![]() |
Registreren kan je hier. Problemen met registreren of reageren op de berichten? Een verloren wachtwoord? Gelieve een mail te zenden naar [email protected] met vermelding van je gebruikersnaam. |
|
|||||||
| Registreer | FAQ | Forumreglement | Ledenlijst |
| Immigratie en integratie Het forum bij uitstek voor discussies over thema's zoals vreemdelingenbeleid, integratie versus assimilatie, (verplichte) inburgering,... |
![]() |
|
|
Discussietools |
|
|
#1341 |
|
Secretaris-Generaal VN
Geregistreerd: 3 januari 2007
Berichten: 27.350
|
Bedankt Steve om het niveau van deze discussie weer wat op peil te brengen!
|
|
|
|
|
|
#1342 |
|
Secretaris-Generaal VN
Geregistreerd: 3 januari 2007
Berichten: 27.350
|
Oei, misschien toch iets te hoog; gezien het zwijgen van o.a Artisjok?
|
|
|
|
|
|
#1343 |
|
Banneling
Geregistreerd: 9 februari 2008
Berichten: 32.057
|
|
|
|
|
|
|
#1344 | |
|
Secretaris-Generaal VN
Geregistreerd: 2 februari 2004
Berichten: 23.655
|
Citaat:
Resultaat: de school zou al met 80% allochtonen zitten??? Moeten wij, inwoners van dit landje, reeds voor jullie komst, daar nog onze kinderen tussenzetten? Wanneer zullen die buitengepest worden door die superieure moslimdames en - heren? Zo een school hebben we in ons land niet vandoen: dat ze onderwijs gaan volgen in Marokko! Daar zal men ze rap mores leren, daar moet jij eens je "discussies" voeren... |
|
|
|
|
|
|
#1345 | ||||||||||||||
|
Banneling
Geregistreerd: 9 februari 2008
Berichten: 32.057
|
Citaat:
Citaat:
Citaat:
Als een politieagent betwijfelt dat een verdachte de dader is, beweert die dan dat de verdachte het niet gedaan heeft? Neen, hé. Gelieve enkel te lezen wat ik schrijf. Citaat:
Ik heb het interview aandachtig gelezen, en lees nergens dat er gediscussieerd werd met de leerlingen. Citaat:
"Hier ga je weer, waar heb ik geschreven dat ik het hoofddoekverbod strijdig acht met dat onderdeel? " Ik heb nooit geschreven dat het hoofddoekverbod tegenstrijdig is met dat ene deel. Citaat:
Citaat:
Citaat:
Citaat:
Citaat:
Citaat:
Nogmaals ik vind beide peilers even belangrijk. Ik vind het hoofddoekverbod tegenstrijdig met het PPGO, zie hetgeen ik eruit quote in mijn vorig bericht. Citaat:
Citaat:
"Het PPGO staat voor een dynamisch mens- en maatschappijbeeld en het beoogt de vorming van vrije mensen, die: * een fundamenteel zelfvertrouwen hebben, dat steunt op authenticiteit en integriteit; * een open geest hebben, zonder vooroordelen, met belangstelling en respect voor ieders mening; * mondig zijn, zodat ze hun ideeën helder en juist kunnen vertolken; * bereid zijn tot levenslang en levensbreed leren; * getuigen van intellectuele, emotionele, esthetische en ethische bewogenheid; * zich betrokken weten bij de sociale werkelijkheid en de maatschappelijke ongelijkheden: opkomen voor de eerbiediging van de Rechten van de Mens en zijn fundamentele vrijheden, voor sociale rechtvaardigheid en voor democratische instellingen; * de gelijkwaardigheid van mensen en de emancipatie van elk individu niet enkel als principe huldigen, maar zich ook inspannen om ze te verwezenlijken." Citaat:
Ook uit het interview met Karin Heremans. "Het probleem is nu dat het percentage moslimleerlingen gestegen is van 48 % in 2001 naar 80 % dit jaar." Je hebt ongetwijfeld ook het eerste interview gelezen over het hoofddoekverbod met Lucas Catherine? "Velen zien de hoofddoek alleen maar als een religieus symbool. Het hoofddoekenverbod bewijst dat men schrik heeft van de islam, en dat men de islam zelfs gewoon weg wil. Maar dat kan dus niet van de Belgische grondwet. Er is namelijk niet alleen vrijheid van godsdienst in de privésfeer, maar ook in de openbare ruimte. Het hoofddoekenverbod is eigenlijk een poging om zelf te bepalen hoe zichtbaar de islam mag zijn in de openbare ruimte." "Ik denk dat er verschillende vormen van druk zijn. Er kan druk zijn van andere meisjes. Net zoals er bij “westerse” meisjes ook een druk is om de laatste mode te volgen. Dat heb je in alle groepen. Er is ook de druk van jongens, maar ik denk niet dat de meerderheid van de moslimvrouwen een hoofddoek draagt door de sociale druk. Trouwens, is het door de hoofddoek te verbieden dat je daar iets aan doet? Ik zou zeggen dat eerder het omgekeerde het geval is: je moet alle scholen verplichten om de hoofddoek toe te staan, dan worden alle hoofddoeken gespreid, en vermindert ook de sociale druk." http://www.pvda.be/nieuws/artikel/ho...catherine.html |
||||||||||||||
|
|
|
|
|
#1346 | |
|
Minister-President
Geregistreerd: 13 mei 2008
Locatie: a'pen
Berichten: 4.665
|
Citaat:
"Hebt u geen andere mogelijkheden om dat soort problemen aan te kaarten, de ouderraad en de leerlingenraad,...? Karin Heremans. We hebben een schoolraad en een moedergroep. Een moedergroep om gemakkelijker ouders te betrekken, als tussenstap naar een oudergroep. We voeren over al die problemen al negen jaar een dialoog, maar we blijven maar in datzelfde rondje ronddraaien." http://www.pvda.be/nieuws/artikel/ho...antwerpen.html Er zijn er nog die maar blijven in datzelfde rondje ronddraaien. Behoort U ook tot die beruchte ouderraad/moedergroep artisjok? Karin Heremans mag het hebben, ik wens haar veel sterkte.
