • ITER moet aantonen dat het mogelijk is om langdurig energie op te wekken met kernfusie, en is daarom ontworpen om gedurende 10 minuten zo'n 500 Megawatt op te wekken, tien maal meer dan wordt gebruikt voor het instandhouden van het hete fusieplasma. ITER wordt het grootste internationale wetenschappelijke onderzoeksproject, afgezien van het Space Station.
  • De bouwkosten van ITER bedragen 4.7 miljard Euro gedurende tien jaar, en een zelfde bedrag wordt voorzien voor twintig jaar bedrijf. Van de totale bouwkosten van ITER gaat naar verwachting 80% naar de industrie. Het land dat ITER huisvest kan zo'n duizend tot tweeduizend hooggekwalificeerde wetenschappers verwachten, en vele duizenden banen in de komende dertig jaar.
  • In 2001 en 2002 werden er vier mogelijke locaties naar voren geschoven. Op 7 juni 2001 werd Clarington (bij Toronto) door Canada kandidaat gesteld. Op 5 juni 2002 volgden het Japanse Rokkasho-Mura en de twee Europese locaties Vandellòs in Spanje en Cadarache in Frankrijk. Een internationaal team experts heeft de verschillende locaties beoordeeld op hun geschiktheid. Het project kwam begin 2003 in een stoomversnelling toen de Verenigde Staten, China en Zuid-Korea zich aanmelden als partners. Inmiddels heeft Canada zich op 9 januari 2004 vanwege budgettaire reden teruggetrokken uit het ITER project. Op 26 november 2003 koos de Europese Unie voor de Franse locatie Cadarache als de Europese kandidaat. Sinds januari dit jaar gaat de strijd tussen de Franse en de Japanse locatie.
Fusie algemeen
  • Fusie is het proces dat de zon en de sterren van energie voorziet. Bij fusie smelten twee lichte atomen samen tot een zwaarder atoom, waarbij veel energie vrijkomt. Sinds de 50er jaren wordt internationaal onderzoek gedaan om fusie als energiebron te ontwikkelen. Fusie maakt geen broeikasgassen, en is inherent veilig.
  • Het uiteindelijke doel van het internationale fusieonderzoek is het realiseren van een fusie-energiecentrale die voldoet aan de eisen die de maatschappij daaraan stelt: veilig, betrouwbaar, ruim voorradige brandstof, minimale milieubelasting en economisch rendabel. De verwachting is dat na ITER een prototype elektriciteitscentrale gebouwd kan worden, DEMO. DEMO zal waarschijnlijk een elektrisch vermogen van 1000 MW hebben.
  • Fusie is een inherent veilig proces. Omdat fusie geen kettingreactie is, kan de reactie niet uit de hand lopen. Het eenvoudig stoppen van de brandstoftoevoer is genoeg om de reactie snel te stoppen. De brandstoffen, deuterium en lithium, zijn beide goed verdeeld over de wereld, en in voldoende mate aanwezig voor duizenden jaren energievoorziening. Fusie produceert geen broeikasgassen. Het fusieproces zelf produceert alleen helium, een onschadelijk gas.
  • In 1 kilogram fusiebrandstof (een mengsel van deuterium en tritium) zit evenveel energie als in 10.000.000 kilogram kolen. Deuterium kan worden gewonnen uit zeewater: in een liter zeewater zit 33 milligram deuterium. Tritium wordt gewonnen uit lithium, waarvan grote voorraden op aarde beschikbaar zijn. De hoeveelheid deuterium in een liter water, gemengd met gelijke delen tritium, bevat evenveel energie als 360 liter benzine
  • Uit de primaire brandstof lithium wordt in een fusiecentrale het radioactieve tritium gemaakt. Omdat het tritium in de centrale zelf wordt gemaakt, is er geen vervoer van radioactieve brandstoffen nodig buiten de centrale, en omdat steeds maar weinig tritium nodig is, kan de hoeveelheid die in de centrale aanwezig is zo laag mogelijk worden gehouden.
  • Het wandmateriaal van het plasmavat word bestraald met neutronen, en wordt daardoor radioactief. Er wordt intensief onderzoek gedaan naar materialen waarin geen langlevende splijtingsproducten worden gevormd. In de praktijk zal fusie-afval zo'n 50-100 jaar opgeslagen worden, waarna de radioactiviteit zo gedaald is dat hergebruik mogelijk is of gekozen kan worden om het materiaal als laagradioactief afval op te slaan. Een fusiecentrale produceert dus geen lang-levend hoogradioactief afval, zoals kernsplijting.
Voor meer informatie over fusie, kijk ook op Kernfusie in 1 minuut

