Politics.be Registreren kan je hier.
Problemen met registreren of reageren op de berichten?
Een verloren wachtwoord?
Gelieve een mail te zenden naar [email protected] met vermelding van je gebruikersnaam.

Ga terug   Politics.be > Algemeen > Binnenland
Registreer FAQForumreglement Ledenlijst

Binnenland Onderwerpen omtrent de binnenlandse politiek kunnen hier terecht. Let er wel op dat dit subforum enkel over dergelijk algemene zaken gaat die niet thuishoren in de themafora.

Antwoord
 
Discussietools
Oud 23 mei 2008, 19:26   #81
Jacob Van Artevelde
Europees Commissaris
 
Jacob Van Artevelde's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 19 mei 2008
Locatie: LEUVEN / DIETSLAND / DE HERENIGDE NEDERLANDEN
Berichten: 7.940
Standaard

Sorry stropdrager, maar ik kan mij daar zo in opwinden dat ik er mijn aandacht bij verlies! Edit uitgevoerd!

Laatst gewijzigd door Jacob Van Artevelde : 23 mei 2008 om 19:26.
Jacob Van Artevelde is offline   Met citaat antwoorden
Oud 23 mei 2008, 19:28   #82
Rob Roy
Minister
 
Rob Roy's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 26 februari 2008
Locatie: De Schotse Highlands
Berichten: 3.417
Standaard

Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door Rudy Van Nespen Bekijk bericht
Nog ongelooflijker wordt het als je weet dat vlaanderen een modern bestuur wil, maar niet in staat blijken om in hun uitgebreide databanken een veldje bij te voegen: "Language = FR", zodat ze, nadat ze op "Print" duwen, meteen de juiste documenten in het frans krijgen.
Illegaal, zoals de Raad van State ettelijke malen heeft bevestigd.

Wat wilt u eigenlijk, de hele Belgische wetgeving, grondwet en de hoogste rechtbanken van het land overboord gooien?

Als dat uw bedoeling is, kan u het maar beter nu zeggen, dan weten we wat we aan u hebben ivm het handhaven van de rechtsstaat.
Rob Roy is offline   Met citaat antwoorden
Oud 23 mei 2008, 19:29   #83
Rob Roy
Minister
 
Rob Roy's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 26 februari 2008
Locatie: De Schotse Highlands
Berichten: 3.417
Standaard

Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door Rudy Van Nespen Bekijk bericht
Niet helemaal correct: De omzendbrief Peeters is daarvoor verantwoordelijk.
Die hebben de franstaligen al duizend keer gecontesteerd en procedures tegen aangevat.
... en allemaal verloren.

Misschien tijd om de rechtstaat eens te accepteren?
Rob Roy is offline   Met citaat antwoorden
Oud 23 mei 2008, 19:32   #84
Rob Roy
Minister
 
Rob Roy's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 26 februari 2008
Locatie: De Schotse Highlands
Berichten: 3.417
Standaard

Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door Rudy Van Nespen Bekijk bericht
Nee, hoegenaamd niet, alleen vind ik het wel heel bizar dat de internationale gemeenschap daar precies heel andere ideeën over heeft. Doet dat bij U niet een aantal vraagtekens rijzen?
Hoe komt u daar nu weer bij?

Dit is wat de internationale gemeenschap aanbeveelt:

Citaat:
http://assembly.coe.int/documents/wo...8/edoc8182.htm (rapport-Columberg)

Resolution 1172 (1998): Situation of the French-speaking population living in the Brussels periphery

9. The Assembly recommends that the French-speaking inhabitants of the Brussels periphery, and in particular their political representatives:

i. seek to integrate into the region they live in, that is Flanders, by, for example, trying to learn Dutch or improving Dutch language skills, and taking part in the cultural life of Flanders;

ii. recognise that they live in communes with linguistic facilities situated in a monolingual region, not a bilingual region, and respect the rights of the Dutch-speaking inhabitants;

iii. cease trying to enlarge the linguistic facilities into de facto bilingualism.
Hier staat letterlijk:
- dat de franstaligen in de Rand zich moeten integreren in Vlaanderen en Nederlands moeten leren;
- dat zij moeten erkennen dat zij niet in een tweetalige regio wonen;
- dat zij moeten stoppen met de faciliteiten te willen uitbreiden tot tweetaligheid.

Wanneer gaan ze deze aanbevelingen van de internationale gemeenschap eens uitvoeren?

