Politics.be Registreren kan je hier.
Problemen met registreren of reageren op de berichten?
Een verloren wachtwoord?
Gelieve een mail te zenden naar [email protected] met vermelding van je gebruikersnaam.

Ga terug   Politics.be > Algemeen > Binnenland
Registreer FAQForumreglement Ledenlijst

Binnenland Onderwerpen omtrent de binnenlandse politiek kunnen hier terecht. Let er wel op dat dit subforum enkel over dergelijk algemene zaken gaat die niet thuishoren in de themafora.

Antwoord
 
Discussietools
Oud 15 november 2012, 21:28   #281
lamenielachen
Eur. Commissievoorzitter
 
lamenielachen's schermafbeelding
 
Geregistreerd: 7 januari 2003
Berichten: 9.398
Stuur een bericht via Instant Messenger naar lamenielachen
Standaard

Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door Boduo Bekijk bericht
Containers (laadkisten zeggen ze in Z.Afrika) brengen véél werk mee, niet altijd zichtbaar (vb de software maken voor het lossen & laden: ongelooflijk complex !)
Die enorme infrastruktuurwerken worden meestal uitgevoerd door "eigen volk".
Aansluiting met Frankrijk: een grote illusie: de Fransen zijn er "dood" gerust in: het interesseert hen niet. Duinkerke is voor hen belangrijk.
"Groter worden": schepen zonder grenzen: volgend jaar is de "Marco Polo" niet meer de grootste. Maersk (Dk) lanceert een reus van niet 16.000 laadkisten maar méér dan 18.000 !
Die nieuwe mastodonten zullen varen tussen Zeebrugge, Rotterdam en China (daar hebben ze 8 van de 10 grootste havens ter wereld !!!)

De sofware is uiteraard een must en zeker geen sinecure.
Of daar 100 mensen aan werken hier in België betwijfel ik.
De meeste software voor de scheepvaart komt uit nederland momenteel.
Wat infrastuctuurwerken betreft, juist meestal door eigen volk maar het gaat
wel om de kosten baten.
Moderne computers sturen reeds meerdere jaren een haven aan de Botlek waar ze zelfs computer gestuurde wagentjes hebben die de containers wegvoeren van de schepen, naar hun plaats brengen op het terrein waar ze door een compt. gestuurde kraan gestapeld worden ......
Het meeste volk daar zijn hoog geschoolden, werklieden voor onderhoud en een enkele havenarbeider die (nog) de nrs. noteert.

Uiteraard ziet Frankrijk het liefst aanvoer via zijn eigen havens maar weet je dat er momenteel een kanaal "grand gabarit" dus geschikt voor containers en ander zwaar vervoer tussen de Schelde en de Oise gepland is dat klaar zou moeten zijn tegen 2020?
Was voorzien tegen 2014 ......
Ik blijf geloven in Zeebrugge tegenover Antwerpen mits goede infrastuctuur ivm de aansluitingen. Zeker voor containers.
Hoe groter de schepen, hoe moeilijker via de Schelde.
Hoe groter de schepen hoe duurder de "tijd" kost.
Heen en terug van Zeebrugge naar Antwerpen + door de sluis gaan, reken maar 14 u minstens.
Dit zonder eventueel wachten op hoogwater ivm met de diepgang.
Spijts alle moderne nautische hulpmiddelen blijft het traject op de Schelde voor die mastodonten een gevaarlijke onderneming.
Bij slecht zicht zoals mist en sneeuwstormen is het niet zonder risico.
__________________
België is een politiek kippenhok met steeds meer kakelende kippen die alsmaar meer vreten maar geen eieren leggen.
lamenielachen is offline   Met citaat antwoorden
Antwoord



Regels voor berichten
Je mag niet nieuwe discussies starten
Je mag niet reageren op berichten
Je mag niet bijlagen versturen
Je mag niet jouw berichten bewerken

vB-code is Aan
Smileys zijn Aan
[IMG]-code is Aan
HTML-code is Uit
Forumnavigatie


Alle tijden zijn GMT +1. Het is nu 06:09.


Forumsoftware: vBulletin®
Copyright ©2000 - 2025, Jelsoft Enterprises Ltd.
Content copyright ©2002 - 2020, Politics.be