Politics.be Registreren kan je hier.
Problemen met registreren of reageren op de berichten?
Een verloren wachtwoord?
Gelieve een mail te zenden naar [email protected] met vermelding van je gebruikersnaam.

Ga terug   Politics.be > Themafora > Maatschappij en samenleving
Registreer FAQForumreglement Ledenlijst

Maatschappij en samenleving Dit subforum handelt over zaken die leven binnen de maatschappij en in die zin politiek relevant (geworden) zijn.

Antwoord
 
Discussietools
Oud 31 maart 2012, 16:06   #101
Alboreto
Perm. Vertegenwoordiger VN
 
Alboreto's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 3 oktober 2009
Locatie: België
Berichten: 13.269
Standaard

Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door Groentje-18 Bekijk bericht
Alboreta, waarom ga je niet naar een moslimland als het jou toch niks uitmaakt dat je 1200 jaar gedwongen terugkeert in de tijd ?
Een hoofddoek is geen teletijdmachine, last time I checked.
__________________
The difference between stupidity and genius is that genius has its limits (Albert Einstein)
Alboreto is offline   Met citaat antwoorden
Oud 31 maart 2012, 16:12   #102
artisjok
Banneling
 
 
Geregistreerd: 9 februari 2008
Berichten: 32.057
Standaard

Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door Bobke Bekijk bericht
Ja schaapsvlees is echt zoveel gezonder.
Daarom wordt het zwangere vrouwen afgeraden.
Maar ja, wat weet die dokter ervan.
Dat meen je toch niet.
Dat heb ik nu nog nooit gehoord.
artisjok is offline   Met citaat antwoorden
Oud 31 maart 2012, 16:13   #103
artisjok
Banneling
 
 
Geregistreerd: 9 februari 2008
Berichten: 32.057
Standaard

Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door Cynara Cardunculus Bekijk bericht
schapenvlees is tamelijk vet bobke. Dat schijnt de reden te zijn.
Vetter dan varkensvlees?
artisjok is offline   Met citaat antwoorden
Oud 31 maart 2012, 16:15   #104
Alboreto
Perm. Vertegenwoordiger VN
 
Alboreto's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 3 oktober 2009
Locatie: België
Berichten: 13.269
Standaard

Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door Marie van de koster Bekijk bericht
Wat Cynara betreft, kan ik niet antwoorden.
Maar ik lig er wakker van als ik weet dat mijn kalfslapje komt van een dier dat onverdoofd dus met pijn geslacht is.
Eet ge vis?
__________________
The difference between stupidity and genius is that genius has its limits (Albert Einstein)
Alboreto is offline   Met citaat antwoorden
Oud 31 maart 2012, 16:18   #105
artisjok
Banneling
 
 
Geregistreerd: 9 februari 2008
Berichten: 32.057
Standaard

Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door Marie van de koster Bekijk bericht
Wat Cynara betreft, kan ik niet antwoorden.
Maar ik lig er wakker van als ik weet dat mijn kalfslapje komt van een dier dat onverdoofd dus met pijn geslacht is.
Maar je ligt er niet wakker van hoe je kalfslapje geleefd heeft.
Citaat:
En als ik dan nog hoor dat dit ook mijn gezondheid kan schaden ... ik weet niet hoe het met u gesteld is maar ik blijf graag nog enige jaren gezond.
Vanaf nu alleen nog varkensvlees, zeker!
Spek en eieren!
Enkel dit?
Dat is pas gezond!

Eieren niet rauw gebruiken, hé. Want de meeste voedselinfecties komen van het eten van gerechten waar rauwe eieren in verwerkt zijn.

Je varkensvlees ook best goed doorbakken. Je weet toch waarom, hé.
artisjok is offline   Met citaat antwoorden
Oud 31 maart 2012, 16:33   #106
artisjok
Banneling
 
 
Geregistreerd: 9 februari 2008
Berichten: 32.057
Standaard

Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door SDX Bekijk bericht
Dat zou 'n dure grap worden.

Laat meteen 'n traiteur komen met 'n uitgebreid buffet.

Best zelf bokes meenemen en lekker thuis eten wat mam gekookt heeft.