Graag een antwoord, deze keer.
Rob Roy is offline   Met citaat antwoorden
Oud 23 mei 2008, 19:34   #85
DenDane
Provinciaal Gedeputeerde
 
DenDane's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 29 augustus 2006
Berichten: 876
Standaard

De beste reactie is van gewoon niet te reageren als de FDF'ers gaan blijten bij de EU. Die Europese instanties hebben hier toch niets te zeggen.
En wat ons imago betreft zal dit niets veranderen....de bedrijven komen hier niet voor ons imago, maar wel om voor de goede economische sfeer, en hardwerkende vlamingen.
Bedrijven gaan waar geld te rapen valt....
DenDane is offline   Met citaat antwoorden
Oud 23 mei 2008, 20:09   #86
Jacob Van Artevelde
Europees Commissaris
 
Jacob Van Artevelde's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 19 mei 2008
Locatie: LEUVEN / DIETSLAND / DE HERENIGDE NEDERLANDEN
Berichten: 7.940
Standaard

Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door janPieter Bekijk bericht
Als ze geen spaans kunnen en slim zijn proberen ze het eens in het frans of in het duits.
Ik zag een documentaire op de Duitse ZDF over de hospitalen en de rustoorden en de afdelingen palliatieve zorgen van de spaanse kust.
Het zit vol met oude van dagen die hun laatste dagen daar doorbrengen en geen woord spaans kunnen.
Voor de europese pensioenskassen en de mutualiteiten en de spaanse overheid geen probleem.
Er waren zelfs scandinaven in het rustoord.

Taalproblemen zijn niet onoverkomelijk en worden soms "cool" opgelost.
Enkel bij ons niet.
Ik zal U nog meer zeggen wegens personeelsproblemen zijn veel verpleegsters in buitenlandse hospitalen van Afrikaans of Oostblok origine en spreken zij amper of niet de taal van het land waar ze werken.
Onvoorstelbaar niet?

Als je dat vergelijkt met het geleuter dat een fanatieke flamingant afgeeft als hij ergens een vlaams woordje tegenkomt in een Brussels hospitaal.

In heel je analyse ga je voorbij aan een wezelijk verschil tussen 'hier' en 'ginder'.

Hier hebben we te maken met de socio-liguistische realiteit dat in BXL en de rand twee talen in een konkurrentiepositie staan ten opzichte van mekaar. De twee talen bevinden zich hier op een strijdplaats waarbij winst voor de ene automatisch verlies betekent vor de andere en omgekeerd.
Hier staan de door Nederladstaligen verkegen taalwetten die o.m. het vastleggen van de taalgrenzen regelen ter discussie door de territoriale expansiedrift van de Francophonie.
De Nederlandstaligheid is hier door de jaren heen in een verdedigingpostie gedrukt. Vooral na het drama van Hertoginnedal.

Ginder in bijvb. Benidorm is de situatie totaal anders. Het Spaans staat daar niet in een verdedigingshouding omdat daar geen aanvallende partij is. Die anderstaligen vragen daar geen faciliteiten en vormen geen bedreiging voor de Spaanse kultuur. Vandaar dat dat daar inderdaad 'cool' kan opgelost worden. Als een Nederlandstalige hier Frans spreekt (of moet spreken) in een Brussels ziekenhuis dan doet hij afstand van wettelijk verworven rechten.

Vandaar dat die gevoeligheden totaal anders zijn en als dusdanig vergelijk je appelen met peren.

Ik denk wel dat je psychologisch doorzicht genoeg hebt om dat in te zien.
Maar weeral, ge moet natuurlijk een zekere affintiteit hebben met die problematiek. Ee kunt daar inderdaad lauw tegenover staat en totaal onverschillig net zoals het mij niet kan schelen dat club Brugge morgen de match verliest of niet, maar dan ga ik ook niet posten op een voetbalforum.

