Politics.be Registreren kan je hier.
Problemen met registreren of reageren op de berichten?
Een verloren wachtwoord?
Gelieve een mail te zenden naar [email protected] met vermelding van je gebruikersnaam.

Ga terug   Politics.be > Themafora > Immigratie en integratie
Registreer FAQForumreglement Ledenlijst

Immigratie en integratie Het forum bij uitstek voor discussies over thema's zoals vreemdelingenbeleid, integratie versus assimilatie, (verplichte) inburgering,...

Antwoord
 
Discussietools
Oud 7 december 2007, 14:15   #1
Skoebidoe
Banneling
 
 
Geregistreerd: 28 oktober 2007
Berichten: 215
Standaard Algenrijns meisje van 14 vermoordt vader

Ik las zonet in het Nieuwsblad dat een 14-jarig meisje haar vader zou omgebracht hebben terwijl hij aan het bidden was.
De vader, die van Algerijnse afkomst was, wou niet dat zijn dochter met jongens contact had. Telkens hij haar met een GSM zag bellen, concludeerde hij dat ze met een jongen aan het bellen was en moest ze daar zwaar voor boeten (onder de vorm van zware fysieke mishandeling)
De vader dreigde er ook mee haar uit te huwelijken in Algerije.
Een mooi voorbeeld van integratie en verdraagzaamheid... (want ja, het zijn wij Vlamingen immers die onverdraagzaam zijn... hen valt niks te verwijten)
Skoebidoe is offline   Met citaat antwoorden
Oud 7 december 2007, 14:20   #2
vercetti
Minister
 
vercetti's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 6 juli 2004
Berichten: 3.032
Standaard

Jammer voor die vader, maar ik kan dat meisje best begrijpen... Wel stom dat die moeder niet ingreep.
__________________
http://www.petitiononline.com/08091988/
Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door Hans1 Bekijk bericht
Wij zijn dus eigenlijk de enige originele flaminganten.


vercetti is offline   Met citaat antwoorden
Oud 7 december 2007, 16:49   #3
slobodan
Provinciaal Gedeputeerde
 
slobodan's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 13 maart 2006
Berichten: 838
Standaard

Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door vercetti Bekijk bericht
Jammer voor die vader, maar ik kan dat meisje best begrijpen... Wel stom dat die moeder niet ingreep.
Dan zou die ook bont en blauw geslagen worden natuurlijk! Moslimcultuur!
slobodan is offline   Met citaat antwoorden
Oud 7 december 2007, 21:09   #4
Winterhamer
Banneling
 
 
Geregistreerd: 18 januari 2007
Locatie: Nederland, Rotterdam.
Berichten: 1.098
Standaard

Niet meer dan logica als je al je hele leven door je vader word mishandeld, gelukkig is dit in Belgie gebeurd, als dit in Algerije was gebeurd was ze nu al opgehangen.
Winterhamer is offline   Met citaat antwoorden
Oud 7 december 2007, 21:56   #5
stropkeuh
Parlementslid
 
stropkeuh's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 3 november 2005
Locatie: LIMBURG
Berichten: 1.774
Standaard

Als ik haar advocaat was: vrijspraak op basis van Noodweerexces.