Als je dan vergiftigd wordt, weet je tenminste waar 't vandaan komt.
Thuis is inderdaad bereidingsplaats nummer 1 voor voedselinfecties.
http://www.infectieziektebulletin.be....aspx?id=10246
artisjok is offline   Met citaat antwoorden
Oud 31 maart 2012, 17:03   #107
den dinges
Banneling
 
 
Geregistreerd: 23 december 2009
Locatie: midgard
Berichten: 12.674
Standaard

Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door artisjok Bekijk bericht
Voor die "elk jaar honderden kinderen overlijden aan voedselinfectie in Frankrijk" hebben we nog niets.
Zelfs als er maar één enkel kind moest overlijden wegens halal-vergiftiging zou dat reeds te veel zijn, of vind je van niet ?
Maar spijtig genoeg zijn het er meer.


Citaat:
EHEC, een gevaarlijke vorm van de E. coli

De EHEC maakte reeds 18 dodelijke slachtoffers, voornamelijk in Duitsland. Waar gaat het precies om, wie loopt risico en wat kunnen we doen om besmetting te voorkomen?
http://plusmagazine.knack.be/nl/gezo...van-de-e-coli#

Wat is E. coli?

E. coli (Escherichia coli) is het best gekend als een bacterie die als onschuldige darmbewoner in de darmen van ieder van ons en ook van alle andere warmbloedige dieren voorkomt. Deze bacterie richt daar geen schade aan, in tegendeel, door onze darmen te koloniseren zorgt E. coli ervoor dat andere, schadelijke bacteriën geen kans krijgen om zich te ontwikkelen. Bovendien is deze bacterie in onze darmen betrokken bij de aanmaak van diverse vitamines.

Wat is een (entero)pathogene E. coli?

Pathogeen betekent ziekmakend. In de meeste gevallen gaat het om maagdarmproblemen zoals misselijkheid, braken en al dan niet bloederige diarree.

Slechts een klein deel van de E. colistammen is in staat om mensen ziek te maken. De vorm die in Duitsland al meerdere dodelijke slachtoffers maakte, is er daar één van, maar ook de bekende reizigersdiarree wordt door een stam van E. coli veroorzaakt en zogenaamde ‘voedselvergiftigingen’ zoals bij mensen die op warme dagen americain eten die te lang uit de koelkast heeft gestaan of een groep mensen die ziek wordt na een barbecue, is vaak aan een E. colivariant toe te schrijven.

Wat is EHEC?

EHEC staat voor enterohemorragische E.coli, de vorm die vooral in Duitsland voorkomt (maar intussen ook in Nederland, Zweden, Denemarken, Zwitserland en Groot-Brittannië) en die zijn naam dankt aan het feit dat hij in de darm bloedingen veroorzaakt.

EHEC komt in normale omstandigheden voor in de darmen van runderen en andere dieren zoals schapen, geiten en herten. EHEC kan weken tot maanden overleven in de bodem of in water.
Een besmetting met een EHEC-bacterie is niet zo uitzonderlijk. EHEC is de derde meest voorkomende bacteriële darminfectie in België na Campylobacter en Salmonella. In België worden jaarlijks een 60-tal gevallen vastgesteld. Verschil met de besmetting nu in Duitsland is dat het ditmaal om een variant van de bacterie gaat die heel veel mensen ziek maakt en die de besmette slachtoffers bovendien erg ziek maakt.

Wat is STEC?

Sommige ziekmakende E. colibacteriën zijn bovendien in staat gifstoffen, zogenaamde toxinen, te produceren. De Shigatoxineproducerende E. colibacteriën bijvoorbeeld, die omschreven worden met de afkorting STEC, die de voorbije dagen ook wel eens in krantenartikels opdook omdat de EHEC-bacterie die in Duitsland is aangetroffen behoort tot deze STEC-bacteriën. Wanneer men het over STEC 0 104 of EHEC 0 104 heeft, gaat het dus over dezelfde variant.

Wat is HUS?