Laatst gewijzigd door Jacob Van Artevelde : 23 mei 2008 om 20:38.
Jacob Van Artevelde is offline   Met citaat antwoorden
Oud 23 mei 2008, 20:20   #87
Kazan
Minister-President
 
Kazan's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 16 december 2006
Locatie: Vlaanderen
Berichten: 5.730
Standaard

Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door janPieter Bekijk bericht
Plaatselijk bestuur in mijn nederlandstalig dorp van 1998 tot heden

Aanmelden in de nieuwe gemeente: formuliertje invullen, geen woord gezegd.
Vier jaar later geboorte van mijn dochter: formuliertje invullen, proficiat gekregen.
Zes jaar later identiteitskaart gewisseld: aan de lopende band, betalen en de volgende.
Drie kontakten in 10 jaar tijd, daarvoor moet je toch geen gedaantewisseling of taalbrainwash ondergaan.
De stomme van portici kan dat.
De enige vlaamse woordjes die je moet kennen is "trekken en duwen" op de deur anders kom je er niet in of niet meer uit.
Verder zijn er ook nog bouwvergunningen, kiesbrieven, boetes e.d.
Maar swat, daar gaat het niet om. De Franstaligen weigeren die weinige dingen in het Nederlands te doen. Dat is het hele taalprobleem.
Trouwens, wij eisen geen gedaanteverwisseling of taalbrainwash. Een gewone cursus Nederlands.
Kazan is offline   Met citaat antwoorden
Oud 23 mei 2008, 20:22   #88
AyneRand
Minister-President
 
Geregistreerd: 27 mei 2003
Locatie: Brussels
Berichten: 4.978
Standaard

Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door DenDane Bekijk bericht
De beste reactie is van gewoon niet te reageren als de FDF'ers gaan blijten bij de EU. Die Europese instanties hebben hier toch niets te zeggen.
En wat ons imago betreft zal dit niets veranderen....de bedrijven komen hier niet voor ons imago, maar wel om voor de goede economische sfeer, en hardwerkende vlamingen.
Bedrijven gaan waar geld te rapen valt....

Daarom dat ze vooral in China zitten tegenwoordig ...
AyneRand is offline   Met citaat antwoorden
Oud 23 mei 2008, 20:43   #89
Kazan
Minister-President
 
Kazan's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 16 december 2006
Locatie: Vlaanderen
Berichten: 5.730
Standaard

Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door Rudy Van Nespen Bekijk bericht
Nog ongelooflijker wordt het als je weet dat vlaanderen een modern bestuur wil, maar niet in staat blijken om in hun uitgebreide databanken een veldje bij te voegen: "Language = FR", zodat ze, nadat ze op "Print" duwen, meteen de juiste documenten in het frans krijgen. Nee, dat is namelijk dienstverlening en die geven ze wel aan eender welke migrant, maar niet aan een franstalige, want dat is de vijand!

vlaanderen absurdistan, als je het mij vraagt!
Migranten krijgen die voordelen niet hoor
Kazan is offline   Met citaat antwoorden
Oud 23 mei 2008, 21:57   #90
vlijmscherp
Secretaris-Generaal VN
 
vlijmscherp's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 19 april 2006
Locatie: Zele
Berichten: 44.678
Standaard

Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door janPieter Bekijk bericht
Plaatselijk bestuur in mijn nederlandstalig dorp van 1998 tot heden

Aanmelden in de nieuwe gemeente: formuliertje invullen, geen woord gezegd.
Vier jaar later geboorte van mijn dochter: formuliertje invullen, proficiat gekregen.
Zes jaar later identiteitskaart gewisseld: aan de lopende band, betalen en de volgende.
Drie kontakten in 10 jaar tijd, daarvoor moet je toch geen gedaantewisseling of taalbrainwash ondergaan.
De stomme van portici kan dat.
De enige vlaamse woordjes die je moet kennen is "trekken en duwen" op de deur anders kom je er niet in of niet meer uit.
voil�*, das het enigste dat gevraagd word, janPieter, dat ze die woordjes kennen. en dat is een brug te ver voor onze Franstalige vrienden. geef nu zelf toe, wie gaat er hier te ver?
__________________
multiculturele samenleving: de vrijheid van elk individu om zijn cultuur te beleven binnen de grenzen van de wetten van het land.
We moeten blijven hopen, blijven geloven in het goede in de mens. Anders lopen we ons vast in een cynisch, zelfdestructief wereldbeeld waar een wit-zwart denken regeert.
vlijmscherp is offline   Met citaat antwoorden
Oud 23 mei 2008, 22:00   #91
Jan Meuleman
Europees Commissaris
 
Jan Meuleman's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 25 juli 2006
Locatie: in het weldra onafhankelijke Vlaanderen
Berichten: 7.555
Standaard

Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door Rudy Van Nespen Bekijk bericht
Niet helemaal correct: De omzendbrief Peeters is daarvoor verantwoordelijk.
Die hebben de franstaligen al duizend keer gecontesteerd en procedures tegen aangevat.
En met welk resultaat?
__________________
Ceterum censeo Belgicam delendam esse.
Het tijdperk socialisten was zo goed dat we nu geen schulden hebben, geen problemen en geen werklozen.
Jan Meuleman is offline   Met citaat antwoorden
Oud 23 mei 2008, 22:02   #92
Jan Meuleman
Europees Commissaris
 
Jan Meuleman's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 25 juli 2006
Locatie: in het weldra onafhankelijke Vlaanderen
Berichten: 7.555
Standaard

Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door janPieter Bekijk bericht
Plaatselijk bestuur in mijn nederlandstalig dorp van 1998 tot heden

Aanmelden in de nieuwe gemeente: formuliertje invullen, geen woord gezegd.
Vier jaar later geboorte van mijn dochter: formuliertje invullen, proficiat gekregen.
Zes jaar later identiteitskaart gewisseld: aan de lopende band, betalen en de volgende.
Drie kontakten in 10 jaar tijd, daarvoor moet je toch geen gedaantewisseling of taalbrainwash ondergaan.
De stomme van portici kan dat.
De enige vlaamse woordjes die je moet kennen is "trekken en duwen" op de deur anders kom je er niet in of niet meer uit.
"Trekken" en "duwen" is blijkbaar te moeilijk. Dus toch intellectueel niet in staat.
__________________
Ceterum censeo Belgicam delendam esse.
Het tijdperk socialisten was zo goed dat we nu geen schulden hebben, geen problemen en geen werklozen.
Jan Meuleman is offline   Met citaat antwoorden
Oud 23 mei 2008, 22:22   #93
Svennies
Secretaris-Generaal VN
 
Geregistreerd: 8 april 2008
Locatie: Mechelen
Berichten: 22.819
Standaard

Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door Jan Meuleman Bekijk bericht
"Trekken" en "duwen" is blijkbaar te moeilijk. Dus toch intellectueel niet in staat.
Hehe, dan gaat Leterme uiteindelijk nog gelijk krijgen ook....
Svennies is offline   Met citaat antwoorden
Oud 24 mei 2008, 11:33   #94
Everytime
Secretaris-Generaal VN
 
Geregistreerd: 3 februari 2004
Locatie: Bruxelles
Berichten: 33.213
Standaard

Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door vlijmscherp Bekijk bericht
en janpieter, die mensen in Benidorm, als ze in contact komen met het bestuur, in welke taal doen die dat?
Over Benidorm gesproken, gelezen in "Le Soir" : een delegatie van de Lijst Dedecker heeft campagne gevoerd...................op de Costa Blanca. Jurgen Verstrepen heeft gezegd : "Benidorm is het grootste rusthuis van Vlaanderen. Er zijn er veel stemmen te nemen."

De bende van Dedecker heeft dus tijd te verliezen en naar Spanje te gaan. Alsof de meerderheid van de Vlamingen die in Benidorm wonen, nog enige interesse had in wat er in België gebeurt. Woonde ik in Benidorm, had ik al lang de Spaanse nationaliteit aangevraagd. Het is dan ook logisch dat ik bij verkiezingen voor een Spaanse partij zou stemmen. Wat zou ik nog met België te maken hebben als ik in het buitenland zou wonen?
Everytime is offline   Met citaat antwoorden
Oud 24 mei 2008, 16:21   #95
Mr. Orange
Parlementslid
 
Mr. Orange's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 28 november 2007
Locatie: Café Pajottenland!
Berichten: 1.802
Standaard

Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door Everytime Bekijk bericht
Over Benidorm gesproken, gelezen in "Le Soir" : een delegatie van de Lijst Dedecker heeft campagne gevoerd...................op de Costa Blanca. Jurgen Verstrepen heeft gezegd : "Benidorm is het grootste rusthuis van Vlaanderen. Er zijn er veel stemmen te nemen."