Laatst gewijzigd door Ovidius : 21 november 2007 om 14:32.
Ovidius is offline   Met citaat antwoorden
Oud 21 november 2007, 18:26   #23
BigF
Secretaris-Generaal VN
 
BigF's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 7 januari 2005
Berichten: 29.073
Standaard

Niet onbelangrijk;

__________________
It's just a ride.

Laatst gewijzigd door BigF : 21 november 2007 om 18:26.
BigF is offline   Met citaat antwoorden
Oud 21 november 2007, 19:38   #24
Goldband
Parlementslid
 
Goldband's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 3 juli 2004
Berichten: 1.652
Standaard

__________________
Het vaderland van de wijze is de wereld. (Heliodorus)
Goldband is offline   Met citaat antwoorden
Oud 21 november 2007, 21:45   #25
Daimanta
Parlementsvoorzitter
 
Daimanta's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 25 oktober 2007
Berichten: 2.063
Standaard

Het schrift
__________________
Steun Groot Nederland!
Daimanta is offline   Met citaat antwoorden
Oud 21 november 2007, 21:56   #26
Heftruck
Perm. Vertegenwoordiger VN
 
Geregistreerd: 15 februari 2006
Berichten: 11.670
Standaard

Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door DaS Bekijk bericht
Dames en heren van dit forum,

met deze draad wil ik eens peilen naar jullie beeld op de belangrijkste uitvinding ooit.

Voor alle duidelijkheid:

een ontdekking = het vinden van iets wat in de natuur aanwezig is.
bvb. stoom, electriciteit, een continent.
Om discussies te mijden reken ik wiskunde (als taal waarin de natuur geschreven is) en taal (ook dieren communiceren) tot ontdekkingen.

een uitvinding = een niet-tot-iets-natuuroorspronkelijk-te-herleiden idee


Mijn eigen idee = de schroef.
Schroeven worden in zo ongelooflijk veel zaken gebruikt dat het bijna niet in te beelden is hoe de wereld er zou uitzien zonder de toestellen die door schroeven bij mekaar gehouden worden.

Duitse spellingchecker
Heftruck is offline   Met citaat antwoorden
Oud 21 november 2007, 21:56   #27
L. J. Brutus
Minister-President
 
L. J. Brutus's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 13 november 2007
Locatie: Technocratische wereldrepubliek
Berichten: 4.966
Standaard

Landbouw
__________________
* Under a scientific dictatorship, education will really work with the result that most men and women will grow up to love their servitude and will never dream of revolution. There seems to be no good reason why a thoroughly scientific dictatorship should ever be overthrown. --Aldous Huxley
L. J. Brutus is offline   Met citaat antwoorden
Oud 21 november 2007, 21:57   #28
Heftruck
Perm. Vertegenwoordiger VN
 
Geregistreerd: 15 februari 2006
Berichten: 11.670
Standaard

Het schrift, without a doubt.
Heftruck is offline   Met citaat antwoorden
Oud 21 november 2007, 21:59   #29
Heftruck
Perm. Vertegenwoordiger VN
 
Geregistreerd: 15 februari 2006
Berichten: 11.670
Standaard

Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door Heftruck Bekijk bericht
Het schrift, without a doubt.
Hoewel, vuur, het heeft ook wel iets. Maar da's geen "zuivere" uitvinding, maar "slechts" een toepassing van een natuurlijk chemisch proces.