HUS is een afkorting van hemolytisch-uremisch syndroom, een medische term voor ernstige nierproblemen en nierbeschadiging. Er wordt geschat dat een kleine 10 procent van de mensen die met de EHEC-bacterie besmet zijn, het HUS ontwikkeld.

Bij besmette kinderen jonger dan 5 jaar kan dit percentage oplopen tot 15 procent. Uit studies blijkt dat gemiddeld 2 tot 9 procent van deze patiënten overlijdt (vooral in de acute fase), dat bij 25 procent van de overlevende patiënten chronische nierfunctiestoornissen optreden en 3 procent van de HUS-patiënten terminaal nierfalen ontwikkelt.

Wie loopt het meeste risico op een ernstige besmetting met E. coli?

Dat zijn vooral mensen met een verminderde weerstand. In de praktijk betekent dat: jonge kinderen, mensen boven de 60 jaar en mensen die omwille van andere ziekten een verminderde weerstand hebben.

Hoe kunt u besmet worden?

Via de voeding
Producten die met E.coli besmet kunnen zijn, zijn:
rauw vlees zoals gehakt, filet américain, carpaccio…
• onvoldoende doorbakken hamburgers, worsten
,…
• ongepasteuriseerde melk of kaas
• rauwe groenten zoals sla, komkommers, tomaten
• ongepasteuriseerd vruchtensap
maaltijden die met onvoldoende zorg voor hygiëne bereid zijn, kunnen ook wel eens de oorzaak van E.coli-besmettingen.

Via andere wegen
Ook contact met dieren, met name runderen, schapen, geiten,… kunnen E.coli-besmettingen veroorzaken. Daarom is het belangrijk om uw handen grondig te wassen na contact met deze dieren, bijvoorbeeld na een bezoek aan een (kinder)boerderij.

Besmetting is eveneens mogelijk door te zwemmen in besmet oppervlaktewater.

Besmetting van mens op mens is mogelijk. De bacterie is aanwezig in de ontlasting van mensen die besmet zijn. Bij toiletgebruik kunnen de toiletbril, de spoelknop, de kraan, de deurknop en andere voorwerpen besmet raken. Door contact met deze voorwerpen kan de bacterie via de handen in de mond van andere mensen terechtkomen.

Hoe verloopt de ziekte?

Niet altijd treden ziekteverschijnselen op. Als er ziekteverschijnselen optreden, gebeurt dat meestal 3-4 dagen na de besmetting. De klachten duren gemiddeld 2-9 dagen en gaan bij de meeste gevallen van E. colibesmetting vanzelf over.

Diarree is het belangrijkste verschijnsel. De ernst van de klachten kan variëren van milde diarree tot diarree met heftige buikkrampen en soms, na 1 tot 2 dagen zelfs heftige bloedingen (hemorragie) in de darmen. Dat bloed komt via diarree naar buiten. De infectie kan bovendien gepaard gaan met braken, misselijkheid en buikkrampen. HUS kan zich ontwikkelen tot 14 dagen na de diarree.

Hoe kan de ziekte voorkomen worden?

Er bestaat geen vaccinatie tegen de ziekte en er zijn geen medicijnen om de ziekte te voorkomen. De mens bouwt ook geen immuniteit op tegen de ziekte. Iedereen kan de ziekte dus meermaals doormaken.

Preventie is echter wel mogelijk door onderstaande hygiënemaatregelen, die gelden voor de meeste maagdarminfecties, zorgvuldig toe te passen.

1. Was de handen in de volgende situaties:
• na gebruik van het toilet;
• na het verschonen van een kind;
• na contact met dieren;
• voor het bereiden van voedsel;
• voor het eten.

Was de handen tenminste 15 seconden met water en zeep en droog ze daarna goed af met een schone, drogehanddoek, een papieren handdoekje of keukenrol.

2. Hygiëne van het toilet
• Gebruik indien mogelijk een apart toilet indien iemand diarree heeft. Indien dit niet mogelijk is reinig dan het toilet na ieder gebruik.
• Werk bij het reinigen van het toilet van schoon naar minder schoon. Reinig eerst de deurklink, kraan, trekker of drukknop. Reinig daarna de toiletbril en toiletpot.
• Gebruik de schoonmaakdoekjes voor geen enkele andere klus. Was de schoonmaakdoekjes op 90 graden of gebruik wegwerpdoekjes.