__________________
"L'homme n'est ni ange ni bête, et le malheur veut que qui veut faire l'ange fait la bête."Blaise Pascal |
|
|
|
|
|
|
#1347 | |
|
Secretaris-Generaal VN
Geregistreerd: 17 oktober 2008
Locatie: Thuis
Berichten: 25.740
|
Citaat:
Ja idd, een mens zou voor minder koppijn krijgen!
__________________
Chaos, Panic & Disorder... My Work Here Is Done No other religion [past or present] inspires the sort of hate that the "Religion of Peace" produces. All change is not growth, as all movement is not forward.
|
|
|
|
|
|
|
#1348 |
|
Vreemdeling
Geregistreerd: 7 juli 2009
Berichten: 22
|
Wat een praat,het is precies een ongeschreven waarheid dat je in marokko en andere moslimlanden uw mond niet moogt opendoen,djeezes.Ginder zitten zowel meisjes met als zonder hoofddoek naast elkaar zonder problemen.De ene voelt zich niet heiliger of minder heiliger dan de andere,als je altijd al een oordeel hebt over een persoon en mensen altijd als een volledige groep gaat beoordelen kan je onmogelijk toch serieus genomen worden?
|
|
|
|
|
|
#1349 |
|
Secretaris-Generaal VN
Geregistreerd: 3 januari 2007
Berichten: 27.350
|
Hoofddoeken zijn bedoeld om jezelf te onderscheiden van anderen, Artisjok, jij meent dus dat iedere school dit moet toestaan?
Meisjes dragen vaak een hoofddoek om thuis buiten te mogen en gerust gelaten te worden door jongeren die meisjes zonder hoeren vinden, dat moeten we ondersteunen door hoofddoeken steeds en overal toe te laten want als we dit niet doen is dit een teken dat we islam weg willen?? Dus het bewijs dat we dit niet willen is geen enkele beperking?? Moeten we dan ineens maar toegeven aan de vraag van jongens op die scholen om indien meisjes geen hoofddoek dragen apart les te krijgen?? Waar stopt de eis tot gene enkele beperking volgens jou, bij gescheiden bediening zoals in sommige buurten van Parij, bij vrouwelijke artsen in ziekenhuizen omdat mannen niet mogen, bij de vraag om aparte tenten bij buurtfeesten zonder alcohol, muziek en gescheiden roosters voor vlees? Benieuwd waar jij een grens legt! Volgens mij leidt steeds grotere tolerantie tot steeds meer eisen om uit te komen bij apartheid, hoe stemt dit overeen met de doelstellingen van een school wat diversiteit en pluralisme betreft?? Laatst gewijzigd door alice : 10 juli 2009 om 08:32. |
|
|
|
|
|
#1350 | |
|
Secretaris-Generaal VN
Geregistreerd: 3 januari 2007
Berichten: 27.350
|
Citaat:
|
|
|
|
|
|
|
#1351 | |
|
Vreemdeling
Geregistreerd: 7 juli 2009
Berichten: 22
|
Citaat:
Dit is een belachelijke maatregel die nergens goed voor is,enkel en alleen omdat 'men' vindt dat een hoofddoek ...ja wat eigenlijk.Ik snap de argumenten eigenlijk allemaal niet,mensen die niet eens één procent kennis hebben van geloofsleer,theologie mengen zich ineens in de debatten en vinden zelf argumenten uit omdat ze denken,vermoeden dat de hoofddoek onderdrukkend,... Iedereen mag denken wat hij/zij wilt maar als men dingen gaat uitvinden en gaat verkopen als waarheid en mensen zien dit aan als absolute waarheid enkel en alleen omdat het op het nieuws komt,tja. |
|
|
|
|
|
|
#1352 | |
|
Minister-President
Geregistreerd: 13 mei 2008
Locatie: a'pen
Berichten: 4.665
|
Citaat:
Verder is het geen vrijblijvend pluralisme dat die school verdedigd maar één met waarden. Nogmaals Karin Hermans:" De gemeenschappelijke sokkel van ons pluralisme zijn waarden als gelijkheid man-vrouw, vrijheid van godsdienst, vrijheid van het individu, scheiding van kerk en staat,..." De vraag is of al die traditionele moslims daar ook achter staan?