http://www.yvesbuysse.be/show.shtml?record=0023

TOELICHTING
Onze strafwetgeving staat noodweer enkel toe bij de verdediging van de eigen persoon of van een ander. Dit zorgt voor een onaanvaardbare rechtsonzekerheid voor de middenstanders die hun handelszaak verdedigen tegen nietsontziende criminele bendes. Sommigen zullen ongetwijfeld aanvoeren dat de rechtspraak ertoe neigt het begrip "wettige zelfverdediging" zodanig ruim uit te leggen dat het mede de bescherming van goederen omvat. De "dader"(!) die handelde in een verdedigingssituatie tegen wederrechtelijke aanranding, moet echter steeds rekenen op de goodwill van de rechter. De rechters beschikken op dit ogenblik niet over een voldoende rechtszekere basis om een rechtvaardig oordeel te vellen.
Dit wordt geïllustreerd door de zaken van de door ramkraken getroffen juweliers Tyberghien en Moortgat. De Harelbeekse juwelier Tyberghien kreeg weliswaar geen strafrechtelijke sanctie opgelegd, maar het werd wel bewezen geacht dat hij zich heeft schuldig gemaakt aan doodslag, met als gevolg dat hij diende op te draaien voor de proceskosten en zelfs een schadevergoeding diende te betalen aan de nabestaanden van de neergeschoten gangster. Het slachtoffer wordt op die manier behandeld als een crimineel, terwijl de gewelddadige overvaller een slachtofferstatuut verwerft. Slachtoffers worden als het ware tweemaal gestraft: een eerste maal door de criminelen en een tweede maal door het gerecht.
De Aalsterse juwelier Moortgat werd in eerste aanleg op grond van wettige zelfverdediging vrijgesproken. Het parket ging evenwel tegen deze uitspraak in beroep, zodat de reeds zwaar getroffen ondernemer en zijn familie nog een jaar in grote onzekerheid moesten leven, vooraleer ook in hoger beroep vrijspraak volgde.
Deze gang van zaken wekt terecht grote verontwaardiging bij de bevolking. Algemeen wordt immers aangevoeld dat iemand die bij een gewelddadige overval overgaat tot de gewapende verdediging van zijn handelszaak, geen straf verdient en evenmin mag worden aangehouden. De enge interpretatie van het begrip "wettige zelfverdediging" door de betrokken parketmagistraten is voor ons de aanleiding om het desbetreffende wetsartikel te wijzigen en naar Nederlands, Duits en Frans voorbeeld het begrip noodweer of wettige verdediging uit te breiden. Het Nederlandse strafrecht bepaalt in tegenstelling tot het onze uitdrukkelijk dat ook de noodzakelijke verdediging van een "goed" tegen aanranding als noodweer moet omschreven worden (artikel 41 van het Strafwetboek). Het Duitse Strafgesetzbuch gaat nog verder en heeft het over de bescherming van leven, lichaam, vrijheid, eerbaarheid, eigendom en ieder ander rechtsgoed (§ 34). In artikel 41 van het Nederlandse Strafwetboek wordt bovendien uitdrukkelijk de schulduitsluitingsgrond "noodweerexces" erkend: "Niet strafbaar is de overschrijding van de grenzen van noodzakelijke verdediging, indien zij het onmiddellijke gevolg is geweest van een hevige gemoedsbeweging, door de aanranding veroorzaakt." Het Duitse Strafgesetzbuch zegt het beknopter: "Überschreitet der Täter die Grenze der Notwehr aus Verwirrung, Furcht oder Schrecken, so wird er nicht bestraft".
Via een dergelijke algemene bepaling, zoals we die aantreffen in artikel 41, tweede lid, van het Nederlandse Strafwetboek, wordt een schuldigverklaring in zaken zoals die van de Harelbeekse juwelier Tyberghien duidelijk uitgesloten. Zelfs al was de bedreiging strikt gezien reeds afgewend of stond de afweer, achteraf beschouwd, niet helemaal in verhouding tot de aanranding, dan nog wordt een schuldigverklaring formeel uitgesloten, wanneer blijkt dat de betrokkene zich aanvankelijk in een noodweersituatie bevond (noodzakelijke verdediging tegen ogenblikkelijke wederrechtelijke aanranding) en dat de overschrijding, op een bepaald moment, van de grenzen van de noodzakelijke verdediging te wijten was aan een hevige gemoedsbeweging die het onmiddellijke gevolg was van de aanranding.