3. Lichaamshygiëne
• Droog van boven naar beneden af. Zorg dat de handdoek die voor het onderlichaam gebruikt is daarna niet voor het bovenlichaam gebruikt wordt of gebruik aparte handdoeken voor onder en bovenlichaam. Voor washandjes geldt hetzelfde advies.
• Verschoon handdoeken en washandjes regelmatig, voor mensen die ziek zijn dagelijks.

4. Bereiden van voedsel
• Was eerst de handen;
• Gebruik proper materiaal: messen, schalen, kommen…;
• Was groenten die rauw worden gegeten grondig onder stromend water;
• Houd rauwe etenswaren steeds gescheiden van klaargemaakt voedsel;
• Was de snijplank en het mes waarmee rauw vlees gesneden is met heet water af en droog ze goed af. Leg geen etenswaren op de snijplank waarop rauw vlees heeft gelegen. Leg bij een barbecue nooit het gebakken vlees opnieuw op de borden of schalen waar het rauwe vlees heeft opgelegen;
• Was de handen na het aanraken van rauw vlees;
• Verhit het eten door en door;
• Drink op plekken die u niet kent alleen flessenwater uit gesloten flessen. Wees ook voorzichtig met het eten van een ijsje of het gebruik van ijsblokjes;
• Gebruik bij voorkeur een keukenrol, verschoon vaatdoekjes regelmatig;
• Verschoon regelmatig de handdoek in de keuken.

Is er een behandeling voor een E. coli-infectie?

Bij milde infecties is een behandeling meestal niet nodig. Extra drinken in de vorm van zoete dranken en dranken met zout (bouillon) is belangrijk. Hiervoor zijn zakjes bij de apotheek te koop (ORS).

Wat de gevallen in Duitsland betreft is gebleken dat behandeling met antibiotica geen effect heeft. De variant van de bacterie is zeer agressief en resistent tegen de meeste soorten antibiotica. Sterker nog: sommige soorten antibiotica kunnen het risico op verwikkelingen zoals HUS vergroten. Op dit moment worden daarom alleen de symptomen van de infectie behandeld: men probeert uitdroging door diarree te voorkomen door de vocht- en zouthuishouding in balans te houden.

Hetzelfde geldt voor de behandeling van HUS: behandeling van de nierinsufficiëntie, correctie van de water- en zouthuishouding en behandeling van de eventuele hypertensie.

Auteur: Leen Baekelandt | Publicatie: 04-06-2011 | Update: 04-06-2011






Bij halal slachting word de keel overgesneden en de E.Coli bacterie ziet dan kans zich door het ganse karkas te verspreidden, en al het vlees te besmetten. De minder edele delen, die niet verkocht worden, gebruikt men later om steack haché te maken, en vleessaus, ravioli's en dergelijke, gemengd met gewoon vlees, zonder dat de klanten het weten, want het word nergens vermeld.
Dit giftig voedsel komt ook op tafel in schoolkantine's, en laat kinderen nu net degenen zijn voor wie deze bacterie het gevaarlijkst is ( evenals ouden van dagen en reeds verzwakte mensen ).
Is het nu EINDELIJK duidelijk, artisjok, want zoniet mankeert u iets, of getuig je van zéér slechte wil ... Persoonlijk wed ik voor het laatste, want ondanks al de zever die je schrijft, geloof ik niet dat je een debiel bent.