Laatst gewijzigd door Heftruck : 21 november 2007 om 22:00.
Heftruck is offline   Met citaat antwoorden
Oud 21 november 2007, 22:40   #30
Ganzenbordfan
Banneling
 
 
Geregistreerd: 4 augustus 2007
Locatie: Braunau am Inn
Berichten: 1.012
Standaard

Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door Heftruck Bekijk bericht
Het schrift, without a doubt.
Daar sluit ik me bij aan.
Ganzenbordfan is offline   Met citaat antwoorden
Oud 21 november 2007, 22:42   #31
BigF
Secretaris-Generaal VN
 
BigF's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 7 januari 2005
Berichten: 29.073
Standaard

Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door Ganzenbordfan Bekijk bericht
Daar sluit ik me bij aan.
De uitvinding van het schrift is er wel verantwoordelijk voor dat ik steevast "Black metal ist keineig" in jou avatar lees.
__________________
It's just a ride.

Laatst gewijzigd door BigF : 21 november 2007 om 22:42.
BigF is offline   Met citaat antwoorden
Oud 21 november 2007, 22:45   #32
the outlaw torn
Minister
 
the outlaw torn's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 30 juli 2007
Locatie: oost-vlaanderen
Berichten: 3.424
Standaard

de radio, tv, internet ....
__________________
denk eer ge doende zijt, en doende denk dan nog !!!!

http://www.indiancountrytoday.com/
the outlaw torn is offline   Met citaat antwoorden
Oud 22 november 2007, 00:00   #33
Tavek
Banneling
 
 
Geregistreerd: 11 januari 2004
Berichten: 66.569
Standaard

Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door Pieke Bekijk bericht
als ontdekking
Het bruikbaar er van maken zodat het kan toegepast worden in de geneeskunde is ook een uitvinding
Tavek is offline   Met citaat antwoorden
Oud 22 november 2007, 00:02   #34
filosoof
Banneling
 
 
filosoof's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 22 mei 2003
Locatie: Brussel
Berichten: 49.496
Standaard

Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door BigF Bekijk bericht
de blowjob

zonder was de wereld al lang gestopt met draaien
"Every President needs a Monica Lewinsky" (Anon)
filosoof is offline   Met citaat antwoorden
Oud 22 november 2007, 00:08   #35
filosoof
Banneling
 
 
filosoof's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 22 mei 2003
Locatie: Brussel
Berichten: 49.496
Standaard

Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door illwill Bekijk bericht
Vuur natuurlijk, wat zou je kunnen maken zonder vuur en dus hitte?
Als ontdekking...

En als uitvinding...halfgeleiders...noem maar eens 1 toestel waarin geen halfgeleider inzit...veel zijn het er niet.
Het wiel!
(het vuur bestond al in de natuur=> werd ntdekt, niet uitgevonden)
filosoof is offline   Met citaat antwoorden
Oud 22 november 2007, 00:11   #36
Heftruck
Perm. Vertegenwoordiger VN
 
Geregistreerd: 15 februari 2006
Berichten: 11.670
Standaard

Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door filosoof Bekijk bericht
Het wiel!
(het vuur bestond al in de natuur=> werd ntdekt, niet uitgevonden)
Het schrift is beslist veel belangrijk. Als ik mij niet vergis, waren het de Azteken of de Maya's die het wiel niet kenden. Maar het schrift was hen wel bekend.

Van zodra je aan planning wil doen, heb je schrift nodig. Schrift is dus letterlijk "de weg naar de toekomst".
Heftruck is offline   Met citaat antwoorden
Oud 22 november 2007, 00:16   #37
Tavek
Banneling
 
 
Geregistreerd: 11 januari 2004
Berichten: 66.569
Standaard

Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door Heftruck Bekijk bericht
Het schrift is beslist veel belangrijk. Als ik mij niet vergis, waren het de Azteken of de Maya's die het wiel niet kenden. Maar het schrift was hen wel bekend.