Ze bevond zich gezien de situatie wel degelijk in zulke toestand.
__________________
Wie sjoen os Limburg is...
stropkeuh is offline   Met citaat antwoorden
Oud 8 december 2007, 02:48   #6
the outlaw torn
Minister
 
the outlaw torn's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 30 juli 2007
Locatie: oost-vlaanderen
Berichten: 3.424
Standaard

Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door stropkeuh Bekijk bericht
Het Duitse Strafgesetzbuch gaat nog verder en heeft het over de bescherming van leven, lichaam, vrijheid, eerbaarheid, eigendom en ieder ander rechtsgoed (§ 34). In artikel 41 van het Nederlandse Strafwetboek wordt bovendien uitdrukkelijk de schulduitsluitingsgrond "noodweerexces" erkend: "Niet strafbaar is de overschrijding van de grenzen van noodzakelijke verdediging, indien zij het onmiddellijke gevolg is geweest van een hevige gemoedsbeweging, door de aanranding veroorzaakt." Het Duitse Strafgesetzbuch zegt het beknopter: "Überschreitet der Täter die Grenze der Notwehr aus Verwirrung, Furcht oder Schrecken, so wird er nicht bestraft".
.

die duitsers hebben groot gelijk zie. ten allen tijde mogen afknallen van individuen ( of desnoods ook groepen ) als het over bescherming gaat.

Germany rules !!!!
__________________
denk eer ge doende zijt, en doende denk dan nog !!!!

http://www.indiancountrytoday.com/
the outlaw torn is offline   Met citaat antwoorden
Oud 8 december 2007, 03:13   #7
filosoof
Banneling
 
 
filosoof's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 22 mei 2003
Locatie: Brussel
Berichten: 49.496
Standaard

Indien de geschienis is zoals beschreven kan ik dat meisje zeer goed begrijpen.

Laatst gewijzigd door filosoof : 8 december 2007 om 03:14.
filosoof is offline   Met citaat antwoorden
Oud 8 december 2007, 03:17   #8
Elio di Supo
Banneling
 
 
Geregistreerd: 13 november 2007
Locatie: The Swamp
Berichten: 28.231
Standaard

Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door filosoof Bekijk bericht
Indien de geschienis is zoals beschreven kan ik dat meisje zeer goed begrijpen.
Het zal wel niet filosoof dus slaap maar gerust op uw twee oren.

Hoe heeft dat meisje trouwens haar vader gedood?
Elio di Supo is offline   Met citaat antwoorden
Oud 8 december 2007, 10:54   #9
Kazan
Minister-President
 
Kazan's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 16 december 2006
Locatie: Vlaanderen
Berichten: 5.730
Standaard

Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door Elio di Supo Bekijk bericht
Het zal wel niet filosoof dus slaap maar gerust op uw twee oren.

Hoe heeft dat meisje trouwens haar vader gedood?
Met een mes, dacht ik.
Kazan is offline   Met citaat antwoorden
Oud 10 december 2007, 12:11   #10
Geertje
Perm. Vertegenwoordiger VN
 
Geertje's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 6 september 2004
Locatie: Hoofdstad der holbewoners waar de Schelde op z'n mooist is en de gevangenen nog vrij rondlopen
Berichten: 13.284
Standaard

Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door Skoebidoe Bekijk bericht
Ik las zonet in het Nieuwsblad dat een 14-jarig meisje haar vader zou omgebracht hebben terwijl hij aan het bidden was.
De vader, die van Algerijnse afkomst was, wou niet dat zijn dochter met jongens contact had. Telkens hij haar met een GSM zag bellen, concludeerde hij dat ze met een jongen aan het bellen was en moest ze daar zwaar voor boeten (onder de vorm van zware fysieke mishandeling)
De vader dreigde er ook mee haar uit te huwelijken in Algerije.
Een mooi voorbeeld van integratie en verdraagzaamheid... (want ja, het zijn wij Vlamingen immers die onverdraagzaam zijn... hen valt niks te verwijten)
Dit is wettelijke zelfverdediging. Dit meisje mag niet opgesloten worden.
Geertje is offline   Met citaat antwoorden
Antwoord



Regels voor berichten
Je mag niet nieuwe discussies starten
Je mag niet reageren op berichten
Je mag niet bijlagen versturen
Je mag niet jouw berichten bewerken

vB-code is Aan
Smileys zijn Aan
[IMG]-code is Aan
HTML-code is Uit
Forumnavigatie


Alle tijden zijn GMT +1. Het is nu 18:45.


Forumsoftware: vBulletin®
Copyright ©2000 - 2025, Jelsoft Enterprises Ltd.
Content copyright ©2002 - 2020, Politics.be