De bende van Dedecker heeft dus tijd te verliezen en naar Spanje te gaan. Alsof de meerderheid van de Vlamingen die in Benidorm wonen, nog enige interesse had in wat er in België gebeurt. Woonde ik in Benidorm, had ik al lang de Spaanse nationaliteit aangevraagd. Het is dan ook logisch dat ik bij verkiezingen voor een Spaanse partij zou stemmen. Wat zou ik nog met België te maken hebben als ik in het buitenland zou wonen?
Lol, moet eerlijk gezegd nog een grappig gezicht geweest zijn, LDD die tegen gepensioneerden staan leuteren over politiek.
__________________
Vlaams-republikeinse atheist.
Echte Belgen haten Nederlanders.
Mr. Orange is offline   Met citaat antwoorden
Oud 24 mei 2008, 16:44   #96
Animalman
Parlementsvoorzitter
 
Animalman's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 12 september 2007
Locatie: Dunny On The Wold
Berichten: 2.042
Standaard

Fanatici vindt men overal.

En tweetalige Walen zijn er wel degelijk. Intellectueel dus wel in staat. (buiten hier en daar een dt-fout.. )
__________________

"Lead, follow, or get out of the way."
Animalman is offline   Met citaat antwoorden
Oud 24 mei 2008, 17:55   #97
Kazan
Minister-President
 
Kazan's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 16 december 2006
Locatie: Vlaanderen
Berichten: 5.730
Standaard

Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door Animalman Bekijk bericht
Fanatici vindt men overal.

En tweetalige Walen zijn er wel degelijk. Intellectueel dus wel in staat. (buiten hier en daar een dt-fout.. )
Dus ze willen niet.
Kazan is offline   Met citaat antwoorden
Oud 24 mei 2008, 18:21   #98
azert
Perm. Vertegenwoordiger VN
 
azert's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 28 november 2007
Berichten: 14.567
Standaard

Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door stropdrager Bekijk bericht
In het rapport van het commissiecentrum Harmel staat dat faciliteiten uitdovend bedoeld waren.
De naam "faciliteiten" zegt trouwens ook al genoeg. Het komt van het Franse werkwoord faciliter (= vergemakkelijken). Voor anderstaligen werd het gemakkelijker gemaakt om zich te integreren.

De faciliteiten werden pas gebetonneerd in de grondwet in 1988 (Art. 129 par.2), na de communautaire problemen in Voeren.
Waarom kwam Bart Maddens onlangs in De Standaard dan weer zagen over het Vlaams Schooltje in Komen.
Intussen is daar toch geen Vlaams schooltje meer nodig want alle Vlamingen aldaar moeten toch al lang aangepast zijn.
azert is offline   Met citaat antwoorden
Oud 26 mei 2008, 08:12   #99
Bometal
Burger
 
Geregistreerd: 28 augustus 2007
Berichten: 154
Standaard

Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door azert Bekijk bericht
Waarom kwam Bart Maddens onlangs in De Standaard dan weer zagen over het Vlaams Schooltje in Komen.
Intussen is daar toch geen Vlaams schooltje meer nodig want alle Vlamingen aldaar moeten toch al lang aangepast zijn.
2 maten, 2 gewichten ?

Yeps, België
Bometal is offline   Met citaat antwoorden
Oud 26 mei 2008, 08:14   #100
vlijmscherp
Secretaris-Generaal VN
 
vlijmscherp's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 19 april 2006
Locatie: Zele
Berichten: 44.678
Standaard

Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door Animalman Bekijk bericht
Fanatici vindt men overal.

En tweetalige Walen zijn er wel degelijk. Intellectueel dus wel in staat. (buiten hier en daar een dt-fout.. )
dat was juist de ondertoon van Leterme's uitspraak hé. uiteraard zijn Franstaligen intellectueel in staat om Nederlands te leren, wie twijfelt er daar aan? maar als het niet aan de intelligentie ligt, waarom dan wel? de (on)wil om samen te leven met Vlamingen?
__________________
multiculturele samenleving: de vrijheid van elk individu om zijn cultuur te beleven binnen de grenzen van de wetten van het land.
We moeten blijven hopen, blijven geloven in het goede in de mens. Anders lopen we ons vast in een cynisch, zelfdestructief wereldbeeld waar een wit-zwart denken regeert.
vlijmscherp is offline   Met citaat antwoorden
Antwoord



Regels voor berichten
Je mag niet nieuwe discussies starten
Je mag niet reageren op berichten
Je mag niet bijlagen versturen
Je mag niet jouw berichten bewerken

vB-code is Aan
Smileys zijn Aan
[IMG]-code is Aan
HTML-code is Uit
Forumnavigatie


Alle tijden zijn GMT +1. Het is nu 08:53.


Forumsoftware: vBulletin®
Copyright ©2000 - 2025, Jelsoft Enterprises Ltd.
Content copyright ©2002 - 2020, Politics.be