Van zodra je aan planning wil doen, heb je schrift nodig. Schrift is dus letterlijk "de weg naar de toekomst".
Is taal op zich dan geen betere uitvinding ?
Tavek is offline   Met citaat antwoorden
Oud 22 november 2007, 00:20   #38
Heftruck
Perm. Vertegenwoordiger VN
 
Geregistreerd: 15 februari 2006
Berichten: 11.670
Standaard

Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door Tavek Bekijk bericht
Is taal op zich dan geen betere uitvinding ?
Goh, moeilijk te zeggen of taal werkelijk een uitvinding is. Wat mij betreft, is dat een lichamelijke handeling (trillen van de stembanden) waar geen externe instrumenten voor nodig zijn en is het iets dat werkelijk intrinsiek is aan het menselijk leven.

Zonder schrift kan je overleven. Zonder taal, ik weet het niet, maar ik betwijfel het.
Heftruck is offline   Met citaat antwoorden
Oud 22 november 2007, 00:20   #39
Groentje-18
Perm. Vertegenwoordiger VN
 
Geregistreerd: 26 februari 2004
Berichten: 18.625
Standaard

Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door Ovidius Bekijk bericht
BRON: Achtergrondinformatie over ITER

De International Tokamak Experimental Reactor, ITER. Het mannetje onderin geeft de schaal aan. Klik op het plaatje voor een hoge-resolutie versie.