Laatst gewijzigd door den dinges : 31 maart 2012 om 17:16.
den dinges is offline   Met citaat antwoorden
Oud 31 maart 2012, 17:32   #108
Nynorsk
Secretaris-Generaal VN
 
Nynorsk's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 3 juni 2003
Berichten: 24.102
Standaard

Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door Kallikles Bekijk bericht
Wat is het probleem met halalvlees? Alle vlees uit Australië en Nieuw-Zeeland is halal, dus zelf eet je ook de hele tijd halal. Bovendien zijn vis en groenten ook halal. Ga je dat dan ook niet meer eten?
Het probleem met veel halal- en kosjer vlees is dat de dieren onverdoofd geslacht zijn (merk trouwens op dat veel van de dieren die halal geslacht worden in Australië en N-Zeeland wél verdoofd geslacht worden of meteen na het doorsnijden van de keel worden verdoofd).
Het is iedereen z'n volste recht om tegen onverdoofde slacht te zijn, en tot zolang er geen verbod is op onverdoofde slacht, een duidelijke aanduiding en keuze te willen inzake de manier waarop de dieren aan hun eind gekomen zijn.
De manier waarop vissen tegenwoordig gedood worden tart trouwens ook alle verbeelding. Vissen zijn dieren die onverdoofd zouden kunnen geslacht worden op een diervriendelijke wijze, maar de manier waarop het in de praktijk gebeurt is zelden diervriendelijk.
Groenten mogen van mijn part onverdoofd geslacht worden

En dan is er nog het feit dat volgens sommige islamdeskundigen het zogenaamde 'halal'-vlees niets eens halal is, wegens de dieronvriendelijke methode waarop de dieren nogal vaak gekweekt worden: http://www.halalcorrect.com/articles...liteiten/43/1/

Volgens mij zijn er genoeg aanknopingspunten tussen moslims en dierenrechtenactivisten om SAMEN te ijveren voor diervriendelijk opgekweekt en verdoofd geslachte dieren voor de consumptie, en een verbod op al de rest. Daar kan dan een deel halal van zijn (i.e. geslacht door een moslim met bijhorende rituele aanroeping van Allah) en een deel haram (niet aan die bijkomende kenmerken voldoen). En dan eet ik met plezier zowel halal als haram.
__________________
Nynorsk is offline   Met citaat antwoorden
Oud 31 maart 2012, 18:25   #109
artisjok
Banneling
 
 
Geregistreerd: 9 februari 2008
Berichten: 32.057
Standaard

Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door den dinges Bekijk bericht
Zelfs als er maar één enkel kind moest overlijden wegens halal-vergiftiging zou dat reeds te veel zijn, of vind je van niet ?
Maar spijtig genoeg zijn het er meer.
Natuurlijk is ieder overlijden er één te veel.
Maar ik wil eerst cijfers met bron, voor die "elk jaar honderden kinderen overlijden aan voedselinfectie in Frankrijk".
artisjok is offline   Met citaat antwoorden
Oud 31 maart 2012, 19:50   #110
Mitgard
Banneling
 
 
Mitgard's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 16 februari 2004
Berichten: 23.890
Standaard

Waarom zou een samenleving een stap achteruit in de beschaving willen zetten door deze barbaarse praktijken zelfs maar bespreekbaar te maken?
De graad van beschaving kun je immers deels afleiden uit de manier waarop een volk met dieren omgaat.
Mitgard is offline   Met citaat antwoorden
Oud 31 maart 2012, 23:54   #111
Cynara Cardunculus
Banneling
 
 
Geregistreerd: 8 februari 2011
Locatie: Marrakech aan 't Scheldt
Berichten: 9.999
Standaard

Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door artisjok Bekijk bericht
Vetter dan varkensvlees?
ja inderdaad. En onverdoofd geslacht zodat hun maaginhoud en darminhoud over de lekker brokken lopen.

Wist je dat niet?
Cynara Cardunculus is offline   Met citaat antwoorden
Oud 1 april 2012, 06:31   #112
artisjok
Banneling
 
 
Geregistreerd: 9 februari 2008
Berichten: 32.057
Standaard

Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door Cynara Cardunculus Bekijk bericht
ja inderdaad.
Wist je dat niet?
Neen, ik wist niet dat schapevlees vetter was dan varkensvlees.
Ik dacht dat dat alver hetzelfde was van vettigheid.