__________________
"L'homme n'est ni ange ni bête, et le malheur veut que qui veut faire l'ange fait la bête."Blaise Pascal |
|
|
|
|
|
|
#1353 |
|
Europees Commissaris
Geregistreerd: 20 juni 2009
Berichten: 6.053
|
Islamitische scholen
Een islamitische school is een bijzondere school, die haar onderwijsleerproces baseert op de beginselen van het islamitisch geloof. Nederland kent 44 islamitische scholen voor basisonderwijs en twee islamitische scholen voor voortgezet onderwijs. Het islamitisch onderwijs heeft geen uitzonderingspositie in .. (bron) ________________ In England ook, maar in België staan we zeer duidelijk achter. In islamitische scholen is iedereen welkom. Meisje die hoofddoek draagt is welkom, en meisje die geen hoofddoek draagt is ook welkom, want er is geen dwang in godsdienst. De vrouw van koning van Marokko draagt er geen hijab: ![]() De vrouw van president van Turkije draagt er wel een hijab: ![]() En de vrouw van de Iraanse president Ahmadinejad draagt boerka: (naast de president van Indonesië en zijn vrouw die ook hijab draagt) ![]() Geen dwang in godsdienst. (Koran) |
|
|
|
|
|
#1354 | |
|
Secretaris-Generaal VN
Geregistreerd: 3 januari 2007
Berichten: 27.350
|
Citaat:
Ik ken echter ook vrouwen die op de leeftijd tussen twintig en dertig er bewust voor kozen, maar een aantal organisaties en strekkingen leggen de hoofddoek op , punt uit, voor hen toch..en mijn kennis komt niet uit de media. In de Brederodestraat zie ik reglematig meisjes niet ouder dan acht met ene hoofddoek, die trouwens bij pubertijd massaal wordt opgelegd, gelukkig niet onder alle moslims maar bijvoorbeeld wel vaak onder Marokkanen, Pakistanen, Oost Europse moslims en kemalisten laten eerder vrije keuze toe. Er worden aan vrouwen heel wat beperkingen opgelegd waar de gewone burger niets van merkt en in Antwerpse trams worden moslima's zelfs aangesproken als er een haar te zien is, daar merkt u ook niet van denk ik...en daar hoor je trouwens geen media over. Laatst gewijzigd door alice : 10 juli 2009 om 15:24. |
|
|
|
|
|
|
#1355 | |
|
Secretaris-Generaal VN
Geregistreerd: 3 januari 2007
Berichten: 27.350
|
Citaat:
|
|
|
|
|
|
|
#1356 |
|
Minister-President
Geregistreerd: 13 mei 2008
Locatie: a'pen
Berichten: 4.665
|
Magrebijnse Al-Qaeda bedreigt Frankrijk voor het verbieden van de boerka op zijn territorium.
http://www.liberation.fr/societe/010...nace-la-france Het te verwachte scenario.
__________________
"L'homme n'est ni ange ni bête, et le malheur veut que qui veut faire l'ange fait la bête."Blaise Pascal |
|
|
|
|
|
#1357 |
|
Minister-President
Geregistreerd: 13 mei 2008
Locatie: a'pen
Berichten: 4.665
|
Nog een mooi staaltje vandaag betreft moslim tolerantie en gevoel voor pluralisme.
http://www.nd.nl//artikelen/2009/jul...reep-van-angst
__________________
"L'homme n'est ni ange ni bête, et le malheur veut que qui veut faire l'ange fait la bête."Blaise Pascal |
|
|
|
|
|
#1358 |
|
Secretaris-Generaal VN
Geregistreerd: 3 januari 2007
Berichten: 27.350
|
Misschien kan Artisjok daar prima advies geven hoe deze problemen op te lossen?
Zou er al dialoog zijn uitgeprobeerd?? |
|
|
|
|
|
#1359 | |
|
Banneling
Geregistreerd: 9 februari 2008
Berichten: 32.057
|
Citaat:
Het probleem is dus niet dat er Moslima's zijn die een hoofddoek dragen, het probleem is eerder de onevenwichtige verdeling van de leerlingen. Daarvoor is het beter om alle scholen te verplichten de hoofddoek toe te staan. |
|
|
|
|
|
|
#1360 | |
|
Secretaris-Generaal VN
Geregistreerd: 3 januari 2007
Berichten: 27.350
|
Citaat:
Verbiedt wat je onderscheid van anderen en het probleem is ten gronde opgelost, bovendien bereidt ene school voor om en arbeidsmarkt op te gaan waar die uiterlijke kenmerken ook niet overal zijn toestaan, alle scholen hetzelfde beleid lijkt wel goed, maar dan het tegenovergestelde van uw voorstel. |
|
|
|
|