ITER
  • ITER is een grootschalig internationaal wetenschappelijk en technologisch project met als doel om de volgende grote stap te zetten om kernfusie als schone, veilige en onuitputtelijke energiebron te ontwikkelen. De huidige partners zijn de Europese Unie, de Russische Federatie, Japan, China, de VS, Zuid Korea. Brazilië, India en Zwitserland hebben interesse getoond in deelname aan het project.
  • Het ITER project begon eind jaren tachtig als een initiatief van Reagan en Gorbatsjov, de toenmalige presidenten van de VS en Rusland. Het ontwerp van ITER en de bouw van belangrijke prototypes van componenten werd in 2001 voltooid. Europa vervult een leidende rol in het project. In november 2001 werden de onderhandelingen gestart over de gezamenlijke implementatie van het project: de locatie, hoe de kosten te verdelen, de productie van de verschillende onderdelen en het projectmanagement.
  • ITER moet aantonen dat het mogelijk is om langdurig energie op te wekken met kernfusie, en is daarom ontworpen om gedurende 10 minuten zo'n 500 Megawatt op te wekken, tien maal meer dan wordt gebruikt voor het instandhouden van het hete fusieplasma. ITER wordt het grootste internationale wetenschappelijke onderzoeksproject, afgezien van het Space Station.
  • De bouwkosten van ITER bedragen 4.7 miljard Euro gedurende tien jaar, en een zelfde bedrag wordt voorzien voor twintig jaar bedrijf. Van de totale bouwkosten van ITER gaat naar verwachting 80% naar de industrie. Het land dat ITER huisvest kan zo'n duizend tot tweeduizend hooggekwalificeerde wetenschappers verwachten, en vele duizenden banen in de komende dertig jaar.
  • In 2001 en 2002 werden er vier mogelijke locaties naar voren geschoven. Op 7 juni 2001 werd Clarington (bij Toronto) door Canada kandidaat gesteld. Op 5 juni 2002 volgden het Japanse Rokkasho-Mura en de twee Europese locaties Vandellòs in Spanje en Cadarache in Frankrijk. Een internationaal team experts heeft de verschillende locaties beoordeeld op hun geschiktheid. Het project kwam begin 2003 in een stoomversnelling toen de Verenigde Staten, China en Zuid-Korea zich aanmelden als partners. Inmiddels heeft Canada zich op 9 januari 2004 vanwege budgettaire reden teruggetrokken uit het ITER project. Op 26 november 2003 koos de Europese Unie voor de Franse locatie Cadarache als de Europese kandidaat. Sinds januari dit jaar gaat de strijd tussen de Franse en de Japanse locatie.
Fusie algemeen
  • Fusie is het proces dat de zon en de sterren van energie voorziet. Bij fusie smelten twee lichte atomen samen tot een zwaarder atoom, waarbij veel energie vrijkomt. Sinds de 50er jaren wordt internationaal onderzoek gedaan om fusie als energiebron te ontwikkelen. Fusie maakt geen broeikasgassen, en is inherent veilig.
  • Het uiteindelijke doel van het internationale fusieonderzoek is het realiseren van een fusie-energiecentrale die voldoet aan de eisen die de maatschappij daaraan stelt: veilig, betrouwbaar, ruim voorradige brandstof, minimale milieubelasting en economisch rendabel. De verwachting is dat na ITER een prototype elektriciteitscentrale gebouwd kan worden, DEMO. DEMO zal waarschijnlijk een elektrisch vermogen van 1000 MW hebben.
  • Fusie is een inherent veilig proces. Omdat fusie geen kettingreactie is, kan de reactie niet uit de hand lopen. Het eenvoudig stoppen van de brandstoftoevoer is genoeg om de reactie snel te stoppen. De brandstoffen, deuterium en lithium, zijn beide goed verdeeld over de wereld, en in voldoende mate aanwezig voor duizenden jaren energievoorziening. Fusie produceert geen broeikasgassen. Het fusieproces zelf produceert alleen helium, een onschadelijk gas.
  • In 1 kilogram fusiebrandstof (een mengsel van deuterium en tritium) zit evenveel energie als in 10.000.000 kilogram kolen. Deuterium kan worden gewonnen uit zeewater: in een liter zeewater zit 33 milligram deuterium. Tritium wordt gewonnen uit lithium, waarvan grote voorraden op aarde beschikbaar zijn. De hoeveelheid deuterium in een liter water, gemengd met gelijke delen tritium, bevat evenveel energie als 360 liter benzine
  • Uit de primaire brandstof lithium wordt in een fusiecentrale het radioactieve tritium gemaakt. Omdat het tritium in de centrale zelf wordt gemaakt, is er geen vervoer van radioactieve brandstoffen nodig buiten de centrale, en omdat steeds maar weinig tritium nodig is, kan de hoeveelheid die in de centrale aanwezig is zo laag mogelijk worden gehouden.
  • Het wandmateriaal van het plasmavat word bestraald met neutronen, en wordt daardoor radioactief. Er wordt intensief onderzoek gedaan naar materialen waarin geen langlevende splijtingsproducten worden gevormd. In de praktijk zal fusie-afval zo'n 50-100 jaar opgeslagen worden, waarna de radioactiviteit zo gedaald is dat hergebruik mogelijk is of gekozen kan worden om het materiaal als laagradioactief afval op te slaan. Een fusiecentrale produceert dus geen lang-levend hoogradioactief afval, zoals kernsplijting.
Voor meer informatie over fusie, kijk ook op Kernfusie in 1 minuut
Dada rustig provençaals gebied.
__________________
Bedankt!
Groentje-18 is offline   Met citaat antwoorden
Oud 22 november 2007, 00:21   #40
Heftruck
Perm. Vertegenwoordiger VN
 
Geregistreerd: 15 februari 2006
Berichten: 11.670
Standaard

Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door Groentje-18 Bekijk bericht
Dada rustig provençaals gebied.
Heftruck is offline   Met citaat antwoorden
Antwoord



Regels voor berichten
Je mag niet nieuwe discussies starten
Je mag niet reageren op berichten
Je mag niet bijlagen versturen
Je mag niet jouw berichten bewerken

vB-code is Aan
Smileys zijn Aan
[IMG]-code is Aan
HTML-code is Uit
Forumnavigatie


Alle tijden zijn GMT +1. Het is nu 14:30.


Forumsoftware: vBulletin®
Copyright ©2000 - 2025, Jelsoft Enterprises Ltd.
Content copyright ©2002 - 2020, Politics.be