Ik weet wel dat je varkensvlees beter niet rauw eet, omwille van het hogere risico op voedselinfectie.
artisjok is offline   Met citaat antwoorden
Oud 1 april 2012, 06:48   #113
Vlaamse Leeuwin
Minister-President
 
Vlaamse Leeuwin's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 6 juni 2010
Locatie: in Lalaland
Berichten: 4.298
Standaard

Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door Rudy Bekijk bericht
Je bent echt van dat wereldvreemd typeke dat er van alles en nog wat bijsleurt. Je snap er gewoonweg niets van. Je wilt er niets van snappen. Je bent een van die overbange kortzichtige vlammingskes van rond de kerktoren, die schrik hebben van de donkere mens die z'n dochter zou kunnen komen verleiden. En die op de koop toe zo dwaas en lomp is anderen te overtuigen dat eten en geloof iets met intelligentie hebben te maken. Of hoe de dwaas de dwarere probeert te overtuigen.
Hoe kortzichtig , lomp en dwaas moet je al niet zijn om te geloven dat varkensvlees vies en vuil is? Of om te denken dat honden onreine dieren zijn? Is toch ook omwille van geloof?
Schijten die schapen en geiten van hen rijstpap misschien ? Of is het tabouleh dat er uitkomt?
__________________
Dwarsliggers zijn nodig.....ze houden de sporen recht .

Live! Laugh! Love! If that doesn't work... ...LOAD! AIM! SHOOT! (repeat if you missed)
Vlaamse Leeuwin is offline   Met citaat antwoorden
Oud 1 april 2012, 07:03   #114
Cynara Cardunculus
Banneling
 
 
Geregistreerd: 8 februari 2011
Locatie: Marrakech aan 't Scheldt
Berichten: 9.999
Standaard

Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door artisjok Bekijk bericht
Neen, ik wist niet dat schapevlees vetter was dan varkensvlees.
Ik dacht dat dat alver hetzelfde was van vettigheid.

Ik weet wel dat je varkensvlees beter niet rauw eet, omwille van het hogere risico op voedselinfectie.
Dat was in de vorige eeuwen inderdaad het geval: het gevaar op lintwormen, maar dat krijg je evengoed van ander vlees als de dieren graasden op een wei waar men had bemest met menselijke uitwerpselen waarbij de kringloop van de lintworm niet onderbroken werd.
Cynara Cardunculus is offline   Met citaat antwoorden
Oud 1 april 2012, 07:03   #115
Vlaamse Leeuwin
Minister-President
 
Vlaamse Leeuwin's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 6 juni 2010
Locatie: in Lalaland
Berichten: 4.298
Standaard

Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door Bobke Bekijk bericht
Halal betekend ook dat het door een moslim geslacht moet worden.
Wat als ik vind dat moslims op zich niet hygiënisch zijn? En dat ik omwille van die reden geen stuk vlees wil eten dat door een moslim is aangeraakt wegens "onrein" ? Dat ik ook niet wil dat mijn kinderen dit te eten krijgen.
Wat dan ?

Ik zie mij al bij de schooldirectie aankloppen met mijn eis: Elke dag varkens-runds-kalfsvlees voor mijn kinderen. Geslacht door een lokale slachter die atheïst is. Denk dat die man mij vierkant zal uitlachen en mij gaat vragen of ik op mijn hoofd ben gevallen en blijven botsen.
__________________
Dwarsliggers zijn nodig.....ze houden de sporen recht .

Live! Laugh! Love! If that doesn't work... ...LOAD! AIM! SHOOT! (repeat if you missed)
Vlaamse Leeuwin is offline   Met citaat antwoorden
Oud 1 april 2012, 07:06   #116
Vlaamse Leeuwin
Minister-President
 
Vlaamse Leeuwin's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 6 juni 2010
Locatie: in Lalaland
Berichten: 4.298
Standaard

Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door artisjok Bekijk bericht
Neen, ik wist niet dat schapevlees vetter was dan varkensvlees.
Ik dacht dat dat alver hetzelfde was van vettigheid.

Ik weet wel dat je varkensvlees beter niet rauw eet, omwille van het hogere risico op voedselinfectie.
Da's eigenlijk gangbaar voor alle vleessoorten, idem voor kip en vis trouwens.
Maar dat lamsvlees vettiger is dan pakweg varkens-of rundsvlees , dat wist ik eigenlijk ook niet.
__________________
Dwarsliggers zijn nodig.....ze houden de sporen recht .

Live! Laugh! Love! If that doesn't work... ...LOAD! AIM! SHOOT! (repeat if you missed)
Vlaamse Leeuwin is offline   Met citaat antwoorden
Oud 1 april 2012, 07:17   #117
artisjok
Banneling
 
 
Geregistreerd: 9 februari 2008
Berichten: 32.057
Standaard

Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door Cynara Cardunculus Bekijk bericht
Dat was in de vorige eeuwen inderdaad het geval: het gevaar op lintwormen, maar dat krijg je evengoed van ander vlees als de dieren graasden op een wei waar men had bemest met menselijke uitwerpselen waarbij de kringloop van de lintworm niet onderbroken werd.
Het varken is het enige dier door de mens gegeten dat regelmatig ziekteverwekkende Y. enterocolitica bevat. De bacteriën worden teruggevonden in de uitwerpselen en in de mondholte van levende varkens maar ook op vers geslachte varkenskarkassen.

Voorkomen
Aangezien het merendeel van de varkens drager is van Y. enterocolitica, is een strikte hygiëne in de slachthuizen zeer belangrijk.
Om te vermijden dat levensmiddelen besmet worden met Y. enterocolitica, is gedurende de voedselverwerking en -bereiding een strikte hygiëne vereist. Het koelen van levensmiddelen biedt geen efficiënte bescherming vermits Y. enterocolitica nog in staat is te groeien bij temperaturen rond het vriespunt. Y. enterocolitica kan wél worden vernietigd door pasteurisatie, door sterilisatie of door verhitting. Het is dus aangewezen om varkensvlees altijd door en door te verhitten.
http://www.gezondheid.be/index.cfm?f...art&art_id=125
artisjok is offline   Met citaat antwoorden
Oud 1 april 2012, 07:22   #118
Cynara Cardunculus
Banneling
 
 
Geregistreerd: 8 februari 2011
Locatie: Marrakech aan 't Scheldt
Berichten: 9.999
Standaard

Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door Vlaamse Leeuwin Bekijk bericht
Da's eigenlijk gangbaar voor alle vleessoorten, idem voor kip en vis trouwens.
Maar dat lamsvlees vettiger is dan pakweg varkens-of rundsvlees , dat wist ik eigenlijk ook niet.
mager lamsvlees: 12.0 % vet
varkensvlees spier algemeen: 3% vet

vergelijk op de tabel voor lamsvlees: http://www.voedingswaardetabel.nl/voedingswaarde/L/

varkensvlees: http://www.voedingswaardetabel.nl/voedingswaarde/V/

je moet natuurlijk wel vergelijkbare stukken nemen,
Schouder lam: 11.9%
Schouder ham : 6.8%
Cynara Cardunculus is offline   Met citaat antwoorden
Oud 1 april 2012, 07:29   #119
Vlaamse Leeuwin
Minister-President
 
Vlaamse Leeuwin's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 6 juni 2010
Locatie: in Lalaland
Berichten: 4.298
Standaard

Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door Alboreto Bekijk bericht
Sedert Circe hier is beginnen afgeven op halal eten ben ik uit nieuwsgierigheid halal gaan kopen.

De prijs/kwaliteit ervan is zeer goed.
Ik ben er nog nooit ziek van geweest (wat ik niet kan zeggen van vlees uit de supermarkt).

In de winkel waar ik ga hangt naast het halal certificaat de goedkeuring van de voedselinspectie, dus dat zit wel goed.

Ook moeten we eens wat intellectuele eerlijkheid voor de dag brengen.

Langs de ene kant zegt Circe dat we overal halal kopen, dat we het neit meer kunnen ontwijken, en langs de andere kant zegt ze nu dat het gevaarlijk is om eten.

Waar zijn dan dat massaal aantal mensen met een voedselvergiftiging?

Er zijn meer voedselvergiftigingen dan je denkt . Slechts een paar op dit forum weten dit , maar mijn tante kreeg 2 maand geleden de diagnose Creutsfeld-Jacob. (gekke koeienziekte dus) Dit heeft nu totaal niks met halal te maken, maar naar alle waarschijnlijkheid wel met besmet vlees. Uitsluitsel krijgen we daar pas over binnen een paar weken tot maanden. Haar bloedstalen en ruggemergvocht zijn momenteel in het tropisch instituut voor onderzoek. Waarschijnlijk pas na haar dood zullen we weten of deze BSE-variant door besmet vlees komt , of dat het om een erfelijke en dus aangeboren variant komt. In dat laatste geval moeten mijn moeder en haar andere zussen zich ook laten testen.
Komt het echter door het eten van besmet vlees , dan kan volgens de prof. de besmetting al meer dan 20 jaar geleden zich hebben voorgedaan.

Vandaar dat ik ook opteer voor een waterdichte controle vanwaar het vlees op mijn bord afkomstig is. Zodat ikzelf kan beslissen wat ik al dan niet eet.
Het is geweten en bewezen dat halal slachten niet veilig noch hygïenisch is.
Waarom het dan toestaan ? Waarom een uitzondering maken voor hen ? Van veeteler tot slachter tot beenhouwerij ......ze worden allemaal om de oren geslagen met wetten en regels en HACCP normen waar ze moeten aan voldoen . Maar iemand die hier komt aanspoelen en alle inburgeringswetten -en plichten aan zijn laars lapt mag wel eisen dat hij zijn portie vlees mag slachten op ZIJN manier, hoe HIJ het wil. Ook al houd dit risico's in qua voedselveiligheid. En waarom? Omwille van een godsdienst. Da's toch te gek voor woorden?
__________________
Dwarsliggers zijn nodig.....ze houden de sporen recht .

Live! Laugh! Love! If that doesn't work... ...LOAD! AIM! SHOOT! (repeat if you missed)

Laatst gewijzigd door Vlaamse Leeuwin : 1 april 2012 om 07:31.
Vlaamse Leeuwin is offline   Met citaat antwoorden
Oud 1 april 2012, 07:36   #120
Cynara Cardunculus
Banneling
 
 
Geregistreerd: 8 februari 2011
Locatie: Marrakech aan 't Scheldt
Berichten: 9.999
Standaard

Citaat:
Waarom het dan toestaan ? Waarom een uitzondering maken voor hen ? Van veeteler tot slachter tot beenhouwerij ......ze worden allemaal om de oren geslagen met wetten en regels en HACCP normen waar ze moeten aan voldoen . Maar iemand di ehier komt aanspoelen en alle inburgeringswetten -en plichten aan zijn laars lapt mag wel eisen dat hij zijn portie vlees mag slachten op ZIJN manier, hoe HIJ het wil. Ook al houd dit risico's in qua voedselveiligheid. En waarom? Omwille van een godsdienst. Da's toch te gek voor woorden?
van mij mogen moslims gerust hun eigen onverdoofd gemarteld en besmet vlees eten . Wat ik echter volledig aanklaag is dat op scholen zonder dat de ouders daarvan op de hoogte zijn, gewoon datzelfde besmet vlees aan ONZE kinderen wordt opgesolferd. Dat wij in de supermarkt hamburgers kopen waar net dat besmet vlees mee in verwerkt is, zonder dat zoiets vermeld wordt!

Vandaar de dringende eis tot een waterdichte "wettelijk verdoofd geslacht" etiket! Dan kan iedereen kiezen.
Nederlandse kaas wordt ondertussen ook al (geniepig) gemaakt met halal verkregen stremsel, zonder dat dit vermeld werd. (zo kan men de kaas uitvoeren naar de islamitische paradijzen).
Cynara Cardunculus is offline   Met citaat antwoorden
Antwoord



Regels voor berichten
Je mag niet nieuwe discussies starten
Je mag niet reageren op berichten
Je mag niet bijlagen versturen
Je mag niet jouw berichten bewerken

vB-code is Aan
Smileys zijn Aan
[IMG]-code is Aan
HTML-code is Uit
Forumnavigatie


Alle tijden zijn GMT +1. Het is nu 14:06.


Forumsoftware: vBulletin®
Copyright ©2000 - 2025, Jelsoft Enterprises Ltd.
Content copyright ©2002 - 2020, Politics.be